ایرلندی بازگشت یک به نفع کمک به بومیان آمریکایی مبارزه با ویروس

دوبلین — بیش از 170 سال پیش چاکتو ملت فرستاده $170 تا گرسنه ایرلندی خانواده در طول قحطی سیب زمینی. یک مجسمه در شهرستان کورک یادبود سخاوت از قبیله خود را ضعیف است. در دهه های اخیر روابط بین ایرلند و Choctaws شده اند.

در حال حاضر صدها نفر از مردم ایرلند در حال بازپرداخت آن پیر مهربانی دادن به یک موسسه خیریه رانندگی برای دو قبایل بومی آمریکا از درد و رنج در Covid-19 بیماری همه گیر. از روز شنبه صندوق بیدار کننده مطرح شده است و بیش از 1.8 میلیون دلار برای کمک به تامین آب تمیز و مواد غذایی و لوازم بهداشتی به مردم در ملت ناواهو و هوپی رزرو با صدها هزار دلار که از اهدا کنندگان ایرلندی, با توجه به برگزارکنندگان.

بسیاری از اهدا کنندگان اشاره کرد سخاوت از Choctaws اشاره کرد که هدیه نمی آمد پس از دولت ایالات متحده به زور مهاجرت قبیله و چند تن دیگر آمریکایی هندی گروه از جنوب شرقی ایالات متحده یک راهپیمایی در سراسر هزاران مایل شناخته شده به عنوان دنباله ای از اشک که در سمت چپ هزاران نفر از مردم مرده در طول راه.

“من می خواهم در حال حاضر شناخته شده چه چاکتو را در قحطی بنابراین کوتاه ترین زمان پس از آنها می خواهم از طریق دنباله ای از اشک” شان کالاهان, 43, اپل مدیر در شهرستان کورک که یک کمک مالی گفت: در روز سه شنبه. “این همیشه به من زده برای آن مهربانی و سخاوت و من می بینم که بیش از حد در ایرلندی. به نظر می رسید زمان مناسب را امتحان کنید و پرداخت آن را به عقب در نوع خود است.”

روز یکشنبه سازمان نوشت: در ستایش “acts of kindness از بومی اجداد گذشت بودن متقابلا نزدیک به 200 سال بعد از طریق خون حافظه و ارتباط است.”

“با تشکر از شما ایرلند برای نشان دادن همبستگی و بودن در اینجا برای ما” یکی گفت: در GoFundMe صفحه.

Gary Batton رئیس چاکتو ملت اوکلاهما گفت: در بیانیه ای که روز سه شنبه قبیله بود “احساس خشنودی و شاید در همه تعجب به یاد بگیرند که از کمک های ویژه ما دوستان ایرلندی در حال دادن به نوجو و هوپی سازمان ملل.”

“ما را تبدیل به ارواح قوم و خویشی با ایرلندی در سال های پس از ایرلندی قحطی سیب زمینی,” او گفت:. “ما امیدواریم که این ایرلندی نوجو و هوپی مردم توسعه پایدار دوستی به ما.”

آخرین به روز رسانی: جهانی شیوع کروناویروس

  • گرفتار نقض خود را اجتماعی فاصله گرفتن مشاوره از بالا, بریتیش, دانشمند واریز یک دولت پنل.
  • پیشرو در فیلیپین گوینده هدف از Duterte خشم, مجبور است از هوا.
  • از دهلی نو اتاق خواب یک شعبده باز انجام شده است آنلاین رایگان برای هر کسی که می پرسد.

کاساندرا بیگی و ارتباطات و مدیر صندوق بیدار کننده گفت: در مصاحبه ای که روز سه شنبه ایرلندی مردم به نظر می رسد که این موسسه خیریه تلاش از طریق پست در توییتر از جمله یکی در مه 2 از یک خبرنگار در Irish Times, نائومی o’leary. خانم بیگی عضو نوجو کشور گفت: بیش از 48 ساعت گذشته بیش از 500 ، 000 دلار اهدا شده بود با بسیاری از پول که از ایرلند.

“در چاکتو اجداد اجراش مدت ها پیش بر اساس همان باور اساسی برای کمک به شخص دیگری” خانم بیگی گفت. “این یک زمان تاریک برای ما. حمایت از ایرلند یک کشور دیگر فوق العاده است.”

اخبار کمک های مالی از ایرلند آمد و به عنوان coronavirus شده است پاره از طریق سرزمین های قبیله ای. ملت ناواهو تا به حال یکی از بدترین شیوع کروناویروس در ایالات متحده است. وجود داشته است بیش از 2,700 موارد و 70 مرگ و میر ناشی از شنبه با توجه به این ملت ناواهو.

بالا شیوع بیماری هایی مانند دیابت و کمبود آب در حال اجرا و خانه ها را با چندین نسل زندگی زیر یک سقف را فعال ویروس به گسترش با سرعت استثنایی در مکان هایی مانند ملت ناواهو با توجه به اپیدیولوژی. هوپی رزرو احاطه شده است ملت ناواهو.

آن را تعجب آور نیست که مصائب از قبایل بومی آمریکا طنین انداز در ایرلند. تخمین زده می شود که یک میلیون ایرلندی مردم عمدتا فقیر مستاجر امرار معاش کشاورزان در اثر گرسنگی یا بیماری از سال 1845 به سال 1849 و یکی دیگر از میلیون مهاجرت کرد و در آن دوره یا مدت کوتاهی پس از آن.

قحطی در میان اولین انسان دوستانه بحران به گزارش در اوایل روز جهانی رسانه ها که انگیزه کمک مالی به ایرلند از سراسر جهان است. در علاوه بر این به کمک مالی از چاکتو پول مطرح شد از زندانیان در آواز خواندن, آواز خواندن, بردگان سابق در کارائیب و محکومین در زندان کشتی در لندن است.

این Choctaws شد اولین قبیله به نقل مکان در طول دنباله از اشک شروع و در سال 1831 با هزاران نفر در حال مرگ و بسیاری از گرسنه.

سال بعد Choctaws آموخته ایرلندی قحطی سیب زمینی و “بزرگ همدلی احساس می شد زمانی که آنها شنیده ام یک داستان مشابه از آمدن در سراسر اقیانوس” با توجه به چاکتو ملت شرح آن در پیوند با ایرلندی.

چاکتو مردم و سپس با هم جمع شده $170 برای ارسال به مردم ایرلند در سال 1847 معادل بیش از $5,000 امروز.

“هنگامی که اجداد ما شنیده قحطی و سختی ایرلندی مردم آنها می دانستند آن زمان به کمک” Gary Batton ارشد از پامپا ملت در اوکلاهما نوشت در سال 2017.

مجسمه سازی بزرگداشت Choctaws’ سخاوت اختصاص داده شده بود در سال 2017 در میدلتن, ایرلند.

پروفسور Diarmaid Ferriter, یک مورخ در دانشگاه کالج دوبلین و همکاری نویسنده با نویسنده Colm Toibin از کتاب “ایرلندی قحطی” گفت که آگاهی از چاکتو کمک مالی به ایرلند قحطی امداد افزایش یافته بود به شدت از بزرگداشت سالگرد 150 در سال 1995.

رئیس جمهور ایرلند در زمان مری رابینسون بود, بازدید Choctaws در اوکلاهما آنها تشکر می کنم. دو سال پیش نخست وزیر لئو Varadkar نیز به آنها پرداخت می شود مراجعه کنید.

“آن را نشان داد تا چه حد قحطی طنین انداز است که آن را به مردم 4000 مایل دور بود که خود به تازگی وحشتناک رنج می برد و محرومیت و ترخیص از زمین های خود را” استاد Ferriter گفت. “وجود دارد یک باور است که قحطی هرگز فراموش شده است در اینجا و آن را ساخته ایرلندی مردم بیشتر احتمال دارد به علت مشترک با دیگر مردم به حاشیه رانده شده.”

پول اهدا شده توسط Choctaws توزیع شد, ایرلند توسط اعضای لرزنده جامعه که هنوز به یاد برای خود نقش رهبری در قحطی امداد. اخیرا چاکتو نمایندگان را در جلسه سالانه قحطی پیاده روی در شهرستان مایو که یادآور مجبور مارس در بدی آب و هوا توسط صدها گرسنه امید مردم به دولت را تسکین می دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>