Coronavirus نوبت اسپانیایی دریا ظرافت را به روزانه کرایه

LLANÇÀ اسپانیا — با شدت عطر و طعم خود را برای مطابقت با رنگ های روشن-قرمز میگو گرفتار کردن اسپانیا در ساحل شرقی نوع ظرافت است که کسی ممکن است خوردن یک یا دو بار در سال و به یاد داشته باشید از روی علاقه برای بقیه از آن.

در اطراف کریسمس زمانی که آنها اغلب برجسته از رستوران’ تعطیلات منوها عمده فروشی قیمت روزانه ماهی مزایده در بنادر خواهم که از Llançà در کاتالونیا خواهد بود تا 100 یورو در کیلوگرم است. که حدود 50 پوند. در اواسط ماه مارس قبل از اسپانیا اعلام coronavirus وضعیت اضطراری آنها برداشته حدود 70 یورو در کیلوگرم است.

در Llançà این ماه گذشته یک کیلوگرم رفت و برای €36.

بیش از 90 درصد از گرفتن معمولا اختصاص داده شده برای رستوران ها. با اتاق ناهار خوری, اتاق بسته که بالا پایان بازار ناپدید شده و میگو در حال برداشت در بسیار کاهش قیمت fishmongers که خدمت بسیار گسترده تر مشتریان از نخبگان مشتریان از اسپانیا بهترین رستوران.

برای کسانی که کار بر روی قایق های ماهیگیری trawling بستر در جستجوی میگو — 12 ساعت در دریا می تواند عملکرد فقط ده کیلوگرم یا بیشتر — تنها تسلی شده است که قیمت نفت نیز سقوط در همه گیر اجازه می دهد آنها را به استفاده از قایق های خود را بدون هزینه های زیادی بر روی گاز.

اعتبار…ساموئل آراندا برای نیویورک تایمز

“سوال این است که آیا مردم باز خواهد گشت در اعداد بزرگ به رستوران ها قبل از افزایش قیمت نفت دوباره گفت:” جوزپ Garriga 71 که رسما بازنشسته شد اما هنوز هم لذت می برد میگو ماهیگیری در کنار پسرش, Jaume که گرفته کاپیتانی خود درس از خانواده خود را در قایق. “همه چیز تبدیل شده بود و روز به روز عدم اطمینان از ماهیگیری که در آن شما امیدوارم که همیشه خوب گرفتن اما هرگز با شروع هر چیزی تضمین شده است.”

برای سال آقای گرریگا و چند محلی دیگر ماهیگیران عرضه Paco پرز یک آشپز که دو ستاره میچلین رستوران است که در داخل راه رفتن فاصله از بندر. این مستند مجبور آقای پرز به جلو و صرف زمان بیشتری را در داخل خود مجاور خانه و خانواده. سه آمریکای لاتین کارآموزان که وارد دوره های کارآموزی برای پخت و پز در مدت کوتاهی قبل از آغاز دولت اضطراری نیز marooned در اموال خود را.

در حالی که آقای پرز است دست و پنجه نرم کردن با هزینه بسته خود را گل سرسبد رستوران و هفت دیگر موسسات که او موفق در سراسر جهان, این شکست غیر منتظره نیز یک فرصت برای او به تأمل در مورد زنجیره غذایی و چگونه به بسته شدن رستوران تحت تاثیر نه تنها کارکنان خود را, اما همچنین یک گروه انتخاب شده از تامین کنندگان از جمله ماهیگیران گاو کشاورزان و صاحبان باغ ها و باغ سبزی.

اعتبار…ساموئل آراندا برای نیویورک تایمز

“معروف سرآشپزها هستند چهره ما خوری اما هیچ کدام از این موفقیت امکان پذیر خواهد بود و بدون داشتن یک عکس شبکه ای از تامین کنندگان است که می تواند به ارائه فقط به آنچه من به دنبال بسته به فصل و ظرف است که من در ذهن” او گفت:.

“همه شده است صحبت کردن در مورد نه قادر به رفتن به یک رستوران اما به وضوح نیز وجود دارد که کمتر قابل رویت طرف از این داستان یعنی ویژه تامین کنندگان که درد و رنج شده اند به شدت به دلیل coronavirus,” او اضافه شده است.

میگو همواره قدردانی توسط مردم محلی آقای پرز گفت: اما این رشد از سلیقه در غذا تحت فشار قرار دادند تا قیمت از بزرگترین و معروف ترین گونه های فراتر از نرمال خانوار. از سوی دیگر آقای پرز اشاره کرد که اسپانیا خوب ناهار خوری بوم قرار داده بود روی میز قبلا برخی از اقلام دور انداخته است.

“من به یاد داشته باشید یک بار قبل از طراز زمانی که مردم اینجا را نمی خواهد حتی خوردن برخی از چیزهایی که فوق العاده است که من شده اند آشپزی” گفت: با استناد به محلی خیار دریایی که او را دوست دارد به کوره زغال چوب, خدمت, در یک خورش و یا حتی گاهی اوقات در ترکیب با خوک trotters.

اعتبار…ساموئل آراندا برای نیویورک تایمز

پس از بسته شدن رستوران ها و برخی از حق بیمه و توزیع کنندگان مواد غذایی نیز به تازگی تکاپوی پیدا کردن مشتریان جدید است.

“در 20 سال گذشته خوری ساخته شده از انواع غذاهای دریایی بسیار شیک از ما میگو به ما جوجه تیغی” خاویر Calsina بوش یک ماهی محلی توزیع کننده گفت. “در بسیاری از کسب و کار ما در حال حاضر شاهد روشن ضرر داشتن به شدت وابسته به رستوران, اما من هنوز هم امیدوارم که در دراز مدت به دلیل بزرگ ما سرآشپزها حداقل ساخته شده خیلی بیشتر افراد آگاه از فوق العاده انواع تولید است که می توان در امتداد سواحل ما.”

در طول یک ماهی حراج به تازگی دیوید Pareja مارتینز یک ماهی فروش نشسته در غرفه این سایت متعلق به خریداران با دقت مشاهده ماهی های مختلف است که در امتداد یک نوار نقاله به عنوان اگر در حال تماشای یک مد راه باریک و گربه. در میان خریدهای شد هشت جعبه بزرگ قرمز میگو که او بسته بندی شده در فوق یخ قبل از رانندگی آنها را به فروشگاه خود را در خرنا یک ساعت دور.

“من باید به مشتریان بودند که حتی قبل از خواب این بحران در مورد خرید چنین میگو, اما که البته در حال حاضر بسیار خوشحال می شود قادر به پرداخت هزینه آنها,” او گفت:.

شانس ممکن است تاریخ و زمان آخرین. صید میگو پیچیده است: آنها پناهگاه بسیار پایین تر از سطح سنگی و سخت برای دسترسی به مناطق. ماهیگیران باید هدایت قایق خود را به آرامی در طول مسیر از زیر آب دره فارسی شبکه در عمق حدود 2,600 ،

اسپانیا بازگشت است به تدریج به آنچه که نخست وزیر پدرو سانچز به نام “جدید عادی” با برنامه ای برای حذف مستند محدودیت اواخر ماه ژوئن است. در حالی که رستوران ها اجازه داده شد در ماه مه برای بازگشایی, هوای آزاد, مناطق خوردن آقای پرز آشپز گفت: “برنامه ریزی برای استقبال کاربران خود ایجاد توسط ژوئیه 1.

اعتبار…ساموئل آراندا برای نیویورک تایمز

اگر بازار حق بیمه نمی کند بهبود می یابند به زودی آقای گرریگا گفت: او و پسرش را به جای تمرکز بر روی جستجو برای سیم دریا و دیگر شایع تر است ماهی است که در سوپر مارکت ها به فروش می رسد و قیمت که شده است تضعیف coronavirus مستند.

پرسید که آیا او تا به حال هرگز دیده می شود هر چیزی شبیه به این بحران آقای گرریگا به یاد می آورد جوانی خود را صرف جدا شده و فقیر جامعه ماهیگیری از Llançà قبل از گردشگران خارجی آغاز شده و به نوبه خود از اسپانیا به اروپا یکی از اصلی ساحل مقصد تعطیلات.

“من در یک خانه بدون درب برق و یا آب در حال اجرا و من به یاد داشته باشید داشتن اولین خانه دوش زمانی که من 14” او گفت:. “این coronavirus به ارمغان آورده است در مورد یک زمان سخت اما هیچ کس نیاز به آموزش من هر چیزی در مورد زندگی در سختی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>