ترامپ در بازدید از یک کالیفرنیای سوخته با واقعیت علمی مواجه می شود که او تکذیب می کند

واشنگتن — هنگامی که رئیس جمهور ترامپ پرواز به کالیفرنیا در روز دوشنبه برای ارزیابی آتش سوزی جنگل مواج ایالت ، او خواهد آمد چهره به چهره با عواقب تلخ از واقعیت او سرسختانه حاضر به پذیرش : اثرات ویرانگر از یک سیاره گرم شدن.

برای جامعه علمی جهانی، هکتار زمین سوخته و آسمان پر از خاکستر در سراسر غرب آمریکا غم انگیز، اما قابل پیش بینی، در نتیجه تسریع تغییرات آب و هوایی است. نزدیک به دو سال پیش دانشمندان دولت فدرال به این نتیجه رسیدند که انتشار گازهای گلخانه ای از سوزاندن سوخت های فسیلی می تواند فرکانس آتش سوزی های شدید در سراسر ایالت های غربی را سه برابر کند.

اما رئیس جمهور از زمان خود در بالاترین دفتر کشور برای ترویج تهاجمی سوزاندن سوخت های فسیلی استفاده کرده است، به طور عمده با عقب راندن یا تضعیف هر سیاست بزرگ فدرال که برای مبارزه با انتشار خطرناک در نظر گرفته شده است. در عین حال آقای ترامپ و مقامات ارشد محیط زیست او مرتباً علم تثبیت شده تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان را به سخره گرفته، تکذیب یا به حداقل رساندند.

اکنون در حالی که برای دوره دوم در کاخ سفید نبرد می کند، آقای ترامپ در دستور کار ضد آب و هوایی خود به عنوان راهی برای درخواست تجدید نظر برای حامیان اصلی خود دو برابر شده است. او ماه گذشته در تجمعی در پنسیلوانیا، شکست کالیفرنیا در «تمیز کردن کف» برگ ها را سرزنش کرد و تهدید کرد که «آنها را مجبور به پرداخت هزینه آن می کند چون به حرف ما گوش نمی دهند.»

آتش سوزی های مرگباری که در سراسر غرب گسترش می یابد – مانند ویروس کرونا که ماه هاست کشور را ویران کرده است- هشداری برای رئیس جمهور است که بسیاری از رای دهندگان ممکن است او و دولت او را در برابر مسواک زدن کارشناسان علمی و عدم بسیج موثر دولت برای به حداقل رساندن بلایای طبیعی که جان خود را از دست داده اند، اموال آسیب دیده و رونق اقتصادی را تهدید کرده اند، پاسخگو نگه دارند.

اریک ام گارکتی شهردار لس آنجلس، یکی از حامیان جوزف آر بایدن جونیور، معاون سابق رئیس جمهور، حریف دموکرات آقای ترامپ، روز یکشنبه در شبکه سی ان ان در “ایالت اتحادیه” گفت: «با یک آتش نشان صحبت کنید اگر فکر می کنید تغییرات آب و هوایی واقعی نیست.» “به نظر می رسد که این اداره آخرین وزش های انجمن زمین تخت این نسل است.”

رکورد آب و هوایی آقای ترامپ به مراتب تهاجمی تر از سیاست زیست محیطی لایسز پری است که سال ها توسط منافع تجاری در حزب ش ترویج می شد. در واقع همان طور که او به دنبال عقب رولو کردن مقررات متعصبانه بوده است، حتی برخی از بزرگترین شرکت ها و خودروسازان نفتی جهان با این حرکت ها مخالفت کرده اند و می گویند که به سال ها عدم قطعیت قانونی منجر خواهند شد که در واقع می تواند به خطوط پایین آنها آسیب برساند.

جری براون، فرماندار سابق کالیفرنیا که مسئله امضای خود را تغییر آب و هوا انجام داد، روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت: «او به عنوان یک چهره تاریخی، یکی از مقصرترین مردان آمریکا است که به رنج و مرگی که اکنون از طریق تراژدی مربوط به آب و هوا رخ می دهد، کمک می کند.»

رکورد رئیس جمهور نیز نتیجه بخش تر است، کارشناسان می گویند، چرا که میزان دی اکسید کربن گرم شدن سیاره که در جو زمین به دام افتاده است، اکنون از نقطه ای عبور کرده است که دانشمندان می گویند می توان بسیاری از بدترین اثرات گرم شدن کره زمین را از بین برد – حتی اگر سیاست های سخت انتشار گازهای گلخانه ای بعدها وضع شود.

مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری آقای بايدن اميدوار است از مواضع آب و هوايی آقای ترامپ به عنوان کادگل عليه او با مستقلان و جمهوريخواهان ميانه رو استفاده کند. کریستین تاد ویتمن، فرماندار سابق جمهوری خواه نیوجرسی، به دلیل سیاست های زیست محیطی رئیس جمهور، در بخش بزرگی از نامزدی آقای بایدن حمایت می کند.

خانم ویتمن روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت: «این ذهن تکان دهنده است، جهل که او در این باره به نمایش می گذاشت.» او تغییرات آب و هوایی را درک نمی کند. او به خصوص به علم اعتقادی ندارد. همه چیز در مورد او و انتخاب مجدد اوست.»

او گفت: «او برای همه آمریکایی ها حکومت نمی کند.»

روز شنبه، آقای ترامپ ناگهان این سفر را به مک کللن پارک، کالیفرنیا، در نزدیکی ساکرامنتو اضافه کرد تا در مورد آتش سوزی ها به جمع آوری صندوق ساحل غربی و نوسان مبارزات انتخاباتی که از قبل برنامه ریزی شده بود، توضیح داده شود. او برای هفته ها سکوت در مورد فروغ های مرگبار فزاینده ای که بخش هایی از کالیفرنیا، اورگن و واشینگتن را مصرف می کنند – سه ایالت به رهبری دموکرات ها که سال هاست با آن ها دشمنی کرده است، مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

مقامات کاخ سفید با اشاره به اینکه آقای ترامپ در سال ۲۰۱۸ دستور اجرایی را برای به حداقل رساندن خطر آتش سوزی امضا کرده است و از کالیفرنیا و دیگر ایالت ها خواستند مدیریت جنگل ها را بهبود بخشند.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید می گوید: «کشورهای دیگر در سراسر جهان وسواس توافق آب و هوایی پاریس را دارند که اقتصادها را به بند می کند و کاری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام نداده است و کسانی که در سمت چپ رادیکال قرار دارند، معامله جدید سبز را هل می دهند که گاوها، اتومبیل ها و هواپیماها را غیرقانونی می کند.» او گفت آقای ترامپ «سیاست های عقل سلیمی را که هوا، آب و محیط زیست ما را تمیز نگه داشته است» در جای خود قرار داده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im