به روز رسانی انتخابات : ترامپ اعتراف به به حداقل رساندن تهدید ویروس ، کتاب می گوید


در اینجا چیزی است که شما نیاز به دانستن:

رئیس جمهور ترامپ به روزنامه نگار باب وودوارد دسترسی گسترده ای داد به این امید که کتاب نهایی از نظر اعتبار… داگ میلز/نیویورک تایمز

پرزیدنت ترامپ به روزنامه نگار باب وودوارد اذعان کرد که او آگاهانه در اوایل سال جاری با وجود اینکه آگاه بود «مرگبار» و بسیار جدی تر از آنفولانزای فصلی است، ویروس کرونا را بازی کرده است.

آقای ترامپ در ۷ فوریه در یکی از مجموعه مصاحبه هایی که با رئیس جمهور برای کتاب آینده اش به نام «خشم» انجام داده بود، به آقای وودوارد گفت: «این چیزهای مرگباری است.» به واشنگتن و سی ان ان نسخه های پیش از این کتاب داده شد و جزئیات را روز چهارشنبه منتشر کردند. سی ان ان همچنین صوتی از برخی مبادلات آقای ترامپ با آقای وودوارد ارائه داد.

ترامپ گفت: شما فقط هوا را تنفس می کنید و این طور می گذرد. “و بنابراین این یکی از بسیار حیله و تزویر است. اون يکي خيلي ظريف . این هم کشنده تر از حتی آنفولانزای شدید شما.”

این داستان بسیار متفاوتی نسبت به آقای ترامپ بود که به مردم می گفت. در اوایل ماه مارس رئیس جمهور در توییتر پیشنهاد می کرد که این ویروس کمتر از آنفولانزا کشنده است.

بنابراین سال گذشته 37 هزار آمریکایی بر اثر آنفولانزای مشترک جان خود را از دست دادند. میانگین آن بین ۲۷٬۰۰۰ تا ۷۰٬۰۰۰ نفر در سال است. هیچ چیز تعطیل نیست، زندگی و اقتصاد ادامه دارد. در این لحظه ۵۴۶ مورد تأیید شده کرونا ویروس وجود دارد که ۲۲ مورد مرگ و میر دارد. بهش فکر کن!

— دونالد جی ترامپ (@realDonaldTrump) مارس 9, 2020

آقای ترامپ در ۱۹ مارس به آقای وودوارد گفت: «من همیشه می خواستم آن را بازی کنم.» “من هنوز هم دوست دارم آن را بازی کردن، چرا که من نمی خواهم برای ایجاد وحشت.”

جوزف آر بایدن جونیور، حریف دموکرات آقای ترامپ، رئیس جمهور را بر سر این گزارش طرد کرد. آقای بایدن بعد از ظهر چهارشنبه در وارن، میچ گفت: «او می دانست و عمداً آن را بازی می کرد.» “بدتر از اون، اون به مردم آمريکا دروغ گفت”

آقای ترامپ این گزارش را در اظهاراتی در کاخ سفید در اواخر روز چهارشنبه تکذیب نکرد. او با گرفتن اعتبار برای تحمیل ممنوعیت سفر به چین گفت: «واقعیت این است که من یک تشویق کننده برای این کشور هستم.» او گفت که تلاش می کند با اظهارات عمومی خود «اعتماد به نفس نشان دهد» و این پیشنهاد را که به حداقل رساندن علنی تهدید این ویروس هزینه زندگی داشته است، رد کرد.

او اذعان کرد که با آقای وودوارد صحبت می کند که کتاب های منظم ش در مورد اداره های ریاست جمهوری تمایل به ساخت اخبار دارد. آقای ترامپ گفت: من چند نقل قول به او دادم و رک و پوست کنده خواهیم دید که کتاب چگونه معلوم شد. “من هيچ نظري ندارم”

به گزارش سی ان ان، مشاور امنیت ملی، رابرت اوبرایان، در ۲۸ ژانویه به رئیس جمهور هشدار داد که ویروس کرونا نماینده «بزرگترین تهدید امنیت ملی» ریاست جمهوری خود است، اما آقای ترامپ بعدها گفت که این هشدار را به یاد ندارد.

در جلسه توجیهی مطبوعاتی کاخ سفید در روز چهارشنبه، اندکی پس از علنی شدن محتویات کتاب در گزارش های مطبوعاتی، کایلی مک نانی، دبیر مطبوعات ادعا کرد که رئیس جمهور که عمدا ً مردم را در مورد این ویروس گمراه کرده است، دروغ نگویده است.

Video player loading

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im