مرگ چینی, دکتر, سوخت, خشم, مطالبات برای تغییر

1 / 4

چشم پزشک Li Wenliang بود و در میان هشت پزشکان که صدا زنگ در مورد ویروس در اواخر ماه دسامبر تنها به مواخذه و سانسور توسط مقامات

چشم پزشک Li Wenliang بود و در میان هشت پزشکان که صدا زنگ در مورد ویروس در اواخر ماه دسامبر تنها به مواخذه و سانسور توسط مقامات (AFP Photo/خ خ)

مرگ یک حس کرد دکتر که اوایل هشدار در مورد چین جدید کروناویروس شیوع بودند سرکوب توسط پلیس به راه انداخته است موجی از خشم در دولت و مدیریت بحران — و پررنگ خواسته برای آزادی بیشتر.

چشم پزشک Li Wenliang بود در میان یک گروه از مردم که صدا زنگ در مورد ویروس در اواخر ماه دسامبر تنها به مواخذه و سانسور توسط مقامات در مرکز استان هوبی.

پس از Li مرگ تایید شد اوایل جمعه 34 ساله بود lionised به عنوان یک قهرمان در رسانه های اجتماعی در حالی که مقامات بدنام شدن برای اجازه دادن به این بیماری همه گیر مارپیچی به سلامت ملی بحران به جای گوش دادن به دکتر.

اما بسیاری نیز با استفاده از این مناسبت به تقاضای آزادی های بیشتر در حزب کمونیست-اداره کشور با هشتگ “من می خواهم آزادی بیان” و “ما خواهان آزادی بیان” ظاهر می شود در توییتر مانند Weibo قبل از سانسور.

“مردم چین تنها مجاز یک نوع از آزادی است و آزادی داده شده توسط این کشور و حزب کمونیست” اظهار نظر یکی Weibo کاربر.

“اما واضح است که ما که باید اساتید این کشور قوانین.”

مقامات محلی در هوبئی و پایتخت آن ووهان شهرستان در کانون بحران در حال حاضر با آن مواجه نادر بدون سانسور انتقاد آنلاین در هفته های اخیر برای در ابتدا کم اهمیت جلوه دادن میزان شیوع.

در حالی که سازمان بهداشت جهانی و برخی از کارشناسان را نشانه رفته ستایش در چین گفت: آن را در زمان تعیین مراحل سعی کنید برای جلوگیری از ویروس منتقدان می گویند وقت با ارزش را از دست داده بود با اوایل انفعال دولت های محلی.

و ووهان هوبئی مقامات برگزار کلید جلسات سیاسی در اولین هفته از ماه ژانویه است. مرگ و میر و تعداد موارد تنها شروع به افزایش می یابد و پس از آن از مرگ و میر در 11 ژانویه به بیش از 630 به سختی چهار هفته بعد.

لی که مبتلا به این ویروس در فوریه 1 گفت: در Weibo پست در اواخر ماه ژانویه که پلیس محلی تا به حال او را مجبور به امضای یک بیانیه توافق را به ارتکاب هر گونه مطلب “قانون شکنی اقدامات”.

او گفت که پلیس او را احضار کرده و پس از او تا به حال دیده می شود نتایج آزمون از برخی از بیماران مبتلا به سارس نشان می دهد در ماه دسامبر تصمیم گرفت به یاد همکاران خود را در یک چت گروهی را قوی تر احتیاط اقدامات است.

پس از ووهان بیمارستان مرکزی تایید شده در Weibo اوایل جمعه که لی ملحق شده بودند رو به رشد تعداد قربانیان عزاداران چپ صدها نفر از هزاران نفر از مداحی.

“همه چیز در جهان را می توان سرکوب به جز غم و اندوه” یک وبلاگ نویس گفت: در وب سایت چینی بایدو.

– ‘احساسات قوی’ –

عمومی, غم و اندوه, به نظر می رسد به اند و دولت چین معمولا محکم-کنترل دستگاه تبلیغاتی در پشت پا است.

دولت پخش دوربین مدار بسته و جهانی بار تلخیص گزارش شده بود مرگ خود در Weibo اواخر روز پنجشنبه اما آنها حذف شده و گزارش های خود را به زودی پس از این اخبار شد بالا مورد جستجو بر روی پلت فرم با 12 میلیون بازدید.

بیمارستان بعد با صدور بیانیه ای گفت Li شد و تحت درمان اورژانس قبل از تایید مرگ زود جمعه.

دالی یانگ, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه شیکاگو گفت: به احتمال زیاد مقامات دستور تاخیر برای نشان دادن وجود دارد, تلاش برای نجات دکتر “بود چرا که وجود چنین ابراز احساسات و آنها می خواستند به یک حس امید”.

“به وضوح وجود دارد تلاش در سراسر کشور به این کانال بسیار قوی احساسات از سراسر کشور” یانگ گفته است.

اما دولت نیز نمی خواهید به “اجازه دهید آن را از دست” و به جای آن حرکت می کند و اندوه را در جهت است که رهبری می خواهد آن را به او گفت.

این حزب می خواهد به نشان می دهد که تنها تحت رهبری آن می تواند این کشور در غلبه بر بحران, او گفت:.

رئیس جمهور خلق چین به نام مبارزه با ویروس یک “جنگ مردم را” در حالی که چین سفیر ایالات متحده Cui Tiankai روز جمعه توصیف Li کار به عنوان بخشی از “تلاش های مشترک ما برای مبارزه علیه” ویروس.

در هفته های اخیر بازرسان اجازه داده بود Weibo کاربران به انتقاد هوبئی مقامات — یک حرکت قرار داده شده است که توجه آنها را به جای دولت مرکزی است.

چین anti-پیوند آژانس روز جمعه گفت این بود اعزام محققان به ووهان به نگاه به “مسائل” مربوط به Li.

پس از Li مرگ انتقاد رفت و فراتر از خشم به مقامات محلی با کاربران پرسش از ماهیت دولت کمونیستی خود را.

– ‘نگران نباش’ –

برخی از کاربران Weibo استفاده از منابع تاریخی با اشاره به ووهان به عنوان زادگاه 1911 انقلاب به پایان رسید که هزاران سال از حکومت امپراتوری در چین است.

“سلسله چینگ شده است مرده برای 100 سال چگونه می توانید وجود دارد هنوز هم می تواند چنین خونین مصیبت ؟” نوشت: یک کاربر.

روز جمعه صبح چند هشتگهای مربوط به آزادی بیان و لی مرگ شده بود پاک از Weibo نتایج جستجوی.

“اگر آنها حذف آن پست را دوباره. من در مخالفت با جرمانگاری سخنرانی” نوشت: Weibo کاربر در یک پست بود که دوباره به اشتراک گذاشته هزاران بار.

در یکی از نهایی Weibo پست Li نوشت: از واحد مراقبت های ویژه که او با داشتن مشکل در حال حرکت و تنفس.

“دیدن همه حمایت و تشویق از من دوستان آنلاین خلق و خوی من تبدیل شده است بیشتر آرام” لی گفت.

“لطفا نگران نباشید به همه من خواهد شد به طور فعال همکاری با درمان و مرخص می شود به زودی!”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>