چین-U. S. تشدید رویارویی در تمام جبهه ها

تنش بین چین و ایالات متحده رسیده حاد ترین سطح خود از کشورهای نرمال روابط دیپلماتیک بیش از چهار دهه پیش با دولت آمریکا را سفارش است که چین خود را هوستون کنسولگری بودن فقط آخرین مثال.

در دفاع, تجارت, تکنولوژی, حقوق بشر و دسته دیگر اقدامات و اقدامات تلافی جویانه توسط یک طرف و یا دیگر افزایش یافت, به شدت تحت ریاست جمهوری مغلوب ساختن پیشی جستن دولت با وجود تکرار عبارات تحسین رئیس جمهور شی جین پینگ از چین است.

دولت حتی یک پتو بان کی مون در سفر به ایالات متحده با 92 میلیون نفر از اعضای حزب کمونیست چین و ممکن است اخراج هر یک از اعضای در حال حاضر در کشور یک عمل است که به احتمال زیاد دعوت از اقدامات تلافی جویانه علیه آمریکا سفر و اقامت در چین است.

“من فکر می کنم ما در یک خطرناک و بی مهابا مارپیچی رو به پایین, بدون, علت, اما بدون مناسب مهارت های دیپلماتیک برای دستگیری آن گفت:” الیور Schell مدیر مرکز در ایالات متحده-روابط چین در آسیا در جامعه است. به شدت از رویارویی او گفت: “شروع به پریدن کرد به دیوار از خاص و قابل حل چالش ها به یک برخورد از سیستم ها و ارزش ها است.”

کریگ آلن رئیس جمهور ایالات متحده-چین کسب و کار شورا گفت که او نگران از افزایش طعن از دو ابرقدرت که با هم نشان دهنده 40 درصد از اقتصاد جهانی خروجی. “اگر ما فریاد در هر یک از دیگر و کوبیدن درب و سپس جهان بسیار ناپایدار محل و کسب و کار قادر به برنامه ریزی,” او گفت:.

در اینجا نگاهی به آنچه اتفاق افتاده در چند سال گذشته به تشدید تنش:

اعتبار…هکتور Retamal/Agence France-Presse — Getty Images

آقای مغلوب ساختن پیشی جستن و زیردستان خود را سرزنش کرده اند چین برای گسترش coronavirus که برای اولین بار پدید آمده در مرکزی چین در شهر ووهان در اواخر سال گذشته. آنها بارها و بارها توضیح داده شده این ویروس در نژادپرست و stigmatizing شرایط خواستار آن ووهان ویروس, چین ویروس و کونگ آنفولانزا.

در جولای 4, آقای ترامپ گفت: چین “باید برگزار شود و به طور کامل پاسخگو است.” دولت نیز defunded و دستور قطع روابط با سازمان بهداشت جهانی آن را متهم به داشتن یاری کاستی در چین پاسخ اولیه به وقوع. روز سه شنبه وزارت دادگستری متهم هکرهای چینی از تلاش برای سرقت اطلاعات در مورد آمریکا تحقیق بر روی واکسن ویروس.

برای آن بخشی از چین را رد کرده است دولت این حملات بیش از این ویروس است و با انتقاد از ضعیف دولت آمریکا در واکنش به شیوع. چینی مبلغان نیز باید ترویج countertheory با هیچ مدرکی وجود ندارد که سربازان آمریکایی ممکن است منبع اصلی این ویروس در هنگام مراجعه به ووهان در ماه اکتبر گذشته.

آقای ترامپ برنده در سال 2016 تا حدودی در اتهامات خود را که در چین به بهره برداری کشور روابط تجاری با ایالات متحده با فروش این کشور به مراتب بیشتر از آن را خریداری کرد. در دفتر او مقرر شده یک سری از تنبیهی تعرفه بر کالاهای چینی و چین انتقام در یک جنگ تجاری است که در حال حاضر به طول انجامید بیش از دو سال است. در حالی که آتش بس به طور موثر اعلام کرد در ماه ژانویه با امضای آنچه دولت به نام “فاز 1′, تجارت, معامله, ترین تعرفه کاسته نمی شد.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور فزاینده ای به چالش کشیده چین اظهارات حاکمیت و کنترل بیش از حد از دریای چین جنوبی از جمله حیاتی دریایی خطوط حمل و نقل. فقط در هفته گذشته وزیر امور خارجه مایک Pompeo که توصیف کرده است چین به عنوان یک تهدید مقرر شده است که بسیاری از چین ادعا می کند در دریای چین جنوبی هستند “کاملا غیر قانونی” راه اندازی پتانسیل درگیری نظامی بین چین و نیروهای دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام.

چین شده است متهم پی در پی دولت آمریکا از سرقت آمریکایی فن آوری است. مغلوب ساختن پیشی جستن مجلس تشدید اتهامات بیشتر به دنبال بین المللی در فهرست سیاه Huawei چین بزرگترین شرکت فناوری خواستار آن یک جبهه برای چین در تلاش برای نفوذ به ارتباطات از راه دور زیرساخت های کشورهای دیگر برای مزیت استراتژیک.

ارشد شرکت فناوری افسر Meng Wanzhou شده ایران در کانادا از دسامبر سال 2018 در یک حکم استرداد به ایالات متحده در اتهام تقلب. هفته گذشته در بریتانیا اعلام شد جانبداری با ایالات متحده در محرومیت Huawei محصولات از آن با سرعت بالا به شبکه های بی سیم.

اعتبار…ژیل Sabrié برای نیویورک تایمز

متهم چین دولتی رسانه ها از دامن زدن به تبلیغات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به شدت محدود تعدادی از شهروندان چینی که می تواند کار برای سازمان های خبری در ایالات متحده است. چین انتقام سفارش اخراج از روزنامه نگاران از نیویورک تایمز واشنگتن پست و وال استریت ژورنال و در زمان دیگر مراحل است که بیشتر پیشنهاد مربوط به مطبوعات آمریکا دسترسی در چین بودند بلندی. نیویورک تایمز در مورد احتمال بیشتر محدودیت ها بر روزنامه نگاران شاغل در چین هفته گذشته اعلام کرد بود که جابجایی زیادی از آن عمده news hub در هنگ کنگ به سئول, کره جنوبی.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اقدامات برای لغو ویزا از هزاران نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران در ایالات متحده که روابط مستقیم به دانشگاههای وابسته به مردم و ارتش آزادیبخش به گفته مقامات آمریکایی آگاه در مورد برنامه ریزی است. از جمله اخراج حاکی ممکن است بیشتر آموزشی محدودیت و دولت چین می تواند مقابله به مثل با تحمیل خود ویزا ممنوعیت آمریکایی است.

اعتبار…لام Yik فی برای نیویورک تایمز

در ماه نوامبر گذشته آقای ترامپ با حمایت هر دو حزب امضا قانون است که می تواند مجازات های چینی و هنگ کنگ مقامات که سرکوب مخالفان توسط نیروهای دموکراسی خواه در هنگ کنگ مستعمره سابق بریتانیا و مرکز مالی است که تضمین شده بود برخی از اندازه گیری از استقلال توسط چین است.

در ماه مه آقای ترامپ گفت که او با در نظر گرفتن مراحل را به پایان هنگ کنگ ترجیحی تجارت وضعیت با ایالات متحده آمریکا پس از چین گذشت یک جارو امنیتی جدید قانون است که می تواند مورد استفاده برای سرکوب هر نوع بیان تلقی فتنه توسط چین است. مقامات چینی را محکوم کرد و اقدامات و قول داد به مقابله به مثل.

در این ماه ناروا دولت تحریم هایی را علیه تعدادی از مقامات چینی از جمله یک عضو ارشد حزب کمونیست بیش از نقض حقوق بشر توسط چین در منطقه سین کیانگ در برابر این کشور عمدتا مسلمان اویغوری اقلیت.

پکن وعده تلافی جویانه علیه آمریکا موسسات و افراد آن را تلقی به جرم “فاحش” رفتار در مسائل مربوط به سین کیانگ گسترده غربی گستره در چین که در آن مقامات قرار داده شده اند یک میلیون نفر در اردوگاه های کار اجباری و تحمیل سرزده نظارت بر دیگران.

اعتبار…Agence France-Presse — Getty Images

برای دولت چین و آمریکا و اقدامات صورت گرفته به نام دفاع از مردم زندگی در هر نقطه در چین به منزله دخالت آشکار در سیاست های داخلی خود را — یک شکایت با عمیق ریشه های رفتن به آن مبارزات با قدرتهای امپریالیستی در قرن 19.

در مارس مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصویب $180 میلیون فروش اسلحه به تایوان بخشی از مراتب بزرگتر از ایران است که خشم مقامات چینی که خود حاکم بر جزیره به عنوان بخشی از چین است. یکی دیگر از دیرینه منبع چینی خشم آمریکا احترام به دالایی لاما رهبر معنوی در تبعید تبت سابق هیمالیا پادشاهی در چین تا غرب دور.

در سال 2018 آقای ترامپ امضا لایحه که جریمه مقامات چینی که محدود کردن مقامات آمریکایی روزنامه نگاران و دیگر شهروندان از رفتن آزادانه به مناطق تبت. در ماه نوامبر گذشته وزارت امور خارجه به سفیر زیادی برای آزادی بین المللی مذهبی ساموئل D. براون بک هشدار داد که تنها تبتی می توانید انتخاب جانشین دالایی لاما که تبدیل 85 این ماه راه اندازی یک جدید برخورد با پکن که ادعا آن را انتخاب جانشین او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de