اکوسیستم به اندازه آمازون ‘می تواند سقوط در دهه’حتی بزرگ اکوسیستم اندازه های بارانی آمازون می تواند به سقوط در چند دهه اخير با توجه به یک مطالعه نشان می دهد که بزرگتر biomes شکستن نسبتا سریع تر از آنهایی که کوچک است.

این تحقیقات نشان می دهد که یک بار در نقطه اوج بوده است گذشت خرابی رخ نمی دهد به تدریج مانند یک ریشه موضوع اما به سرعت مانند یک پشته از Jenga آجر پس از یک کیستون قطعه شده است جدا.

نویسندگان این مطالعه منتشر شده در روز سه شنبه در طبیعت ارتباطات مجله گفت: نتایج باید هشدار سیاستگذاران آنها تا به حال زمان کمتر از آنها متوجه به مقابله با چند آب و هوا و تنوع زیستی بحران رو به جهان است.

بررسی ارتباط بین یک اکوسیستم اندازه و سرعت فروپاشی آن نویسندگان نگاه در 42 قبلی موارد از “تغییر رژیم”. این اصطلاح مورد استفاده برای توصیف یک تغییر از یک حالت به حالت دیگر – برای مثال از سقوط شیلات در نیوفاندلند مرگ از پوشش گیاهی در ساحل, بیابان زایی از اراضی کشاورزی در نیجر سفید از صخره های مرجانی در ایالات متحده آمریکا و انباشت دریاچه Erhai در چین است.

آنها دریافتند که بزرگتر و پیچیده تر biomes در ابتدا بیشتر انعطاف پذیر از کوچک بیولوژیکی ساده تر سیستم های. هنگامی که سابق به یک نقطه اوج آنها سقوط نسبتا سریع تر به دلیل شکست در سراسر تکرار خود ساختار مدولار. به عنوان یک نتیجه بزرگتر اکوسیستم سخت تر از آن است که به احتمال زیاد به سقوط.

بر اساس تجزیه و تحلیل آماری نویسندگان برآورد یک اکوسیستم اندازه آمازون (حدود 5.5 متر متر2) می تواند به سقوط در حدود 50 سال یک بار در نقطه اوج رسیده بود. برای یک سیستم اندازه صخره های مرجانی کارائیب (حدود 20000 متر2) سقوط می تواند رخ دهد در 15 سال یک بار باعث شده است.

در این مقاله آمده است: “ما باید آماده برای رژیم شیفت در هر سیستم طبیعی رخ می دهد بیش از ‘انسان’ دستخطی از سالها و دهه ها به جای multigenerational دستخطی از قرن ها و هزاران سال.

“بشریت در حال حاضر نیاز به آماده شدن برای تغییرات در اکوسیستم است که سریع تر از ما قبلا پیش بینی شده از طریق سنتی ما خطی جهان از جمله در سراسر زمین بزرگترین و نمادین ترین اکوسیستم و اجتماعی و زیست محیطی سیستم های است که آنها را پشتیبانی می کند.”

این مقاله می گوید این می تواند مورد در استرالیا که در آن اخیر استرالیا bushfires به دنبال طولانی دوره های خشکسالی و ممکن است نشان می دهد یک تغییر را به یک اکوسیستم خشک.

دانشمندان در حال حاضر آگاه باشید که سیستم تمایل به کاهش بسیار سریع تر از آنها بزرگ شده اما مطالعه جدید quantifies و توضیح می دهد که این روند.

“آنچه جدید است این است که ما در حال نشان دادن این است که بخش وسیع تری از داستان. بزرگتر سیستم بیشتر شکنندگی و متناسب سریعتر فرو می ریزد” جان Dearing استاد در جغرافیای فیزیکی در دانشگاه ساوتهمپتون و نویسنده سرب از مطالعه گفت.

“آنچه ما می گویند که نمی شود در طول عمر این سیستم فقط به این دلیل آنها ممکن است در اطراف برای هزاران نفر اگر نه میلیون ها سال – آنها سقوط خواهد کرد سرعت بسیار بیشتری از ما فکر می کنیم.”

Dearing گفت که او نگران بود که یکی از پیامدهای احتمالی از این مطالعه این بود که کامل تخریب آمازون می تواند رخ دهد در درون خود نوه طول عمر.

“این یک مقاله رضایت بخش است که از نقطه نظر علمی اما نگرانی از شخصی نقطه نظر. شما می خواهم به جای نمی آمد تا با چنین مجموعه ای از نتایج” او گفت:.

یک مطالعه جداگانه در هفته گذشته هشدار داد که آمازون می تواند تغییر در دهه آینده به یک منبع کربن تولید گازهای گلخانه ای به جای مخزن به دلیل آسیب های ناشی از وبلاگ نویس های کشاورزان و گرمایش جهانی.

به گفته کارشناسان این یافته های جدید باید یک خار به عمل است.

“من فکر می کنم ترکیبی از تئوری سازی ها و مشاهدات است به خصوص قانع کننده در این مقاله و باید هشدار آمریکا به خطرات ناشی از فعالیت های انسانی که آشفته بزرگ و ظاهرا پایدار اکوسیستم که بر اساس آن ما بستگی دارد” گفت: Georgina مک استاد از تنوع زیستی و اکوسیستم در دانشگاه کالج لندن بود که درگیر در مطالعات.

“وجود دارد اقدامات موثر است که می تواند ما را در حال حاضر مانند حفاظت از جنگل موجود مدیریت آن را به حفظ تنوع و کاهش مستقیم فشار از ورود به سیستم, سوزش, ترخیص کالا از گمرک و تغییر آب و هوا.”

این نمایش تکرار شد ایما وییرا یک بوم شناس در Museu Emílio Goeldi در بلم, برزیل. “این یک مقاله بسیار مهم. برای برزیل برای جلوگیری از فروپاشی اکوسیستم مدل در این مطالعه ما نیاز به تقویت حکومت در ارتباط به تحمیل جریمه های سنگین در شرکت های با زنجیره تامین استراتژی های سرمایه گذاری با هدف قرار دادن کلید متخلفان و اجرای قوانین موجود مربوط به جرایم زیست محیطی. و ما باید بسیار سریع است.”

اما روش نمی شد جهانی پذیرفته شده است. اریکا Berenguer ارشد تحقیقات دانشیار در دانشگاه آکسفورد و دانشگاه لنکستر گفت: رژیم شیفت کاغذ تکیه بیش از حد بر روی داده ها از دریاچه ها و اقیانوس ها می تواند مفید باشد به عنوان یک شاخص از آنچه اتفاق می افتد به جنگلهای انبوه.

“در حالی که وجود دارد هیچ شک آمازون است در معرض خطر بزرگ است و یک نقطه اوج است که به احتمال زیاد چنین باد ادعا می کند کمک نمی کند یا علم یا سیاست, ساخت,” او گفت:.

نویسندگان گفت: مطالعه خود را نمی شد پیش بینی در مورد یک منطقه خاص بلکه یک راهنمای به سرعت که در آن تغییر می تواند رخ دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im