بحث هنگ کنگ امنیت ملی قانون می آید را به اثرپکن تحمیل کرده است بحث امنیت ملی قانون در هنگ کنگ به دولت چین جارو قدرت بیش از نیمه خودمختار در قلمرو یک حرکت منتقدان می گویند را سرکوب آن آزادی.

اواخر روز سه شنبه چین پرده برداری کرد متن کامل ضد فتنه که اهداف جنایات تجزیه طلبی براندازی تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی با مجازات به عنوان شدید به عنوان زندگی در زندان است.

این قانون منتشر شد فقط پس از آن رفت و به اثر در 11 شب روز سه شنبه. اجرای آن می آید کمتر از 40 روز پس از پکن حیرت زده شهروندان و جامعه بین المللی با طرح خود برای اعمال قانون در هنگ کنگ دور زدن شهر خود قوه مقننه به عنوان یک راه برای متوقف کردن ضد دولت و طرفدار دموکراسی تظاهرات شده اند که در حال اجرا برای سال گذشته است.

کارشناسان حقوقی و منتقدان گفت: این قانون فراگیر هر دو در تعریف جنایات و همچنین دامنه آن است. این امر در هنگ کنگ اقامت دائم و همچنین غیر-ساکنان و کسانی که در خارج از هنگ کنگ که نقض قانون است.

“این است که بدتر از یک می رود” گفت: Eric چونگ اصلی مدرس حقوق در دانشگاه هنگ کنگ است. “آنچه به منزله ‘به خطر انداختن امنیت ملی’? آن را بسیار وسیع است. اساسا هر چیزی می تواند برای امنیت ملی تهدید است. هیچ کس احساس امنیت حتی خارجی ها. هر کسی با اقامت دائم صرف نظر از ملیت خود را می تواند تحت پیگرد قانونی قرار,” او گفت:.

در همان زمان قانون به نظر می رسد متناسب با هدف فعالیت های معترضان و حامیان آنها. به جرم براندازی شامل هر کسی که “به طور جدی تداخل مانع و یا از بین می برد” توابع و یا امکانات از چین یا هنگ کنگ دولت. سال گذشته معترضان تخریب هنگ کنگ مقننه در عمده تشدید جنبش اعتراضی.

تروریسم گسترده تعریف شده به عنوان فعالیت های “رسیدن به سیاسی به پایان می رسد” که شامل استفاده از کوکتل مولوتف و یا تخریب سیستم حمل و نقل عمومی که هر دو مشترک بودند سال گذشته است.

آنتونی Daparin یک دلار هنگ کنگ بر اساس نویسنده و وکیل گفت: “این بسیار گسترده و به نظر می رسد به طور خاص طراحی شده برای گرفتن بسیاری از فعالیت های درگیر در طول سال گذشته تظاهرات هر دو توسط ‘رادیکال’ معترضان و بسیاری از میانه های که پشتیبانی آنها را در راه های مختلف.”

به جرم تبانی با نیروهای خارجی به خطر انداختن امنیت ملی شامل کسانی که “از طریق مختلف از راه های غیر قانونی” منجر هنگ کنگ از ساکنان به “نفرت” دولت مرکزی یا محلی هنگ کنگ دولت است.

“آنچه نگران کننده است این است که چگونه گسترده و قابل انعطاف خود عبارت است” گفت: اوا Pils, یک استاد حقوق در کالج کینگ لندن که تمرکز بر حقوق بشر در چین است. “تحت این قانون می تواند صرف انتقاد از مرکزی حزب دولت عنوان درمان براندازی و یا تحریک به براندازی?”

عناصر کلیدی از قانون عبارتند از:

  • در میان جدی ترین مجازات های بين 10 سال به زندگی در زندان برای متهمان به اتهام به عنوان رهبران و یا “اعضای هسته” از گروه هایی که مرتکب جنایات.

  • پکن راه اندازی یک آژانس امنیت ملی در هنگ کنگ به “راهنمای” اجرای قانون است. سرزمین اصلی افسران داده خواهد شد و مصونیت از قانون محلی است.

  • این قانون در حال اجرا توسط پلیس هنگ کنگ و دادگاه اما با سه سناریو که در آن پکن می توانید ورزش صلاحیت بیش از امنیت ملی مورد: کسانی که مربوط به “موقعیت های پیچیده از دخالت خارجی توسط نیروهای برون مرزی” مشکل هنگ کنگ دولت به نظارت; “شرایط جدی” که در هنگ کنگ دولت نمی تواند به طور موثر اجرای قانون و شرایطی که چین چهره “قبر و واقعی” تهدید.

  • دادگاه بدون حضور هیئت منصفه به عنوان اعطا شده توسط هنگ کنگ وزیر دادگستری در موارد مربوط به امنیت ملی است که نیاز به حفاظت از “اسرار ملی” و یا “عوامل خارجی”.

  • اجازه می دهد پرس و عمومی را منع می شود از مشاهده مجموعه مقالات برخی از آزمایشات که شامل “اسرار دولتی” و یا خطرات به نظم عمومی است. بسته-درب محاکمه اغلب استفاده می شود در سرزمین اصلی چین در موارد مربوط به مخالفان سیاسی.

  • پلیس هنگ کنگ موسوم به “اقدامات مختلف” به بررسی امنیت ملی جرایم از جمله متوقف کردن ارتباطات پنهانی نظارت و درخواست اطلاعات از ارائه دهندگان خدمات و از خارج از کشور سیاسی سازمانها و مقامات.

  • اجازه می دهد آژانس امنیت ملی در هنگ کنگ نظارت پکن به “تقویت” مدیریت خارجی غیر دولتی سازمان ها و آژانس های خبری.

قانون می آید در شب هنگ کنگ سالانه 1 جولای اعتراض مارس که مصادف با سالگرد این مستعمره سابق بریتانیا را تحویل به کنترل. پلیس ممنوع, رویداد, اما فعالان را به نام مردم برای تجمع هزاران نفر را در خلاف ممنوعیت مارک 1989 قتل عام میدان تیان آن من در 4 ژوئن.

دلار هنگ کنگ, مدیر اجرایی, کری لام در بیانیه ای گفت: پس از تصویب این قانون بود که او با اعتماد به نفس است که پس از آن اجرا شد و “ناآرامی های اجتماعی است که مشکل هنگ کنگ مردم برای نزدیک به یک سال خواهد بود کاسته و ثبات و بازسازی خواهد شد”.

بیانیه ای از هنگ کنگ و ماکائو امور دفتر شورای دولتی چین گفت: “برای اقلیت کوچکی از مردم که خطر انداختن امنیت ملی این قانون است که یک شمشیر حلق آویز بیش از سر خود را.”

منتقدان می گویند این قانون علائم پکن را تصاحب هنگ کنگ که وعده داده شده بود 50 سال از یک “درجه بالایی از استقلال” پس از سال 1997 تحویل. در دهه های پس از هنگ کنگ مطبوعات آزاد و مستقل دادگاه و قوه مقننه به عنوان به خوبی به عنوان آن سنت از تظاهرات و راهپیمایی ها را ساخته اند و این شهر یک پناهگاه برای آزادی های مدنی برخوردار نبوده در سراسر مرز.

شورای اتحادیه اروپا رئیس جمهور چارلز میشل به خبرنگاران گفت: این قانون در معرض خطر “به طور جدی تضعیف درجه بالایی از استقلال از هنگ کنگ” و همچنین استقلال آن قوه قضائیه و حکومت قانون است. “ما محکوم به تصمیم” او گفت:.

برجسته فعالان بر این باورند که آنها به احتمال زیاد دستگیر imminently با بسیاری از گروه های سیاسی انحلال و صریح معترضان حذف پروفایل های رسانه های اجتماعی.

“از هم اکنون در هنگ کنگ وارد دوران جدیدی از حکومت ترور” فعال جاشوا وانگ در توییتر نوشت. “حتی تحت … چین مستقیم به حکومت استبدادی هنگ Kongers ادامه خواهد داد برای مبارزه با … زمانی که عدالت نتواند ما مبارزه می رود,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de