بحران آب و هوا: در coronavirus مستند طبیعت پرش به عقب – اما برای چه مدت ؟تیوی تغییرات زیست محیطی ساخته شده توسط coronavirus ابتدا قابل مشاهده از فضا. پس از آن به عنوان بیماری و مستند گسترش آنها می تواند احساس در آسمان بالای سر ما هوا در ریه های ما و حتی زمین زیر پای ما.

در حالی که آمار تلفات انساني نصب سختی از تنها یک مورد در ووهان به همه گیر جهانی است که تا کنون به کشته شدن بیش از 88,000 مردم طبیعت به نظر می رسید به طور فزاینده ای قادر به تنفس آسان تر است.

به عنوان بزرگراه پاک و کارخانه بسته های قهوه ای آلودگی کمربند منقبض بیش از شهرستانها و مراکز صنعتی در کشور در روز از مستند. برای اولین بار در چین و سپس ایتالیا ، انگلستان و آلمان و ده ها تن از کشورهای دیگر در حال تجربه موقت می افتد در دی اکسید کربن و دی اکسید نیتروژن از آنجا که 40 درصد تا حد زیادی بهبود کیفیت هوا و کاهش خطرات ناشی از آسم و حملات قلبی و بیماری های ریوی.

برای بسیاری از کارشناسان آن است که یک نگاه اجمالی از آنچه در جهان ممکن است مانند نگاه بدون سوخت های فسیلی است. اما امیدوار است که بشریت می تواند پدیدار شود از این وحشت به سالم و تمیز کننده جهان بستگی دارد و نه در کوتاه مدت تاثیر این ویروس اما در دراز مدت سیاسی و تصمیم گیری در مورد آنچه شرح زیر است.

پس از چند دهه بی وقفه افزایش فشار رد پای انسان بر روی زمین به طور ناگهانی روشن. ترافیک هوایی نصف شده توسط اواسط ماه مارس در مقایسه با همین زمان در سال گذشته است. ماه گذشته ترافیک جاده سقوط کرد و در انگلستان بیش از 70 درصد به سطح گذشته دیده می شود زمانی که بیتلز در کوتاه. با کمتر حرکت انسان در این سیاره به معنای واقعی کلمه آرام: لرزه گزارش ارتعاشات پایین تر از “سر و صدای فرهنگی” نسبت به قبل از بیماری همه گیر.

کلید شاخص های زیست محیطی است که باید به طور پیوسته رو به وخامت گذاشته و برای بیش از نیم قرن را متوقف و یا بهبود یافته است. در چین بزرگترین منبع کربن تولید گازهای گلخانه ای شد پایین در حدود 18 درصد بین اوایل فوریه و اواسط ماه مارس – یک برش از 250m تن معادل بیش از نیمی از انگلستان سالانه خروجی. اروپا پیش بینی شده است برای دیدن یک کاهش حدود 390m تن است. قابل توجهی می افتد نیز می توان انتظار داشت در آمریکا که در آن وسیله نقلیه سواری ترافیک – خود منبع اصلی شرکت2 – کاهش نزدیک به 40 درصد است. حتی با فرض bounceback هنگامی که قفل برداشته است, این سیاره است که انتظار می رود برای دیدن آن اول کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای از 2008-9 بحران مالی است.

سوخت های فسیلی
Quiet M25

بدون شک وجود دارد که این مستندات در حال ضربه زدن به صنعت سوخت فسیلی. با کمتر رانندگان در جاده و هواپیما در هوا قیمت نفت سقوط کرده است و تقریبا دو سوم از سال گذشته است. فروش خودرو 44 درصد کاهش یافت در ماه مارس با بزرگراه ترافیک پایین 83%. بنابراین بسیاری از مردم در حال یادگیری تلفنی از خانه که سر از انجمن خودرو در انگلستان توصیه به دولت برای تغییر زیرساخت های سرمایه گذاری از ساخت جاده های جدید برای گسترش پهنای باند اینترنت.

این است که به طور بالقوه یک خبر خوب برای آب و هوا از آنجا که نفت بزرگترین منبع کربن تولید گازهای گلخانه ای که در حال گرم کردن سیاره و اخلال در سیستم آب و هوا. برخی از تحلیلگران معتقدند این می تواند علامت شروع یک طولانی مدت روند رو به پایین در تولید گازهای گلخانه ای و آغاز پایان برای نفت است. دیگران اعتصاب محتاط تر توجه داشته باشید در مورد سوخت که تحت سلطه ما زندگی می کند و آلوده ما جو برای قرن گذشته ،

“کاهش در تولید گازهای گلخانه ای است جهانی و بی سابقه” راب جکسون, صندلی جهانی کربن پروژه گفت. “آلودگی هوا غوطه ور است در بسیاری از مناطق است. این ویروس فراهم می کند یک نگاه اجمالی فقط در چگونه به سرعت ما می تواند تمیز کردن هوا با انرژی های تجدید پذیر.” اما او هشدار داد که انسان هزینه بیش از حد بالا بود و دستاوردهای زیست محیطی می تواند به اثبات موقت. “من حاضر به جشن یک کاهش در تولید گازهای گلخانه ای رانده شده توسط ده ها میلیون نفر از مردم از دست دادن شغل خود. ما نیاز به تغییرات سیستماتیک در زیرساخت های انرژی یا تولید گازهای گلخانه ای خواهد سر و صدا به بعد.”

امیدوار است که این بیماری همه گیر خواهد شد سرعت بخشیدن به انتقال به جهان پاک در حال حاضر در حال اجرا را به دیوار های سیاسی: این “دکترین شوک” از فاجعه سرمایه داری مشخص شده توسط نویسنده و فعال نائومی کلاین. در کتاب خود با همین نام کانادا نویسنده توضیح می دهد که چگونه قدرتمند و نخبگان جهانی سوء استفاده ملی بحران به فشار از طریق منفور و اقدامات شدید بر محیط زیست و حقوق کارگری.

این چیزی است که اتفاق می افتد در ایالات متحده و جاهای دیگر. شرکت نفت مدیران باید لابی دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یونان. تحت پوشش بحران کاخ سفید نورد استانداردهای اقتصاد سوخت برای ماشین, صنعت, سازمان حفاظت محیط زیست متوقف شده است اجرای قوانین زیست محیطی سه متحده criminalised سوخت های فسیلی معترضان و ساخت و ساز از سر گرفته است و در KXL خط لوله نفت. دولت ایالات متحده عظیم محرک اقتصادی لایحه همچنین شامل یک $50bn کمک مالی برای شرکت های حمل و نقل هوایی. گروه های زیست محیطی در حال اصرار انگلستان و اتحادیه اروپا به انجام همان.

اگر دولت نخست اقتصادی پمپ های با قصد بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول دستاوردهای زیست محیطی هستند به احتمال زیاد به طور موقت یا معکوس شود. چین فراهم می کند برخی از نشانه ای از آنچه می توان انتظار داشت. با هیچ مورد جدید در ووهان این مستند در حال کاسته و مصرف انرژی و آلودگی هوا در حال افزایش است, پس از پایان ماه مارس.

حیات وحش و تنوع زیستی
Coyote near Golden Gate Bridge

با این وجود در حالی که گونه های ما این است که در عقب نشینی موقت در طول مستندات حیات وحش است پر از خلاء. در این سال تقریبا قطعا دیدن بسیار پایین تر عوارض برای roadkill توسط ماشین ها و کامیون ها که در بریتانیا به تنهایی سالانه جان حدود 100.000 خارپشت, 30,000, گوزن, 50,000 badgers و 100,000 روباه و همچنین به عنوان انبار جغدها و بسیاری دیگر از گونه های پرنده و حشرات. بسیاری از شوراها باید با تاخیر برش چمن در کنار جاده verges – یکی از آخرین باقی مانده زیستگاه وحشی – که باید به یک شورش از رنگ به حومه شهر در تابستان امسال و ارائه بیشتر گرده برای زنبور عسل است.

شغالها به طور معمول ترسو از ترافیک خال خال شده است در پل گلدن گیت در سان فرانسیسکو. گوزن در حال چرا در نزدیکی واشنگتن خانه های چند مایل دورتر از کاخ سفید است. گراز وحشی در حال تبدیل شدن جسورانه در بارسلونا و برگامو, ایتالیا. در ولز طاووس را از میان بنگر بز از طریق للندودنو و گوسفند را فیلم برداری شده است در باغات در ترک زمین بازی در Monmouthshire.

این است که به عنوان, کمدی در تراژدی است. کاریکاتوریست باید به تصویر کشیده کثیری از توریست حیوانات gawping از طریق شهرستان ویندوز در انسان تحت مستند. مفسران هستند و حتی صحبت از “post-انسانی” عصر – تمسخر rejoinder به این ایده است که ما در Anthropocene یک دوره سلطه انسان است که تغییر شکل این سیاره است. طنز نیست خیلی blacker. ما در حال خندیدن به کاهش خود ما – و با فرض این که طبیعت خواهد بود ذینفع.

فعالان محیط زیست می گویند که خطرناک است تصور غلط است. تصویر متفاوت است ما در سراسر جهان نابرابر. غنی صنعتی کشورهای در حال دیدن موقت بازیابی طبیعت وجود دارد بسیار کمی از آن را در وهله اول. کشورهای فقیر از سوی دیگر به ویژه در نیمکره جنوبی, ترس, افزایش تهدید برای حیات وحش به دلیل همه گیر بدان معنی است که آنها باید پول کمتر و پرسنل که برای حفظ گونه های در خطر انقراض و زیستگاه.

در جنگل آمازون زیست محیطی مقامات reining در نظارت و حفاظت در عملیات. در ماسایی مارا و Serengeti ذخایر طبیعت هستند و مصرف کمتر گردشگری درآمد که بدان معنی است که آنها در حال تلاش برای پرداخت رنجرز. گروه حفاظت از ترس این درب به باز کردن بیشتر غیر قانونی شکار غیر قانونی و معدن, ورود, به خصوص در حال حاضر که مردم محلی در حال از دست دادن درآمد و نیاز به روش های جدید برای تغذیه خانواده خود را.

“در کوتاه مدت این امر می تواند خطرناک به فکر می کنم که یک رکود در فعالیت های اقتصادی سود به طبیعت گفت:” مت Walpole از فون و فلور و بین المللی است. “وجود دارد خطرات مهم است.”

به طور بالقوه جبران این کاهش تقاضا برای بسیاری از منابع طبیعی اما آن باقی مانده است دیده شود که آیا خانه انزوا از نیمی از جمعیت جهان را تحت تاثیر اشتها برای مصرف کننده کالا.

جدید آینده ؟
Security guards patrol road near market

مهلت برای طبیعت کمتر خواهد بود مهم تر از آنچه شرح زیر است. که در حال حاضر تصمیم گرفت در بسته و در حالی که جلسات عمومی است که قفل شده است را در صفحه اصلی. در ضمن کنفرانس جهانی در نظر گرفته شده برای پیدا کردن راه حل برای مشکلات زیست محیطی مانند Cop26 سازمان ملل متحد مذاکرات آب و هوا در اصل برنامه ریزی شده برای گلاسکو در پایان این سال شده است به تعویق افتاد.

سازمان ملل متحد رهبران و دانشمندان و فعالان در حال هل دادن فوری بحث های عمومی به طوری که بازیابی می توانید تمرکز بر روی مشاغل سبز و پاک, انرژی, ساختمان, راندمان, طبیعی, زیرساخت ها و تقویت جهانی عوام.

“این بزرگ سیاسی نبرد” گفت: لورنس Tubiana مدیر عامل شرکت آب و هوا اروپایی بنیاد و یک معمار از توافق پاریس. دانشمندان برجسته را به طور مشترک امضا باز درخواست تجدید نظر به دولت برای استفاده از ریکاوری بسته به تغییر در سبزتر جهت به جای رفتن به کسب و کار به عنوان معمول است.

در نهایت مهم ترین اثرات زیست محیطی است که به احتمال زیاد در برداشت. همه گیر نشان داده است عواقب مرگبار متخصص نادیده گرفتن هشدارهای سیاسی تاخیر و از به خطر انداختن سلامت انسان و مناظر طبیعی برای اقتصاد است. جدید بیماری های عفونی 75% آمده از حیوانات, با توجه به سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست. در مقایسه با گذشته آنها عبور با سرعت بیشتری به انسان از طریق قاچاق حیات وحش و جنگل زدایی و سپس در سراسر جهان از طریق مسافرت هوایی و کشتی کروز گردشگری. چین بزرگترین بازار برای حیوانات وحشی – به نظر می رسد به رسمیت شناخته شده این ممنوعیت کشاورزی و مصرف حیات وحش زندگی می کنند. در حال رشد وجود دارد خواستار جهانی ممنوعیت “مرطوب بازار”.

همه گیر شده همچنین نشان داده است که آلودگی را کاهش می دهد و ما مقاومت به بیماری است. بیشتر قرار گرفتن در معرض دود ترافیک به معنی ضعیف تر ریه ها و بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از Covid-19 به گفته دانشمندان در دانشگاه هاروارد. به عنوان سازمان ملل متحد محیط زیست رئیس Inger اندرسن قرار داده و آن طبیعت است ما ارسال یک پیام است که اگر ما غفلت سیاره ما قرار داده و ما خود تندرستی در خطر است.

از زمان شروع این بیماری همه گیر از آن است که نه فقط از فضا است که جهان به نظر می رسد متفاوت است. غیر قابل تصور است که در حال حاضر thinkable. موقعیت در حال تغییر. آزادیخواه دولت در محدود کردن آزادی های بیشتر به شدت از رهبران زمان جنگ. ریاضتی محافظه کاران در حال تصویب تریلیون دلار برای بهداشت و درمان و اورژانس هزینه. کوچک-دولت طرفداران هستند که مجبور به مداخلات گسترده. پیشرو در کسب و کار نشریات خواستار اصلاحات عمیق سرمایهداری است. از همه مهمتر تمرکز سیاسی منتقل شده از مصرف فردی به جمعی تندرستی.

این 100 روز تغییر کرده است راه ما فکر می کنم در مورد تغییر است. در نهایت این که آیا این بیماری همه گیر است که خوب یا بد برای محیط زیست بستگی دارد نه به این ویروس اما در تاریخ بشریت است. اگر وجود دارد هیچ فشار سیاسی بر دولت را بازگشت به ناپایدار کسب و کار به عنوان معمول به جای ظهور با سالم و حس طبیعی است.

برای فیلسوف فرانسوی Bruno Latour یک چیز را به ما آموخته است که ممکن است در عرض چند هفته به سرعت اقتصاد که تا به حال در نظر گرفته شده است غیر قابل تصور با توجه به فشارهای جهانی شدن.

“این کشف باور نکردنی است که وجود دارد در واقع در سیستم اقتصادی جهان خبر از همه چشم قرمز روشن سیگنال زنگ بعدی به جراحی اهرم است که هر رئیس دولت می تواند در یک بار برای جلوگیری از ‘پیشرفت قطار با یک جیغ کشیدن جیغ کشیدن, ترمز,” او می نویسد.

این باعث می شود محیط زیست تماس به حرکت کردن در یک مسیر بی پایان مصرف منابع بیشتر واقع بینانه و شاید حتی بیشتر مطلوب است. اما Latour هشدار می دهد که این پیش بینی نشده مکث می تواند به راحتی اجازه می دهد تا منافع قدرتمند برای به دست گرفتن کنترل بیشتر پیش از جنگ های بزرگتر بلندی بیش از آب و هوا و تنوع زیستی. “این جایی است که ما باید عمل کنند” او می گوید. “اگر این فرصت را برای آنها کار می کند, کار می کند برای ما بیش از حد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>