در داخل عراق دزد سالاری


گوش دادن به این مقاله

ضبط صدا توسط Audm

به شنیدن بیشتر داستان صوتی از ناشران مانند نیویورک تایمز, دانلود Audm برای آی فون یا آندروید.

در اوایل ماه اکتبر گذشته در حالی که مشغول به کار در دفتر خود در بغداد یک تاجر به نام حسین Laqees یک تماس تلفنی از شماره او هرگز قبل از دیده می شود. “ما نیاز به بحث” تماس گیرنده گفت. مرد صدای ناهنجار و خود مطمئن باشید کمی شوم. او خواستار آن شدند که Laqees آمد او را ملاقات کند اما حاضر به دادن نام خود را.

Laqees demurred و تماس به پایان رسید. او ممکن است فراموش کرده اند کل بورس تا به حال یک همکار شده است در تماس چند دقیقه بعد با اخبار نگران کننده. تماس گیرنده رمز و راز او افزود: از Kataib حزب الله قدرتمند نیروهای شبه نظامی عراق با روابط قوی با ایران به سپاه پاسداران. آنها تا به حال یک طرح کسب و کار به بحث در مورد.

زمانی که militiaman به نام دوباره Laqees اکراه به یک جلسه. او به جمع آوری چند از همکاران و همه آنها سوار به یک خانه خاموش Sadoun خیابان در مرکز شهر بغداد پس از رسیدن به نزدیکی غروب. در داخل او منجر به یک کم کار و معرفی به یک مرد طاس که درست به نقطه است. “شما نیاز به کار با ما هیچ انتخاب دیگری” این مرد طاس گفت. “شما می توانید کارکنان خود را, اما شما باید انجام دهید به ما می گویند.” او توضیح داد که Kataib حزب الله را که 20 درصد از Laqees ناخالص درآمد حدود 50 درصد از سود.

Laqees خودداری کرد. خود شرکت نخل جت تا به حال پنج سال قرارداد دولت برای اجرای V. I. P. ترمینال در بغداد به فرودگاه بین المللی همراه با یک هتل در نزدیکی; همچنین با این نسخهها کار به طور معمول با غرب هوانوردی شرکت هایی مانند لاکهید مارتین. او نمی تواند هر گونه ارتباط با یک گروه مانند Kataib حزب الله که ذکر شده توسط دولت ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (به عنوان نامربوط لبنان گروه نیز به نام حزب الله). طاس مرد پاسخ داد که اگر Laqees رد او را تصاحب همه چیز متعلق به او در بغداد است. Laqees به او نگاه کرد در ناباوری. “من یک سرمایه گذار,” او گفت:. “در قانون وجود دارد.” این مرد طاس شات برگشت: “ما قانون است.” او گفت Laqees به او پاسخ ظهر روز بعد.

بعد از ظهر روز بعد پنج شورلت S. U. V. s نورد خارج V. I. P. ترمینال. دوازده مرد را در لباس سیاه و شبه نظامی دنده و حمل اسلحه. آنها دریافتند Laqees در کافه فرودگاه, هتل, سیگار و sipping قهوه. او تا به حال شده است با دعوت از همه خود دولت مخاطبین پس از شب قبل همراه با فرودگاه سر گروه. هیچ کس تا به حال به نام پشت. آن را به عنوان اگر آنها می خواهم هشدار داده شده است — و یا شاید پرداخت می شود. شبه نظامیان در زمان Laqees تلفن و به او گفت که برای امضای یک سند کنار رفتن خود قرارداد. او متوقف شده ، یکی از کارکنان خود را تضعیف خارج به همراه عکس از شبه نظامیان وسایل نقلیه, اما آنها او را گرفتار شکست تلفن خود را و ضرب و شتم او. Laqees که در لبنان مشغول به کار بود در عراق پس از سال 2011 است. او می دانست که این کشور مشکل جرم و جنایت و فساد, اما او معتقد بود که در فرودگاه با آن صدها نفر از لباس شخصی مهاجرت و امنیتی متفاوت بود. “من 20 دقیقه صبر کنید شاید کسی خواهد آمد” Laqees به من گفت بعد. “پلیس چیزی.” در نهایت او راه می رفت به خروج از سالن و یک پرواز به دبی. روز بعد Kataib حزب الله نصب شده مورد نظر خود را پیمانکار در محل خود. Laqees است و نه بازگشت به عراق پس از.

[ربوده شده خانواده سلطنتی تبدیل به آلت در ایران کشنده طرح]

فرودگاه حمله صورت گرفت که تنها چهار روز پس از شروع عراق ضد دولت تظاهرات هزاران تن از تظاهرکنندگان جوان شدند جاری شدن سیل در خیابان های بغداد و دیگر شهرهای شعار خود را تند و تلخ علامت تجاری شعار: “Nureed وطن” یا “ما می خواهیم یک کشور است.” معترضان به سرعت در زمان بیش از میدان تحریر در قلب بغداد راه اندازی چادر و مبارزه با جنگ تن به تن با پلیس است. اگر چه هرج و مرج به ارمغان آورد بسیاری از شهر در کسب و کار و دولت به وقفه آن را نیز برنده همدردی از اعراب در سراسر منطقه اشتعال به همان اندازه قدرتمند جنبش اعتراضی در لبنان است. به کسانی که در زمان شرکت در تظاهرات گروه های مانند Kataib حزب الله هستند نه فقط ایران پروکسی; آنها جدیدترین چهره یک دزد سالاری که غنی شده خود را در هزینه از عراق جوانی که در سمت چپ بیکاری و بی بضاعت در حال افزایش تعداد. برخی از رهبران شبه نظامیان در ضمن باید پیوست صفوف داعش ثروتمندترین مردان تبدیل شدن به معروف برای خرید مجلل و رستوران ها و کاباره ها و مجلل و مزارع و در دجله.

شبه نظامیان شده اند غارتی که توسط یک طبقه سیاسی جدید عراق که تنها اخلاق است که خود غنی سازی. در طول سال این کراس فرقه ای دوز و کلک تسلط کلاهبرداری در هر سطح: روال بازرسی shakedowns فساد بانکی اختلاس از دولت حقوق و دستمزد. عادل عبد المهدی بود که مورد ستایش قرار داد به عنوان یک پتانسیل اصلاح طلب شد که او در عراق و نخست وزیر در سال 2018 امیدوار به تابع شبه نظامیان به دولت است. آنها outmaneuvered و چیره او. کابینه خود را شامل مردم نسبت به برخی از بدترین پیوند طرح afflicting کشور است.

ایالات متحده عمیقا دخیل در این, و نه فقط به خاطر سریال تهاجمات غرق این کشور و کمک به تاخت و تاز اقتصاد است. امریکا فراهم می کند پول است که حفظ آن حتی به عنوان مقامات ایالات متحده چشمک در خود برخورد از عراق شدند. فدرال رزرو نیویورک هنوز هم لوازم عراق با حداقل 10 میلیارد دلار در سال در ارز از این کشور نفت فروش است. بسیاری از آن است که در گذشته به بانک های تجاری ظاهرا برای واردات در یک فرایند است که ربوده شد مدتها پیش توسط عراق پول شویی کارتل. در همان زمان ایالات متحده inflicts مجازات تحریم در دو کشور — ایران و سوریه — که با عراق سهام بدنام نفوذ پذیر باشند. آن است که زمین پرورش ایده آل برای فساد.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است شوکه عراق با شبه نظامیان غیر منتظره ترور در ژانویه قاسم سلیمانی قدرتمند ایران رئیس جاسوسی در فرودگاه بغداد. اما ایران پروکسی مانند Kataib حزب الله به نظر نمی رسد بیش از حد نگران است. آنها می دانند که رئیس جمهور تهمت کمی معده برای جنگ به خصوص در Covid-19 عصر از افزایش کسری بودجه. خود را بزرگترین اولویت حفظ عراق سیستم است که در آن به معنای واقعی کلمه همه چیز برای فروش.

Coronavirus بیماری همه گیر در حال حاضر تحت فشار قرار دادند و عراق را در آستانه یک بحران وجودی. جهانی سقوط تقاضا برای نفت به ارمغان آورده است قیمت به پایین تاریخی ارائه یک شوک وحشتناک به یک کشور که اقتصاد بستگی دارد تقریبا به طور کامل بر درآمد نفت است. اما آن را نیز می تواند ارائه جدید عراق, نخست وزیر, مصطفی Kadhimi یک فرصت فوق العاده ای به چهره کشور مقاوم مشکل است. فساد در حال حاضر می تواند به عنوان قاب یک زندگی یا مرگ موضوع: عراق باید انتخاب بین تغذیه مردم آن و غنی سازی آن kleptocrats. Kadhimi وعده داده است را به این چالش. او به احتمال زیاد به موفقیت مگر اینکه ایالات متحده توقیف این فرصت برای خنثیسازی برخی از آسیب های آن انجام داده است در عراق و به علت با معترضان که امید به برقراری مجدد کشور خود را در یک جای پا.

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

در حافظهی آمریکا دیپلماسی فساد به مدت طولانی به حال یک وضعیت مبهم: شانس در عمومی اما در عمل اغلب به عنوان یک قابل تحمل و حتی مفید معاون. ایالات متحده سابقه طولانی در حمایت از kleptocrats بودند که در “سمت راست” از یک جغرافیای سیاسی رقابت و یا یکی دیگر. قیمت این معامله اغلب پرداخت در خون است سوخت ارزیابی. “فساد است و نه فقط یک بنیادین سیاسی مشکل اما مهم ترین راننده از بسیاری از مشکلات امنیتی قرار است ما را به تلاش برای رسیدگی به” سارا Chayes به من گفت که در ماه مه. Chayes 2015 کتاب “دزد از دولت” اسناد اثرات مخرب فساد در سراسر طیف وسیعی از کشورها در آفریقا و آسیا است. کتاب رشد از تجارب خود را در افغانستان که در آن او زندگی می کردند به سال قبل از تبدیل شدن به یک مشاور پنتاگون و دیدم که چگونه شایع اخاذی و پیوند ایالات متحده آمریکا-حمایت دولت کمک فشار مردم محلی به آغوش طالبان.

عراق ممکن است حتی بیشتر زنده درس شی. به تازگی به عنوان 1980s فساد نادر بود و وزارتخانه های صدام حسین استبدادی دولت بودند تمیز و به خوبی اجرا شود. تغییر آمد و در طول 1990s زمانی که سازمان ملل متحد اعمال تحریم های فلج کننده زیر حسین در حمله به کویت. بیش از یک دوره از فقط هفت سال عراق سرانه درآمد کاهش یافته است به $450 از حدود 3500$. به عنوان مقدار از حقوق خود را فرو مقامات دولتی نمی تواند زنده ماندن بدون در نظر گرفتن رشوه شد ارز از زندگی روزمره است. این پوسیدگی بدتر پس از تهاجم سال 2003 زمانی که افسران آمریکایی شروع به توزیع آجر از 100 دلار اسکناس در تلاش برای پیدا کردن دوستان و پرش شروع اقتصاد است. آنها ممکن است به معنای خوب اما خود دست و پا چلفتی با عجله فاجعه بار بود. یک گروه جدید از اپورتونيست از جمله عراق بازگشت تبعیدیان اندود شده تا برای قراردادهای دولتی. میلیاردها دلار گم شده است. سرقت گسترده در مقیاس پس از رونق نفت از سال 2008 به لطف شبکه ای از الیگارشی قدرت توسط نخست وزیر نوری کمال المالکی ،

زمانی که داعش رسید به شمال عراق در اواسط سال 2014 به نیروهای عراقی که به دفاع از آن بودند رسما 350,000 قوی بسیار بزرگتر از حمله جهادی گردان. در ارتش شده بود eviscerated توسط “شبح سرباز” پس زدن طرح با فرماندهان حفره صدها و حتی هزاران نفر از حقوق. این شیوه تخریب روحیه در داخل ارتش و تغذیه محبوب خشم در میان غیر نظامیان در موصل شد که بیشتر پذیرای داعش از آنها در غیر این صورت ممکن است شده اند. یک نظرسنجی اخیر از مردم در موصل, منطقه, رهبری دانشگاه هاروارد بشردوستانه ابتکار در بر داشت که آنها را دیدم با فساد به عنوان رئیس علت ظهور داعش.

وزن هزینه کامل از آنچه شده است به سرقت رفته از عراق آسان نیست. معاملات انجام شده در اسناد و سخت است و دولت آمار اغلب غیر قابل اعتماد است. هنوز اطلاعات موجود نشان می دهد که عراق ممکن است تا به حال بیشتر از آن ثروت ملی بە خشک در خارج از کشور بیش از هر کشور دیگری است. یک عراقی سالمند سیاستمدار با تجربه طولانی در امور مالی به تازگی مونتاژ محرمانه ارزیابی شورای آتلانتیک آمریکا اتاق فکر بر اساس گفتگو با بانکداران محققان و تماس با ما در انواع مختلف از کشورهای خارجی است. او به این نتیجه رسیدند که $125 میلیارد به 150 میلیارد دلار است که توسط عراقیها در خارج از کشور بیشتر از آن را “نامشروع به دست آورد.” او اشاره کرد که دیگر تخمین می زند اجرا به عنوان بالا به عنوان $300 میلیارد. برخی از $10 میلیارد دلار پول به سرقت رفته او تخمین زده است که سرمایه گذاری در لندن املاک و مستغلات به تنهایی. کامل حساب را گسترش فراتر از مالی لایحه به خساراتی در عراق, فرهنگ و جامعه — یک نقطه من اغلب شنیده مسن عراقی را با غم و اندوه بزرگ در طول سال من زندگی می کردند وجود دارد.

اعتباری…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

عراق در زندگی سیاسی ممکن است نگاه مانند جنگ باند به خودی اما در بیشتر روزهای خود را آشفته سطح پنهان و آرام, شاد, کسب و کار از غارت. در هر دولت, وزارت, بزرگترین غنایم هستند اختصاص داده شده توسط توافق نانوشته به یک جناح و یا یکی دیگر. این Sadrists باید وزارت بهداشت به سازمان بدر به مدت طولانی به حال وزارت کشور و وزارت نفت متعلق به Al-Hikma. تازه واردان گاهی اوقات مشکل تنظیم به این امور. یکی سابق وزیر کابینه — یک توهم است که صرف چند دهه در خارج از کشور — کشف در ورود در پست خود است که وزارت او بود که تهیه واکسن با یک دلار و 92 میلیون قرارداد. او در بر داشت یک راه دیگر برای خرید همان واکسن برای کمتر از $15 میلیون. “هنگامی که من این کار رو یک معامله بزرگ از مقاومت شدید علیه من,” او به من گفت. اولویت او بود و پرداختن به شکاف بین عراق ثروت نفت و آن را ویران نظام سلامت که فاقد دسترسی به بسیاری از داروهای اساسی. به مخالفان خود تنها ضروری بود خود به خود و حزب خود ، وزیر در نهایت تصمیم گرفت که این دو فلسفه آشتی ناپذیر بودند و او استعفا داد. (مانند بسیاری از مردم صحبت کردم که برای این مقاله او صحبت کرد به شرط این که من نه استفاده از نام او. فساد سوم راه آهن از عراق سیاست: لمس کردن آن می توانید به راحتی شما و یا بستگان خود کشته شدند.)

سیاسی کارفرمایان که ریاست این پیوند به خوبی شناخته شده است; برخی از آنها سرسخت آمریکا و متحدان. به بارزانی و طالبانی خانواده از کردستان استفاده کرده اند کنترل خود را بر آن منطقه را قرارداد و بانک مرکزی برای تبدیل شدن به فوق العاده غنی است. مالکی و حلقه قدرتمند cronies هنوز loom بیش از عراق در صحنه سیاسی. Moktada al-Sadr چالاک شیعه روحانی یکی دیگر از پدرخوانده شکل که پیروان بدنام خواستار سنگین رشوه. این سیستم باید دریافت تکان خوردن در سال 2014 زمانی که آن غارتگری رهبری به طور مستقیم به این کشور نزدیک به تصاحب توسط داعش. به جای آن اصلی ترین نتیجه بود و ظهور نسل جدیدی از انگل: شبه نظامیان کمک کرد که شکست داعش شناخته شده در مجموع به عنوان Hashd al-Shaabi یا نیروهای مردمی. این Hashd است سست کنفدراسیون از گروه های مسلح که برخی از آنها شده اند در اطراف برای چند دهه. در سال 2016 نخست وزیر حیدر العبادی به رسمیت شناخته شده آنها را به عنوان بخشی از امنیت کشور در بخش, و آنها در حال حاضر دریافت منظم حقوق فقط به عنوان سربازان و افسران پلیس انجام دهد.

در میان قدرتمند ترین است Kataib حزب الله. آن را متهم به نصب و حمله به عراق در پایگاه هوایی در ماه دسامبر که به کشته شدن یک آمریکایی پیمانکار و منجر به ترور سلیمانی — نهایی خود را حامی — یک هفته بعد. با وجود آن بالا مشخصات آن را احاطه کرده است و این رمز و راز. “ما می دانیم که تقریبا هیچ چیزی در مورد رهبری می گوید:” مایکل شوالیه یک تحلیلگر در موسسه واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک که به دنبال این گروه از زمان تاسیس آن. “آن را مانند فراماسون. شما می توانید در آن می شود و در یکی دیگر از جنبش در همان زمان.” آن ساخته شده است یک امپراتوری اقتصادی تا حدودی با وادار کردن راه خود را به کسب و کار مشروع و قراردادهای دولتی.

در میان شبه نظامیان را به حداقل شناخته شده و بیشتر نگران سرمایه گذاری شده است تدریجی آن ادعای کنترل بر فرودگاه بغداد. آن را چند سال پیش شروع شد زمانی که Kataib حزب الله و دیگر ایران به نام Asaib اهل الحق شروع پنهانی قرار دادن کارگران وفادار به آنها را در سراسر فرودگاه به گفته یک مقام ارشد فرودگاه رسمی با من صحبت کرد. آنها همچنین قادر به دریافت G4S یک شرکت انگلیسی است که یک قرارداد بلند مدت برای امنیت در فرودگاه به استخدام خود مردم است. (G4S نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.) به عنوان یک نتیجه, این دو گروه نیز در حال حاضر دسترسی به تمام فرودگاه دوربین های مدار بسته و محدود-جاده دسترسی به نام کیلومتر یکی که متصل به باند فرودگاه به فرودگاه محیط دور زدن موانع امنیتی رسمی به من گفت. (زمانی که قاسم سلیمانی و همراهان او زده بودند توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در ماه ژانویه, آنها تا به حال فقط از این راه است.) شبه نظامیان تلاش شد تهاجمی تر حدود یک سال پیش این مقام گفت: وقتی اعضای آن برگزار فرودگاه بغداد را مدیر هواپیمایی در زور اسلحه و او را مجبور به استخدام یک مرد وفادار به آنها خود را به عنوان اسمی معاون. در اواخر ماه اکتبر Kataib حزب الله در مقابل شرکت دریافت 12 سال قرارداد در بغداد و بصره فرودگاه به ارزش ده ها میلیون دلار از یک سال و حتی اگر شرکت — این blandly نام خلیج فارس شرکت — تنها دو ماه و لازم را ندارند و اعتبار و یا صدور مجوز و موسس آن بوده است محروم از فرودگاه. این قرارداد پس از فسخ شده است اما این شرکت که در زمان بیش V. I. P. ترمینال و هتل از حسین Laqees در محل باقی می ماند.

این فرودگاه بغداد است فقط یکی از دروازه اقتصادی که شبه نظامیان در حال حاضر کنترل. آنها را از استفاده داعش تهدید به نصب خود را در بسیاری از کشور مرزهای زمینی. و شبه نظامیان تحت سلطه اند بسیار از تجارت از طریق عراق به بنادر جنوبی برای بیش از یک دهه است. در اثر شبه نظامیان کار یک سایه دولت, شارژ واردکنندگان هزینه های بالاتر در ارز برای پردازش سریع و تحویل. آنها اقتصادی کمیته با دفاتر در بغداد که در آن شرکت های خصوصی می توانید معاملات که گستاخی دور زدن های قانونی در این کشور کانال. “برای مثال اگر من در آوردن 100 اتومبیل از دبی اگر من انجام روند قانونی آن را ممکن است دو ماه به روشن” فرودگاه رسمی به من گفت. “اگر من پرداخت Kataib حزب الله می گویند, از 10 ، 000 $به $15,000 آن را ممکن است تنها دو روز است.”

نقدی است که سوخت عراقی تبار به دزد سالاری سرچشمه, در بیشتر قسمت ها از به شدت محافظت فدرال رزرو ترکیب در رادرفورد شرقی, N. J. وجود دارد هر ماه و یا پس از یک کامیون لود شده با بیش از 10 تن از پلاستیک پیچیده ارز ایالات متحده آمریکا یک مسافت به ارزش 1 میلیارد دلار به 2 میلیارد دلار. پول است و سپس رانده شده به یک پایگاه نیروی هوایی و پرواز به بغداد. متعلق به دولت عراق است که مسیرهای درآمد حاصل از فروش نفت خود را از طریق یک حساب کاربری در نیویورک فدرال رزرو. این غیر معمول تنظیم یک میراث از اشغال آمریکا زمانی که امریکا به طور مستقیم تحت کنترل دولت عراق و منابع مالی خود را. آن را در محل باقی مانده است چرا که آن را مناسب برای هر دو طرف: عراقی سریع دسترسی ترجیحی به دلار ایالات متحده را حفظ فوق العاده ای نفوذ بر عراق اقتصاد است. ظاهرا دوره ای دلار محموله (بخش کوچکی از کشور را به طور کلی درآمد نفت) هستند به نیازهای عراق تبادل خانه و واردکنندگان که نیاز به پول نقد. در عمل بسیاری از دلار را در بر داشت راه خود را به دست پول launderers گروه های تروریستی و انقلابی ایران, نگهبانان با تشکر از کمی شناخته شده در مراسم اجرا شده توسط بانک مرکزی عراق: “دلار حراج.”

دلار حراج شده است به نام “سیستم فاضلاب از عراق فساد” اما عملکرد داخلی خود را باید به ندرت مورد نوشته شده است. این طرح های تقلب که در اطراف آن باید سوخت هر طرف در جنگ داخلی سوریه از جمله داعش. وزارت خزانه داری ایالات متحده ساخته شده است که تلاش های جدی برای حفظ حراج دلار از دست داعش و ایران, اما این است که اغلب تبدیل چشم خود را به انواع دیگر پول شویی. و تروریست ها بارها و بارها در بر داشت شرکت های جدید و روش های تغییر قیافه خود را به شرکت در حراج اغلب با همدستی مرکزی-مقامات بانک.

حراج نام گمراه کننده است; آن است که روزانه یک فرایند که در آن عراق بانک مرکزی دلار را فراهم می کند به تعداد محدودی از این کشور در بانک های تجاری در ازای عراق دینار. آمریکا مقامات اشغالگر آن را در سال 2003 به خدمت دو هدف: جمع آوری به اندازه کافی دینار به پرداخت حقوق و دستمزد به صورت نقدی به عراق گسترده ناوگان از کارکنان دولت و کمک به این کشور برای پرداخت به شدت مورد نیاز واردات در دلار است. در اصل حراج شبیه به فرآیند مورد استفاده توسط برخی از کشورهای دیگر به منظور تسهیل تجارت خارجی است. آن را به معنای به کار مثل این: یک شرکت قصد واردات کفش از هندوستان به عنوان مثال می خواهم آن محلی عراق بانک با یک فاکتور از شرکت کفش. بانک های محلی را تصدیق معامله و واریز مبلغ مورد نیاز در عراق دینار با بانک مرکزی که سیم دلار به یک حساب خبرنگار متعلق ظاهرا به صادر کننده است.

مشکل آغاز شده با تورم جزر و مد از پول های کثیف: عراقی ها که به سرقت رفته بود مبالغ زیادی از طریق جعلی قرارداد و یا پس زدن طرح های گرسنه بودند تجارت خود را در دینار برای دلار, به طوری که آنها می تواند استفاده از آنها در خارج از کشور. برای دیدار با نیاز به یک کلاس جدید از اپورتونيست شروع ثبت نام شرکت های جعلی و جعل فاکتور مورد نیاز برای شبیه سازی واردات معامله که پس از آن تامین می شود از طریق دلار در حراج. در چند روز کسی که تا به حال defrauded کشور خود را از میلیون ها نفر می تواند تبدیل به صاحب لندن خانه شهری. ساختگی واردات چپ کمی ردیابی چرا که آنها مستند با کارت شناسایی و عکس از املاک مردم که موافق به بازی بازی های شرکت مقامات در ازای رشوه.

هر زمان که مقامات در عراق بانک مرکزی یا فدرال نیویورک کردم مشکوک کلاهبرداران خواهد تا خود را به بازی مربوطه. “وجود دارد دفاتر کوچک از افراد جوان به تولید حرفه ای جعلی” یک بانکدار سابق عراق, یکی از چندین سرمایه داران و مقامات سابق دولت که در توصیف این طرح به من گفت. “سپس آنها را طبخ کل فایل در اطراف آن است.” برای جلوگیری از پرداخت مالیات بر ساختگی واردات launderers ثبت نام خواهد بود ده ها تن از شرکت های, رها کردن آنها و ایجاد امکانات جدید در هر زمان که مالیات خود را به علت بودند. آنها مرز مقامات درگیر پرداخت به مقامات ارائه جعلی آشکار با واقع بینانه به دنبال تمبر. این launderers در نهایت فرماندهی بسیار با بانک مرکزی روزانه دلار فروش که بالغ بر طبق بانک مرکزی خود آمار و ارقام بیش از 500 میلیارد دلار از سال 2003. (این رقم بسیار بالاتر از تعداد فیزیکی دلار پرواز به عراق از تغذیه زیرا بسیاری از دلار فروخته شده توسط بانک مرکزی هستند و انتقالات الکترونیکی از عراق درآمد نفت.)

تقلب شد و گاهی laughably آشکار است. در سال 2017, عراق رسما وارد $1.66 میلیارد دلار ارزش گوجه فرنگی از ایران — بیش از یک هزار برابر مقدار آن وارد شده و در سال 2016. آن را نیز ذکر شده واردات $2.86 میلیارد دلار در هندوانه از ایران از 16 میلیون دلار سال قبل. این مقدار می تواند مضحک حتی اگر عراق رشد نمی کند مقادیر زیادی از خود گوجه فرنگی و هندوانه. اقتصاددانان به من گفت این واردات رسمی شماره — هنوز هم قابل مشاهده در عراق برنامه ریزی وزارت وب سایت — به نظر می رسد ضعیف مبدل پوشش برای پول شویی از طریق دلار در حراج.

حراج نیز فعال مقیاس بزرگ اختلاس طرح است که قریب میلیاردها دلار به عراق قدرت کارگزاران. این تقلب شد بر اساس تفاوت بین نرخ ارز ثابت ارائه شده توسط بانک مرکزی — که به دلار pegged — و نوسان نرخ بازار است که اغلب بسیار بالاتر است. به زودی پس از حراج آغاز شده در سال 2003 پول launderers متوجه شدم که اگر آنها می تواند جعلی واردات معامله آنها پس از آن می تواند فروش دلار به آنها می خواهم به دست آورد از بانک مرکزی تحقق فوری سود نرخ گسترش یافته است. به عنوان به زودی به عنوان سیاسی عراق کارفرمایان متوجه شدم چقدر پول می شود ساخته شده از آنها کشف و ضبط کنترل دسترسی به حراج. عادی شرکت ها و بانک ها مایل به انجام مشروع واردات و یا وام فشرده از کسانی که با حمایت از احزاب اصلی سیاسی و نظامی. برای پنهان کردن این تصاحب به تازگی ضرب plutocrats خریداری شده تا تقریبا تمام باقی مانده بانک های تجاری و تبدیل آنها به صرف وسایل نقلیه برای طرح حراج.

آن است که غیر ممکن است برای گفتن که دقیقا چگونه بسیاری از میلیاردها دزدیده شده است از طریق ارز-نرخ آربیتراژ اما چندین سابق بانکداران و مقامات عراقی به من گفت که این نوع از تقلب حساب برای بسیاری از نمایان واردات تامین دلار حراج پس از حدود سال 2008. خود من برآورد بر اساس آمار و ارقام از بانک مرکزی وب سایت و اطلاعات از عراق بانکداران و سرمایه گذاری مسئولان در مورد $20 میلیارد و همه از آن به سرقت رفته از مردم عراق. تجار و بازرگانان در حال اجرا این طرح هستند و عملا چاپ پول خود را به دلیل هزینه های خود را — برای پرداخت جعلی فاکتورها و رشوه دادن به بانک و مقامات دولتی — پایین هستند. برخی از بانک ها مجوز های ارسال و سود بسیار زیادی از حراج کمی بیشتر از جبهه با ویران دفاتر شعبه و به ندرت هر یک از کارکنان. یکی از بانک خریداری $4 میلیارد دلار در حراج به من گفته شد توسط یک عضو پارلمان که به بررسی موارد فساد اداری در کل که مربوط به یک سود 200 میلیون دلار. “ما در بررسی این بانک” این نماینده مجلس گفت. “آن یکی اتاق یک کامپیوتر و برخی از سپاه پاسداران است.”

آسیب های ناشی از حراج تقلب بود نه فقط در مورد غیر قانونی را به سود. به عنوان عراق را بانک های تجاری تبدیل به ابزار آربیتراژ عادی کسب و کار شدند و بدون دسترسی به وام آنها نیاز به رشد. برخی از واردکنندگان قانونی قادر به دریافت دلار از حراج مجبور شدند به استفاده از بانک های خارجی به جای. آن سخت است می دانم که چقدر این آسیب را به اقتصاد اما همه تحلیلگران من به صحبت کرد گفت: از آن شده است ویرانگر گرسنه این کشور در بخش خصوصی و عراق و حتی بیشتر وابسته به نفت خود درآمد حاصل شده اند که در نیمه قطع در ماه های اخیر.

تنها یک روحانی ساخته شده است که تلاش های جدی برای افشای جنایات اطراف دلار حراج شد و او یک قهرمان بعید است. احمد چلبی بانکدار و سیاستمدار است که دولت بوش آن را توجیه حمله به عراق به رهبری یک مجلس تحقیق و تفحص از دلار شروع حراج در سال 2014. او کشف اسناد و مدارک که دلالت برخی از بزرگترین بانک ها و صاحبان آنها در تقلب در مقیاس بزرگ. فقط به عنوان او می رود به فاش کردن اطلاعات بیشتر در مورد رسوایی در ماه نوامبر 2015 چلبی از حمله قلبی درگذشت. (با وجود مشکوک در زمان کالبد شکافی هیچ شواهدی از بازی ناپاک است.) بانکداران او شناسایی و در تحقیقات خود دچار هیچ عواقب و هنوز هم در کسب و کار.

حراج همچنان به این روز و پس از انجام پول شویی و سرقت است که آن را احاطه کرده است. در برخی از روزها در اواسط ماه مارس بانک مرکزی وب سایت ثبت دلار فروش بیش از 200 میلیون دلار — بیش از 1 میلیارد دلار در یک هفته — همه از آن ظاهرا به پرداخت هزینه برای واردات است. در آن زمان coronavirus همه گیر شد سازندگان: عراق اقتصاد است. برخی از کسانی که واردات ممکن است مشروع باشد اما بانکداران من به صحبت کرد گفت: این اعداد نشان می دهد که تداوم در مقیاس بزرگ پول شویی. یکی دیگر خودنمایی نشانه ای از تقلب است که در مجموع روزانه دلار فروخته شده توسط بانک مرکزی به عراق تبادل خانه که قرار است مورد استفاده قرار گیرد تنها با عراق سفر خارج از کشور. در اواسط ماه جولای آنها هنوز هم به طور متوسط 10 میلیون دلار به 11 میلیون دلار در هر روز حتی اگر بغداد فرودگاه بسته شد از ماه مارس تا ژوئیه 23 و محدودیت های مسافرتی در محل باقی می ماند. همچنین شواهدی وجود دارد که حراج در ادامه به ارائه پول برای گروه های تروریستی است. در ماه اکتبر در نیویورک فدرال رزرو با صدور نامه ای به عراق بانک مرکزی خواستار آن است که این بار دو بانک و یک تبادل مجلس از استفاده از دلار در حراج بیان کرد که این دلیل به این باور است که این سه نهاد هستند “وابسته و یا درگیر در مواد معاملات با” داعش و یا یک گروه با روابط به آن است. سه تا اشخاص متعلق به یک سرمایه گذار به نام حسن ناصر جعفر al-Lami, همچنین شناخته شده در عراق در محافل مالی به عنوان “پادشاه جعلی فاکتورها.” در ماه ژانویه یک کارمند در عراق بانک مرکزی به یک مصاحبه به لبنان و شبکه تلویزیونی این ادعا که al-Lami بود و هنوز هم با استفاده از این حراج از طریق بانک های دیگر بیش از آن نام توسط فدرال ریزرو است.

در برخی از موارد بانک مرکزی به نظر می رسد به عمد دور تلاش های فدرال رزرو و یا وزارت خزانه داری ایالات متحده. در سال 2018 به وزارت خزانه داری قرار می گیرد, تحریم ها در ارس حبیب کریم یک شخصیت سیاسی به اتهام هدایت پول به سپاه پاسداران و حزب الله لبنان و جنبش. آن را نیز قرار داده شده برای تحریم بانک او شناخته شده به عنوان Al-Bilad بانک اسلامی. اما به جای انجماد کریم دارایی های عراق بانک مرکزی در ماه اکتبر کارگردانی که 40 میلیون سهم در Al-Bilad بانک متعلق به کریم و خانواده اش بازگردانده می شود به آنها را با توجه به یک مرکزی-بانک سند من به دست آمده است. وقتی که من پرسید که مقامات وزارت خزانه داری در مورد عراق بانک مرکزی اقدام آنها ارائه شده, کنسرو شده گفته: “وزارت خزانه داری همچنان به همکاری نزدیک با دولت عراق در انطباق با تحریم های ایالات متحده.”

عراق داستان احتیاطی را برای بقیه جهان نشان میدهد که چگونه به سرعت rawest اشکال فساد می توانید گرفتن و چقدر سخت است برای معکوس کردن این روند. آن را نمی طولانی برای گرد و غبار از همدستی برای پوشش تقریبا هر کس آنجا که آن را در افغانستان و سومالی و یا ونزوئلا است. “آن را تبدیل به یک خود کفا سیستم می گوید:” ریچارد Messick که دهه را صرف مطالعه این موضوع و ارشد عامل تاثیرگذار وبلاگ که مانیتور های جهانی مبارزه با فساد اداری در تلاش است. “شما نمی توانید فقط دخالت در یک منطقه, چرا که همه آنها با هم مرتبط, بنابراین شما مجبور به تغییر موسسات متعدد در همان زمان.” این سخت است برای انجام این کار بدون یک قدرتمند در خارج نیروی. دولت ایالات متحده ضروری بود در از بین بردن شایع پیوند در شیکاگو است که به اوج خود رسید و در طول دهه 1920 هنگامی که اوباش آل کاپون بود و شهردار این شهرستان در حقوق و دستمزد خود را. وجود دارد چند رویه برای تمیز کردن کل کشور در دوران مدرن به غیر از استبدادی شهر-متحده مانند سنگاپور که در آن نخست وزیر سابق Lee Kuan Yew پایین ترک خورده سخت در 1960s.

بزرگترین مانع تک به اصلاحات در عراق است که این کشور وابستگی در نقدی که سخت است برای ردیابی و در نتیجه بیشتر در معرض پولشویی. حرکت بیشتر عراقی ها به سیستم بانکی که پرداخت از ترک یک رکورد است که می تواند تایید شده است هدف از این کشور تنها ضد فساد طرفداران برای سال. اما این انتقال دور از پول نقد خود را مملو از خطر: فن آوری های جدید در معرض خطر دستگیری توسط الیگارشی که می توانید آنها را تبدیل به حتی بیشتر ابزار موثر برای شویی.

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

عراق را با بی شرمانه ترین اختلاس در طرح های ارائه می دهد یک تصویر کامل از این خطر است. این شامل استفاده از یک دستگاه به نام چی کارت که در نظر گرفته شده بود به حرکت کشور به سمت الکترونیکی پرداخت. طراحی و توسعه توسط یک شرکت با نام بین المللی کارت هوشمند این اجازه می دهد تا کارکنان دولت و بازنشستگان برای بازیابی پرداخت های ماهانه خود را به صورت نقدی در هر یک هزار نفر از پایانه های سراسر کشور. آن است که محبوب نوآوری: قبل از اینکه چی کارت همراه آمد در سال 2007 کارگران اغلب تا به حال به صبر در خط برای ساعت ها در خارج از دولت به بانک برای دریافت پول خود را. این شرکت در حال حاضر در رقابت با دیگر کوچکتر کارت شرکت و تبلیغ بر روی تابلوهای تبلیغاتی با شعار “عضویت در بزرگترین خانواده است.” آن را ارائه خود را به عنوان یک وطنی فن آوری شرکت کمک به عراق به عصر اطلاعات با تصاویر را بر روی وب سایت خود را از بیومتریک فرآیندهای ثبت نام و مشتریان خوشحال ساخت رایگان پول نقد پرداخت. اما ارتباط آن با دولت حقوق و دستمزد داده است آن قدرت بسیار زیاد. در سال 2019 با توجه به گزارش های صادر شده توسط بانک مرکزی به دولت پرداخت می شود حدود 47.5 میلیارد دلار به کارکنان و بازنشستگان — گسترده در مجموع برای کشور عراق از اندازه و مقدار آن را از طریق رفت چی کارت.

این باعث می شود آن را از همه بیشتر قابل توجه است که این شرکت به نظر می رسد به کار با تقریبا هیچ نظارت به گفته مقامات صحبت کردم و اسناد و مدارک من به دست آمده از عراق وزارت دارایی و بانک مرکزی. این sidestepped یک الزام قانونی برای ادغام آن با سیستم پرداخت با کارت ملی-شبکه پرداخت. این اجازه خواهد داد که بانک مرکزی برای نظارت بر آن معاملات. اسناد و مدارک توصیف نا امید تلاش برای چی کارت پاسخگو برای آن معاملات همراه با شکایت از عراق بازنشستگان که می گویند چی کارت استفاده شده است و به مرور از حقوق خود را. (چی کارت ارشد اجرایی رسیده از طریق ایمیل گفت که این شرکت مطابق با تمام قوانین و مقررات مربوطه که در آن به معاملات نظارت به طور مستقیم توسط بانک مرکزی علاوه بر اینکه حسابرسی دوره ای توسط شرکت های مستقل است.)

در زیر این اطلاعات خاموشی چی کارت در حال استفاده توسط ایران ارقام که کار در مقیاس بزرگ “شبح کارکنان” طرح به سرقت صدها میلیون دلار از دولت حقوق و دستمزد من گفته شد چند مقامات دولتی از جمله یکی که نزدیک به مالی اداره از Hashd. این مقام به من گفت که Hashd ثبت شده در مورد 70,000 داستانی سربازان برای پرداخت های الکترونیکی از طریق چی کارت. (این روشن نیست که آیا این کار انجام شد با یا بدون آگاهی از چی کارت مدیران.) شبح سربازان شده اند یک استاندارد خود غنی سازی طرح برای بالا رتبه بندی افسران در ارتش عراق و نیروهای پلیس برای سال, اما چی کارت به نظر می رسد اجازه داده اند این نیرنگ به کار گرفته می شود به یک سطح بالاتر است. حقوق به طور متوسط از یک Hashd عضو است که تقریبا 1000 $در هر ماه است که قرار این طرح درآمد در بیش از 800 میلیون دلار در سال است. این عملیات رسمی به من گفت شده است به اجرا در پنهان کاری سخت با چهره قدرتمند با عمیق در روابط با ایران از جمله ابو مهدی Muhandis از بیانات رهبر انقلاب که ترور شد در ماه ژانویه با قاسم سلیمانی. چی کارت نیز بدست آورده سود بسیار زیادی از هزینه های آن را هزینه برای معاملات الکترونیکی. برخی از این سود به من گفته شد توسط یکی دیگر از مقامات ارشد عراقی رسمی به اشتراک گذاشته شده است با دیگر پیشرو ایران-حمایت چهره های.

چی کارت بنیانگذار یک تاجر به نام Bahaa Abdul Hadi, به نظر می رسد این مقام ارشد گفت: من به عایق خود را از موشکافی و نقد برای سال با تشکیل روابط تجاری با عراق قدرتمند ترین افراد از جمله رهبران شبه نظامیان نزدیک به ایران است. یکی از آنها توسط Ammar al-Hakim برجسته و ثروتمند شیعه روحانی و سیاسی شکل است. یکی دیگر از Shibl al-زیدی دبیر کل یک گروه شبه نظامی به نام Kataib امام علی, که وزارت خزانه داری ایالات متحده با صدور تحریم علیه در سال 2018 برای معاملات مالی با سپاه پاسداران و حزب الله. یک سوم اتصال Nasser al-Shammari یک رهبر دیگر از ایران-حمایت گروهی به نام حزب الله al-Nujaba. (یک چی کارت سخنگوی به من گفت که Abdul Hadi هیچ رابطه ای با al-Hakim, al-زیدی یا al-Shammari.)

در همان زمان چی کارت ساخته شده است که تلاش ها برای گران خود را به مقامات آمریکایی که برخی از آنها به نظر می رسد باید پرداخت شود. در اوایل سال 2018 یک ورودی تهمت سیاسی منصوب حداکثر Primorac پیشنهاد به یک آژانس سازمان ملل متحد که استفاده از آن چی کارت برای انجام معاملات با توجه به گزارش منتشر شده در ماه مه توسط ProPublica. Primorac انجام کار مشاوره در زمان برای Markez آمریکایی-عراق شرکت استخدام چی کارت. سازمان ملل متحد را استخدام نمی کنند چی کارت اما Primorac زمین باعث یک اخلاق شکایت توسط وزارت امور خارجه, رسمی, ProPublica گزارش شده است. (هنگامی که درباره شکایت Primorac پاسخ با نقل یک یادداشت نشان می دهد که بدون تحقیق باز شد.) او در ادامه برای تبدیل شدن به یک دستیار معاون رئیس جمهور مایک پنس.

چی کارت هجوم به آمریکا نفوذ صنعت یک یادآوری است که فساد می تواند شامل مراتب بیشتر از نفت خام بازده و گرمسیری پناهگاه های مالیاتی. در سال 2008 بحران مالی جهانی که در معرض ناگوار لینک بین سیاستمداران و دلالان کمک سوخت حرکات پوپولیستی هنوز roiling اروپا و انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده است که فساد به طور فزاینده ای مناسب شرح خود ما زندگی سیاسی و حتی به عنوان او پرتاب کلمه یکسره در مخالفان خود را.

در یک بعد از ظهر گرم در ماه فوریه به من رمه را به یک سایت ساخت و ساز در شرق بغداد به نام Sadr al Qanaat. آن است که یک نوار باریک از زمین خالی — تقریبا در میانه — اجرا می شود که برای 15 کیلومتر بین دو طرف از یک بزرگراه اصلی در لبه غربی از صدر شهر زاغه با یک کانال در این مرکز است. از شهر بغداد مقامات صحبت کرده بود برای سال ها از یک پروژه بلند پروازانه به نوبه خود راهرو به یک گسترده در فضای باز لذت منطقه شامل رشته های ورزشی و پارک ها و رستوران ها و زمین های بازی. تزئینی پل ساخته خواهد شد بیش از این کانال که در آن بازدید کنندگان خواهد سوار به عقب و جلو بر روی یک قایق. در سال 2011 دولت در شهرستان امضا قرارداد با سه شرکت های ساخت و ساز برای حدود 148 میلیون.

امروز سایت ملال انگیز آزادسازی زمین با نشانه آن است که هر چیزی که تا کنون در آن به سر برد. پله کردن بزرگراه بر روی چمن من, فوت فتیش دوغاب ضخامت پلاستیک زباله. من راه می رفت بالا و پایین برای 20 دقیقه یا تا و فقط چند نشانه از ساخت و ساز: ارزان ساخته شده, زمين بازي, جمع آوری گرد و غبار یک زن و شوهر از ناتمام بتن پناهگاه. در بتن اندود کانال آب نگاه fetid.

هیچ کس به نظر می رسد به دانستن دقیقا چه اتفاقی برای پول پرتاب در صدر al Qanaat اما گزارش عراق یکپارچگی کمیسیون حلقه متاسفانه آشنا یادداشت: تاخیر اختلافات و شهردار سابق که همراه با یکی از معاونان او فرار کرد این کشور پس از “ایجاد عمدی خسارت بیش از 12 میلیون دلار” بسیاری از, که, احتمالا, به پایان رسید تا در جیب خود. وجود پروژه های شبیه به این در سراسر عراق است. رها جرثقیل زنگ نیمه ساخته مساجد و پروژه های مسکن. بسیاری از آنها گره خورده است تا حقوقی و سیاسی اختلافات. میلیاردها دلار صرف شده در برق و در عین حال عراق هنوز قطع برق تا 20 ساعت در روز است.

عراقی ها باید یک کلمه برای سایه بازرگانان و دلالان قدرت که رشد فوق العاده غنی در کشور خود هزینه: hitaanیا نهنگ. آنها به طور گسترده ای گفت: به بالاتر از قانون است. من بارها و بارها هشدار داده در حالی که گزارش این مقاله که زندگی من خواهد بود در معرض خطر بزرگ اگر من در مواجه با هر یک از آنها در مورد فعالیت های غیر قانونی. اما من به مدیریت در نهایت به صحبت می کنند به یک نهنگ.

او در عراق ساخت و ساز نجیب زاده که به من گفت که او تا به حال سال ها صرف پرداخت سیاستمداران برای تضمین قرارداد به ارزش میلیون ها دلار است. او در توصیف جهان بدبینانه پشت اتاق معاملات است که در آن کشنده رقابت های رایج سیاسی اتحاد شیفت به راحتی و نهایی ارز است “نقد همیشه در دلار همیشه در پیش است.” روشن بود که او پذیرفته شده و پیوند خود را به عنوان واقعیت روزمره; من حس هر خبري یا احساس گناه در مورد آن. او دفاتر و خانه در کشورهای مختلف, اما او در گلویی عراق گویش از یک مرد بدون آموزش رسمی است. من معرفی شد از طریق یک مقام دولتی که ملاقات او را از طریق یک دوست. آن را غیر ممکن بود برای من برای بررسی جزئیات این داستان او گفته شده است. اما آنها سازگار با همه چیز من شنیده ام از دولت خودی و بانکداران در مورد راه فساد در سطوح بالا کار می کند. ما صحبت از طریق تلفن برای حدود دو ساعت است. او به من گفت که در مورد یک معامله او موفق شده بود که یک پروژه ساخت و ساز که در آن دولت در مورد اختصاص 40 میلیارد دینار (حدود 33.6 میلیون).

“در واقع من فقط حدود 10 میلیارد دینار در ساخت و ساز,” او گفت:. از بقیه بیشتر رفت و به پرداخت دولت و حزب عدالت و همراه با هزینه های دیگر. باقی مانده حدود پنج میلیارد دینار (4.2 میلیون دلار) شد و سود خالص.

او به من گفت که طی شش یا هفت سال عراق استانداران — که قدرت های بزرگ در طول قرارداد — انتخاب شده است تقریبا به طور انحصاری از طریق معامله با تجار و بازرگانان که پرداخت این شورا (که ریاست فرماندار) در ازای یک سهم استان را قرارداد. “هر کسی که پول می تواند دستکاری این چیزها,” او گفت:. معاملات استادانه ساخته شده با معاون شهرداران وفادار به احزاب مختلف سیاسی تقسیم این انتظار می رود درآمد حاصل از متورم قرارداد. یک واحد بزرگ قرارداد می تواند عرضه به اندازه کافی رشوه به پوشش رشوه هزینه گرفتن یک فرماندار انتخاب, او گفت:.

مقامات دولتی نه تنها منفعل دریافت کنندگان رشوه. اعضای شورای ولایتی و او به من گفت: “دست کشیدن بر روی درب از بازرگانان و می گویند چگونه می تواند به ما کمک کند ؟ آیا شما کسی که شما می خواهید به لام? است وجود دارد یک توطئه شما می خواهید برای ترویج کسی که شما می خواهید برای اشاره به یکپارچگی کمیسیون؟” این تیره هنر فراتر از حزب وفاداری; پول است که همه می شمارد. “اگر شما می خواهید به توطئه علیه Dawa, پارتی, شورای ولایتی و اعضای آن حزب را با شما همکاری” اگر شما به آنها پرداخت کرد.

در پشت همه این معاملات گفت: من در خفا انجام دادن شبه نظامیان ارائه عضلانی و مصرف خود را قطع از پول نقد. “هر تاجر هر بانک مالک بدون گروه های شبه نظامی حمایت او نمی خواهد بود قادر به کار” او گفت:.

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

هیچ یک از این تعجب به عراقی ها. آنها تبدیل شده اند بسیار بدبینانه است که آنها در حال حاضر حتی کشور های مختلف مبارزه با فساد اداری در بدن به عنوان وسایل نقلیه برای اخاذی و رشوه. متاسفانه این است که کاملا بی اساس اتهام. زمانی که من در بغداد بود من رفتم برای دیدن Mishaan al-Jabouri یک تاجر و سیاستمدار که مشهور است برای خود jeremiads در برابر گرافت. Jabouri یک مرد 63 با یک ناصاف سر طاس و بیرون زده چشم است که تبدیل به یک نوع طلسم برای کشور مبارزه با فساد او شده است و در هر طرف آن است. او یک تاجر در 1980s و فرار از کشور در پایان دهه برای پیوستن به مخالفان. در سال 2006 Jabouri مجبور به فرار از عراق دوباره پس از متهم به استادانه درست شده اخاذی طرح های مربوط به حمله به خطوط لوله نفت. او ساخته شده راه خود را به عقب به پارلمان انتخاب شد و پیوست آن کمیته ضد فساد.

“هر کس درگیر مذهبی سکولار در روستاها در شهرها از فرماندهان به دربانان” Jabouri به من گفت که ما نشسته در یک کاورنو نیمه مبله خانه او صاحب در Harthiya محله. “این شد یک فرهنگ. این چیزی است که مردم افتخار است.”

در سال 2016 Jabouri عناوین ساخته شده در سراسر جهان را با گفتن یک خبرنگار از نگهبان که او بیش از حد فاسد بود; او گرفته شده بود 5 میلیون دلار رشوه از یک مرد که می خواست او را به رها کردن یک تقلب بررسی است. “حداقل من صادقانه در مورد آن,” او به این روزنامه گفت.

وقتی که من تو را دیدم او را در ماه فوریه Jabouri recanted خود اعتراف و ادعا به اختراع 5 میلیون دلار رشوه. من خیره در او را در ناباوری. او خیره شد و برگشت. “من نیاز به لرزش جامعه” او گفت:. در حال حاضر او اضافه کرد: چنین دروغ بودند دیگر لازم است. “جریان تظاهرات در حال انجام این کار است.”

به کسانی که به تماشای یکی دیگر از قاره تظاهرات خیابانی که دستگیر عراق شهرستانها در ماه اکتبر گذشته شبیه ناگهانی فوران خشم. در واقع این خشم شده بود نهفته برای سالها در شهرستانها و شهرهای کوچک در سراسر کشور است. یک اعتراض رهبر من بود کوتاه و مستقیما ساخته شده 28 ساله به نام موسی که بزرگ شده در یک فقیر کشاورزی خانواده در Samawa جنوب عراق در شهر. (او خواسته است که من نه استفاده از نام خانوادگی خود به خاطر او باقی می ماند در خفا و ترس عواقب.) مانند بسیاری از دیگران صحبت کردم و او به موسی بارها و بارها ضربه در برابر ظلم و ستم عراق گانگستر اقتصاد واقعی که در آن مدارک اغلب بی ربط ترین و کار ارائه می دهد با یک سنگین چشمگیر قیمت معادل چندین ماه حقوق و دستمزد. پس از گذراندن پنج سال درآمد یک مدرک پیشرفته در علم دامپزشکی, او می تواند پیدا کردن تنها یک دامپزشکی کار — یک قرارداد یک ساله با پرداخت 200 دلار در ماه — که او از کار اخراج شد و پس از او حاضر خود را برای پیوستن به یک گروه شبه نظامی. او تا به حال هیچ چاره ای جز به کار در برق منطقه ای وزارت که پرداخت 375 دلار در ماه است.

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

شورش خود را آغاز کرد بیش از دو سال پیش هنگامی که او به من گفت که او در بر داشت اسناد و مدارک نشان می دهد که یک مدیر منطقه ای در برق, وزارت, بود, ثروتمند شدن با گرفتن رشوه در قراردادهای دولتی. موسی به سازماندهی تظاهرات خواستار رئیس خود را به اخراج می شود. (رئیس شد بعد از اخراج موسی به من گفت.) بیش از سال بعد او شروع به برقراری ارتباط با دیگر افراد جوان در سراسر عراق است که تا به حال تجربه مشابه و مشترک احساسات خود را. بسیاری از آنها معتقد بودند کشور خود شد تبدیل شدن به یک تبعه ایران و محلی آن اسلحه toting اراذل و اوباش. تا تابستان 2019 شل الجزایر محلی اعتراض شبکههای بود coalescing به چیزی بزرگتر. موسی در میان سازمان که به نام ملی قیام شروع در اکتبر. 1.

به سختی یک هفته بعد او خود را نشسته بر روی نیمکت در سراسر از نخست وزیر عادل عبد المهدی. خارج از وزارت بالا درب های چوبی کشور در آتش بود. بیش از 100 نفر کشته شده بودند در هرج و مرج و درگیری با پلیس و اقتصاد بود که در وقفه. عبد المهدی از جان گذشته برای برقراری نظم و او را دعوت موسی و هشت دیگر رهبران اعتراض به آنها را بشنود ، موسی دست او را به یک تکه کاغذ ترسیم معترضان خواسته است که او به عنوان خوانده شده به سرعت در سکوت. برخورد با فساد یکی از آنها بود. خلاصه بعد از یک ارز یکی از Abdul مهدی مشاوران گفت: “ما یک لیست از فاسد ترین مردم است.”

موسی که یک بیمار شیوه و بزرگ به صورت جدی به چشمان گیج شد و تحریک شده توسط درخواست او به من گفت. او در حال حاضر می دانستم که او می خواست برای دستگیری توسط سرویس های امنیتی; چندی پس از آن او خواهد بود مجبور به پنهان کردن مانند بسیاری از دیگر رهبران اعتراض. او همچنین می دانست که برخی از کشور فاسد ترین چهره های حال به احتمال بسیار زیاد استقبال شده است در همان نیمکت. “که کار ما که کار خود را” او جواب داد. خلق و خوی خصمانه و جلسه را شکست و پس از تنها 10 دقیقه است. نخست وزیر اعلام کرد به زودی پس از آن جنبش اعتراضی شد رهبر. همان چیزی که ممکن است شده اند گفت: در مورد عبد المهدی خود دست و پا زدن دولت است. کمتر از دو ماه بعد رو حتی گسترده تر insurrections و افزایش مرگ و میر, او اعلام کرد استعفای خود را.

عمق و خشم از جنبش اعتراضی صورت گرفت همه را غافلگیر کرد. شبه نظامیان بودند دفاعی برای اولین بار در سال با برخی از تظاهرکنندگان deriding آنها را به عنوان ایرانی stooges. حتی برخی از اعضای Hashd گرفت. یکی از آنها را توضیح داده به من زمان تماس تلفنی که در آن او گفت که او رئیس سابق: “این یک انقلاب علیه شما.” در ماه دسامبر پارلمان عراق در تصویب قانون نقطه عطفی است که اجازه می دهد تا این کشور یکپارچگی کمیسیون برای بررسی یک کارمند درآمد در برابر دارایی های خود و برای تحمیل جریمه های بزرگ و یا حتی زندان هم اگر او یا او می تواند نشان می دهد یک منبع مشروع برای پول است. یک تقاضای جدید برای پاسخگویی شد تراوش به انواع مکان های غیر منتظره. در بغداد ملاقات کردم یک وکیل جوان به نام مروه Abd al-Rida که در زمان از تلفن همراه خود را و به من نشان داد اسناد و مدارک مورد کمی کنجکاو رسوایی در عراق کانون که تا به حال ارائه شده بسیار متورم هزینه برای ساخت یک استخر شنا. تقلب شده بود کشف و فقط یک روز زودتر قبل از هر یک از وکلا به حال فرصتی برای همین یک دست کت و شلوار حمام. “در گذشته وجود دارد مقدار زیادی از هزینه و بدون شکایت,” او گفت:. “در حال حاضر وکلا در حال صحبت کردن.”

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

جنبش اعتراضی را سازش ناپذیر روح کمک به زنده نگه داشتن آن — حداقل تا زمانی که این بیماری همه گیر رخ داد — اما همچنین محدود تاثیر آن. به عنوان ماه کشیده معترضان شدیدا حاضر به معرفی هر کسی برای دفتر. آنها به نظر می رسید در عراق Catch-22: آنها می خواستند نظام را تغییر دهیم اما هر کسی که لمس که سیستم حتی از طرف آنها شد فورا شک دارم. خود را تنها قهرمانان خود بودند به شهادت رفقای که در چهره ظاهر می شود در نقاشی های دیواری و پوستر در سراسر اعتراض مربع.

در قلب عراق اعتراض جنبش مبارزه برای رهایی از این کشور شکنجه تاریخچه. بسیاری در نسل جوان درک کنند که عراق مانند بسیاری دیگر از مستعمرات سابق در آفریقا و آسیا و بیش از حد اغلب بالا آن مردان نظامی و روحانیون به خدایان تنها برای دیدن آنها را تبدیل به هیولا. که یکی از دلایلی است که معترضان حاضر به نماینده هر رهبر به نمایندگی از آنها. آنها می دانند که آنچه در حال حاضر آهسته unglamorous کار ساختمان موسسات نه مسح ناجی. اما آنها همچنین گرسنگی برای تحسین چهره های عمومی است. مانند هر کس دیگری به آنها الهام می شود و led.

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

یک رهبر به ظهور در اوایل اعتراضات و به نظر می رسد شایسته است که او چیزی از یک ضدقهرمان است. عبد وهاب آل سعدی یکی از عراق بیشترین ارشد مبارزه با تروریسم در افغانستان ، او است که محبوب در سراسر کشور نه تنها به صورت نظامی خود رکورد او به رهبری یک سری از سرنوشت ساز در جنگ علیه داعش — اما همچنین به این دلیل که تقریبا به تنهایی در میان افسران عراقی او مصمم حزبی و گفته است هرگز به دست گرفته اند و رشوه. در سپتامبر گذشته, عراق, نخست وزیر ناگهان کنار او. معترضان به سرعت در ایران او را به عنوان یک سیاسی شهید که از دست داد چرا که او نمی بازی بازی (این تا حدودی درست است هر چند جناحی رقابت نقش مهمی نیز هست). آنها شروع به حمل پوستر با چهره خود را بر روی آنها و ذکر نام خود را. برخی خواستار آن شدند که سعدی نامزد به جای عبد المهدی به عنوان نخست وزیر. سعدی در پاسخ به این قالب با مشخصه های عدم اعتماد به نفس. او گفت که او یک مرد نظامی بود که برای واجد شرایط سیاسی ، برخی از معترضان نا امید شدند اما دیگران خوشحال شد از دیدن او چشم پوشی به عنوان یک نشان افتخار.

سعدی, است, بلند, تیغ ناب 57 ساله با هوا از تنهایی متانت و quiff از جراحی مو خاکستری. اگر چه او شیعه مردم موصل — که اکثریت سنی — حرمت او را به عنوان یک منجی از طاعون داعش و در سال گذشته یک مجسمه او ساخته شد وجود دارد. (دولت ظاهرا تهدید این حرکت حذف مجسمه قبل از آن می تواند پرده برداری کرد.) وقتی که من او را ملاقات نمود در فوریه سعدی هنوز هم به نظر می رسید کمی خوشحال با توجه او دریافت. او به من گفت که در مورد یک سری از تماس های تلفنی او دریافت کرده بود از heavyweights سیاسی همه آنها را امیدوار به استخدام او و یا به دست آوردن خود را تایید. “نخست وزیر می خواهد به استخدام من برای دریافت مزایای در نظر او گفت:” از زیرکی و کشیدن سیگار.

سعدی ناراحت کننده به نظر می رسید صحبت کردن در مورد خود. او یک نوع تلخ تواضع دست خود را اغلب این ماجرا به جیب خود نگاه ثابت در فاصله به عنوان اگر او بودند بی سر و صدا ارزیابی یک میدان مانور. برای هر کسی که عادت به خود مهم رفتار بسیاری از عراق چهره های سیاسی و سعدی اشکال تقریبا مضحک کنتراست. جایی که آنها اغلب چاق و چله, garrulous, او بی ثمر و خود effacing. آنها اغلب خود را خانه در لندن و امان او زندگی می کند در بغداد آپارتمان. من لازم نیست اثبات این که سعدی گرفته هرگز رشوه. اما وجود دارد مقدار زیادی از مردم عراق را که دوست دارم به او را شرمسار و بدون به خطر انداختن شواهد پدید آمده است. او پس uncorrupt که هنگامی که پسر خود را به ارتش پیوست او حاضر به استفاده از موقعیت او خود را برای کمک به این پسر به هیچ وجه یک سطح از یکپارچگی شخصی که برخی از همکاران خود را به عنوان غیر طبیعی است. وقتی از او پرسیدم در این مورد او به من گفت که پدر خود درگذشت جوان و برادر بزرگتر او اعدام صدام حسین. او مجبور شده بود به راه خود و او احساس آن را ذخیره کرده بود او را از رکود که آلوده نظامی است. او می خواست همین کار را برای پسر خود. “من به او گفتم” شما باید به تکیه بر خود من چیزی برای انجام با آن'” سعدی به من گفت. “من هرگز به او کمک کرد تا با رتبه تعطیلات امتیازات.”

اعتبار…Moises سامان/مگنوم برای نیویورک تایمز

یکی از جمعه شب من با سعدی در یک کافی شاپ به نام رضا الوان در پر جنب و جوش محله طبقه متوسط. ما نشسته در یک جدول در فضای باز احاطه شده توسط گرم پیش نویس از قهوه و هل و طعم توتون و تنباکو. او سفت, کم حرف, رفتار, اما او به نظر می رسید به کمی استراحت به ما داشتند حرف زدند در مورد سیاست و تاریخ با مزاحمت مکرر از مشتریان که می خواستند یک دست دادن و یا عکاسی از خود با قهرمان شد. سعدی موظف همه آنها را با یک خجالتی پوزخند و زمانی که آنها پرسید: اگر او می خواهد نقش مهمی در دولت جدید او را موج آنها را با یک noncommittal “ان شاء الله” — به امید خدا. (پس از جلسه ما, عراق, نخست وزیر جدید مصطفی Kadhimi ترمیم و ترویج سعدی.)

سپس ما سعی در کافه را ترک کنند. تقریبا به عنوان به زودی به عنوان او ایستاده بود تا مردم در خیابان او را به رسمیت شناخته و او بود احاطه شده توسط یک ضخامت جمعیت تحسین است. او با صبر و حوصله مطرح شده برای عکس های سلفی و دست تکان داد. ماشین آهسته به یک نگاه. “هی, نگاه, آن را سعدی!” شنیدم کسی فریاد. یک زن شروع ululating. محافظان خود به دنبال عصبی, اما وجود دارد هیچ چیز آنها می تواند انجام دهد. هر کس می خواست یک لحظه با او.

پس از 15 دقیقه او هنوز هم تنها چند فوت از کافه ها و خیابان صعب العبور بود. یک مرد میانسال شروع به بداهه نوازی یک قافیه تصنیف در مورد سعدی و نقش او در نجات عراق از داعش. تماشاچیان کف همراه, خوشحال و جامعی عکس. یک جوان راننده تاکسی در djellaba زد تا فشار راه خود را از طریق جمعیت و شروع به گفتن سعدی که برادرش کشته شده بود در بغداد در اعتراض مربع است. او تشکر سعدی همه چیز را برای او می خواهم انجام می شود و سپس پا را به اجازه دهید طرفداران دیگر در. یک سرباز در یک کلاه و توپخانه ضد هوایی قنتد, ژاکت راه می رفت بالا و شروع به التماس سعدی برای تبدیل شدن به بعدی وزیر دفاع است. سپس یک افسر پلیس دادند و گفت: “ما می خواهیم او را به عنوان وزیر کشور.”

ایستاده در تاریکی من منتقل شد نزد کسانی که مشتاق و امیدوار مواجه است. همه آنها از چیزی است که بسیاری از ما به اندازه کافی خوش شانس را برای اعطا حداقل برای لحظه ای: صادق نسبتا بوروکرات تمیز کردن خیابان, افسران پلیس که نمی رشوه تقاضا. آنها می خواهند یک کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im