هنگ کنگ قانون تامین Redraws خطوط ساخت برخی از ایده های خطرناک

دلار هنگ کنگ — یک بارج بخور با enormous قرمز آگهی ها جشن چین امنیتی جدید قانون قایقرانی در سراسر هنگ کنگ مشهور ویکتوریا هاربر تنها چند ساعت پس از این قانون به تصویب رسید. پلیس در حال حاضر افراشتن بنفش نشانه هشدار معترضان که شعارهای خود می تواند جنایی. در امتداد جاده های اصلی در سراسر شهرستان نئون رنگ پرچم نقطه یک دوره جدید از ثبات و رفاه ایستاده از راست به عنوان سربازان.

در روزهای اخیر به چین در زمان پیروزی دامان بیش از قانون آن اعمال شده در شهر دوشنبه مبارز توده که زمانی پر از هنگ کنگ در خیابان ها اعتراض خود را تا حد زیادی از بین رفته آرام. یادداشت های چسبنده بود که دیوارها را طرفدار دموکراسی کسب و کار از بین رفته گرفته شده توسط صاحبان ناگهان ترس از کلمات نوشته شده بر روی آنها. پدر و مادر زمزمه در مورد اینکه آیا برای جلوگیری از فرزندان خود را از آواز محبوب در اعتراض به آهنگ در حالی که فعالان کدگذاری ابداع راه های اکسپرس در حال حاضر خطرناک ایده های.

به ظاهر یک شبه دلار هنگ کنگ بود مشخصه و viscerally های مختلف آن بیش از هفت میلیون نفر از چپ به حرکت به آنچه در قانون به آن معنا به زندگی خود را. قلمرو مجزا فرهنگ فعالیت سیاسی و آزادی بیان در برابر گستاخی کارگردانی در حزب کمونیست چین به نظر می رسید در خطر است.

برای برخی که تا به حال شده احساس خطر درنده خویی از سال گذشته ناآرامی که در زمان تبدیل خرید مناطق محلات و دانشگاه ها به دود پر جبهه قانون آورده امداد و خوش بینی. برای دیگران که امیدوار ناامید کمپین اعتراض خواهد کمک به امن بلند گرامی آزادی را نشانه یک دوره جدید از ترس و عدم اطمینان.

“این خانه گفت:” مینگ بورس اوراق بهادار تهران, نشستن در کافه او موفق که یک بار با صدای بلند حمایت از معترضان. “اما من فکر نمی کنم این مکان ما را دوست دارد دیگر.”

برای ماه آقای تسه عشق به خانه اش بود که آگهی خود را در فروشگاه در طبقه کارگر محله از شمال نقطه. این شیر جو کارتن در ثبت نام نقدی نشسته پشت کارت پستال اعتراض هنر است. یک پوستر را محکوم کرد تیراندازی پلیس دو دانشجوی شدند. حتی پس از مخالفان این جنبش را تهدید به خرابگری مغازه در پاییز گذشته دکوراسیون ماند.

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

اما در روز پنج شنبه آقای بورس اوراق بهادار تهران, 34, زمان همه چیز را. گزارش های خبری گفت: افسران پلیس در حال بازجویی صاحبان رستوران ها با مشابه اعتراض متعلقات. امنیت قانون جرم “براندازی” دولت جرم است که پلیس می گویند شامل سخنرانی از جمله شعارهای سیاسی.

همه که باقی مانده بود یک دایناسور پلاستیکی در مقابله با پوشیدن لباس زرد رنگ کلاه سخت. که ارزان قیمت و در عین حال دشوار روسری فرسوده توسط معترضان که مبارزه با پلیس تا به حال تبدیل به یک نماد از خود پاره پاره شکیبایی.

“من نمی دانم اگر آنها آنقدر حساس” آقای تسه گفت. “این فقط یک کلاه بر روی یک دایناسور است.”

او متوقف شد و سپس تجدید نظر: “در واقع همه چیز حساس است.”

که خطوط از جرم و جنایت شده بود دوباره ترسیم روشن شد در روز جمعه هنگامی که مقامات متهم 24 ساله با تروریسم و تحریک تجزیه طلبی — اولین کسی بود, تحت تعقیب, تحت قانون جدید است. با “آزادی هنگ کنگ” پرچم نصب شده در پشت موتور سیکلت خود را مرد careened به یک گروه از افسران پلیس در چهارشنبه سالگرد هنگ کنگ بازگشت به چین از حکومت بریتانیا.

ترین سال که تعطیلات تساوی زیادی طرفدار دموکراسی” ، اما این بار آنها ممنوع شد. تظاهرات پراکنده شدند و پلیس را در نوردید و بازداشت صدها نفر. ده نفر از جمله 15-ساله متهم به “تحریک به براندازی” یک مبهم تعریف جرم در قانون جدید; برخی از آنان صرفا دست تکان دادند پرچم تحمل شعارهای که هرگز به صراحت ممنوع.

چند ده بستگان و اجتماعی کارگران منتظر روز پنج شنبه در خارج از یک ایستگاه پلیس در شمال نقطه که در آن بیش از 100 نفر از کسانی که دستگیر شده بودند برگزار شد. چنین vigils حال تبدیل شدن به یک مراسم برای معترضان عزیزان.

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

اما این یکی بیشتر احساس خطر ناک با جرائم تحت امنیت قانون مجازات حبس ابد در جدی ترین موارد است. یک مقام چینی گفت که این قانون به معنای قطع می شود مشکل مانند شمشیر از Damocles.

پلیس جمع آوری نمونه DNA و جستجو خانه از 10 نفر به اتهام تحریک به براندازی — اقدامات که به نظر می رسید بیش از حد هنگامی که به مردم متهم تنها از داشتن جزوات گفت: جانت اضطراب سخت و ناگهانی یک وکیل است که کمک به برخی از آنها.

“شما قرار است به استفاده از تنها قدرت است که لازم است و این که چگونه این قانون باید بود,” او گفت:.

مدت کوتاهی بعد از ظهر روز پنج شنبه در یک دموکراسی فعال Tam Tak-چی آمده از این ایستگاه که در آن او تا به حال صرف شب پس از بازداشت. آقای تام ملاقات یک مرد جوان در داخل که گفت که او دستگیر شده بود بعد از پلیس یک بنر در کیسه خود را خواندن “هنگ کنگ استقلال, تنها راه است.” مرد گریه روی شانه خود آقای تام گفت.

هنگ کنگ دولت اصرار داشت که آزادی بیان است نه تهدید. اما روز شنبه این شهرستان در کتابخانه های عمومی سیستم گفت که کتاب توسط برخی از فعالان برجسته حذف شده بود از گردش خون در حالی که مقامات بررسی اینکه آیا آنها نقض قانون جدید است.

این سانسور است رخنه کرد و حتی به خانه های خصوصی.

در ماه ژوئن سال گذشته کتی لام در زمان او دو پسر جوان به تجمع. او پسر بزرگ عینک کلاه که به عنوان خوانده شده “هنگ Konger” و مطرح دستباف ثبت نام گفت: “آیا ما شلیک.”

در حال حاضر خانم لام یک تحلیلگر داده های اضطراب است در مورد آنچه به فرزندان خود می گویند در خانه. یکی از آنها است که با داشتن یک جشن تولد در دو هفته و خانم لام تعجب اگر او باید عدم نمایش نسخه قابل چاپ نمایش داده شده بر روی پیانو است که بار خوانده شده “آزاد هنگ کنگ انقلاب, از زمان ما” یک شعار است که دولت می گوید می تواند در نظر گرفته شود خرابکارانه.

پسران عاشق آواز “افتخار به هنگ کنگ” غیر رسمی سرود جنبش اعتراضی. او نگران است که کشورهای همسایه آن را بشنود.

“حتی اگر همه ما می دانستیم که این اتفاق می افتد یک روز” او گفت: چین مداخله “آن را هنوز هم دردناک است.”

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

اما در برخی از گوشه و کنار شهر چین حرکت شده است خوش آمدید.

پی در پی ضربات از ناآرامی های پس از coronavirus همه گیر خالی مراکز و مبتنی پرواز eviscerating هنگ کنگ اقتصاد است. امنیت قانون منفور به نظر می رسید آماده برای پایان دادن به monthslong بن بست بیش تظاهرات.

این بود که در هنگ کنگ رفاه و دنیا پرستی به خود جلب کرد که هری او, 33, به شهرستان از سرزمین اصلی چین از 10 سال پیش. او مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی و مهندسی و سقوط در عشق با خانه جدید خود را: خود را کارآمد حمل و نقل عمومی خود را بالا مواد غذایی-استانداردهای ایمنی. او ازدواج کردم داشت کار به عنوان یک عامل بیمه خریداری یک خانه بود و یک دختر.

سال گذشته شکسته است که آرامش. یک بار در حالی که او از غذا خوردن در یک رستوران با دوستان نقاب معترضان شکست نزدیکی یک رستوران سوشی متعلق به یک شرکت به عنوان طرفدار پکن, او گفت:. خود را در سرزمین اصلی مشتریان شروع به اجتناب از هنگ کنگ.

آقای او گفت که او تا به حال به حمایت از معترضان در ابتدا. اما او به زودی رشد متقاعد شده است که مقامات مورد نیاز برای بازگرداندن ثبات و امنیت قانون این کار را انجام دهید.

“من فقط نمی خواهید برای دیدن, خشونت, دوباره,” او در مصاحبه ای در دفتر کار خود در برج Tsim Sha Tsui, لوکس خرید منطقه بود که توفان مبارزه خیابانی. “من فقط می خواهم هنگ کنگ به عنوان توسعه یافته و مرفه به عنوان قبل از.”

حتی برخی که در آغوش ثبات فکر در مورد قیمت آن است.

فقط به عنوان هسته به هنگ کنگ هویت خود را به عنوان هرزگرد سرمایه داری شده است آن افتخار حتی خوشدل, outspokenness. خیابان غرفه اغلب صف های شهر شلوغ, خرید, مناطق, انفجار دوئل سیاسی پیام. کوچک کتابفروشی های کهنه به آسیا فضاهای تجاری hawked حجم که ممنوع شد در سرزمین اصلی است.

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

زو ز یک 22 ساله اخیر فارغ التحصیل گفت: این قانون نیاز به آدرس “تروریسم” متعهد توسط برخی از معترضان. او وحشت توسط یک درگیری در ماه نوامبر هنگامی که برخی از تظاهرکنندگان ریخت بنزین در مردی که بدحجابی آنها سپس او را به آتش کشیده.

اما آقای زو همچنین نگران است که قانون می تواند مورد استفاده برای سرکوب مخالفان از جمله سخنرانی. آقای زو که بزرگ شد در آن سرزمین قبل از حضور در دانشگاه در هنگ کنگ هرگز فرصتی برای اعتراض در خانه. سال گذشته او با حضور در اولین تظاهرات یک جمع کوچک در برابر خشونت است.

اگر هنگ Kongers از دست داد حق اعتراض به او گفت: “من احساس عمیقا عمیقا پشیمان.”

چند نفر در این شهرستان می دانیم که قیمت اعتراض بهتر از Rowena او یک مورخ در دانشگاه چینی هنگ کنگ. برای بیش از دو دهه استاد او مورد مطالعه قرار 1989 سرکوب میدان تیان آن من, وقتی سربازان چینی به ضرب گلوله کشته معترضان در پکن.

او دفتر رسمی موزه قتل عام با یک ماکت مینیاتوری در قفسه کتاب از “الهه دموکراسی” مجسمه که Tiananmen معترضان بنا در مدت کوتاهی قبل از کشتار.

چهار روز پس از امنیت قانون تصویب رسید یکی از استاد او را دانش آموزان تصمیم گرفت به راه رفتن در اطراف هنگ کنگ مستند یک شهر در آستانه تغییر است. او با ارسال یک عکس از یک ردیف از پرچم زدن در باد. در یک پیاده رو نرده نزدیکی یک بنر در حمایت از یک کشیش زندانی در سرزمین اصلی شده بود پاره پاره در نیم.

“شما یک مورخ” استاد او پاسخ داد.

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

حتی به عنوان نشانگر مقاومت پایین آمده اند زیرکانه آنهایی که ظاهر شده اند. برخی از معترضان را تبدیل به جناس ها و ایجاد معنای جدید از کهنه عبارات یک تاکتیک طولانی تصویب شده توسط سرزمین اصلی کاربران اینترنت به دامن دولت سانسور.

روز چهارشنبه در یکی از شهر تجاری هاب کسی تا به حال با رنگ “بوجود می آیند كساني كه حاضر به بردگان” — افتتاح خط چین سرود ملی.

و یک فروشگاه در محل شعار اعتراض آویزان نزدیک به دو دوجین پوستر تبلیغاتی از مائو دوران چین از جمله یکی که اعلام کرد: “انقلاب است و نه یک جرم شورش معقول است.”

بلا هوانگ کمک پژوهش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net