داخل شورش فوران در امریکا بزرگ اتاق های خبر

وسلی Lowery بیدار شد در فرگوسن Mo. در اوت. 14, 2014, گونه اش درد از جایی که یک افسر پلیس بود و شکست آن را به یک ماشین تلوان. او هم تعجب کنید که چگونه بند کفش خود را به قایق خود را کفش, بعد از پلیس آنها را در زمان هنگامی که حول او را در یک سلول برگزاری شب قبل از. حدود 8:30 صبح با او تماس گرفته شده را در سی ان ان روز صبح نشان می دهد که در آن یک میزبان گذشت برخی از مشاوره از جو اسکاربورو در MSNBC: “دفعه بعد یک افسر پلیس به شما می گوید که شما رو به حرکت در امتداد چون شما رو شورش خارج, خوب, شما احتمالا باید حرکت همراه است.”

آقای Lowery با عصبانیت پاسخ داد. “من دعوت جو Scarborough به پایین آمدن به فرگوسن و خارج شدن از 30 Rock جایی که او نشسته جرعه جرعه اش استارباکس smugly او گفت:” در سی ان ان توصیف “داشتن گاز اشک آور شلیک گلوله من گلوله های لاستیکی شلیک داشتن مادران دختر, گريه, داشتن یک 19 ساله پسر بچه گریه به عنوان او تا به حال به اجرا و کشش خود را 21 ساله و خواهر از یک ابری از گاز اشک آور.”

انفجار از 24 سال خبرنگار واشنگتن پست باعث چشم رول در واشنگتن است. اما آقای Lowery را به نام خود در فرگوسن به عنوان یک مهاجم و مشخصات بالا ستاره شکل خام جدید ملی از دیدگاه نژادی و بی عدالتی است. شش سال بعد چند در اخبار کسب و کار شک آقای لوری فرض که پلیس آمریکا در حال وحشیانه تر و نادرست تر از خیلی از رسانه ها آمد که از سن قبل از فرگوسن گزارش شده است.

“من در همه چیز متفاوت خواهد بود و هرگز این کار را دوباره” آقای Scarborough به من گفت از او ارز 2014 با آقای Lowery. “من باید دهان من بسته است.”

اعتبار…رایان Reilly

لحظات تاریخی ندارد و شسته و رفته آغاز و انتهای اما راه جدید برای پوشش حقوق مدنی تظاهرات مانند سیاه و سفید زندگی می کند توجه خود جنبش coalesced در خیابان های فرگوسن. با دیدن خشونت از یک ساختار قدرت نسبت به آن فقیر سیاه شهروندان از نزدیک و در آن rawest کمک شکل راه یک نسل از خبرنگاران بسیاری از آنها را سیاه و سفید نگاه شغل خود را زمانی که آنها بازگشت به اتاق های خبر.

و در سال 2014 آنها تا به حال در توییتر قدرتمند خروجی. پلت فرم ارائه شده یک وزنه تعادل خود را به اتاق های خبر که در طول سال تا به حال به دنبال استخدام, سیاه, خبرنگاران ناگفته شرط که آنها نیش زبان خود را در مورد نژاد پرستی.

در حال حاضر به عنوان امریکا کشتی با موجی از لحظه ای آغاز شد که در ماه اوت 2014, بزرگترین اتاق های خبر در حال تلاش برای پیدا کردن زمینه های مشترک بین یک سنت است که با هدف متقاعد کردن وسیع ترین شکل ممکن مخاطب که گزارش آن خنثی است و روزنامه نگاران بر این باورند که عدالت در مورد مسائل از مسابقه به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نیاز به روشن اخلاقی می نامد.

درگیری منفجر شد در روزهای اخیر به تظاهرات عمومی در نیویورک تایمز در پایان استعفای خود را بالا نظر سردبیر در یکشنبه; The Philadelphia Inquirer که سردبیر اجرایی استعفا داد و در روز شنبه بیش از تیتر “ساختمان ماده بیش از حد” و متعاقب آن خشم از کارکنان خود را; و Pittsburgh Post-Gazette. و از آن شده است موضوع آرام عذاب در واشنگتن پست که آقای Lowery چپ در اوایل این سال ، ماه پس از اجرایی ویرایشگر مارتین بارون تهدید به آتش او برای ابراز دیدگاه های خود را در توییتر در مورد مسابقه روزنامه نگاری و دیگر افراد است.

آقای لووری در نظر است که سازمان های خبری’ “ارزش اصلی نیاز به حقیقت و نه درک عینیت” را به عنوان او به من گفت, شده است و برنده شدن در یک سری از جنگ های بسیاری در اطراف چگونه برای پوشش مسابقه. گرم توییتر انتقاد کمک به بازنشسته حسن تعبیر مانند “نژادی متهم شده است.” بزرگ رسانه ها باید به تدریج ناشیانه داده زمین با استفاده از “نژادپرستانه” و “دروغ” آزادانه تر به خصوص هنگامی که توصیف آقای تهمت رفتار است. این بار قول داد به بازسازی آن نظر بخش پس از سناتور تام پنبه Op-Ed مقاله خواستار استفاده از نیروهای نظامی در شهرهای آمریکا خشم newsroom هفته گذشته است.

اعتبار…رایان Reilly

مطبوعات سپاه که فرود در فرگوسن پس از یک سیاه پوست 18 ساله مایکل براون جونیور بود به ضرب گلوله توسط یک افسر پلیس بود blacker از بزرگ ترین آمریکایی اتاق های خبر. که نبود یک حادثه — بسیاری از خبرنگاران را مطرح کرده و دست خود را برای پوشش یک داستان است که باز شدن در توییتر. آقای Lowery جدید کنگره خبرنگار پرسید: اگر او می تواند کمک کند در این پست وبلاگ زندگی می کنند chronicling پس از تیراندازی و جای خود را در خیابان. Yamiche Alcindor سپس 27 دیدم این خبر را در توییتر “فکر آن چیزی است که ایالات متحده آمریکا امروز باید پوشش بر روی زمین” و خواست تا برود. Akilah جانسون و سپس 35 و یک خبرنگار در بوستون گلوب به او ایمیل فرستاده ویرایشگر است که “یک آمریکایی شهرستان در حال سوختن است” و قرار شد در یک هواپیما. کریگ Melvin, 35 و ان بی سی خبرنگار پرسید که رئیس خود را به “من را در مربی.” Rembert براون سپس 27 و نوشتن برای ورزش و فرهنگ سایت Grantland بود که به دنبال در تلفن خود را در یک نوار در بروکلین زمانی که او احساس “من می خواهم به انجام کاری” و خرید بلیط هواپیما.

“وجود یک توده مهم از روزنامه نگاران — بسیاری از آنها جوان — بسیاری از به بسیاری از آنها غرق در تاریخ و نژاد و سابقه خشونت پلیس در این کشور گفت:” Jelani کاب از نیویورکر یک سالمند دولتمرد گروهی که خود را جشن گرفتند 45 تولد در یک نوار شراب در نزدیکی فرگوسن به مقر پلیس.

اعتبار…امی Sussman/گتی ایماژ

چیزی که آنها پیدا شوکه بسیاری از آنها بیبهره خشم شهروندان که خشم گاهی اوقات به گسترش مطبوعات و افسران پلیس بشود برای جنگ است.

آخرین به روز رسانی: جورج فلوید تظاهرات

به روز شده

  • اکثریت مینیاپولیس شورای شهر متعهد به از بین بردن اداره پلیس.
  • یک نفر به ضرب گلوله کشته شد یک مرد سوار ماشین خود را از طریق جمعیت از معترضان در سیاتل.
  • تهمت می فرستد سرباز گارد ملی خانه.

“دیدن پلیس در وسایل نقلیه زره پوش ضد شورش با سلاح های نیمه اتوماتیک در یک محله مسکونی در امریکا — و دیدن آنها را مشاهده سیاه مردم نه به عنوان شهروندان و مالیات دهندگان و افراد شایسته حفاظت بلکه تقریبا مانند مبارزان دشمن بود سورئال” گفت: Errin هینز پس از آن یک خبرنگار به صورت تلفیقی و در حال حاضر سردبیر زیادی برای 19th, در یک مصاحبه تلفنی.

در اوت. 18 پس از نه شب از ناآرامی های فرگوسن پلیس اعمال قانون است که معترضان نمی تواند به سادگی به جمع آوری در یک مکان. بنابراین خانم Alcindor گفت که او در بر داشت خودش را پیاده روی بی وقفه مصاحبه خسته معترضین بودند که به انجام همان.

“راه رفتن در محافل و سپس متوجه می شوند بعد از آن که آن را به سادگی یک قانون اساسی قانون آن را تغییر راه من فکر کردم در مورد گزارش آن را ساخته شده من فکر می کنم من باید به سوال همه چیز از جمله قوانین ما گزارش” خانم Alcindor یک زمان سابق ایران را که در حال حاضر کاخ سفید خبرنگار PBS NewsHour گفت: من در مصاحبه.

پلیس به خود جلب کرد چند تفاوت بین رسانه ها و مردم آنها را پوشش. “هیچ حس وجود دارد که من از ان یک معترض. من تحت فشار قرار دادند در اطراف پلیس اسلحه کشیده بر من و دیگر مردم” به یاد می آورد جوئل اندرسون, یک BuzzFeed خبرنگار در فرگوسن که در حال حاضر یک نویسنده و پادکست میزبان برای تخته سنگ.

اعتبار…جیمز Tensuan برای نیویورک تایمز

برخی از روزنامه نگاران مانند آدم Serwer از MSNBC که در حال حاضر در اقیانوس اطلس وارد تردید از پلیس این طرف داستان. دیگران مثل آقای ملوین کار کرده بود در اخبار محلی با تکیه بر منابع پلیس.

“دیگر می ماند بیشتر مردمی که شما را به صحبت و کسب اطلاعات بیشتر پدید آمده است که از آن آشکار شد که حساب رسمی شد یک بار از تلخه او گفت:” در مصاحبه تلفنی.

ورید مرکزی برای خبرنگاران و تولید کنندگان و فعالان و گسترده مخاطبان ملی توییتر بود که در حال حاضر شروع ماهرانه تغییر قدرت پویا در اخبار. آن سازی پوشش. زمانی که جان Eligon تایمز منتشر شده تا حد زیادی دلسوز پروفایل آقای براون که توصیف او به عنوان “فرشته” آن را تنظیم کردن خشم در توییتر به عنوان یک نماد از یک سبک روزنامه نگاری است که به نظر می رسید بیش از حد آماده برای توضیح خشونت پلیس.

“آنها تا به حال یک نقطه” در مورد عبارت آقای Eligon به یاد می آورد هفته گذشته است. توییتر “آیا آن را احساس مثل شما بیشتر پاسخگو به مخاطبان گسترده تر و متنوع تر مخاطبان است.”

این پلت فرم همچنین به جوانتر خبرنگاران “آزادی خود را به ایجاد stilts در راه ما نیست که کسی بدون توزیع ما کلید” گفت: Trymaine لی و سپس 35 و گزارش MSNBC.

“قبل از شما در هوی و هوس از اتاق خبر” گفت: آقای لی در حال حاضر یک خبرنگار برای MSNBC. اما در توییتر جوان روزنامه نگاران دریافت “تقویت مثبت آنها در حال گرفتن هزاران و هزاران نفر از مردم گفت:” بله ما دوست داریم که.'”

برخی از درس های آموخته شده در فرگوسن — در مورد مسابقه و تجربه خاص از خبرنگاران در میان دیگران — انجام بیش به آینده چالش برانگیز عصر: ورود آقای ترامپ که متعصب به زبان و تاکتیک های شکسته هنجارهای. سیاه و خبرنگاران بودند پیوست و دیگر روزنامه نگاران در هل دادن داخل اتاق های خبر و در توییتر به صورت مستقیم زبان — و کمتر احترام — در پوشش رئیس جمهور.

اعتبار…استخر عکس از استفانی رینولدز

که الگوی ادامه داد: هفته گذشته به عنوان بار اعضای هیات شروع فوق العاده ای در مبارزات انتخاباتی به طور علنی محکوم Op-Ed مقاله نوشته شده توسط سناتور پنبه. اعضای گروه داخلی به نام سیاه@NYT سازمان تلاش جدید در شل کردن کانال و توافق بر دقت پیش نویس پاسخ. آنها می گویند که آقای پنبه در ستون “در معرض خطر” سیاه اعضای هیات انتخاب کلمات در نظر گرفته شده به “تمرکز در کار” و “اجتناب از تفسیر به عنوان hyperpartisan” یکی گفت. در شب سه شنبه حدود 7:30 ساعت پس از این ستون نوشته شده بود, بار, کارکنان شروع به tweeting یک تصویر از آقای پنبه مقاله بیشتر با برخی از نسخه ها از جمله: “در حال اجرا در این نهاد سیاه @nytimes کارکنان در معرض خطر است.” این Ejc نیویورک بعد توصیه کارکنان که تدوین شد و از نظر قانونی محافظت سخنرانی به دلیل آن را تمرکز بر ایمنی محل کار. “این فقط یک نظر آن را احساس خشونت — آن را به یک تماس به عمل است که می تواند به افراد صدمه دیده” یک اتحادیه فعال گفت: آقای پنبه ستون.

بار کارکنان فرستاده ناشر, نامه ای که یک خبرنگار با من به اشتراک گذاشته گفت: آقای پنبه “پیام تضعیف کار ما انجام می دهیم در اتاق خبر و در نظر است و توهین به ما استانداردهای اخلاقی و دقیق گزارش برای منافع عمومی است.” یک Ejc گفت: بیش از 1000 بار کارکنان امضا نامه اما این نام نیست که ساخته شده و یا به اشتراک گذاشته شده در داخل.

اعتراض کرد: کاغذ نوسان به بحران داخلی و ناشر A. G. Sulzberger تصمیم او نمی تواند ادامه با آقای بنت در حال اجرا از نظر بخش که تا به حال بارها و بارها تصادفا در راه است که خشم newsroom.

آقای بنت اذعان کرد که او تا به حال به عنوان خوانده شده Op-Ed قبل از آن منتشر شد که مردم در تمام سطوح از بار دیدم به عنوان یک محکم پذیرش. او گفت: در یک نشست مجازی با نزدیک به 4 ، 000 بار اعضای هیات روز جمعه که او مدت ها بر این باور بودند که برای “ایده ها و حتی خطرناک ایده که کار درست انجام دهید این است که افشای آنها را بر روی پلت فرم ما به موشکافی و بحث و این بهترین راه است که حتی خطرناک ایده ها می تواند دور انداخته شود.” اما او گفت: او در حال حاضر درخواست خود را “درست است؟” (آقای بنت کاهش یافته است به بحث در مورد وضعیت بیشتر با من.)

اعتبار…لری Neumeister/آسوشیتد پرس

در همان جلسه زمان مدیران تشکر از کارکنان خود را برای خشم و بعد از آن روز منتشر شده است یادداشت سردبیر بالای آقای پنبه مقاله گفت که آن موجود مبنی بر اینکه “نشده اند اثبات” آن تن بود “دلیلی خشن” است که آن را باید منتشر شده است.

و در حالی که خشم آقای پنبه قطعه تحت سلطه توییتر و شل کردن مکالمات و برنده روز برخی از اعضای هیات مخالف در خصوصی و عمومی با تصمیم گیری.

“قوی کاغذ و قوی دموکراسی نمی خجالتی از بسیاری از صداهای. و این یکی تا به حال روشن, اخبار, ارزش,” مایکل پاول دیرین خبرنگار و ورزشی نویس در بار در توییتر نوشت. او همچنین به نام یادداشت سردبیر یک “شرم آور عقب نشینی از اصل است.”

دعوا در بار هستند به ویژه شدید چون آقای Sulzberger در حال حاضر با توجه نامزدها به جای سردبیر اجرایی دین Baquet در سال 2022 سال او تبدیل 66. رقابت نامزدهای نمایندگی دیدگاه های مختلف برای مقاله ها و آقای بنت به حال تجسم یک نوع خاص از عام استقرار سیاست است. اما پنبه افتضاح بود به وضوح در معرض خطر آقای بنت آینده. که بسیار مورد توجه سهشنبه کسب و کار, ویرایشگر نیک تابستان گفت: در Google Hangout جلسه پنج شنبه گذشته که او نمی خواهد کار برای آقای بنت او جلب توافق از همکاران در یک پنجره چت.

چه مدت آقای Sulzberger و آقای Baquet قرار داده خواهد شد تا با فشار افکار عمومی از کارکنان خود را روشن نیست. در یک لحظه زودتر از آشفتگی اجتماعی, A. M. Rosenthal که چراغ اتاق خبر از 1969 تا سال 1986 نگه داشته و یک چشم ناظر و سنگین دست به خبرنگاران گفت او درک به تکیه بیش از حد به سمت چپ. کلمات “او نگهداری کاغذ راست” نوشته شده روی سنگ قبر.

دقیقه پس از آقای Sulzberger گفت: کارکنان در یک ایمیل که آقای بنت به حال استعفا داد و به او گفت: من نه به تفسیر این حرکت به عنوان یک فلسفی تغییر است. آقای روزنتال او اشاره کرده بود که ریاست آن را یک مقدار کمتر متنوع newsroom, و یکی که با تمرکز بر پوشش نیویورک برای نیروهای جدید است.

“در این مورد ما را خراب کرد و پنهان شدن پشت “ما می خواهیم به نگه داشتن کاغذ راست’ به تائید نشده است که ما را ترک کرده اند بیشتر در معرض” آقای Sulzberger گفت.

و او به من گفت در یک مصاحبه جداگانه در روز جمعه: “ما در حال عقب نشینی از اصول استقلال و بی طرفی. ما نمی تظاهر به هدف مورد چیزهایی مانند حقوق بشر و نژادپرستی است.”

اما این تغییر در جریان اصلی رسانه های آمریکایی — رانده شده توسط یک روزنامه نگاری است که بیشتر شخصی و خبرنگاران بیشتر مایل به صحبت می کنند آنچه آنها را به عنوان حقیقت بدون هیچ گونه نگرانی در مورد بیگانه محافظه کاران — در حال حاضر احساس می کند غیر قابل برگشت است. آن است که در محور مساوی با سیاست و فرهنگ و روزنامه نگاری را در مدل کسب و کار به طور فزاینده ای با تکیه بر پرشور خوانندگان مایل به پرداخت برای محتوای به جای حفظ تبلیغ.

که تغییر را خیلی دیر آمده برای آقای لوری حرفه ای در واشنگتن پست. پس از فرگوسن به او پیشنهاد شد و منجر خبرنگار در یک پروژه برای ساخت اولین پایگاه ملی از تیراندازی پلیس و رسم درس از نتایج. آن را برنده یک جایزه پولیتزر در سال 2016. او به نظر می رسید به خودی و غیر خودی نمونه زودرس, nakedly بلند پروازانه تا حدودی مغرور و بسیار با استعداد (هر چند معمولا سفید و نر) خبرنگار که افزایش یافته است به سرعت در روزنامه آمریکایی.

اما آقای بارون شده حساس تر از دیگر newsroom رهبران به خبرنگاران گفت که فشار محدودیت در توییتر و در تلویزیون به عنوان حداکثر تنی در گزارش روزانه وحش در اوایل این سال است. (در, نیویورک تایمز سیاست رسانه های اجتماعی است که معمولا به اجرا درآمد منفعل-تهاجمی ایمیل از یک ویرایشگر و نادر،) آقای لوری گفت که زمانی که او را در یک جمهوری خواه رسمی که خود با انتقاد فرگوسن پوشش در توییتر او جلب یک سخنرانی از آقای بارون.

توسط 2019 اجرایی ویرایشگر حال جمع آوری نمونه هایی از آنچه که او را دیدم به عنوان سوء رفتار از آقای لوری جیر تمسخر شرکت کنندگان در واشنگتن کتاب حزب به عنوان “منحط اشراف” به یک صدای جیر جیر انتقاد نیویورک تایمز گزارش حزب چای.

و پس از یک زمان نشست سپتامبر گذشته آقای بارون دست آقای Lowery یک یادداشت نوشته شده در چوبی و مهربان زبان, منابع انسانی:

آقای Lowery بود “عدم انجام وظایف شغلی با درگیر شدن در رفتار در رسانه های اجتماعی است که نقض واشنگتن پست سیاست و خسارت ما روزنامه نگاری صداقت” این یادداشت می گوید.

“ما نیاز به قطع فوری از استفاده نادرست از رسانه های اجتماعی ذکر شده در بالا. شکست به این موضوع خواهد شد در نتیجه افزایش انضباطی اقدام و از جمله فسخ خود را از اشتغال است.”

آقای Lowery پاسخ خود را یادداشت دفاع از خود در نقطه به نقطه با اشاره به خاص و خطا و با این استدلال که در یک مورد او پیوستن به “بحث در مورد یک موضوع من پوشش مستقیم — نژاد و نژادپرستی در امریکا است.”

“نسل از روزنامه نگاران از جمله در اینجا در واشنگتن پست را به عنوان وجدان نه تنها از خود انتشارات اما ما کل صنعت” آقای لوری گفت: در این یادداشت به آقای بارون که من نیز به دست آمده است. “اغلب کسانی که روزنامه نگاران انجام داده اند توسط سیما انتقاد عمومی از هر دو رقبای خود و خود را از کارفرمایان. اخبار سازمان ها اغلب در پاسخ به جمله های داخلی و فشار خارجی.”

اعتبار…اندرو بیلبائو/آسوشیتد پرس

واشنگتن پست کارکنان گفت: تقابل بین آمریکا معروف ترین روزنامه editor — آقای بارون به تصویر کشیده است قهرمانانه توسط Liev شرایبر در فیلم “انظار” و او دست پرورده شد و به دنبال آن تب و تاب از تلاش های این پست را ملی, ویرایشگر, Steven گینزبرگ و دیگران به واسطه جنگ است. آقای بارون کاهش یافته است از طریق یک سخنگوی به اظهار نظر در این قسمت یا آن موضوعات گسترده تر. “به عنوان سردبیر آن خواهد بود نامناسب برای او به صحبت در مورد یک فرد کارمند” این سخنگوی کریس Coratti گفت.

اما شش ماه بعد آقای Lowery چپ پست برای یک “60 دقیقه” پروژه جدید جریان پلت فرم Quibi. آن بود که او گفت: یک فرصت بزرگ است. اما “شما را به زندگی می کنند در خارج از قلمرو واقعیت و به فکر اجرایی سردبیر واشنگتن پست پانسمان مرا در دفتر خود و دعوت من به دنبال اشتغال در جای دیگر کمک نمی کند به من به دنبال اشتغال در جای دیگر.”

او هنوز توییتر ، روز چهارشنبه او در توئیتر خود نوشت که او می خواهم لغو اشتراک خود را به زمان و خواستار آن شدند که آقای بنت استعفا دهد. روز بعد او را شکست برخی از اخبار بزرگ: جورج فلوید خانواده و برگرد. Al Sharpton خواهد منجر به یک راهپیمایی ملی در واشنگتن به مناسبت سالگرد 1963 حقوق مدنی مارس.

“آمریکا نمایش-از-هیچ جا ‘عینیت’-وسواس هر دو طرف روزنامه نگاری است که یک تجربه شکست خورده” او توییتی از زمان افتضاح. “ما نیاز به بازسازی صنعت ما به عنوان یکی است که در عمل از محل اخلاقی وضوح.”

که بحث جمع آوری حرکت کلیدی در آمریکا اتاق های خبر. در این زمان اعضای هیات فشار برای تغییرات فراتر از نظر بخش است. در این پست یک کمیته گزارش خود را به آقای Ginsberg به تازگی تحویل یک نقد و بررسی از اعضای هیات نگرش نسبت به سیاست رسانه های اجتماعی. و در پست خود تنش town hall در جمعه آقای بارون عذرخواهی برای عدم اخیرا در یک ایمیل به آدرس “خاص و شدید بار احساس می شود توسط سیاه و کارکنان بسیاری از آنها نیز پوشش داستان” از این تظاهرات با توجه به یادداشت ها را از یکی از شرکت کنندگان در این نشست است. پست اتحاد سپس با ارسال یک ایمیل به کارکنان انتقاد آقای بارون پاسخ. “قابل توجه ترین از همه این بود که چهار صدای این شرکت تصمیم به بالا بردن در این لحظه منحصرا متعلق به مردم است. می تواند وجود دارد هیچ starker مثال از این پست و عدم تنوع در مدیریت است.”

شاید بیشتر tellingly خبرنگاران صحبت کردم که در این پست گفت: آنها آرزو آقای Lowery بود هنوز هم وجود دارد, آخرین اخبار از مینیاپولیس به صورت مقاله.

“زمانی که یک سازمان از دست می دهد و به عنوان یک روزنامه نگار با استعداد و به شدت متعهد به حقیقت به عنوان Wesley Lowery آن رهبران باید از خود بپرسید چرا” Felicia Sonmez ملی سیاسی ایران را که به درگیری با آقای بارون بیش از یک های مختلف صدای جیر جیر. “ما باید بیشتر خبرنگاران مانند او کمتر نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>