رسانه های محافظه کار و ترامپ تغییرات آب و هوایی را به عنوان علت آتش سوزی رد کردند

راش لیمباوگ به میلیون ها شنونده رادیویی خود گفت که هر گونه پیشنهاد مبنی بر اینکه تغییرات آب و هوایی مقصر آتش سوزی های ترسناک ویران کننده کالیفرنیا و شمال غربی اقیانوس آرام است را کنار بگذارند.

“گرم شدن کره زمین ساخته دست انسان یک قطعیت علمی نیست؛ به طور غیر قابل درک است. نمی توان آن را ثابت کرد و نه تا به حال بوده است.» آقای لیمباوگ در برنامه جمعه خود اعلام کرد و کوه های شواهد تجربی را برعکس بی اعتنایی کرد. او سپس به یک نقطه صحبت راست محبوب محوریت داد: که سیاست ها به معنای کاهش تغییرات آب و هوایی، در واقع حمله به آزادی است.

میزبان محافظه کار در این نمایش گفت: «واگوهای طرفدار محیط زیست» – عبارت آقای لیمباوگ – «می خواهند انسان مسئول آن باشد زیرا می خواهند رفتار شما را کنترل کنند.» او افزود که آنها “می خواهند شما را متقاعد کنند که انتخاب های سبک زندگی شما به همین دلیل است که چرا این همه آتش سوزی در ساحل چپ شلیک می کنند.”

ساعاتی بعد، آن پیام به زمان نخست در فاکس نیوز جهش کرد، جایی که میزبان تاکر کارلسون گفت کسانی که تغییرات آب و هوایی را مسئول آتش سوزی ها می خواندند، صرفاً «یک نقطه صحبت پارتیزانی» را می خواندند.

آقای کارلسون به بینندگان گفت: «در دست سیاستمداران دموکرات، تغییرات آب و هوایی مانند نژادپرستی سیستمیک در آسمان است.» “شما نمی توانید آن را ببینید، اما مطمئن باشید، همه جا است، و کشنده است. و مانند نژادپرستی سیستمیک، تقصیر شماست.»

آقای لیمباوگ و آقای کارلسون دو تن از برجسته ترین مفسران حوزه رسانه ای راست گرا هستند، جایی که تاریخ غنی انکار آب و هوا با جنگ فرهنگی دوران ترامپ ادغام شده است تا شک و تردید عمیقی از این ایده ایجاد کند که تغییرات آب و هوایی عاملی در آتش سوزی های ویرانگر ساحل غربی است.

مانند رئیس جمهور ترامپ، ستاره های رسانه های محافظه کار تغییرات آب و هوایی را – که دانشمندان می گویند علت اصلی پرچمداری است – رد می کنند و به مدیریت ضعیف زمین های جنگلی توسط مقامات محلی (و به راحتی، دموکرات) اشاره می کنند. وب سایت های راست گرای فرینج نیز مانند دروازه پاندیت آتش سوزی های چپ را سرزنش کرده اند و به شایعات دروغین دامن زده اند که مقامات می گویند مانع تلاش های نجات می شوند.

آقای ترامپ که روز دوشنبه برای شاهد تخریب دست اول از کالیفرنیا بازدید می کرد، ایالت های غربی را به وظیفه عدم مدیریت درست جنگل ها برد. رئیس جمهور در دیدار با مقامات کالیفرنیا که او را تحت فشار قرار دادند تا به نقش تغییرات آب و هوایی در آتش سوزی ها اذعان کند، گفت: «شروع به خنک تر شدن خواهد کرد. تو فقط تماشا کن”

وید کروفوت، دبیر منابع طبیعی کالیفرنیا در پاسخ گفت: «کاش علم با شما موافق بود.»

آقای ترامپ تلافی کرد: «خوب، من فکر نمی کنم علم می داند، در واقع.»

نظرات رئیس جمهور به احتمال زیاد با طرفداران شخصیت های رسانه ای محافظه کار که به طور معمول از دستور کار او دفاع می کنند طنین انداز خواهد شد.

مارک لوین، یکی دیگر از میزبانان محبوب رادیو راست گرا، روز جمعه در برنامه سندیکاد ملی خود گفت: «این ربطی به تغییرات آب و هوایی ندارد، ربطی به تغییرات آب و هوایی ساخته دست انسان ندارد و مطمئنا ً به جهنم کمک خواهد کرد اگر این جنگل ها در این مناطق الوار آزاد بودند که به درستی مدیریت شوند، اما نیستند.»

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im