منتقدان نگران از توافق هسته ای با آژانس پیشنهاد برای استراحت قوانین در زباله های رادیو اکتیوآژانس فدرال ارائه نظارت تجاری هسته ای بخش در تلاش است تا از طریق فشار یک قانون تغییر منتقدان می گویند می تواند اجازه می دهد مقدار خطرناکی از مواد رادیو اکتیو به دفع در مکان هایی مانند محل های دفن زباله شهری با به طور بالقوه عواقب جدی برای سلامت انسان و محیط زیست است.

“این امر می تواند عظیم ترین زدایی زباله های رادیو اکتیو در تاریخ آمریکا” گفت: Dan هیرش رئیس کمیته به پل شکاف یک صنعت هسته ای ناظر غیر انتفاعی در مورد یک پیشنهاد است که اجازه “بسیار سطح پایین” زباله های رادیو اکتیو به دفع توسط “زمین دفن”.

در حال حاضر سطح پایین زباله های رادیو اکتیو است که در درجه اول دفع بسیار کنترل شده در سایت در تگزاس, واشنگتن, کارولینای جنوبی و یوتا. به کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای (NRC) نیز فراهم می کند معافیت اجازه می دهد “سطح پایین زباله” به ریخته می شود بدون مجوز در اختیار سایت, اما این معافیت داده می شود تنها به ندرت و در حال انجام با سخت مورد پروتکل در محل.

پیشنهاد “تفسیری” قانون تغییر شل قوانین اطراف چگونه مواد رادیواکتیو خواهد بود دفع بدون مجوز در اختیار سایت “قابل توجهی” گفت: هیرش.

“اگر شما تخلیه زباله های رادیو اکتیو در مکان هایی است که طراحی شده برای مقابله با آن می آید و به شما امد و شد زیاد. آن را در هوا تنفس شما, غذایی که شما غذا خوردن آب می نوشید,” او اضافه شده است.

در یک ایمیل دیوید مک اینتایر یک NRC سخنگوی توضیح داد که این قانون را اعمال می شود تنها به یک “زیر مجموعه کوچک” بسیار سطح پایین هدر که سازمان ملل اجازه نخواهد داد چنین disposals “اگر ما احساس عمومی ایمنی و بهداشت و محیط زیست را محافظت نمی شود”.

اما نقطه sticking می گویند کارشناسان نگرانی چگونه عبارت “بسیار سطح پایین و ضایعات” تعریف شده است و توسط قانون و یا در NRC خود قوانین و مقررات.

این NRC توصیف سطح پایین ضایعات به عنوان مواد آلوده مثل لباس و ابزار و تجهیزات پزشکی. با توجه به مک اینتایر رادیواکتیویته از “بسیار سطح پایین زباله” است که درست در بالای پس زمینه. “رادیواکتیویته سطح بسیار سطح پایین ضایعات بسیار پایین است که ممکن است با خیال راحت دفع خطرناک و یا جامد شهری زباله محل دفن زباله,” او نوشت.

با این وجود “پس زمینه معنا نیست که آن را امن” گفت: دایان D’Arrigo های رادیو اکتیو مدیر پروژه برای هسته ای اطلاعات و منابع و خدمات که اضافه شده است که تفسیری حکومت را سست زبان “باز floodgates” برای زباله های هسته ای دفع می شود “که اگر نه رادیواکتیو”.

پیشنهاد کلاه حداکثر سالانه “تجمعی دوز” به یک فرد از رادیواکتیو زباله های ریخته شده به سایت های بدون مجوز به 25 millirems – همان محدود کردن NRC برای استفاده از بسیار تنظیم دفع زباله سایت. که اندازه گیری گفت: D’Arrigo یک “پیش بینی” مقدار است که می تواند دستکاری از طریق مدل سازی.

کارشناسان اشاره می کنند که صنعت هسته ای به مدت طولانی به دنبال راه های ارزان تر و به دور از زباله. به عنوان ملت ناوگان از نیروگاه های هسته ای همچنان به سن و بیشتر از آنها رویکرد بازنشستگی برخی از انهدام بودجه تنظیم کنید تا با خیال راحت از بین بردن راکتور اثبات ناکافی است.

“این NRC مقررات در اثر یک تحلیل هزینه منفعت” توضیح رادنی سارکوم استاد امنیت هسته ای در دانشگاه استنفورد. “این یک روند مشترک به دنبال جریان زباله است که اگر از هم جدا کردن آنها می تواند از دفع در کمتر از گران قیمت راه.”

برخی از کارشناسان محیط زیست از ترس تغییر حکومت نیز به طور نامتناسبی تحت تاثیر کم درآمد جوامع به حاشیه رانده شده که به احتمال زیاد بیشتر از خود ثروتمند کشورهای همسایه به واقع در نزدیکی زباله های دفن زباله.

با توجه به کارولین Reiser انرژی هسته ای حقوقی همکار با شورای دفاع منابع طبیعی اگر این طرح با موفقیت گذرانده و سپس این موضوع می تواند در نهایت در دادگاه.

“پس از آن شروع به گرفتن اجرا شده که وقتی دعوا های واقعی تا پایان اتفاق می افتد,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de