چگونه بیماری های همه گیر پایان

هنگامی که Covid-19 همه گیر پایان ؟ و چگونه است ؟

به گفته مورخان بیماری های همه گیر به طور معمول دو نوع از انتهای: پزشکی که رخ می دهد که شيوع و مرگ و مير شاقول و اجتماعی زمانی که این بیماری همه گیر از ترس در مورد بیماری دیگر کم.

“هنگامی که مردم بپرسید که” زمانی که می خواهد این پایان؟,’ آنها درخواست در مورد, اجتماعی, پایان,” دکتر گفت: Jeremy Greene, یک مورخ پزشکی در دانشگاه جانز هاپکینز.

به عبارت دیگر پایان می تواند رخ دهد نه به دلیل یک بیماری مغلوب شده است اما از آنجا که مردم رشد خسته از حالت وحشت و یادگیری برای زندگی با یک بیماری است. الان Brandt, یک مورخ دانشگاه هاروارد گفت: چیزی مشابه اتفاق می افتد با Covid-19: “همانطور که ما را دیده اند در بحث در مورد باز کردن اقتصاد بسیاری از سوالات در مورد به اصطلاح end تعیین می شود نه توسط پزشکی و بهداشت عمومی داده اما توسط فرآیندهای سیاسی.”

انتهای “بسیار کثیف” گفت: دورا Vargha, یک مورخ در دانشگاه اکستر. “به دنبال بازگشت ما یک روایت ضعیف. برای چه این بیماری همه گیر و چه کسی می گویند؟”

یک بیماری همه گیر از ترس می تواند رخ دهد حتی بدون یک اپیدمی بیماری است. دکتر سوزان موری از کالج سلطنتی جراحان در دوبلین را دیدم که نزدیک در سال 2014 زمانی که او یک شخص در یک روستایی بیمارستان در ایرلند.

در ماه قبل بیش از 11000 نفر در غرب آفریقا جان باخته بودند از ابولا وحشتناک یک بیماری ویروسی است که به شدت مسری و اغلب کشنده و همراه با علائمی مانند استفراغ خون و یا خونریزی داخل سفیدی چشم. وجود دارد هیچ درمان شناخته شده. این بیماری همه گیر به نظر می رسید پایانی و هیچ موارد رخ داده بود در ایرلند ولی ترس قابل لمس بود.

“در خیابان و در بخش افراد مضطرب” دکتر موری به یاد می آورد به تازگی در مقاله ای در مجله پزشکی نیوانگلند. “داشتن اشتباه رنگ پوست است که به اندازه کافی برای به دست آوردن شما به سمت چشم از مسافران همکار خود در اتوبوس و یا قطار. سرفه یک بار و شما را پیدا خواهد کرد آنها را برروی آن بکشید از شما دور است.”

دوبلین بیمارستان کارگران هشدار داده بودند به آماده شدن برای بدترین. آنها وحشت زده و نگران است که آنها فاقد تجهیزات حفاظتی. هنگامی که یک مرد جوان وارد اتاق اورژانس از یک کشور با بیماران ابولا, هیچ کس می خواست به نزدیکی او; پرستاران را مخفی می کردند و پزشکان را تهدید به ترک بیمارستان.

دکتر موری به تنهایی جرأت درمان او نوشت: اما سرطان خود را آنقدر پیشرفته است که همه او پیشنهاد می شد مراقبت از آسایش. چند روز بعد, آزمایشات تایید کرد که مرد ندارد ابولا; او بعد از یک ساعت. سه روز پس از آن سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شیوع بیماری ابولا بیش از.

دکتر موری نوشت: “اگر ما در حال آماده به مبارزه با ترس و جهل به عنوان به طور فعال و به عنوان متفکرانه به عنوان ما مبارزه با هر گونه ویروس دیگر ممکن است که ترس را وحشتناک آسیب رساندن به افراد آسیب پذیر حتی در مکان هایی که هرگز تنها یک مورد از عفونت در شیوع. و ترس اپیدمی می تواند به مراتب بدتر از عواقب وقتی پیچیده مسائل از مسابقه امتیاز و زبان است.”

آخرین به روز رسانی: شیوع کروناویروس در آمریکا

  • بالا بهداشت مقامات quarantining پس از قرار گرفتن در معرض.
  • ردیابی بالا coronavirus و میر در آمریکا و خانه های سالمندان.
  • مغلوب ساختن پیشی جستن است از دست دادن زمین با سالمندان وقتی که می آید به او را از دست زدن به ویروس.

اعتبار…کتابخانه کنگره/Corbis/VCG, via Getty Images

طاعون زده را چند بار در گذشته 2000 سال کشتار میلیون ها نفر از مردم و تغییر مسیر تاریخ. هر یک اپیدمی تقویت ترس آمد که با شیوع.

این بیماری ناشی از یک سویه باکتری يرسينيا pestis که زندگی در کک است که زندگی در موش صحرايی. اما طاعون است که شناخته شده به عنوان “مرگ سیاه” نیز می توان گذشت از فرد آلوده به فرد آلوده از طریق قطرات تنفسی بنابراین نمی توان آن را ریشه کن به سادگی با کشتن موش.

مورخان در توصیف سه موج بزرگ از طاعون گفت: مریم Fissell, یک مورخ در دانشگاه جانز هاپکینز: طاعون از ژوستین در قرن ششم; قرون وسطی بیماری همه گیر در قرن 14 و یک بیماری همه گیر که زده در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20.

قرون وسطی همه گیر آغاز شد و در 1331 در چین است. این بیماری همراه با یک جنگ داخلی بود که خشمگین در, کشته و نیمی از جمعیت چین است. از آنجا طاعون در امتداد مسیرهای تجاری به اروپا و شمال آفریقا و شرق میانه. در سال 1347 و 1351 آن کشته شدن حداقل یک سوم از جمعیت اروپا. نیمی از جمعیت سیهنا ایتالیا درگذشت.

“این غیر ممکن است برای انسان زبان به بازشماری افتضاح حقیقت” نوشت: در این 14 قرن وقایع Agnolo دی تورا. “یکی که ندیدم چنین horribleness می توان به نام پر برکت است.” آلوده او نوشت: “تورم در زیر بغل و در groins و سقوط بیش از در حالی که صحبت کردن.” مرده به خاک سپرده شد در چاله در شمع.

در فلورانس نوشت: جیووانی بوکاچیو “هیچ احترام بیشتری اعطا شد به مردم مرده تر خواهد بود امروزه گفته به مرده بز.” برخی از مخفی در خانه های خود. دیگران حاضر به قبول این تهدید است. راه خود را از مقابله بوکاچیو نوشت به “نوشیدن به شدت لذت بردن از زندگی به طور کامل به دور آواز و شادمانی و خشنود و راضی کردن همه هوس زمانی که فرصت پدید آمده و شانه را بالا انداختن همه چیز به عنوان یک شوخی است.”

که همه گیر به پایان رسید اما طاعون عود. یکی از بدترین شیوع بیماری آغاز شد و در چین در سال 1855 و گسترش در سراسر جهان کشته شدن بیش از 12 میلیون نفر در هند به تنهایی. مقامات بهداشتی در بمبئی سوخته محله تلاش برای خلاص شدن از شر آنها را از طاعون. “هیچ کس می دانست که اگر آن ساخته شده تفاوت” ییل مورخ فرانک اسنودن گفت.

اعتبار…Corbis, via Getty Images

آن است که روشن نیست چه چیزی ساخته شده طاعون مرگ پایین. برخی از محققان استدلال کرده اند که آب و هوای سرد کشته بیماری-حمل کک اما که نمی خواهد باید قطع گسترش تنفسی مسیر دکتر اسنودن اشاره کرد.

یا شاید آن را یک تغییر در موش صحرايی. توسط قرن 19 طاعون در حال انجام بود نه سیاه و موش اما با موش قهوه ای که قوی تر و باطل و احتمال بیشتری برای زنده غیر از انسان است.

“شما قطعا نمی خواهید برای یک حیوان خانگی آقای اسنودن گفت.

فرضیه دیگر این است که باکتری تکامل یافته به کمتر کشنده است. یا شاید اقدامات توسط انسان مانند سوزاندن روستاها کمک به سرکوب بیماری همه گیر.

طاعون هرگز واقعا از بین رفت. در ایالات متحده عفونت بومی هستند در میان دشت سگ در جنوب غربی و منتقل می شود به مردم است. دکتر اسنودن گفت که یکی از دوستان خود را آلوده شد و پس از اقامت در یک هتل در نیومکزیکو. که مستاجر قبلی از اتاق خود تا به حال یک سگ بود که کک که انجام میکروبی.

در چنین مواردی نادر هستند و در حال حاضر می تواند با موفقیت درمان با آنتی بیوتیک و اما هر گزارش یک مورد طاعون stirs تا ترس.

اعتبار…هولتن بایگانی/گتی ایماژ

در میان بیماری ها به دست آورد پزشکی پایان آبله. اما آن استثنایی است به چند دلیل: وجود واکسن موثر می دهد که مادام العمر حفاظت; ویروس Variola minor, هیچ, حیوانی, میزبان, پس, از بین بردن این بیماری در انسان به معنای حذف کل; و علائم آن بسیار غیر معمول است که عفونت آشکار است, اجازه می دهد تا به صورت موثر قرنطينه و تماس با ردیابی.

اما در حالی که آن را هنوز هم خروشان آبله وحشتناک بود. بیماری پس از بیماری همه گیر جاروب جهان برای حداقل 3000 سال. افراد مبتلا به این ویروس دچار تب و سپس بثورات جلدی است که تبدیل به لکه های پر از چرک است که تبدیل به پوسته و سقوط کردن ترک زخم. این بیماری منجر به کشته شدن سه نفر از 10 از قربانیان آن اغلب پس از درد و رنج بسیار زیاد.

در سال 1633 یک اپیدمی در میان بومیان آمریکایی “مختل تمام جوامع بومی در شمال شرقی و قطعا تسهیل فارسی حل و فصل در ماساچوست گفت:” دانشگاه هاروارد مورخ Dr. David S. Jones. ویلیام برادفورد رهبر مستعمره پلیموت نوشت: یک حساب کاربری از بیماری در آمریکا اعلام کرد و گفت شکسته جوش ها موثر خواهد چسب پوست بیمار را به حصیر او غیر روحانی در, تنها به پاره کردن. برادفورد نوشت: “زمانی که آنها به نوبه خود آنها را به کل کنار خواهد flay در هنگامی که آن را به عنوان شد و آنها تمام خواهد شد از یک گور خون بیشترین ترس را ببین.”

آخرین فرد به قرارداد آبله به طور طبیعی شد علی Maow Maalin بیمارستان طبخ در سومالی در سال 1977. او بهبود تنها به مرگ مالاریا در سال 2013.

1918 آنفولانزا برگزار شد تا امروز به عنوان مثال از نابسامانی های همه گیر و ارزش قرنطينه و اجتماعی فاصله. قبل از آن به پایان رسید آنفلوآنزا کشته شدن 50 میلیون به 100 میلیون نفر در سراسر جهان است. آن تمام جوانان به بزرگسالان میانسال — orphaning کودکان محروم کردن خانواده ها از نان آور و کشتن نیروهای نظامی در میان جنگ جهانی اول

در پاییز 1918 ویلیام وان یک دکتر برجسته شد و اعزام به اردوگاه Devens در نزدیکی بوستون به گزارش آنفولانزا بود که مواج وجود دارد. او را دیدم “صدها بی باک مردان جوان از کشور خود در آینده به بخش بیمارستان در گروههای ده یا بیشتر,” او نوشت. “آنها قرار داده شده بر روی تختخواب تاشو تا هر تخت است کامل و در عین حال دیگران جمعیت در. چهره خود را به زودی پوشیدن بازیگران مایل به آبی های ناراحت کننده سرفه به ارمغان می آورد تا خون آغشته خلط. در صبح مرده بدن انباشته شوند در سردخانه مانند طناب و چوب است.”

ویروس او نوشت: “نشان از حقارت از اختراعات بشر در تخریب زندگی انسان است.”

اعتبار…ادوارد (Doc) Rogers/MediaNews گروه/اوکلند تریبون via Getty Images

پس از فراگیر از طریق جهان که آنفولانزا پژمرده دور در حال تحول به یک نوع خوش خیم تر آنفولانزا می آید که در اطراف هر سال است.

“شاید آن را مانند یک آتش آن سوخته در دسترس است و به راحتی قابل دسترس, چوب می سوزد” دکتر اسنودن گفت.

آن به پایان رسید و اجتماعی بیش از حد. جنگ جهانی اول بود; مردم آماده بودند برای شروع یک عصر جدید و مشتاق قرار داده کابوس بیماری و جنگ در پشت آنها. تا همین اواخر 1918 آنفولانزا تا حد زیادی فراموش شده است.

دیگر آنفولانزا بیماری های همه گیر به دنبال none خیلی بد اما همه با اینحال عاقلانه است. در هنگ کنگ آنفولانزا از سال 1968 یک میلیون نفر در سراسر جهان از جمله 100,000 در ایالات متحده عمدتا افراد مسن تر از 65. که ویروس هنوز در گردش به عنوان یک آنفولانزای فصلی و اولیه آن مسیر نابودی و ترس که رفت با آن — است که به ندرت به یاد می آورد.

را که اتفاق می افتد با Covid-19?

یک احتمال مورخان می گویند این است که این بیماری همه گیر کوروناویروس می تواند در نهایت اجتماعی قبل از آن به پایان می رسد پزشکی است. مردم ممکن است رشد خسته از محدودیت های است که آنها اعلام پاندمی بیش از حتی به عنوان ویروس همچنان به سوختن ودود کردن در جمعیت و قبل از واکسن و یا درمان موثر است یافت می شود.

“من فکر می کنم وجود دارد این نوع از اجتماعی مسئله روانی خستگی و نا امیدی” ییل مورخ نائومی راجرز گفت. “ما ممکن است در یک لحظه زمانی که مردم فقط گفت:” این به اندازه کافی. من سزاوار قادر به بازگشت به زندگی عادی.'”

آن است که اتفاق می افتد در حال حاضر در برخی از کشورهای فرمانداران باید محدودیت برداشته اجازه می دهد مو سالن ناخن سالن و ورزشگاه برای بازگشایی, در سرپیچی از هشدارهای مقامات بهداشت عمومی است که از جمله مراحل زودرس هستند. به عنوان فاجعه اقتصادی ایجاد اغتشاش توسط مستندات رشد می کند بیشتر و بیشتر مردم ممکن است آماده برای گفتن “به اندازه کافی.”

“وجود دارد این است که این نوع درگیری در حال حاضر” دکتر راجرز گفت. مقامات بهداشت عمومی پزشکی پایانی اما برخی از اعضای عمومی دیدن اجتماعی پایان.

“که می شود به ادعای پایان؟” دکتر راجرز گفت. “اگر شما با فشار به عقب در برابر مفهوم آن پایان دادن به آنچه که شما در حال هل دادن به عقب در برابر ؟ آیا شما این ادعا هنگامی که شما می گویند ” نه آن است و نه پایان.'”

چالش Dr. Brandt گفت این است که وجود خواهد داشت هیچ ناگهانی پیروزی. تلاش برای تعریف پایان اپیدمی “خواهد بود یک فرایند طولانی و دشوار است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>