فرانسه آتش را شعله در نانت کلیسای جامع تحت کنترل



آتش که شکست در یک کلیسای جامع در غرب شهر نانت منفجر کردن شیشه پنجره ها و نابود grand ارگان در قرن 15 ساختمان, مقامات گفت.

دادستان Pierre Sennes گفت: سه آتش سوزی آغاز شده در سایت و مقامات درمان شدند این حادثه به عنوان یک عمل مجرمانه.

مقامات گفت: تحقیق و تفحص شده بود افتتاح شد.

آتش آغاز شد و در اوایل صبح روز شنبه شمعی داخل ساختمان در شعله های آتش. آتش نشانی قادر به آن را تحت کنترل پس از چند ساعت. دود شد و هنوز هم بیرون آمدن از گوتیک ساختار بعد از آن در صبح روز شنبه.

فروغ می آید فقط بیش از یک سال و پس از یک آتش سوزی گسترده در کلیسای جامع نوتردام در پاریس آن را نابود سقف اصلی و منار مخروطی.

“پس از نوتردام سنت پیتر و سنت پل کلیسای جامع است که در شعله های آتش. پشتیبانی از به آتش نشانی که در حال بدست گرفتن تمام خطرات را به صرفه جویی در گوتیک جواهر” رئیس جمهور فرانسه, Emmanuel پاکسازی توییتی از بروکسل که در آن او بود حضور در نشست سران اتحادیه اروپا.

محلی آتش رئیس لوران Ferlay گفت: 104 آتش نشانان هنوز در این سایت برای اطمینان از این آتش سوزی به طور کامل تحت کنترل است.

او گفت: آتش شکسته بود پشت grand عضو که به طور کامل نابود شد. رنگ آمیزی پنجره های شیشه ای در مقابل کلیسای جامع دمیده شد ، این آسیب شد و به عنوان بد نیست که در ابتدا می ترسید.

“ما در یک Notre Dame de Paris سناریو. سقف شده است لمس” Ferlay گفت.

نخست وزیر فرانسه ژان کستکس و همچنین فرهنگ و داخلی وزرای شد با توجه به بازدید از صحنه بعد در روز.

“من می خواهم به دانستن آنچه که اتفاق افتاده است و حتی اگر آن را بسیار زود” کستکس به خبرنگاران گفت:.

ژان-ایو Burban اجرا می شود که یک newsagent رو به کلیسای جامع گفت که او تا به حال باز کسب و کار خود و شنیده انفجار در حدود ساعت 7: 30 صبح. او بیرون رفت و به دیدن بزرگ شعله های آتش که از ساختمان.

“من را تکان داد تا آنجا که من اینجا بوده ام و هشت سال و من از دیدن کلیسای جامع هر روز صبح و عصر,” او گفت:. “این ما کلیسای جامع و من اشک در چشمان من.”

این نخستین بار نیست که آتش آسیب دیده کلیسای جامع. این تا حدی تخریب شده در طول جنگ جهانی دوم در سال 1944 و در سال 1972 یک آتش سوزی به طور کامل ویران سقف آن. آن شد و در نهایت بازسازی شده 13 سال بعد از آن با یک اسکلت بتنی جایگزین باستان سقف چوبی.

“آتش از سال 1972 است که در ذهن ما اما در این مرحله این وضعیت قابل مقایسه نیست گفت:” شهر شهردار یوهانا رولان.

در سال 2015 یک آتش است که به نظر می رسد باعث شده اند تا کار نوسازی نابود بیشتر از سقف کلیسای دیگری در Nantes, کلیسای سنت Donatian و سنت Rogatian.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de