زمین فقط به حال داغترین ژانویه از زمان شروع ثبت داده ها نشان می دهدماه گذشته بود داغترین ژانویه ثبت شده در سراسر جهان زمین و اقیانوس سطوح با درجه حرارت متوسط بیش از هر چیزی در 141 سال از داده های برگزار شده توسط سازمان ملی اقیانوسی و جوی اداره.

ثبت درجه حرارت در ماه ژانویه به دنبال فوق العاده گرم 2019 است که به عنوان رتبه دوم داغترین سال برای سطح این سیاره پس قابل اندازه گیری آغاز شده است. پنج سال گذشته و دهه های گذشته در حال داغترین در 150 سال از رکورد نگه داشتن نشانه ای از سرعت جمع آوری بحران آب و هوا.

با توجه به Noaa متوسط جهانی زمین و اقیانوس دمای سطح در ماه گذشته 2.5 F (یا 1.14 C) بالاتر از 20 قرن متوسط است. این اندازه گیری حاشیه پیشی قبلی ژانویه رکورد مجموعه در سال 2016.

یک پالس غیر معمول گرما احساس می شد و سراسر روسیه و اسکاندیناوی و شرق کانادا که در آن درجه حرارت بودند باور نکردنی 9F (5C) بالاتر از حد متوسط یا بالاتر. سوئد شهر اربرو رسیده 10.3 C آن داغترین ژانویه متوسط پس از سال 1858 در حالی که بوستون با تجربه خود داغترین تا کنون ژانویه روز در 23C (74F).

در ضمن قطب جنوب آغاز شده است مه با چندین متوسط خوشه. جنوب قطبی قاره را شکست 20C (68F) برای اولین بار در تاریخ خود در 9 فوریه پس از دیگری قبلی بالا از 18.3 C فقط سه روز گذشته. دانشمندان به نام خوانش “باور نکردنی و غیر طبیعی”.

Noaa گفت: چهار گرمترین Januaries ثبت رخ داده پس از سال 2016 در حالی که 10 گرمترین Januaries جای گرفته اند از سال 2002.

دولت های جهان توافق کردند در سال 2015 به نگه داشتن افزایش درجه حرارت جهانی به خوبی زیر 2C در مقایسه با قبل از عصر صنعتی به منظور دفع فاجعه جاری شدن سیل و مواد غذایی و ناامنی موج گرما و جابجایی توده مردم است.

این سیاره گرم شدن تولید گازهای گلخانه ای از فعالیت های انسانی در حال نشان دادن هیچ نشانه ای از کاهش اجازه دهید به تنهایی عمیق و کاهش نیاز به دیدار با 2C هدف و رسیدگی به بحران آب و هوا. به گفته دانشمندان جهان باید نصف آن تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2030 به ایستادن هر فرصتی برای اجتناب از فاجعه آب و هوا شکست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>