ادینبورگ, اسکاتلند — وجود دارد هیچ چیز به خصوص در مورد جشن Nicola Sturgeon سفر اخیر به سرد خانه شهر تازه بازگشایی ادینبورگ میخانه اما شاید این نقطه است. جرعه جرعه قهوه و بررسی پلکسی گلاس تقسیم خانم ماهیان خاویاری رهبر اسکاتلند دولت هشدار داد مشتریان به انتظار نشاط عرق صمیمیت شبانه قبل از coronavirus بیماری همه گیر.

“هیچ باغ آبجو و یا کافه باید همان احساس به عنوان آن را قبل از انجام,” او گفت: به عنوان یک زن و شوهر باران سقوط کرد, پنهان کردن سنگی باروها از قلعه ادینبورگ که در برج بالای این بار پرتکاپو استقرار.

به عنوان اسکاتلند ظهور از سه ماه مستند آن است که در حال حرکت با دقت بیشتری نسبت به همسایه, انگلستان یک واگرایی که مدیون زیادی به خانم ماهیان خاویاری را محتاط سبک و اعتقاد است که انگلستان تحت آن بیشتر برخورد رهبر بوریس جانسون است که مصرف بیش از حد بسیاری از خطرات در یک عجله بی پروا به ادامه زندگی عمومی است.

در حال حاضر اسکاتلند رویکرد ساخته شده است آن را یک نقطه روشن در coronavirus زده بریتانیا. موارد جدید کاهش یافته اند به یک تعداد انگشت شماری در روز و مرگ و میر به شدت. اگر اسکاتلند حفظ این پیشرفت بزرگ اگر توجه خود را باز border — از آن می تواند تمبر از این بیماری همه گیر با سقوط کارشناسان بهداشت عمومی می گویند. چنین به نظر می رسد هدف خیالی در انگلستان است که هنوز گزارش هزاران نفر از موارد جدید و ده ها تن از مرگ و میر در هر روز است.

اعتبار…استخر عکس اندرو میلیگان

اما چه اتفاقی می افتد در انگلستان به ناچار نشت بیش به اسکاتلند. در مورد ویروس تضاد در روزانه تعداد احیا پیر نارضایتی برای اسکاتلندی که رای دادند و در برابر خروج از بریتانیا در سال 2014 است اما به شدت رد بریتانیا رای به ترک اتحادیه اروپا دو سال بعد.

ملی ملت رسید و در طول همه گیر: پنجاه و پنج درصد از اسکاتلندی در حال حاضر به نفع استقلال با توجه به نظرسنجی اخیر — جامد اکثریت که گفته تحلیلگران منعکس درک است که اسکاتلند ملی به رهبری دولت به کار گرفته بحران بهتر از آقای جانسون و نرم افزار-Brexit وزرای اند.

اسکاتلند تحمیل آن مستند در مارس 23 همان روز به انگلیس بود اما لغو این محدودیت بیشتر انتخابی. آن را نگه داشته و بارها را بسته است چند روز دیگر. آن نیاز به مردم را به پوشیدن ماسک صورت در مغازه ها که انگلستان نمی کند. و بر خلاف انگلستان آن را به سمت چپ اسپانیا محبوب مقصد تعطیلات کردن یک لیست از کشورهایی که به اسکاتلند سفر می تواند بدون جداسازی خود را زمانی که آنها بازگشت.

“ما کاملا خیره و ثابت قدم چون نیکولا به کار گرفته آن را به زیبایی و دیده ایم که چگونه انگلستان زدن در اطراف” گفت: کتی Koren مدیر هنری طلاکاری بالون یک شرکت که مراحل عمومی اجرای برنامه در جشنواره ادینبورگ که لغو شده است در این تابستان.

تا کنون او گفت: اسکاتلندی داده اند خانم ماهیان خاویاری 49 به نفع شک به خاطر او بوده است مایل به تصمیم گیری های دشوار و مردم را متقاعد کرده است که مهم هدف این است که به سلامت عمومی است. او بدون مزخرف جلسات را تبدیل به یک اطمینان مراسم روزانه حتی ارائه گریست برای کمدین.

اعتبار…جف J Mitchell/گتی ایماژ

خانم ماهیان خاویاری طرفداران شبیه به نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio است که شاید نزدیک تر از هر رهبر به مهر کردن ویروس. ناگفته کنتراست به آقای جانسون است که در سراسر نقشه در پاسخ او و اغلب به نظر می رسید تمایلی به ارائه خبر بد.

“مردان مانند به محبوب گفت:” خانم کورن مادر کارن اجرا می شود که این جشنواره شرکت با دخترش. “برای زنان آن را در مورد نفس است.”

آخرین به روز رسانی: جهانی شیوع کروناویروس

به روز شده

  • مرگ و میر است که کانت در چندین ایالت احتمالا در پایان ماه از کاهش ملی, مرگ, بالغ.
  • دیگر اوایل نقاط داغ پیشتر شیوع بیماری خود را. اما ایالات متحده شاهد ثبت تعداد موارد جدید.
  • لس آنجلس صنفی معلمان خواستار به نگه داشتن دانشگاه های بسته در پاییز.

اما آن است, inescapably, در مورد سیاست.

خانم ماهیان خاویاری را در اسکاتلند حزب ملی متعهد به استقلال و بازگشت به اتحادیه اروپا است. به عنوان او جدا از دولت بریتانیا — یک فرایند است که شکست را به باز کردن در اواخر ماه مه هنگامی که او در گیر با شعار “ماندن در خانه” و رد آقای جانسون مجاز “هشدار” — او است ساختمان جدید و قدرتمند مورد برای اسکاتلند توانایی آن را به تنهایی.

تحت شرایط محدود خود دولت در انگلستان اسکاتلند مقامات مسئول مسائل مانند بهداشت و آموزش و پرورش در حالی که دولت بریتانیا دستگیره, مهاجرت, سیاست خارجی و مهمتر مالی نجات بسته به محافظت از کسانی که شغل خود را از دست در این مستند.

که فعال است خانم ماهیان خاویاری به آهسته راه رفتن آقای جانسون گام به سهولت مستند که از او شکایت اغلب foisted در او بدون اطلاع. او clucked بیش از عکس گرفتم متراکم خیابان سوهو در لندن پس از او باز pubs — عینک است که او اجتناب شود با برنامه ریزی اسکاتلند برای بازگشایی یک شنبه به جای پنج شنبه.

برای برخی از, به ویژه کسانی که خود را به اشتراک بگذارید ملی, سیاست و یا مشتاق به کسب و کار خود را دوباره در حال اجرا وجود دارد بیش از یک بوی نقطه به ثمر رساند.

اعتبار…جاستین Tallis/Agence France-Presse — Getty Images

“او فوق العاده است, سیاستمدار گفت:” Nic چوب, صاحب سرد خانه شهر که او را دعوت به بازدید خود pub. “اما بسیاری از آنچه که او در حال حاضر است همه چیز در مورد گرفتن استقلال است. استعدادهای خود را بهتر خواهد بود اگر او فقط می تواند در این کشور منجر شود.”

هتل و رستوران داران نگران شد که خانم ماهیان خاویاری کاهش یافته است به حکومت قرنطینه برای بازدید کنندگان از انگلستان پس از آقای جانسون برداشته 14 روز قرنطینه برای مردم سفر به و از 59 کشور جهان است. او ابراز نگرانی کرد که بازدید کنندگان می تواند حامل ویروس به اسکاتلند از کشورهای ثالث.

“ما نمی توانیم هر استنباطی که به زبان انگلیسی نیست خوش آمدید در اسکاتلند گفت:” مارک Crothall مدیر اجرایی اسکاتلندی گردشگری داد که به ذکر است که 70 درصد از اسکاتلند درآمد گردشگری می آید از بازدید کنندگان در بریتانیا است.

خانم ماهیان خاویاری را تهدید نیز برانگیخت آقای جانسون که به طور معمول می گوید: تفاوت بین اسکاتلند و انگلستان هستند و پر از شکوفه. او در توصیف آن به عنوان “شخص” و ادعا کرد “هیچ چیز مانند وجود دارد به عنوان یک مرز بین انگلستان و اسکاتلند است.”

در طول سه ماه گذشته خانم ماهیان خاویاری کاهش یافته است که یک درخواست برای مصاحبه برای این مقاله توسعه قوی از ایده های در مورد چگونه به مبارزه با این بیماری همه گیر. او با تشکیل یک گروه علمی مشاوران جداگانه از دولت بریتانیا پنل و آنها مشورت یک مقام بهداشتی برای بهترین شیوه.

اسکاتلند honed آن تست-و-محافظت از برنامه است که کمتر وابسته به پیمانکاران خصوصی از سیستم در انگلستان و استخدام آن در تماس با ردیاب از جوامع — که همه مقامات می گویند آن را بیشتر موثر است.

“ما شده ایم واقعا خوشحال برای دیدن مورد اعداد سقوط راه آنها گفت:” دکتر ژانت استیونسون که مختصات این برنامه برای ادینبورگ منطقه هر چند او اذعان کرد که از آن خواهد شد سخت تر برای کنترل موارد به عنوان غیر خودی شروع به جریان به اسکاتلند از انگلستان است. “این یک چکه کن, پیر, مرز,” او گفت:.

اعتبار…استخر عکس اندرو میلیگان

Devi Sridhar اجرا می شود که جهانی بهداشت برنامه حاکميت در دانشگاه ادینبورگ به ذکر است که این دو کشور در زمان اساسا روش های مختلف از شروع: انگلستان در اولویت قرار شد برای جلوگیری از بیمارستان های آن از تاخت و تاز کردن در حالی که اسکاتلند بود به درایو موارد را به صفر است. اگر نه به صورت وارداتی موارد از جنوب دکتر Sridhar گفت: اسکاتلند نزدیک می تواند به این هدف تا پایان تابستان.

“اگر ما یک جزیره ما می تواند خلاص شدن از شر آن به طور کامل,” او گفت:. “همین دلیل است که همکاری لازم را در بهداشت جهانی.”

دیگر کارشناسان می گویند حذف یک وابسته به دان کیشوت هدف تحت هیچ شرایطی. برای رسیدن به آن اسکاتلند را به نگه داشتن در محل اقدامات هستند که از لحاظ اقتصادی قابل دفاع است و می تواند دیگر مشکلات مرتبط با سلامت. حتی نیوزیلند زده شده است با موارد جدید — وارداتی از انگلستان آن را به عنوان اتفاق می افتد.

برخی نیز سوال که آیا اسکاتلند عملکرد است که همه قابل توجه در مقایسه با اروپا به عنوان یک کل.

آن گزارش شده مرگ و میر از 46 در هر 100,000 بسیار پایین تر از 71 در هر 100000 نفر در انگلستان است. اما از آن است که در رقابت با فرانسه و بالاتر از ایرلند شمالی است. انگلستان تا 56 میلیون نفر در مقایسه با اسکاتلند 5.4 میلیون نفر است. آن است که کم جمعیت و بدون یک کلان شهر مانند لندن که در آن وقوع انفجار در اوایل ماه مارس. خوش شانس زمان ممکن در امان آن را بدترین.

“اسکاتلند بود که شش یا هفت روز را در لندن گفت:” علامت گذاری Woolhouse استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ادینبورگ. “است که یک مدت زمان بسیار طولانی اگر این بیماری همه گیر است که دو برابر در هر سه یا چهار روز.” اسکاتلند را تجربه او افزوده بود “به خصوص بهتر یا بدتر از دیگر کشورهای اروپایی است.”

برای بسیاری در اسکاتلند اما آنچه مهم است این است که چگونه کشور خود را به شانس نسبت به بقیه اما چگونه آن را پشته تا به انگلستان است. خانم ماهیان خاویاری را تصویب رتبه بندی افزایش یافته و به بالاتر از 80 درصد در حالی که آقای جانسون رتبه بندی کاهش یافته است. که می تواند تشویق او به مطبوعات او را به اجازه می دهد دیگر همه پرسی استقلال — چیزی که او تا کنون رد کرد.

“آنها ممکن است هنوز هم می گویند” گفت: Nicola McEwen, یک استاد سیاست در دانشگاه ادینبورگ. “اما آن را مشکل تر خواهد بود. او در حال ظهور است از این حداقل تا کنون با قدرت بیشتر و بیشتر احترام بگذارند.”

اعتبار…اندی Buchanan/Agence France-Presse — Getty Images

در سرد خانه شهر که در آن یک تعداد انگشت شماری از مشتریان sipped پیمانه نیم لیتری در یک روز سرد در اوایل این هفته وجود دارد رواقی غرور در اسکاتلند منظم پاسخ به همه گیر. Cobbled خیابان ها ادینبورگ سلطنتی مایل است که معمولا بیداد با جشنواره را برانگیخت در این زمان از سال بودند و تقریبا خالی از سکنه. از قلعه شبح مانند باروها ساکنان فکر خود را becalmed شهرستان.

“وجود دارد یک محافظه کاری در اسکاتلند که در آن انجام معقول و منطقی مسائل اهمیت بیشتری نسبت به بیشتر پاسخ عاطفی به چیزهایی که گفت:” تام Harries یک کارآفرین است که در اصل از بریستول, انگلستان اجرا می شود و شروع به بالا کمک کرده است که کسب و کار و پیدا کردن راه هایی برای زنده ماندن در طول مستند.

نیز وجود دارد گفت: پیش گیری.

“به عنوان یک انگلیسی, من خودم هستم, فکر, ‘چه افتضاحی,’,” او گفت:. “چگونه این تأمل در انگلستان ؟ آن را احساس می کند کمی شرم آور است.”

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

علمی ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *