شک و تردید مطرح شده بیش از کارایی از مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرحدونالد مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرح می تواند ایجاد یک ماندگار دولت فلسطینی بسیار کمتر به احتمال زیاد با وجود این رئیس جمهور به ما نوید آن را به عنوان یک “واقع بینانه حل دو دولت” دیپلمات ها و تحلیلگران سازمان هشدار داده اند.

اما حتی قبل از اینکه جوهر خشک شد در یک طرح تا حد زیادی اعتبار برای مغلوب ساختن پیشی جستن son-in-law, Jared کوشنر تحلیلگران از هر دو سمت چپ و راست در اسرائیل و همچنین در جای دیگر سؤال شد هر دو کارایی خود را عملی طرح و اینکه آیا آنچه در آن شرح داده شده به مبلغ هر نوع حاکمیت فلسطینی اجازه دهید به تنهایی یک دولت قابل دوام.

فوری پاسخ رسمی از بسیاری از دولت ها محافظت می شد اظهارات بود که صادر شده توسط فرانسه به وزارت امور خارجه آن اشاره کرد که فرانسه را “با دقت مطالعه گفت:” ما پیشنهادات.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا بود شاید بیشتر مشتاق از رهبران اروپایی با سخنگوی رسمی گفت: “آنچه در این ساعت گفته و وزیر امور خارجه نیز این است که آنها پیشنهاد جدی برای صلح و که آنها بنابراین شایسته یک دادرسی عادلانه.”

Q&A

آنچه در دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرح ؟

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پرده برداری کرده است خود را بسیار تبلیغ صلح خاورمیانه طرح tweeting یک نقشه نشان دادن چشم انداز خود را برای حتی بیشتر تخلیه فلسطین از آن پیش بینی شده توسط توافقنامه صلح اسلو در سال 1993.

نکات کلیدی طرح پیشنهادی عبارتند از:

  • ایجاد اورشلیم به اسرائیل “میخواهد” سرمایه با پتانسیل فلسطینی پایتخت به شرق و از شمال به شهرستان.
  • تشخیص اکثریت قریب به اتفاق از شهرک سازی اسرائیل در اشغال سرزمین های فلسطینی به عنوان بخشی از کشور است. یک دولت فلسطینی را دریافت سرزمین عمدتا بیابانی در نزدیکی غزه برای جبران از دست دادن حدود 30 درصد از کرانه باختری است. غزه و کرانه باختری خواهد بود در ارتباط با سرعت بالا راه آهن.
  • تشخیص دره اردن که باعث می شود تا حدود یک سوم از کرانه به عنوان بخشی از اسرائیل است.
  • ارائه یک مسیر به نوعی از تشکیل کشور فلسطین اما با هیچ ارتش و فراگیر امنیتی اسرائیل کنترل در برخی از مناطق از جمله بیش از دریا. این طرح همچنین مجموعه یک سری از شرایط فلسطینی ها را مجبور به ملاقات قبل از دریافت استقلال از جمله “برچیدن کامل حماس که بر غزه.
  • امکان سلب تابعیت اسرائیل از دهها هزار نفر از اعراب اسرائیلی که در 10 شهرهای مرزی با کسانی که در شهرها و ساکنان خود را که شامل به هر دولت آینده فلسطین.
  • تشخیص بخش از صحرا هم مرز با مصر به عنوان بخشی از هر گونه آینده فلسطین.
  • رد پناهندگان فلسطینی “حق بازگشت” به خانه از دست داد به اسرائیل قبلی در تضاد است.

پشت صحنه, کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز نگران بیش از چگونه واکنش نشان می دهند باید اسرائیل را به این طرح به عنوان یک چراغ سبز به ضمیمه شهرک های غیر قانونی در کرانه که تهمت پیشنهاد کرده است باید به رسمیت شناخته شده به عنوان تحت حاکمیت اسرائیل.

“وجود دارد یک موضع اتحادیه اروپا ما ابراز داشته اند که قبلا تاکید بر مخالفت با الحاق و عواقب اگر آنها این کار را” یک دیپلمات اروپایی گفت. “اما این منصفانه است که می گویند هیچ اجماع بر چه کسانی عواقب می تواند.”

برای دبیر کل سازمان ملل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در بیانیه ای مختصر و مفید اما مودبانه رد که تکرار فرانسه در بیانیه ای اشاره کرد که در حالی که او “دیده می شود اعلام … موقعیت سازمان ملل بر راه حل دو کشور تعریف شده است, در طول سال های مربوطه شورای امنیت و مجمع عمومی قطعنامه که توسط دبیرخانه موظف است.”

گرم تر زبان استفاده شده توسط رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که در توصیف این طرح به عنوان “کاملا غیر قابل قبول” نادیده گرفتن فلسطینی حقوق بشر ” در حالی که “مشروعیت بخشیدن اشغال اسرائیل”. “برنامه مشخص” او افزود: “نمی خواهد در خدمت صلح و یا در مورد یک راه حل است.”

بسیاری از کشورهای عربی در مقابل تلاش کرده اند به پرچین شرط خود را با وجود رزرو و اضطراب به بیگانه مغلوب ساختن پیشی جستن.

احمد عبد Rabou یک بازدید دستیار استاد در Josef Korbel دانشکده مطالعات بین المللی دانشگاه دنور توصیف پاسخ از ریاض و قاهره به عنوان “بسیار محافظه کار”.

“آنها به سادگی نمی خواهم به ناراحت مغلوب ساختن پیشی جستن آنها متحد با, اما آنها نمی توانند ناراحت عموم نیز هست به طوری که آنها تصمیم به رفتن برای وسط زمین راه حل” او گفت:, و اضافه کرد که اظهارات ضمنی آنها مخالف با بسیاری از بخش های این طرح است.

هیو Lovatt یک سیاست همکار در شورای اروپا در روابط خارجی ارائه داغدار تجزیه و تحلیل.

“با وجود آن تخصیص دو, دولت, برچسب, ایالات متحده است نه ارائه اسرائیلی ها و فلسطینی ها ماندگار و آینده صلح آمیز در کشورهای خود را. به جای آن پیشنهاد خواهد سیمان یک دولت واقعیت باز شغل و حقوق نابرابر برای فلسطینی ها.

“طرح برگ فلسطینی با یک نهاد ضعیف شده ساخته شده است تا از قطع Bantustans در کرانه غربی و غزه … عاری از معنی حاکمیت فاقد هر گونه کنترل بر مرزها حریم هوایی آبهای سرزمینی و بخش عمده ای از آن منابع طبیعی – و با هیچ سرمایه ای در شرق اورشلیم ، اساسا معامله نشان دهنده بدتر شدن وضعیت کنونی با ما ریاست جمهوری مهر تایید است.”

Robert Malley رئیس گروه بین المللی بحران بود و نه تنها در دیدن “چشم انداز برای صلح” به عنوان یک تماس برای فلسطینی تسلیم به جای مذاکرات واقع بینانه.

“نوار دور داخلی اسرائیل و ملاحظات سیاسی است که تعیین زمان طرح انتشار” او گفت: “و این پیام را به فلسطینی ها آب پز کردن به ذات خود است:” از دست داده اید دریافت بیش از آن.”

یک بیانیه مشترک از سازمان های غیر دولتی از جمله Cafod مسیحی کمک و جنگ می خواهند, همچنین سوال که آیا این طرح که تهمت پیشنهاد می تواند آزادی $50bn در کمک های اقتصادی به فلسطینی ها می تواند اثر معکوس داشته باشد.

“وجود دارد یک خطر عمده که به اصطلاح “طرح صلح’, مجموعه منتشر خواهد شد imminently منجر خواهد شد به رسمی الحاق فلسطین سرزمین همیشگی اشغالگری اسرائیل و نفی فلسطینی’ جمعی حق تعیین سرنوشت. چنین نتیجه تنها به تعمیق فقر و polarisation.

“رسمی الحاق نیز به طور جدی نقض یک اصل بنیادی پس از جنگ جهانی دوم حقوقی بین المللی با پیامدهای فراتر از اسرائیل و فلسطین زمینه.

“فلسطینی ها در حال حاضر در حال از دست دادن زمین های خود را با خزنده بالفعل الحاق کرانه آنها را مجبور به تبدیل شدن به دائمی کمک های وابسته با وجود فراوان منابع طبیعی است.”

اسرائیل مفسران از هر دو سمت چپ و راست homed در بسیاری از عملی نگرانی های مطرح شده توسط تهمت پیشنهاد. نوشتن در سمت چپ متمایل روزنامه اسراییلی “هاآرتص” امیر Tibon گفت: مقابله خواهد آورد در مورد یک دولت فلسطینی در یک حس معنی دار.

“این آینده [فلسطینی] دولت خواهد شد که هیچ یک از ویژگی های واقعی از یک دولت است. خیابان های تمام شهرها و روستاها و همچنین جاده های اتصال آنها را تحت کنترل کامل نظامی دیگر دولت اسرائیل است. آن خواهد شد که هیچ کنترلی بر مرزهای خود نیز تحت کنترل اسرائیل است.”

دیگران مانند اورشلیم پست با تمرکز بر آنچه که این طرح را به معنای در شرایط عملی از جمله امنیت اسرائیل.

“اگر چه مفهوم پیش بینی پیوسته فلسطین آن است که در مجاورت با نام تنها. هیچ دولتی در جهان به نظر می رسد تا gerrymandered. آن است که یک دولت بدون یک فرودگاه و بنادر. این دولت است که در داخل کشور دیگری که مرزهای اساسا تحت کنترل اسرائیل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>