چین عبور می کند بحث هنگ کنگ امنیت ملی قانونپکن گذشت یک جارو امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ که منتقدان ترس را سرکوب آزادی های سیاسی و هموار کردن راه برای چین به سیمان و کنترل خود را از نیمه خودمختار سرزمین است.

کمتر از 40 روز پس از قانونگذاران چینی برای اولین بار پیشنهاد اعمال ضد فتنه قانون در هنگ کنگ کمیته ملی مردم را در کنگره در روز سه شنبه تایید, اندازه توجه مقامات و رسانه های متعدد ،

Tam یی چانگ رئیس سابق طرفدار پکن کهنه را نم زدن و هنگ کنگ تنها عضو کمیته دائمی رسانه های محلی گفت که این قانون تا به حال تصویب شده است. متن کامل قانون تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است منتشر شده است.

این قانون جرم تجزیه طلبی براندازی تروریسم و تبانی با نیروهای خارجی و معاملات یک ضربه ویرانگر به هنگ کنگ استقلال به عنوان وعده داده شده در زیر “یک کشور دو سیستم” چارچوب ضوابط این مستعمره سابق بریتانیا را تحویل به چین در سال 1997. طرفداران حقوق قانونی و محققان بر این باورند این قانون برای رفتن به اثر در تاریخ 1 ژوئیه خواهد بود به طور گسترده استفاده می شود برای سرکوب مخالفان است.

“عبور از امنیت ملی است دردناک لحظه برای مردم هنگ کنگ و نشان دهنده بزرگترین تهدید برای حقوق بشر در شهر تاریخ اخیر گفت:” جاشوا Rosenzweig رئیس سازمان عفو بین الملل چین تیم.

“از هم اکنون در چین خواهد شد که این قدرت برای تحمیل قوانین خود را بر روی هر جنایی مشکوک آن را انتخاب,” او گفت:.

روز دوشنبه ساکنان در انتظار بودند برای جزئیات کامل قانون که تصویب شد به اتفاق آرا توسط چین لاستیک ماشین پرس یا قوه مقننه با توجه به هنگ کنگ رسانه ها. سردبیر دولتی گلوبال تایمز گفت که سنگین ترین مجازات خواهد بود حبس ابد در حالی که هنگ کنگ پخش عمومی RTHK گفت که برخی از به خصوص “جدی” موارد ممکن است به کار گرفته شده در دادگاه در سرزمین اصلی.

با توجه به خلاصه ای منتشر شد که قبلا با رسانه های دولتی این قانون را ببینید پکن راه اندازی یک آژانس امنیت ملی در هنگ کنگ به “راهنمای” قلمرو اجرای قانون. آن را نیز باید صلاحیت این دادگاه ها بیش از موارد در “شرایط خاص”. باید اختلاف بوجود می آیند امنیتی قانون را زیر پا بگذارند هنگ کنگ قانون است. قانون وعده برای حفاظت از حقوق مدنی هنگ کنگ از ساکنان اما منتقدان می گویند این زبان به معنی کوچک با توجه به قوانین مشابه استفاده می شود در سرزمین اصلی چین است.

در دهه های پس از تحویل هنگ کنگ مطبوعات آزاد و مستقل دادگاه و قوه مقننه به عنوان به خوبی به عنوان آن سنت از تظاهرات و راهپیمایی را ساخته اند و این شهر یک پناهگاه برای آزادی های مدنی برخوردار نبوده در سراسر مرز به خصوص که دولت تحت خی Jinping بیشتر در پایین ترک خورده جامعه مدنی است.

کسانی که تفاوت پرتاب شد به تیز امداد در سال گذشته به عنوان تظاهرات بیش از دیگر بحث برانگیز لایحه که ساکنان دیدم که بیشتر چینی تجاوز در شهرستان خود را – تبدیل به گسترده تر جنبش دموکراسی.

مقامات باید روشن شده است که این قانون با هدف توقف آن تظاهرات که به ایجاد تنش به کشور را محکوم کرده اند پکن حرکت به زور قانون در هنگ کنگ. در روز سه شنبه ژاپن به نام توسعه “تاسف” در حالی که تایوان هشدار داد شهروندان خود را از بازدید از این شهر است.

رئیس جمهور Tsai و نشستند ون از تایوان است که باز کردن یک دفتر اختصاصی برای کمک به ساکنان فرار از هنگ کنگ گفت: آخرین حرکت از Beijing نشان می دهد که یک کشور دو سیستم فرمول است “امکان پذیر نیست.”

“ما امیدواریم که دلار هنگ کنگ مردم همچنان پایبند به آزادی و دموکراسی و حقوق بشر است که آنها را گرامی” او گفت: رسانه ها.

ایالات متحده روز دوشنبه گفت: این امر توقف صادرات حساس نظامی اقلام به دلار هنگ کنگ به عنوان آن را نقل مکان کرد به لغو این شهر تجارت ویژه وضعیت به عنوان جدا از چین است. آمریکا نیز گفت: این امر محدودیت ویزا برای فعلی و سابق مقامات چینی اعتقاد بر این “مسئول یا همدستی در تضعیف دلار هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال”.

لام گفت: “هر گونه تحریم نمی خواهد ارعاب ما. کشور ما خواهد شد که اقدامات ضد.”

منتقدان می گویند این قانون علائم پکن را بیش از هنگ کنگ, وعده داده شده از 50 سال از یک “درجه بالایی از استقلال” پس از تحویل. امنیت ملی قانون خواهد شد به طور مستقیم به تصویب رسید به هنگ کنگ قانون از طریق قانونی مانور که دور می زند قلمرو خود قوه مقننه و امکان مخالفت با توقف روند. تظاهرات توده ای در سال 2003 متوقف مشابه قانون اقدام توسط دولت Hong کنگ.

“امنیت ملی قانون تحمیل شد در هنگ کنگ از طریق یک فرایند هیچ کس در هنگ کنگ تا به حال هیچ کنترل بیش, با مطالب هیچ کس در هنگ کنگ بود و ضروری است. که باید برای پایان دادن به ملت که دلار هنگ کنگ همچنان مستقل در هر راه” گفت: آلوین چونگ قانونی محقق با تمرکز بر هنگ کنگ مسائل در دانشگاه نیویورک آمریکا و آسیا قانون موسسه.

برجسته فعالان بر این باورند که آنها به احتمال زیاد دستگیر و در روز پس از قانون را تصویب. در سال گذشته بازداشت بیش از 9000 معترضان از جمله دموکراسی قانونگذاران و فعالان که اغلب لابی را توجه بین المللی به دلار هنگ کنگ شود.

“از هم اکنون در هنگ کنگ وارد یک جدید گوش حکومت ترور” فعال جاشوا وانگ در توییتر نوشت. “حتی تحت … چین مستقیم به حکومت استبدادی هنگ Kongers ادامه خواهد داد برای مبارزه با… زمانی که عدالت نتواند ما مبارزه می رود,” او گفت:.

وانگ و دو تن دیگر از فعالان برجسته استعفا از حزب سیاسی خود Demosisto ساعت بعد از خبر تصویب این قانون. دیگر از معترضان گفت: آنها می توان به مصرف پایین خود را در پروفایل های رسانه های اجتماعی.

قانون را گزارش عبور می آید در زمان سالانه اعتراض روز چهارشنبه سالگرد هنگ کنگ تحویل به پکن را کنترل کنید. پلیس ممنوع مارس که صورت گرفته است هر سال از سال 1997 با استناد به Covid اما نگرانی فعالان گفته اند که آنها هنوز هم نشان می دهد.

در Lihkg.com یک سایت محبوب با اعتراض کاربران به نام مردم برای آمدن به “جشن” عبور از قانون است. “جولای 1st, بیایید رفتن به خیابان ها به جشن” یکی گفت. با اشاره به این پارک که در آن سالانه تظاهرات می گیرد یکی دیگر گفت: “شما در ویکتوریا پارک در تاریخ 1 ژوئیه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de