صدها نفر از اهالی السالوادور را اخراج توسط ما کشته شدند و یا مورد آزار قرار گرفته, گزارش نشان می دهدحداقل 200 السالوادور مهاجران و پناهجویان کشته شده اند یا تجاوز و شکنجه پس از تبعید و بازگشت به ال سالوادور توسط دولت ایالات متحده است که چشم پوشی به طور گسترده ای شناخته شده خطرات یک تحقیق جدید نشان می دهد.

دیده بان حقوق بشر را مستند کرده است 138 تبعید اهالی السالوادور به قتل رسیده توسط اعضای باند, پلیس, سربازان جوخه های مرگ و سابق شرکای بین 2013 و 2019. اکثر کشته شدند در عرض دو سال از اخراج توسط همان عاملان آنها در حال تلاش برای فرار به دنبال ایمنی در ایالات متحده است.

گزارش تبعید به خطر: ایالات متحده اخراج سیاست های افشای اهالی السالوادور به مرگ و سوء استفاده, همچنین شناسایی بیش از 70 نفر دیگر بودند که در معرض ضرب و شتم و تجاوز جنسی و اخاذی – معمولا در دست باندهای – یا که رفت از دست رفته پس از بازگشت.

السالوادور, پرجمعیت ترین کشور در آمریکای مرکزی با بیش از 6 میلیون نفر از شهروندان دارای یکی از بالاترین نرخ قتل و خشونت جنسی. علاوه بر این تقریبا 11000 نفر ثبت نام کرده بودند از دست رفته در طول دهه گذشته – بیش از تعداد افرادی که ناپدید شده در طول 1979-1992 جنگ داخلی.

مقامات هستند تا حد زیادی بی اثر در حفاظت از جمعیت از این خشونت است که اغلب مرتکب شده باندهای خیابانی که از 60 ، 000 یا بیشتر عضو در سراسر کشور است.

اعدام های فراقضایی جنسی و ضرب و جرح و اجرا ناپدید شدن و شکنجه شده اند مرتکب شده توسط دولت و نیروهای امنیتی با تقریبا کل مصونیت از مجازات.

در میان گسترده ترور و مصونیت از مجازات تعدادی از اهالی السالوادور فرار افزایش یافت, با متقاضیان پناهندگی در آمریکا افزایش تقریبا 1000% در پنج سال به 60 ، 000 در سال 2017, با توجه به آمار سازمان ملل متحد.

مبرم وضعیت امنیتی است که به خوبی مستند شده است اما با وجود این ما همچنان به اخراج اهالی السالوادور به صورت سوء استفاده و حتی مرگ با توجه به HRW.

مثلا 17 ساله خاویر فرار باند استخدام در سال 2010 و به دنبال پناهندگی در ایالات متحده که در آن مادر جنیفر در حال حاضر فرار کرد. خود درخواست پناهندگی رد شد و خاویر تبعید شد در اوایل سال 2017 سن 23. چهار ماه بعد او کشته شد توسط اعضای Mara Salvatrucha-13 باند.
Inmates, members of the MS-13 gang, wait in their cell to be transferred from the Chalatenango penitentiary, in Chalatenango, El Salvador, on 27 December 2019.

“ایالات متحده شناخته شده به این اتفاق می افتد چرا که این موارد برای عموم گزارش شده و از همه مهمتر به دلیل اهالی السالوادور آن را روشن در برنامه های کاربردی پناهندگی که این خود واقعیت است. اما این واقعیت نادیده گرفته شده است یا نه معتقد توسط مقامات ایالات متحده گفت:” الیزابت کندی همکاری نویسنده این گزارش است.

قانون بین المللی ایالات متحده از بازگشت هر کسی که به یک کشور که در آن آنها با خطرات جدی به زندگی خود و یا ایمنی.

حدود سه چهارم از 1.2 میلیون اهالی السالوادور زندگی در آمریکا بدون تابعیت عدم مقالات و یا نگه داشتن یک وضعیت حقوقی موقت ساخت آنها را در معرض اخراج از کشور. بین 2014 و 2018 به آمریکا تبعید 111,000 اهالی السالوادور و پناهندگی به تنها 18.2 درصد از متقاضیان – پایین ترین نرخ در منطقه است.

تبعید و خشونت علیه اخراجی – یک پدیده جدید نیست. اما تایید ادعای پناهندگی کاهش یافت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نورد از یک سری از سیاست های خصمانه از جمله باقی می ماند در مکزیک – رسما شناخته شده به عنوان مهاجرت حفاظت پروتکل – و تحمیل تنگ محدودیت های جنسیتی و باند و زمینه های مرتبط برای پناهندگی.

“حمله پناهندگی منحصر به فرد است در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که قرار است حتی بیشتر اهالی السالوادور – و دیگران – در خطر اخراج و ساخته شده آن را بسیار کمتر احتمال دارد که آنها قادر به حتی حاضر پرونده خود را به حفاظت موثر” گفت: کندی.

HRW محققان ردیابی و تایید صدها گزارش های مطبوعاتی و انجام 150 مصاحبه با اخراجی بازمانده خانواده اعضای دولت و مقامات امنیتی و آمریکا وکلای مهاجرت.

تعداد واقعی قتل ها و حملات احتمالا به طور قابل توجهی بالاتر از گزارش به عنوان بسیاری از جرایم در السالوادور گزارش نشده برو خشونت تحت پوشش هستند و آن را بیش از حد خطرناک برای روزنامه نگاران برای ورود به برخی از محلات.

آلیسون پارکر مدیر عامل بشر ما برنامه و همکاری نویسنده این گزارش گفت: “اهالی السالوادور روبرو هستند و قتل و تجاوز و دیگر خشونت های پس از اخراج در تکان دهنده, شماره های بالا در حالی که دولت آمریکا باریک اهالی السالوادور دسترسی به پناهندگی و تبدیل چشم به نتایج مرگبار آن سنگدلانه سیاست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>