برای زنان در افغانستان در یک نبرد روزانه

خوست افغانستان — با انگیزه و تحصیل کرده و تازه از اتمام آکادمی پلیس در ترکیه, دوم, سرهنگ, زلا Zazai تا به حال ستارگان مدارک برای این کار او در شرق افغانستان در ماه ژوئن. این همه اهمیت کمی پس از او آغاز شده است.

در رسانه های اجتماعی او را به نام یک زن روسپی و مردان نوشته است که او از حضور در نیروی خواهد فاسد ولایت خوست که در آن او نوشته شده بود. همکاران او در مقر پلیس — که در آن او تنها افسر زن در کارکنان از نزدیک به 500 — تلاش برای ارعاب او را به پوشیدن یک محافظه کار سر روسری و لباس های سنتی به جای او و برای پنهان کردن در گوشه ای از اتاق به دور از, او گفت:. مغازه داران وارد ایستگاه دروازه با هیچ کسب و کار دیگر اما به یک نگاه در این تازگی.

ستوان Zazai, 21, به خانه آمد از روز اول احساس بیمار و وحشت زده. او احساس بسیار نا امن است که او از مادرش پرسید: Spesalai که به همراه او از کابل به ماندن با او در یک پناهگاه عمیق در داخل مقر پلیس. در شب آن دو قفل درب. در طول روز ستوان Zazai درهم به منظور تسریع در تشریفات اداری برای یک تپانچه.

“من می خواهم به چیزی برای دفاع از خودم با” او گفت:.

کمک به زنان افغان که تبعید شده بودند به خانه های خود توسط طالبان در طول دولت خود در 1990s شد پاره ای غربی برای دخالت در افغانستان پس از حمله ایالات متحده آمریکا در سال 2001. دو دهه بعد ظهور یک نسل تحصیل کرده و حرفه ای زنان در افغانستان غیر قابل انکار نشانه ای از تغییر.

در حال حاضر با امکان قدرت های مذاکرات باز میان طالبان و دولت افغانستان بسیاری از زنان نگران هستند که گام های آنها ساخته شده اند در معرض خطر هستند. چه می افزاید: نگرانی خود را این است که چگونه شکننده سود باقی می ماند پس از دو دهه که در آن هر دنیوی گام این است که هنوز هم یک نبرد روزانه.

حتی پس از بیش از یک میلیارد دلار صرف توانمندی پروژه های واقعیت روزانه برای زنان در تلاش برای شکستن به نقش ها — به خصوص با دولت و نیروهای امنیتی — تلخ باقی مانده است. زنان هنوز هم تقریبا به طور کامل وجود ندارد و در سطح بالا که در آن جلسات تصمیم گیری از جنگ و صلح و سیاست ساخته شده است. کار برای زنان در روال شغل روزانه رگبار گلوله و آزار و توهین و سوء استفاده است.

در میان نیروهای پلیس شده اند که تمرکز تنوع تلاش برای سال زنان هنوز هم تنها 2.8 درصد از کارکنان است و به بالاترین سطح خود در 18 سال است. بسیاری از کسانی که 3,800 زنان در پنهان نقش با تماس با مقامات اذعان کرد. تنها پنج نفر از مجموع حدود 200 نظامی و غیر نظامی رهبری در وزارت کشور اشغال شده توسط زنان است.

برای بسیاری از دو دهه گذشته این کار از جمله زنان در نیروی پلیس اغلب کاهش یافت و در سابق جنگ سالاران و فرماندهان که باورهایی در مورد زنان متفاوت تنها کمی از طالبان اگر در همه.

رئیس جمهور اشرف غنی افزایش یافته است که تعدادی از سفیران معرفی نماینده زن فرمانداران و وزرا و ارسال نمایندگان زن برای وزارتخانه های دفاع و داخله. اما افغانستان جامعه عمیقا مردسالار و چند زنانی که افزایش یافته است به چنین موقعیت چهره بسیاری از مشکلات است.

این استراتژی شامل زنان بیشتر در کمتر ارشد بوده است که عمدتا به صرف پول و دیدار با متوسط سهمیه. در شش سال گذشته دولت افغانستان و متحدان غربی آن باید صرف بیش از $100 میلیون در ساختمان امکانات برای حمایت از زنان افغان در نیروهای امنیتی است. در ولایت ننگرهار آنها صرف 6 میلیون دلار در یک مرکز آموزش برای زن افسران پلیس که نشده باقی می ماند و سه سال پس از اتمام.

پس از تکرار شکست تلاشهای استخدامی اساسا آب پز را به رشوه دادن به زنان برای پیوستن به زور و ماندن. یک زن مشوق برای پیوستن به پلیس شامل هشت منافع بیشتر از همتایان مرد با توجه به Hosna جلیل معاون وزیر کشور. در موارد متعددی زنان از سن بازنشستگی اجازه داده شد به جعلی شناسه خود و پایین تر از سن خود به ماندن در نیروی, او گفت:.

هنوز هدف از 5 درصد حضور زنان در نیروهای پلیس هرگز ملاقات کرد.

“هر استان از من رفته اند به اولین چیزی که من می گویم این است که شما یک نیروی است که تنها کار برای مردان و نه برای زنان و یا کودکان دو آسیب پذیر ترین دسته بندی که در سمت چپ پشت” خانم جلیل گفت.

به این دلیل است که واجد شرایط و مایل زنان فاقد آن هستند. به این دلیل است که برای پیوستن به پلیس است به تحمل سوء استفاده و تخریب است.

در طول سال ها آزار و اذیت جنسی شده بود شایع در نیروهای امنیتی گزارش می دهد که همسران افسران کشته شده در حین انجام وظیفه بودند مورد آزار و اذیت زمانی که آنها به جمع آوری مزایای مرگ. درک که زن افسران پلیس بودند و اغلب مورد آزار و اذیت به معنای آن است که زنانی که قربانیان خشونت و جنایات دیگر جرأت بازدید از ایستگاه های پلیس.

“اگر تنها ما تضمین یک پدر که این کرامت از دختر خود بیشتر محافظت در صفوف پلیس زیرا او به قدرت و حرفه ای در اینجا” خانم جلیل گفت. “ما شده اند قادر به ایجاد این ذهنیت است.”

در میان کسانی که تحمل سال از بدرفتاری به دنبال رویای خود را از افزایش در نیروهای امنیتی سروان. رحیمه Ataee 13 سال کهنه پلیس افغانستان نیروهای ویژه که در حال حاضر به عنوان لباس شخصی منشی خانم جلیل در وزارت کشور.

کاپیتان Ataee یک سرهنگ بازنشسته پلیس اعتراف کرد او را به آکادمی پلیس و استقامت فیزیکی واجد شرایط او را برای نیروهای ویژه است. او صرف چند هفته در یک زمان در خطوط مقدم جبهه در استان تحت حمله توسط طالبان.

اما در صرف سوال چگونه مرد خود همکاران تحت درمان در این زمینه شکست. او گفت: زورگویی و سوء استفاده از چنین بود که “من توسعه یافته مشکلات روانی.”

او نمی خواهد به او بگویید که پدر در آن زمان او گفت: چرا که او فکر آن خواهد قلب او را شکسته و او را به جلوگیری از او را از کار. هر بار که او شکایت در مورد محیط کار پس از بازگشت از یک ماموریت او گفت: او را اغلب همان جواب را دریافت کنید: “شما در حال گرفتن پرداخت می شود.”

قبل از خانم جلیل شروع کار خود را به عنوان معاون وزیر استراتژی و سیاست — استخدام آقای غنی به تازه چشم در یک موسسه طولانی دیده می شود به عنوان فاسد و ناکارآمد — او تا به حال به مبارزه برای پذیرش.

ژنرال رفت از جلسات زمانی که آنها متوجه او مسئول است. زیردستان اغلب تغذیه او اطلاعات اشتباه به تضعیف او.

“من اغلب به من می گویند نه سر از آمریت جندر — من با سیاست و استراتژی معاون وزیر کشور. من برای این نیروی بزرگ است که هر دو مرد و زن” خانم جلیل گفت. “من ممکن است یک زن چشم انداز, اما هر کاری که می آید باید برای تخصص خود را نه برای آنها یک زن است.”

این روزها با وجود مکرر جنسیتی حملات در رسانه های اجتماعی خانم جلیل می گوید او در بر داشت او فوت به عنوان بخشی از یک تیم رهبری است که کار برای اصلاح ، آنها صرف ساعت های طولانی در یک آرام زیرزمین دفتر پدیده هنگامی آشکار شد بیش از نمودار یک ساختار پف کرده که آنها در حال پیرایش و غیر ضروری را حذف مراحل اداری است که ایجاد فرصت برای فساد. آنها در حال تلاش برای نگه داشتن افسران به استانداردهای جدید از مسئولیت پذیری و به مراقبت بهتر برای خانواده های ده ها هزار نفر از افسران پلیس کشته شده در دهه جنگ.

ستوان Zazai که در خدمت در مقر پلیس در خوست رشد در کابل پایتخت. مادر او شده است سر از خانواده خود را برای هفت سال و اگر چه بستگان مرد مخالف بودند, او, او خواهر بزرگتر و مادر او حضور داشتند پس از ساعت کلاس های دانشگاه تامین می شود با خود مشاغل روز. یکی دیگر از خواهر یک دانشجو از مطالعات اسلامی.

او و خواهر او مسن تر در حال حاضر هر دو افسر پلیس. اما آنها تنها مایل به مرحله اول زمانی که فرصت برای آموزش در ترکیه آمد به دلیل نگرانی در مورد آزار و اذیت و سوء استفاده در محلی آموزش دانشکده.

نشانه هایی از مشکل پیش روشن بود زمانی که زنان وارد مقر پلیس در خوست به دست آوردن امضاهای مورد نیاز برای برنامه های کاربردی خود را و یک افسر castigated آنها را برای تمایل به پیوستن به نیروی.

“چه نوع از یک مادر هستند شما آوردن خود را جوان مجرد و دختران برای تبدیل شدن به پلیس؟” Spesalai Zazai به یاد می آورد یکی از افسران او گفتن.

پس از شروع کار خود را در ماه ژوئن ستوان Zazai یافت دشوار است و تنها محیط زیست است. در آن زمان او تنها زن حرفه ای افسر در خوست.

در روز اول او catcalled توسط افسران همکار. کسانی که در دفتر او تلاش برای متقاعد کردن او را که بهتر بود برای او به کار در محافظه کار اسلامی لباس نسبت به لباس پوشیدن. هنگامی که او اصرار داشت, آنها یک رویه جدید: او باید پوشیدن یک ماسک و حتی همکاران او نیست. این بهانه ای شد Covid-19 قصد پوشش او.

برای اولین بار دو هفته ستوان Zazai خواهد به صرف روز خود را در محل کار و در شب او را به عقب نشینی دولت مهمانخانه که در آن مادر خود را نگه داشته و شرکت او. او تا به حال با آن مواجه مستقیم فیزیکی تهدید او گفت: اما او آگاه بود و فقدان او را از سلاح های اضافه شده به او آسیب پذیری.

او ویران شد زمانی که مادر او تا به حال برای رفتن به کابل اما ستوان Zazai است که در تلاش برای رفتن به آن را در خوست.

“خدا آن را آسان تر,” او گفت:. “اما من باید برای پیدا کردن قدرت — به دلیل آن که نمی تواند مانند این زنان باید ادعای خود را محل. من می دانم که اگر من صرف یک سال در اینجا آن را به یک تفاوت.”

فاروق Jan منگل کمک گزارش از خوست و Zabihullah قاضی از ننگرهار افغانستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im