کلمبیا و ونزوئلا را رد پیشنهاد برای از سرگیری روابط دیپلماتیک

فایل عکس: کلمبیا رئیس جمهور ایوان دوقو صحبت می کند در مصاحبه با رادیو فردا در کرتگنا

بوگوتا (ایسنا) – کلمبیا را رد کرد رئیس جمهور ونزوئلا, نیکولا Maduro, پیشنهاد که دو کشور از سرگیری روابط دیپلماتیک روز پنجشنبه در میان یک اختلاف بیش از یک فراری سابق کنگره کلمبیا که دستگیر شد در ونزوئلا.

مادورو به طور ناگهانی قطع روابط دیپلماتیک با همسایه کلمبیا در ماه فوریه گذشته پس از رئیس جمهور کلمبیا ایوان دوقو کمک ونزوئلا سیاستمداران مخالف ارائه کمک های انسان دوستانه به خود بحران زده کشور است.

کلمبیا مانند اکثر دموکراسی های غربی به رسمیت می شناسد líder ژوئن Guaido کشور را رئيس جمهور مشروع.

“ما کمی امکان ارائه کنسولی و خدمات دیگر در ونزوئلا به سادگی و به سادگی به دلیل ثابت محیطی doled توسط دیکتاتوری در برابر بسیاری از کشورهایی که رد آن را” دوقو خبرنگاران گفت: پنج شنبه.

مادورو پیشنهاد از سرگیری روابط کنسولی بین دو کشور در روز چهارشنبه به عنوان کلمبیا به دنبال استرداد سابق کنگره کلمبیا آیدا Merlano. Merlano بازداشت شد این هفته در ونزوئلا زولیا دولت است که هم مرز با کلمبیا چهار ماه پس از فرار از زندان.

سابق مجلس و زندانی در کلمبیا برای خرید آرا در سال 2018 ساخته شده چشمگیر فرار با کاهش خودش را با طناب از طبقه دوم ارتودنسی را در ماه اکتبر گذشته. او فرار کرد و در پشت یک موتور سیکلت.

مادورو و مقامات در دولت او گفته اند Merlano به آنها گفته بود داستان از فساد در میان کلمبیا سیاسی در کلاس اشاره به آنها می تواند آنها را نشان می دهد. Merlano شد شارژ توسط ونزوئلا دادگاه با سرقت هویت با استفاده از اسناد جعلی و توطئه برای ارتکاب جرم.

“دوقو نمی خواهند حقیقت را به بیرون می آیند… او در حال رفتن به تعجب در چند روز آینده” مادورو ” در تلویزیون دولتی در روز پنج شنبه.

کلمبیا خواسته Guaido به امن Merlano را استرداد این هفته است. رهبر مخالفان متعهد به انجام این کار, اما او هیچ کنترل بیش از ونزوئلا پلیس یا قوه قضائیه.

“آنها نباید مسخره قوانین و نهادهایی که می بینید آیدا Merlano تبعید به طوری که او می تواند به صورت کامل وزن کلمبیا قانون” دوقو گفت.

(گزارش شده توسط لوئیس Jaime Acosta; گزارش های اضافی توسط آنگوس Berwick در کاراکاس; نوشتن توسط Oliver Griffin; ویرایش توسط هدر Timmons)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>