گرتا Thunberg می دهد €1m جایزه پول برای آب و هوا گروهگرتا Thunberg اعطا شده است یک پرتغالی جایزه حقوق و بی درنگ متعهد €1m ($1.15 m) جایزه به گروه های کاری برای حفاظت از محیط زیست و توقف تغییر آب و هوا.

“است که پول بیشتری از من می توانید شروع به تصور کنید اما تمام پول جایزه اهدا خواهد شد از طریق بنیاد من به سازمان های مختلف و پروژه های که در حال کار برای کمک به مردم در خط مقدم تحت تاثیر بحران آب و هوا و بحران محیط زیست” در سوئد نوجوان گفت: در ویدئویی ارسال شده در روز دوشنبه.

او اهدا شد Gulbenkian جایزه برای بشریت به راه او شده است قادر به بسیج نسل جوان به علت تغییر آب و هوا و سر سخت مبارزه برای تغییر وضع موجود است که همچنان ادامه دارد” خورخه Sampaio, صندلی از جایزه داوران گفت.

اولین €100,000 پول جایزه را به “SOS آمازون” کمپین رهبری روزهای جمعه برای آینده برزیل برای مقابله با شیوع کروناویروس در آمازون.

یکی دیگر از €100,000 را به توقف Ecocide بنیاد “برای حمایت از کار خود را به ecocide یک جنایت بین المللی”, Thunberg گفت در توییتر.

از €1 متر است که بزرگترین جایزه برنده 17-year-old زیست محیطی فعال است که همچنین برنده عفو بین الملل بالا حقوق بشر جایزه و سوئد حق امرار معاش جایزه اغلب به عنوان یک جایگزین نوبل.

او گفت: “او “بسیار مفتخر” به دریافت سالانه Gulbenkian جایزه.

Thunberg و سه جوان دیگر آب و هوا فعالان روز پنجشنبه راه اندازی شد درخواست تجدید نظر به رهبران اتحادیه اروپا به “چهره به آب و هوای اضطراری” در نامه سرگشاده ای با امضای 150 نفر از دانشمندان و یک میزبان از مشاهیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net