در اورگن ، تهدید آب و هوا جدید : آتش مواج که در آن آنها معمولا نمی سوزد

فروغ که در سراسر غرب اورگان مسابقه این هفته می تواند غیر منتظره ترین عنصر در فصل آتش است که پر از شگفتی: نه تنها آتش سوزی بیشتر, اما آتش سوزی در مکان هایی که معمولا نمی سوزد.

کارشناسان می گویند جنگل های بین یوجین و پورتلند در دهه های اخیر آتش سوزی های شدیدی را تجربه نکرده اند. چیزی که این بار متفاوت است این است که شرایط فوق العاده خشک، همراه با بادهای غیرمعمول قوی و گرم شرق، باعث شده است که آتش سوزی ها از کنترل خارج شوند و محله هایی را تهدید کنند که تا به حال آسیب پذیر به نظر نمی رسید.

کریستال ای کولدن، استاد علوم آتش نشانی دانشگاه کالیفرنیا، مرسد می گوید: «ما شاهد آتش سوزی در مکان هایی هستیم که به طور معمول آتش سوزی را نمی بینیم.» “معمولا سوختنش خيلي خيسه”

آتش سوزی ها در اورگن که منجر به تخلیه صدها هزار نفر شده و در حال نزدیک شدن به حومه پورتلند است، از آنچه که در حال حاضر فصل آتش سوزی فوق العاده ای در غرب بوده است، ایستادگی می کند، جایی که گرم شدن کره زمین، تغییرات استفاده از زمین و شیوه های مدیریت آتش برای ایجاد ترکیبی جهنمی از جنگل های لحیم کاری، خانه های سوخته و خفه کردن هوا ترکیب شده است.

قبل از این هفته، اورگن با یک مشکل بسیار مهار شده تر دست و پنجه نرم می کرد، یک سری آتش سوزی های کوچکتر در دو طرف محدوده آبشار، که ایالت را بین شرق و غرب تقسیم می کند.

محله اعتبار… آدریس لطیف/رویترز

به گفته فیلیپ موته، دانشمند آب و هوا در دانشگاه ایالتی اورگن، آتش سوزی در شرق رایج است که به طور معمول خشک است. او گفت در برخی مناطق شرق اورگن «دوره بازگشت» یا طول زمان بین آتش سوزی های بزرگ، به اندازه ۲۰ سال کم است.

اما شیب غربی آبشارها که بیشتر رطوبتی را که از اقیانوس آرام به آن می وزد می گیرد، به طور معمول مرطوب تر است. او می گوید: «بیرون از اینجا، دوره بازگشت می تواند صدها سال باشد.»

که رطوبت محافظ محو شده است، در بخش بزرگی به این دلیل که تغییرات آب و هوایی بارش و الگوهای دما را تغییر داده است.

تیم براون، مدیر مرکز آب و هوای منطقه ای غرب در موسسه تحقیقات کویر در رینو، نو، گفت گرمای شدید باعث شده است که پوشش گیاهی فوق العاده خشک شود و راحت تر بسوزد. دما، رطوبت، باد و تابش خورشیدی ترکیب برای خشک کردن قلم مو و عناصر کلیدی برای آتش هستند. وی گفت: ما آن را تقاضای تبخیری می نامیم. و در هفته های اخیر، او افزود: “آبشارهای غربی واقعا خشک از تقاضای تبخیری بوده اند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>