افراد مسلح کشتن 24 در حمله بورکینافاسو کلیسا

اوآگادوگو (ایسنا) – افراد مسلح کشته شدن بیست و چهار نفر از جمله یک کشیش در حمله به یک کلیسا در طول پنج شنبه جمعی در شمال غربی بورکینافاسو چهار منابع امنیتی به رویترز گفت در روز دوشنبه.

آن را بلافاصله روشن نیست که مسئول این حمله است که می آید به عنوان گروه های جهادی با لینک کلیک کنید برای القاعده و دولت اسلامی به دنبال به دست آوردن کنترل بیش از یک بار صلح آمیز روستایی بورکینافاسو دامن زدن قومی و مذهبی جنگ است.

صدها نفر بیش از سال گذشته و بیش از نیم میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود.

زمان تیراندازی در یک سرویس کلیسا در روستای Pansi در Yagha منطقه آینه که دیگر حمله به مسیحیان در سال گذشته از جمله حملات کلیسا و ترور از کشیشان و کاهنان.

خشونت تهدید به upend به طور سنتی روابط صلح آمیز بین بورکینافاسو را اکثریت جامعه مسلمانان و مسیحیان است که نمایندگی به یک چهارم از جمعیت است.

مهاجمان مسلح “با حمله به صلح آمیز ساکنان این منطقه پس از شناسایی آنها و جدا کردن آنها از افراد غیر مقیم” دولت گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه.

آن گفت: 18 نفر نیز زخمی شدند در این حمله تعداد نامعلومی ربوده شدند. آن اضافه شده است که یک کشیش کشته شد اما مشخص نیست که این حمله رخ داده در یک کلیسا در طول توده.

بسیاری از مسلمانان نیز کشته شده اند توسط گروه های مسلح بیش از سال گذشته است. در ماه اکتبر گذشته افراد مسلح با هجوم به یک مسجد در هنگام نماز جمعه و کشته شدن 15 نفر است.

حملات توسط جهادگران گروه رسید در سال گذشته در بورکینا فاسو و در سراسر گسترده تر Sahel منطقه خشک گستره scrubland فقط در جنوب صحرای آفریقا.

آنها کار کرده اند برای ایجاد تنش های قومی بین کشاورزی و شبانی جوامع در مالی و بورکینافاسو و نیجر به منظور افزایش استخدام در میان جوامع به حاشیه رانده شده.

تعداد زیادی از مردم آواره از جنگ ده برابر افزایش در سال 2019 به بیش از 560,000 مردم, و آن جهان به سرعت در حال رشد جابجایی بحران با توجه به نروژ پناهنده شدند.

(گزارش شده توسط تیام Ndiaga نوشتن توسط آنا Pujol-Mazzini ویرایش توسط ادوارد مک آلیستر و هیو Lawson)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im