چگونه یکی از امریکا, سفید شهرستانها شد مرکز B. L. M. تظاهرات

پرتلند سنگ. — Seyi Fasoranti یک شیمیدان که از نقل مکان به اورگان از سواحل شرق شش ماه پیش به تماشای Black Lives Matter تظاهرات در پورتلند با شیفتگی. دریای سفید چهره در یکی از whitest شهرهای بزرگ آمریکا است فریاد برای عدالت نژادی هر شب به مدت نزدیک به دو ماه.

“این چیزی است که من شوخی در مورد با دوستان” آقای Fasoranti که سیاه است گفت: بیش الدین از اعتراض شعارهای این هفته است. “وجود دارد بیشتر سیاه و سفید زندگی می کند, توجه به نشانه ها در پورتلند از مردم سیاه و سفید.”

با صدای بلند حمایت شده است مشخصه پورتلند زندگی در دهه, اما بر خلاف گذشته اعتراض به سیاست های زیست محیطی یا خارجی و جنگ و نژاد پرستی است پیچیده تر موضوع در اورگان است که در هم تنیده با جمعیتی و دولت میراث برخی از وحشیانه ترین و ضد سیاه و قوانین در کشور است.

در طول 56 مستقیم شب از اعتراضات در اینجا کثیری از حد سفید معترضان را مطرح مشت خود را در هوا و شعار می دادند: “این نه یک شورش این یک انقلاب است.” آنها را پرتاب بطری های آب در دادگاه فدرال محاکمه به فضولی کردن تخته سه لا است که محافظت از ورودی و درگیر در جنگ با ماموران پلیس از طریق ابر از گاز اشک آور. در سال های اخیر شب تعدادی از معترضان متورم است به هزاران نفر.

Damany Igwé, 43, حمام محصولات فروشنده که سیاه و سفید است و ممکن است در ده ها تن از معترضان می گوید: سفید جمعیت را محافظ او از پلیس در حالی که فریاد “قدرت سیاه و سفید!”

“من احساس می کنم بیشتر محافظت می شود که من تا کنون در شهر من” آقای Igwé گفت: در طول یک شنبه شب در اعتراض به طول انجامید که به خوبی به دوشنبه صبح. “مردم سفید نمی تواند درک آنچه ما شده است از طریق به طور کامل, اما آنها در حال تلاش برای همدردی. این یک آغاز است.”

Video player loading
رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن استقرار ماموران فدرال است دامن زدن به ناآرامی در پورتلند که در آن اعتراضات ادامه داد: برای بیش از 50 روز متوالی.

اورگان نسبی همگن — دولت سه چهارم سفید در مقایسه با همسایه کالیفرنیا که در آن مردم سفید را تا 37 درصد از جمعیت بود اتفاقی نیست. دولت تاسیس شد در اصول سفید برتری. یک قرن 19 lash به نام قانون برای هر فرد سیاه و سفید موجود در دولت است. در اوایل قرن 20 اورگان مقننه تحت سلطه بود توسط اعضای Ku Klux Klan.

امروز میانگین سطح درآمد برای خانواده در پورتلند است که نزدیک به نیمی از ساکنان سفید و تیراندازی پلیس از ساکنان نامتناسب به 6 درصد سهم از جمعیت است. سه سال پیش دو خوب سامریان بودند به ضرب چاقو در حالی که تلاش برای متوقف کردن یک مرد از فریاد تهمت ها در دو آفریقایی-آمریکایی در قطار رفت و آمد و یکی از آنها با پوشیدن لباس مسلمان.

“واقعا وجود دارد دو Portlands که وجود دارد” گفت: Walidah Imarisha یک محقق تاریخ سیاه در اورگان. “وجود دارد سفید پرتلند و پرتلند رنگ است.”

تفاوت او گفت: پوشش تقریبا در هر جنبه ای از زندگی است. “وجود دارد عظیم نژادی و نابرابری در اطراف ثروت مراقبت های بهداشتی مدارس و جنایی سیستم های حقوقی که Portlanders فقط نمی فهمم.”

هنوز در خیابان های این هفته در پورتلند وجود خوش بینی در میان سیاه و سفید در اعتراض رهبران که به طور کلی صحبت کرد و ضمن ستایش از شخصیت بزرگ سفید جمعیت که reinvigorated هفته گذشته پس از درگیری با فدرال شورش افسران پلیس که در حال حفاظت از ایالات متحده در دادگاه و ساختمان های دیگر است.

خاویر وارنر سیاه و اعتراض سازمان به نام غلبه سفید معترضان “یک چیز زیبا” صحبت می کند که به مترقی اخلاق در شهر است.

Teal Lindseth دیگر سیاه سازمان گفت: او را دیدم طنز در عمدتا سفید پرتلند داشتن در میان طولانی ترین مستمر اعتراضات ناشی از پلیس با قتل جورج فلوید در مینیاپولیس در مه 25. اما او گفت: او خدا را شکر برای قدرت در اعداد. “آنها ما را آزار کمتر زمانی که افراد بیشتری وجود دارد,” او گفت:.

نقش سفید معترضان برخی از مخالفان در جامعه است.

در یک op-ed پنج شنبه منتشر شده در واشنگتن پست Rev. E. D. Mondainé رئیس پورتلند شعبه N. A. A. C. P. نام تظاهرات یک “عینک” که پریشان توجه از زندگی مهم جنبش است.

“آنها واقعا پیشبرد آرمان عدالت یا این مثال دیگری از سفید co-optation” او نوشت.

اما در اندازه گیری تقسیم, نظر در این سوال آقای Mondainé را سلف در N. A. A. C. P., Jo Ann هاردستی یک کمیسر شهر را رد کرد انتقاد خود را.

“در بسیاری از جدید و آگاه مردمی که باید پیوست به نبرد برای زندگی” او گفت: در یک کنفرانس خبری در روز پنج شنبه.

خانم هاردستی که در سال 2019 به عنوان اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار در پورتلند شورای شهر گفت: این تظاهرات به خدمت اهداف دوگانه مبارزه نژادی و بی عدالتی و رد حضور ماموران فدرال ارسال به شهرستان با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

هر دو اعتراض اهداف مهم بودند, او گفت:. “و هر مهم تر از دیگر.”

جو Lowndes, یک متخصص در جناح راست سیاست و نژاد در دانشگاه اورگان گفت: تظاهرات بازتاب هم پیچیده از منافع در سال های اخیر بین نژادی عدالت طرفداران و تا حد زیادی سفید جنبش ضد فاشیستی. هر دو به شدت بی اعتماد پلیس و می خواهید قدرت پلیس و بودجه محدود. حضور راست گروه در اورگان جسارت در طول مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز آورده ضد نژادپرستان و ضد فاشیست به نزدیک تراز او گفت:.

سخنرانی و مناجات در تظاهرات لمس کرده اند در میراث برده داری و سلب اراضی از بومیان آمریکایی است. از یک دیدگاه تاریخی نزد صدها سفید معترضان شعار یکی از آن جنبش محبوب ترین خودداری — “سرزمین های به سرقت رفته و به سرقت رفته مردم” — می تواند نامطلوب.

به عنوان مقصد, Lewis and Clark, اعزامی, اورگان, هنگامی که نماد فتح غرب آمریکا و انقیاد مردم بومی.

از معترضان گفت: این سفید supremacist میراث است که انگیزه آنها را به خیابان.

“آوردن که تاریخ به نور است که قطعا یک عامل ایجاد انگیزه” گفت: Liza Lopetrone یک دامپزشکی پرستار که پیوست دیوار از مادران اعتراض این هفته که شامل بیشتر از زنان سفید پوست قفل اسلحه در چهره فدرال آمريکا. “اورگان بسیار نژادپرست تاریخ است. من از اینجا اما من مسئولیت آن را در حال حاضر.”

یک زن دیگر در اعتراض جولی Liggins حال بیشتر اتصال فوری به تعصب و نژادپرستی در پورتلند. او سفید است و شوهرش از سه دهه رجینالد است ،

در طول سال او را سوار اتومبیل خود را به کار آقای Liggins گفت: او کشیده بود توسط پلیس پورتلند چند بار بدون علت. او گفت که او روشن به اتوبوس سواری. اما دو سال پیش زمانی که آقای Liggins که 60 زد به گرفتن یک اتوبوس پلیس آن را کشیده و پس از misidentifying او را برای یک سرقت مظنون را در 20s خود را.

آقای Liggins گفت که او با تشویق تظاهرات حتی اگر او می خواست به حساب بیش از مسابقه در امریکا رخ داده بود قبلا. او را دوست دارد و زندگی خود را در پورتلند.

“شما می توانید به معنای واقعی کلمه روز بدون دیدن مردم که مثل شما نگاه کنید,” او گفت:. “اما من پیدا کردن پورتلند به یک بسیار مترقی شهرستان با وجود آن نژادپرستانه گذشته است. من صادقانه می گویند که به عنوان یک زن ما هر گونه مشکلی نداشته اند اینجا.”

آقای Fasoranti این شیمیدان می گوید او شده است تحت تاثیر قرار با آگاهی از مسائل نژادی در پورتلند و توصیف این دور از تظاهرات به عنوان چیزی که “احساس واقعی است.”

او می گوید که احساس می کند خوش آمدید در این شهرستان و شیفته بود به زودی پس از او وارد شده که رانندگان کشیده و به پیاده رو و خواست اگر او نیاز به یک سوار. او دعوت شده است برای گفتگو در مورد gentrification و جابه جایی ساکنان سیاه.

“وجود دارد کمتر از این گفتگوها در نیویورک و یا نیوجرسی جایی که من استفاده می شود به زندگی می کنند,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net