هیدروکسی کلروکین: چگونه یک اثبات نشده به مواد مخدر شد مغلوب ساختن پیشی جستن coronavirus ‘درمان معجزه’Tتعطیلات آخر هفته خود دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مورد استفاده روزانه خود را در کاخ سفید coronavirus جلسات به دوباره اصرار آمریکایی ها به هیدروکسی کلروکین ضد مالاریا مواد مخدر است که نشان داده شده است به امن و یا موثر در برابر Covid-19.

“چه چیزی شما را مجبور به از دست دادن ؟ آن را” رئیس جمهور گفت: به عنوان او افتخار است که ما تا به حال انباشته 29m دوز از دارو. روز یکشنبه در مواجهه با پرسش از مطبوعات در مورد تهاجمی خود را ارتقاء از یک اثبات نشده درمان او در برابر استدلال انتظار برای تکمیل آزمایش های بالینی. “در فرانسه آنها تا به حال یک تست بسیار خوب,” او گفت:. “اما ما لازم نیست که زمان برای رفتن و بگو هی بیایید نگاهی به یک زن و شوهر از سال و تست آن و اجازه دهید بروید و تست با لوله های آزمایش و آزمایشگاه.'”

در ضمن دکتر Anthony Fauci این کشور بالا بیماری های عفونی پزشک بارها هشدار داده است که هیچ شواهد قطعی برای حمایت از استفاده از مواد مخدر است. پرسید که آیا باید آن را به عنوان یک درمان برای Covid-19 گفت: در 24 مارس: “جواب این است: هیچ.”

داستان چگونه هیدروکسی کلروکین بود مسح مغلوب ساختن پیشی جستن دولت معجزه دارو برای این بیماری همه گیر کوروناویروس است مجزا داستان مدرن از اطلاعات غلط در جهانی اطلاعات اکوسیستم احاطه گسترده, تردید, ترس, رسانه های تکه تکه شدن و بیش از حد تعصب. اعتقاد به داروی بالقوه برای درمان بیماران مبتلا به این ویروس به دنبال یک مسیر فوق العاده ای از یک مطالعه انجام شده در فرانسه (مغلوب ساختن پیشی جستن “تست بسیار خوب”) به دره سیلیکون رسانه های اجتماعی اثرگذارندهها فاکس نیوز و بزرگترین قلدر منبر: کاخ سفید است.

اما آن را نیز یک داستان به عنوان قدیمی به عنوان دارو خود را. هنگامی که یک بیماری همه گیر به کشته شدن هزاران نفر در رم باستان گفت: هارون Shakow یک دانشیار پژوهشی در دانشکده پزشکی هاروارد و تاریخ پزشکی, پزشک ارشد امپراتور Nero گردش یک دستور برای یک درمان معجزه.

“این تلاش توسط نرم افزار Nero برای حفظ مشروعیت خود را در میان این رویداد فاجعه بار” Shakow گفت. “شیوع خطرناک به حاکمان.”

عمیقا ناقص مطالعه

در اوایل ماه مارس به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس شتاب گسترش آن در سراسر جهان گروهی از دانشمندان در مارسی, فرانسه راه اندازی یک آزمایش برای دیدن اینکه آیا هیدروکسی کلروکین شناخته شده, پیر مالاریا مواد مخدر می تواند آنچه هر کس به جستجو برای: درمان.

کوچک ترین مطالعات علمی زندگی و مرگ در عرض تصفیه دامنه از مجلات علمی, اما فرانسوی ها از محاکمه به حال خیلی بیشتر فرخنده اولین. قبل از مطالعه حتی منتشر شده در مجله بین المللی از عوامل ضد میکروبی (IJAA) یک وکیل به دروغ مدعی وابستگی به دانشگاه استنفورد به نظر می رسد در فاکس نیوز را Tucker Carlson امشب به اعلام نتایج: یک “100% نرخ درمان در برابر کروناویروس”. از فاکس نیوز آن را تنها یک موضوع از زمان (ساعت در واقعیت) قبل از این مواد مخدر بود که مورد ستایش قرار داد به عنوان یک “تغییر بازی” توسط رئیس جمهور ایالات متحده است.

مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده خود را برای اولین بار حمایت از هیدروکسی کلروکین در 19 مارس. صادرات و کنترل کمبود مصرف بیش از حد و علمی recriminations سرعت گرفت اما جنجال نمی تواند خاموش کردن قدرت presidentially تایید و امید است. در سراسر جهان و در سراسر جوامع مختلف در اینترنت, هیدروکسی کلروکین شده بود مسح درمان معجزه برای Covid-19.

تنها مشکل ؟ این مطالعه که همه این سوزان امید است بر اساس نشان نمی دهد چه نویسندگان آن ادعای آن را ندارد.

استاندارد طلا برای یک کارآزمایی بالینی دو سو کور تصادفی کنترل شده trial (RCT). چه این به این معنی در زبان انگلیسی ساده است که مطالعه طراحی شده برای کاهش تعصبات که ارائه نتایج آن بی معنی است. نه پزشک و نه بیماران می داند که آیا آنها دریافت دارو (“دو سو کور”), حافظ را کاهش می دهد که این امکان وجود دارد که پزشک درمان خواهد شد این دو گروه متفاوت است. محققان همچنین نمی توانید به را انتخاب کنید که بیماران به آن گروه”تصادفی”) و آرایش از دو گروه است که تقریبا معادل (“کنترل شده”).
Donald Trump at a White House press briefing on Monday.

فرانسه هیدروکسی کلروکین مطالعه را به دنبال هر یک از این قوانین است.

درمان و گروه کنترل شده بودند از هم جدا جمعیت: در گروه درمان همه بیماران در نهاد که در آن محققان کار کرد Méditerranée عفونت بیمارستان دانشگاه موسسه در مارسی در حالی که کنترل بیماران آمد از بیمارستان های دیگر در جنوب فرانسه. گروه درمان (ميانگين سن 51.2) به طور معنیداری بالاتر از گروه شاهد (با ميانگين سن 37.3) معرفی متغیر دیگری است که می تواند به تضعیف معنای نتایج. این مطالعه با هدف “باز برچسب” معنی پزشکان و بیماران می دانستند که درمان آنها دریافت می کردند. این محققان فرانسوی نیز درمان برخی اما نه همه گروه درمان بیماران با آزیترومایسین یک آنتی بیوتیک رایج دیگر از عوامل پیچیده بود که نه تصادفی.

اما حتی مهم تر از این کاستی در طراحی این مطالعه این است که چگونه محققان تصمیم به اندازه گیری و گزارش نتایج خود را. چهل و دو نفر بودند در ابتدا در مطالعه. سه منتقل شدند به واحد مراقبت های ویژه; یکی از درگذشت یکی از چپ و یکی از متوقف گرفتن درمان با توجه به حالت تهوع. دیگر 36 در نهایت بهبود و کسانی که موفق به دریافت مواد مخدر پاکسازی ویروس از سیستم سریع تر از کسانی که نمی.

اگر شما تا به حال فقط در مورد این مطالعه از فاکس نیوز ادعا از یک “100% نرخ درمان” شما ممکن است فرض کنیم که چهار بيماران مبتلا به فقیر نتایج بالینی (سه ICU بازديد و یک مرگ) بوده است به اندازه کافی تیره بخت در گروهی که دریافت نمی کنند “درمان”.

و در عین حال کسانی که چهار نفر به عنوان بیمار با تهوع و یکی که در سمت چپ این بیمارستان زود تمام شد بخشی از گروه درمان. آنها از مطالعه حذف از topline نتایج این مطالعه به دلیل راه که محققان تصمیم به اندازه گیری و گزارش نتایج: صرفا بر اساس اندازه گیری حضور ویروس در بینی سواب گرفته هر روز مطالعه است. پس از بيماران در ICU یا مرده خود را نمونه می تواند گرفته نمی شود و آنها از سمت چپ از تجزیه و تحلیل نهایی. بر اساس سواب بینی فقط 36 بيمار مطالعه را به پايان رساندند کسانی که موفق به دریافت مواد مخدر پاکسازی ویروس از سیستم های خود را سریع تر از کسانی که نمی.

این است که چگونه یک آزمایش که در آن 15 درصد از گروه درمان و 0% کنترل ضعيف نتایج بالینی می تواند در نهایت گزارش به عنوان نشان “100% نرخ درمان”.
Didier Raoult, corresponding author for the French study.

در 3 مارس پس از دو هفته مطالعه برای اولین بار منتشر شد آنلاین, جامعه بین المللی ضد میکروبی و شیمی درمانی که منتشر IJAA گفت: در بیانیه ای که این گروه هیئت مدیره “معتقد است این مقاله را برآورده نمی کند جامعه انتظار استاندارد به خصوص مربوط به فقدان بهتر توضیحات از معیارهای ورود و تریاژ بیماران برای اطمینان از ایمنی بیمار”.

Didier Raoult متناظر نویسنده برای مطالعه نیست در پاسخ به سوالات از نگهبان.

اندرو Noymer استاد بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا در ایروین به تشریح نتایج این مطالعه فرانسه به عنوان “بی معنی”. “آنها باید انجام شود یک RCT,” او گفت:.

“این ایده که ما همه منینگ به قایق های نجات و هیچ وقت برای آن است که فقط پوچ” Noymer اضافه شده است. “آنها می توانند در حال حاضر آن را انجام داده. آنها می توانستند پاسخ در حال حاضر … پزشکان همیشه از دست رفته خود را با جرات و نجات بسیاری از زندگی, اما من نمی دانم. اگر آنها انجام داده بود RCTs در تالیدومید” – مواد مخدر است که باعث نقص هنگام تولد – “آنها را نمیفهمد خطرات آن خیلی دیر است.”

از دره سیلیکون به فاکس نیوز

پس چگونه یکی از جالب اما ناقص مطالعه از جنوب فرانسه راه خود را به فاکس نیوز زمان نخست و کاخ سفید ؟

آن را تعجب آور نیست که دانشمندان علاقه مند بودند در تست هیدروکسی کلروکین (و خود و بستگان نزدیک کلروکين) شناخته شده و قابل درک دارو به عنوان یک درمان بالقوه در برابر Covid-19. این یکی از تعدادی از درمان ممکن است که دانشمندان در چین و کره جنوبی نگاه در مراحل اولیه از شیوع کروناویروس از جمله در شرايط آزمايشگاهی (یعنی بر آزمایشگاه) آزمایش نشان داد که (هر چند نه قطعی) نتایج. این دارو همچنین به عنوان انتخاب یکی از چهار است که سازمان بهداشت جهانی گنجانده شده در آن در مقیاس بین المللی کارآزمایی بالینی.

اما در حالی که هیدروکسی کلروکین شد garnering برخی از منافع در روزهای اولیه از این بیماری همه گیر دیگر ممکن است درمان مانند جلعاد را ضد ویروسی Remdesivir شد نقشه کشی ، گوگل روند داده ها نشان می دهد که مردم جستجو برای Remdesivir بیش از هیدروکسی کلروکین در طول بیشتر از فوریه.

چه Remdesivir که فاقد هیدروکسی کلروکین به حال یک تیم از اعتیاد مردان است که به نظر می رسد بیشتر علاقه مند در انتشار این دارو به عنوان یک درمان از آنها در کشف این که آیا این دارو موثر بود.

در این میان Raoult این پزشک فرانسوی که با همکاری این هیدروکسی کلروکین مطالعه در مارسی. قبل از Raoult تا به حال حتی شروع خود را کارآزمایی بالینی در اواخر فوریه او در مطبوعات به ترویج این ایده از کلروکين به عنوان یک درمان محققان با اولین پیش نویس اخبار یافت. تصویری از ظاهر دریافت بیش از یک چهارم میلیون views on Facebook.
The Fox News host Tucker Carlson hosted a lawyer falsely described as an ‘adviser’ to Stanford Medical School.

Raoult نیز یافت می شود اختصاص داده شده و موثر به زبان انگلیسی روزنامه نگار در گرگوری Rigano وکیل که به نظر می رسد در فاکس نیوز با chyron که برچسب دروغ او را یک “مشاور” به دانشگاه استنفورد دانشکده پزشکی. Rigano نوشت: یک سند گوگل ترویج استفاده از کلروکين با جیمز Todaro یک blockchain سرمایه گذار است که با دریافت یک مدرک پزشکی از دانشگاه کلمبیا اما به نظر نمی رسد به عمل. (این سند در ابتدا ذکر شده یک سوم co-نویسنده بازنشسته زیست شیمیدان که disclaimed هر دانش از آن در هنگام تماس توسط سیمی.)

گوگل سند که فرمت شده بود در یک راه است که آن را به نظر می رسد یک مقاله علمی یافت مخاطبان در میان دره سیلیکون نخبگان. آن را به اشتراک گذاشته شده در توییتر توسط تعدادی از نفوذ سرمایه گذاران قبل از آن آمار virality motherlode: در 16 مارس, میلیاردر کارآفرین Elon Musk توییتی لینک به سند خود نزدیک 33m پیروان.

Elon Musk
(@elonmusk)

شاید با توجه به ارزش کلروکين برای C19 https://t.co/LEYob7Jofr

مارس 16 سال 2020

“زمانی که به کسی است که ارزش خبری دارند یا قابل توجه است که شبکه عظیم اجتماعی و رسانه های توییتهایی دربارهی چیزی است که می تواند به عنوان راه گشا به عنوان یک دارو است که می تواند درمان coronavirus همه در حال رفتن به توجه مهم نیست در صورتی که فرد دارای تخصص یا نه گفت:” جوآن Donovan, مدیر فناوری و تغییر اجتماعی پروژه تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد Shorenstein Center. “Elon Musk بالا بردن و دادن صدای به این توضیحات گوگل عمل می کند به عنوان یک اعتبار ساز. ایلان tech کارآفرین بهترین و شناخته شده به عنوان یک فروشنده خودرو اما با این وجود نگاه مردم به او برای چه جدید و چه در آینده.”

مشک را توییت دریافت بیش از 13000 رسانهها. (او در پاسخ به سوالات از نگهبان در مورد ارتقاء از سند است.) جست و علاقه به کلروکين افزایش یافت. رسانه های جریان اصلی تحت پوشش خود را حمایت آشکار از مواد مخدر است. 85 ساله و دارو به خوبی در راه خود را به تبدیل شدن به یک Covid-19 مم.

امریکا جناح راست شمع در

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد خود را طرفدار هیدروکسی کلروکین علمی بحث بر سر مواد مخدر غرق شد توسط قطعا حزبی یکی.

راست گرا که گرایش رسانه ها به دنبال فاکس نیوز سرب (یک تجزیه و تحلیل رسانه ای اهمیت یافت که کابل اخبار کانال ترویج استفاده از مواد مخدر 109 بار بین 23 مارس 25 مارس) برای تبدیل شدن به طرفداران سرسخت دارو از دیجیتال خشم کارخانه ها مانند فراخوان روزانه و روزانه سیم به نظر صفحات از وال استریت ژورنال.

“این دارو در حال کمک به ما coronavirus بیماران” اعلام تیتر مجله op-ed که نوشته شده بود توسط دو پزشک از کانزاس جف Colyer و دانیل Hinthorn. جفت نوشت که آنها تا به حال شده است درمان بیماران با هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین و تشویق دیگران به انجام این کار بیش از حد “به عنوان یک ماده در عمل بالینی” هنگامی که یک بیمار آزمایش مثبت است. آنها همچنین توصیه می شود با استفاده از این دارو prophylactically برای کارکنان بهداشتی درمانی.

پزشکان نمی ارائه هر گونه اطلاعات خود را از بیماران, اما اشاره, فرانسوی, مطالعه, نوشتن: “محققان در فرانسه تحت درمان تعداد کمی از بیماران با هر دو هیدروکسی کلروکین و Z-Pak و 100 درصد آنها درمان شده با شش روز از درمان است.”

Hinthorn مدیر بخش بیماری های عفونی در دانشگاه کانزاس مرکز پزشکی در پاسخ به پرسش از نگهبان در مورد op-ed را mischaracterization از مطالعه: “شما درست است. هر بیمار سمت چپ از هر گونه تجزیه و تحلیل به ما مشکوک است. اما آنچه در این مطالعه به ما گفته شد که این یک ترکیب است که ممکن است شایستگی ارزیابی بیشتر.”

او اذعان کرد که معلوم نیست که آیا این دارو مفید است یا مضر برای Covid-19 بيمار اما گفت که از هیچ دارو به عنوان و در عین حال ثابت شده است موثر “اگر وجود دارد هر گونه دارو که ممکن است امید ما ترجیح می دهند به آن را امتحان کنید” را به عنوان طولانی به عنوان آن را بی خطر است. “ما باید بدانیم که در چند هفته آینده و اینکه آیا یک رژیم بود و یک تصمیم عاقلانه است یا نه.”

Hinthorn پاسخ نمی دهند و به دنبال سوال مورد اینکه آیا op-ed باید اصلاح شود به دقت منعکس کننده درجه ای از عدم قطعیت در اطراف هیدروکسی کلروکین. Colyer سابق فرماندار کانزاس و جراح پلاستیک, آیا پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر. او پس از دوم نوشته op-ed برای این مجله همچنین ترویج هیدروکسی کلروکین.
Researchers at the University of Minnesota Genomics Center investigate the drug.

این ایده که هیدروکسی کلروکین است “درمان” گرفته شده در برخی جوامع آنلاین از جمله در میان ضد vaxxers و پیروان QAnon, یک راست گرا که گرایش تئوری توطئه. این دارو همچنین حمایت از انجمن آمریکایی پزشکان و جراحان کوچک فوق العاده محافظه کار سازمان است که طرفداران در برابر دخالت دولت در پزشکی است. این گروه راه اندازی یک کمپین ارسال پیامک به بمباران پزشکان با خواسته های به امضای طومار علیه “نوار قرمز” است که ممکن است به جلوگیری از آنها را از تجویز دارو رویترز گزارش داد.

خواستار تحقیقات بیشتر

به دور از کینه از رسانه های حزبی دانشمندان و پزشکان همچنان به مطالعه اثرات مواد مخدر است. در برخی از ایالت ها از جمله سخت ضربه نیویورک بیمارستان ها زیر Hinthorn منطقی و با استفاده از مواد مخدر از آنجا که هیچ درمانی اثبات شده وجود دارد.

یک گروه از محققان فرانسوی منتشر شده رد از Raoult مطالعه در Médecine et Maladies Infectieuses در 30 مارس. محققان در سنت لوئیس بیمارستان در فرانسه و به دنبال آن همان رژیم هیدروکسی کلروکین برای 11 نفر و آیا نتایج مشابه. “ما هیچ مدرکی از فعالیت های ضد ویروس و یا بالینی نفع ترکیب هیدروکسی کلروکین و آزیترومایسین برای درمان ما بستری بیماران مبتلا به Covid-19” آنها نوشت. “در حال انجام کارآزمایی بالینی تصادفی با هیدروکسی کلروکین باید ارائه یک پاسخ قطعی در مورد اتهام اثربخشی این ترکیب و ارزیابی ایمنی آن است.”

اما مطالعه دیگری – این زمان يک کارآزمايی بالينی تصادفی شده – از ووهان چین را برانگیخته امیدوارم که پس از آن منتشر شد که پیش از انتشار در 31 مارس. محاکمه 62 نفر دریافتند که بیماران مبتلا به موارد خفیف Covid-19 بودند که تحت درمان با هیدروکسی کلروکین بهبود سریع تر از کسانی که نمی – و هیچ یک از آنها به پیشرفت “شدید” بیماری. مطالعه نشده است peer-reviewed.

نویسندگان این مطالعه خواست بیشتر تحقیقات و آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ برای درک بهتر این دارو عمل می کند و چگونه به بهترین استفاده از آن.

خطر از ریاست جمهوری اطلاعات غلط

اعتیاد به مواد مخدره در اطراف هیدروکسی کلروکین شده است و بدون تلفات.

افزایش تقاضا برای مواد مخدر را ترک کرده است دیرین بیماران از جمله بیماران مبتلا به لوپوس که به مدت طولانی از آن استفاده می شود به عنوان یک ضد التهاب – مجبور به رفتن بدون. استعمال بیش از حد نیز گزارش شده در ایالات متحده و نیجریه به عنوان وحشت زده از افراد اقدام به خود درمانی.

شرکت رسانه های اجتماعی شده اند که فعال در مورد پلیس اطلاعات غلط در مورد coronavirus گرفته اند برخی از مراحل برای مقابله با گسترش ادعاهای دروغین. گوگل در زمان پایین سند گوگل با Rigano هر چند شرکت در پاسخ به درخواست های متعدد برای توضیح. توییتر نیز حذف توییت توسط رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro تهمت وکیل رودی جولیانی و فاکس نیوز, شخصیت, Laura Ingraham که تبلیغ اثر هیدروکسی کلروکین.

اما آن سخت است برای دیدن چگونه این اجرای اقدامات توسط اینترنت سیستم عامل می تواند تاثیر چندانی در زمانی که رئیس جمهور ایالات متحده همچنان به استفاده از پلت فرم خود را برای ترویج مواد مخدر به عنوان او خود را در طول جلسات روزانه در روز شنبه و دوباره در روز یکشنبه.

مغلوب ساختن پیشی جستن را ترویج مواد مخدر مطرح شده سوالات خود را در مورد انگیزه و روز دوشنبه نیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور “یک شخصی را با منافع مالی” در سانوفی این شرکت است که باعث می شود یک brandname نسخه هیدروکسی کلروکین. (دارو ثبت اختراع منقضی شده است بنابراین دیگر از شرکت های دارویی تولید می generic نسخه.)

به عنوان یک قطعه از ویروسی اطلاعات غلط به هیدروکسی کلروکین الگوی رفتاری انباشته فوق العاده ای لیست validators شروع با قرار دادن آن در یک محترم کارشناسی مجله. (هر چند اطلاعات غلط ناشی از دانشگاه است و نه بدون سابقه; کاغذ که لمس کردن باور غلط در ارتباط بین اوتیسم و واکسن سرخک منتشر شد در یکی از معتبرترین نشریات در طب و تنها پس گرفت 12 سال بعد.) آن را نیز بسیار دشوار است برای رد و از آنجا که هیچ یک از هیدروکسی کلروکین روایت منتقدان می تواند و یا می گویند هر چیزی قطعی در مورد اثر بخشی آن. عدم قطعیت و یک تماس به انتظار مطالعه بیشتر ضعیف است شمشیر را به مبارزه در برابر بیش از حد اعتماد به نفس تبليغاتي.

مغلوب ساختن پیشی جستن غیرعلمی آغوش هیدروکسی کلروکین رایج نیست اما وجود دارد نمونه های تاریخی از سران دولت گسترش اطلاعات غلط در بیماری های همه گیر. های اخیر یک, غم انگیز مثال HIV-کره زمین از جمهوری آفریقای Thabo امبکی که رد استفاده از داروهای ضد ویروسی برای کشور و شهروندان و به جای ترویج تغذیه ای درمان مانند آب چغندر و سیر. محققان در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در نهایت قرار داده شده مرگ و میر از امبکی از سیاست های در حدود 330,000.
President Gerald Ford receives a swine flu inoculation from his White House physician, Dr William Lukash.

Noymer های UC Irvine, اپیدمیولوژی گفت که دو موقعیت کاملا مشابه از هیدروکسی کلروکین یک “محتمل ساز” برای مبارزه با کروناویروس در حالی که آب چغندر هرگز.

هنوز Noymer گفت که تحت تاثیر قرار است که یک رئیس جمهور می تواند بیش از یک جمعیت نگرش نسبت به یک دارو و یا مواد مخدر قابل توجه است. او به یاد می آورد رئیس جمهور جرالد فورد علنا دریافت واکسن آنفولانزا در سال 1976 در میان ترس که جدید آنفولانزای خوکی می تواند منجر به یک بیماری همه گیر.

“وجود دارد یک عکس از او و نورد تا آستین و گرفتن یک شات و جذب در آنفولانزا شات بود عظیم” Noymer گفت. “زمانی که رئیس جمهور ایالات متحده می کند چیزی است که آن را کاملا تایید شده.”

همانطور که برای مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر نمی رسد به احتمال زیاد است که او را متوقف خواهد کرد hyping مواد مخدر در هر زمان به زودی نه که او را از مسئولیت اگر چیزی را اشتباه می رود.

“چه چیزی شما را مجبور به از دست دادن ؟” او گفت:. “آنها می گویند آن را. من در آن به دنبال یک راه یا دیگری … اگر آن کار نمی کند آن را شرم آور خواهد بود اگر ما آن را انجام نمی شود. من دیده ام همه چیز است که من مرتب کردن بر اساس مانند پس چه می دانید ؟

“من پزشک نیستم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>