آتش سوزی و یا انفجار خسارت ساختمان در ایران سایت های هسته اییک آسیب دیده و آتش سوزی یک ساختمان در صبح روز پنج شنبه در یکی از اصلی ایران تاسیسات هسته ای یک سایت که قبلا هدف از حملات سایبری و که در آن غنی سازی فعالیت ramped شده در سال گذشته است.

مقامات ایرانی عنوان حادثه – سوم برجسته حوادث صنعتی در کشور در روزهای اخیر – هر چند بی بی سی فارسی گفت: آن را دریافت یک ایمیل قبل از اخبار از آتش ساخته شده از یک ادعا گروه مخالف در نظر گرفتن اعتبار برای آنچه در آن گفت: از یک حمله.

ما داده های ماهواره ای نشان داد که یک انفجار و یا آتش سوزی به اندازه کافی بزرگ برای شناسایی از فضا شکستن در یک ساختمان بالا زیرزمینی نطنز هسته ای غنی سازی تسهیلات در مرکز استان اصفهان فقط پس از 2am.

به سازمان انرژی اتمی ایران (بیماری های عفونی) گفت: آسیب پایدار بود به یک “صنعتی ریخته” که در حال ساخت بود با هیچ تلفات و یا انتشار تابش. در نطنز فرماندار Ramazanali فردوسی نقل توسط دولت مرتبط خبرگزاری تسنیم به عنوان سرزنش آتش.

فیلم بعد بازی های برگزار شده در رسانه های دولتی نشان داد یک ساختمان آجر پوشیده شده با هواکش با بخش هایی از سقف آن ظاهرا دمیده شده و اطراف زمین با آشغال باقی مانده است. یک تصویر منتشر شده توسط نسبتی به نظر می رسد برای نشان دادن علامت تاول و یک درب لعنتی از آن بستگی دارد.

“فیزیکی وجود دارد و خسارت مالی و ما در حال بررسی برای ارزیابی” بهروز Kamalvandi سخنگوی بیماری های عفونی گفت: تلویزیون دولتی ایران. “شده است وجود دارد بدون وقفه در کار غنی سازی سایت. این سایت در ادامه کار خود را.”

خبرنگار بی بی سی فارسی گفت: روز پنج شنبه بعد از ظهر که برخی از آنها دریافت کرده بود بیانیه – ساعت قبل از این حادثه بود به اطلاع عموم – از یک گروه که خود را “یوزپلنگ از میهن” که ادعا می کرد به انجام یک “عملیات” در نطنز تسهیلات با هدف قرار دادن یک overground ساختمان به طوری که تخریب خواهد بود “غیر قابل انکار”.

در این بیانیه ادعا کرد که این گروه از مخالفان در ایران استقرار دفاع اما صحت آن نمی تواند به طور مستقل تایید کرد.

مقامات ایرانی را افزایش نمی دهد امکان خصمانه عمل می کنند اما این کشور دولتی خبرگزاری ایرنا منتشر تفسیر در مورد خطر حملات از آمریکا و اسرائیل است.

“جمهوری اسلامی ایران تا کنون سعی برای جلوگیری از تشدید بحران و شکل گیری غیر قابل پیش بینی در شرایط و موقعیت های” تفسیر گفت. اما “عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران توسط کشورهای متخاصم به خصوص رژیم صهیونیستی و آمریکا به این معنی است که استراتژی … باید تجدید نظر شود.”

ما thinktank موسسه علوم و امنیت بین المللی گفت: ماهواره تجزیه و تحلیل پیشنهاد ساختمان های آسیب دیده, سایت سانتریفیوژ کارگاه تولید که آن را برای اولین بار علنا از شناسایی در سال 2017.

“یک سانتریفیوژ مونتاژ ساختمان می تواند آتش گرفتن اما آنچه من جالب است که این یکی بسیار حساس ساختمان است که آتش و یا منفجر می شود” گفت: Fabian Hinz یک دستیار پژوهش در جیمز مارتین مرکز منع گسترش مطالعات انجام شده در کالیفرنیا است.

او گفت: تخریب یک سانتریفیوژ تولید تسهیلات می تواند سرعت پیشرفت تکنولوژی در این سایت خواهد بود و یک هدف مفید برای ایران به دشمنان است.

این سایت نطنز که شامل ساختمان ها مدفون در اطراف 7.5 متر (25ft) زیرزمینی برای محافظت از آنها را از حملات از جمله حملات هوایی است که در میان سایت های تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) از ایران 2015 هسته ای با آمریکا و کشورهای دیگر است.

از حدود سال 2007 تاسیسات و برنامه های پیچیده و مخرب ویروس های کامپیوتری شناخته شده به عنوان استاکس نت بود که به طور گسترده ای تصور می شده است طراحی و توسعه توسط آمریکا و اسرائیل – به همراه چند تن از متحدان غربی – که ویران با غنی سازی فرآیندها در سایت باعث آنها را به نقص.

از آنجا که ما به طور یک جانبه از ایران در مارس 2018 آژانس می گوید ایران شده است و با استفاده از نطنز به غنی سازی اورانیوم به حدود 4.5 درصد خلوص بالا از نظر ایران اما در زیر این سلاح ها-کلاس آستانه. همچنین انجام آزمایش سانتریفیوژ پیشرفته, با توجه به سازمان ملل متحد و آژانس اتمی.

پنجشنبه آتش به دنبال انفجار روز جمعه گذشته که لرزاند, ایران پایتخت و آمد از یک منطقه در شرق کوه است که تحلیلگران بر این باورند پنهان یک سیستم تونل زیرزمینی و موشکی تولید سایت. ایران را مقصر این انفجار در یک نشت گاز در آنچه در آن به توصیف یک “منطقه عمومی”.

آسوشیتد پرس کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im