اتیوپی تظاهرات: بیش از 80 کشته به عنوان خواننده قتل میسازد لخت نارضایتیاتیوپی نیروهای نظامی مستقر شده اند و در پایتخت این کشور در دومین روز از ناآرامی های برانگیخته شده توسط ترور محبوب نوازنده Haacaaluu Hundeessaa که ادعا کرده بیش از 80 زندگی می کند.

تظاهرات پس از Haacaaluu قتل روز دوشنبه شنود گذاشته به نارضایتی سوخت توسط چند دهه از حکومت سرکوب و چه اورومی, اتیوپی بزرگترین گروه قومی توصیف به عنوان تاریخی خود و محرومیت از قدرت سیاسی است.

“عصبانی هستم. آن را در خوردن من داخل” گفت: Ishetu Alemu یک معترض به عنوان لاستیک smouldered در خیابان پشت سر او.

صدای شلیک گلوله شنیده میشد در بسیاری از محلات و باندهای مسلح با قمه و چماق خیابان ها پرسه می زدند. شاهدان توصیف یک وضعیت خوردگی جوانان از اورومی مبدا در برابر دیگر گروه های قومی و پلیس.

“ما تا به حال یک جلسه با جامعه و به ما گفته شد به بازوی خودمان را با هر چیزی که ما را از جمله قمه و چوب. ما دیگر اعتماد به پلیس برای محافظت از ما بنابراین ما باید خودمان را آماده” گفت: یکی از ساکنان پایتخت, آدیس آبابا, که مانند دیگران مصاحبه خواسته بود به نام به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه.

بسیاری از ساکنان از ترس است که Haacaaluu تشییع جنازه روز پنجشنبه در خانه اش در شهر امبو می تواند منجر به خشونت بیشتر ،

“نیروهای امنیتی ما مورد تاخت و تاز شهر ما نمی توانیم به سوگواری. بدون وسایل نقلیه در حال حرکت در اطراف به جز گشت امنیت با مسلسل” Chala Hunde, 27 دانش آموز گفت: سلامت از طریق تلفن از امبو حدود 60 مایلی غرب آدیس. “نیروهای امنیتی در حال قرار دادن یک انگشت در ما زخم.”

پروفسور Awol اللو در دانشگاه Keele انگلستان گفت: کشمکش بر سر اینکه آیا به دفن Haacaaluu در امبو یا آدیس گذاشته بود سر به تنش های سیاسی دامن زدن به اعتراضات. “این بسیار بحث برانگیز است. Oromos ادعا شهرستان [آدیس] به ایشان به عنوان آن نهفته است به طور کامل در داخل اورومی دولت منطقه ای.” اما سرمایه تحت فدرال نه کنترل منطقه ای.

شبکه دولتی گزارش بازداشت این روزنامه نگار برجسته و فعال Eskinder Nega سابق زندانی سیاسی اجرا می شود که یک گروه فشار مخالف به آنچه که آن را توصیف به عنوان اورومی تلاش برای تسلط بر سرمایه است.

اختلاف بیش از آدیس باعث شده سه سال از خونین تظاهرات خیابانی که منجر به استعفای نخست وزیر قبلی و Abiy احمد انتصاب به پست در سال 2018 است. Haacaaluu موسیقی بود که موسیقی متن به نسل جوان Oromos که منجر به تظاهرات.

پلیس منطقه ای کمیساریای Bedassa Merdassa گفت: دولت اجرای اتیوپی شرکت پخش روز چهارشنبه که بیش از 80 نفر کشته در درگیری در Oromiya روز سه شنبه از جمله معترضان و سه نفر از اعضای نیروهای امنیتی. مرده نیز شامل 78 شهروندان, او گفت:.

یکی دیگر از پتانسیل flashpoint شد دستگیری در روز سه شنبه از اورومی رهبر مخالفان بکل Gerba و رسانه ها مغول Jawar محمد.

Abiy, Haacaaluu و Jawar همه اورومی. خواننده و صاحب رسانه شد و مهم تر از نخست وزیر در ماه های اخیر برخی اورومی فعالان را متهم به اتیوپی 41 ساله نخست وزیر با سرکوب.

در فدرال اتیوپی قدرت است که به طور سنتی مشتق شده از طریق گروه های قومی رای گیری بلوک. تحت دولت قبلی رای گیری شد و به ندرت رایگان و یا نمایشگاه; مخالف بودند زندانی شکنجه و یا رانده شده و به تبعید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de