چین چهره معضل پس از کنسولگری ایالات متحده بسته به شدت درگیری

پکن — دو هفته پیش چین با وزیر خارجه و وانگ یی التماس کرد با ایالات متحده به قدم به عقب از آستانه و پیدا کردن راه هایی برای با هم کار کنند. تنها چند روز بعد, او شکایت به همتای روسی خود که ایالات متحده تا به حال “خود را از دست ذهن و اخلاق و اعتبار است.”

حال سؤال این است که چه چین می تواند در مورد آن انجام دهد. تهمت و دولت را گسترده و حمله به چین را ترک کرده است رهبری آن با چند گزینه های است که نمی خواهد را تهدید می کند کامل نقض در روابط. اگر که اتفاق افتاده است می تواند ترک پکن حتی بیشتر جدا شده در یک زمان هنگامی که چین نیز برخورد با هند و انگلیس و کانادا و استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر. آن را نیز می تواند صدمه زدن به اقتصاد چین که آن را در حال حاضر در وضعیتی وخیم از coronavirus همه گیر و جهانی خرید اینترنتی.

منظور روز سه شنبه به چینی کنسولگری در هوستون با تنها 72 ساعت متوجه شد تنها آخرین اقدام توسط دولت است که خشم مقامات در چین است. در یک ماده از هفته پکن به تحمل یک پا تا علیه آن 5G بی سیم, تکنولوژی, تحریم ها علیه مقامات نظارت بر هنگ کنگ و تا حد زیادی مسلمان منطقه سین کیانگ و در حال حاضر اتهامات که چین اعزام نمرات از سربازان تحت پوشش به سرقت تجاری و نظامی و حتی پزشکی ،

سخنگوی چین وزارت امور خارجه قول داد دوباره در روز پنج شنبه که دولت مقابله به مثل در نوع به بسته شدن. او را رد کرد و دولت را از اتهامات عنوان “مخرب لکه.”

روز جمعه در پکن آمار بازگشت گفتن ایالات متحده باید آن را تعطیل کنسولگری خود را در چنگدو این کشور از پنج کنسولگری آمریکا در سرزمین اصلی چین است.

این دیوانگی است که با برافروختن ضد آمریکایی احساسات در چین و emboldening بیشتر متهاجم صدای. ملی گرایان خواستار چین به بیشتر از یک اندازه گیری tit-for-tat پاسخ و حتی در نظر بستن کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ است.

“اجازه دهید آنها را عرق” هو Xijin سردبیر جهانی بار یک ناسیونالیست حزب کمونیست روزنامه نوشت: از دیپلمات های آمریکایی در سفارت و شش کنسولگری. او گفت: این ماموریت در هنگ کنگ بود: “بدیهی است که” هوش مرکز در حالی که بسیار اغراق آمیز اندازه از کارکنان.

او سپس با اشاره به از کوره در واکنش به بسته شدن در هوستون کنسولگری که در آن مردم می تواند دیده می شود در یک حیاط سوزاندن اسناد در مخازن فلزی. “باید هر یک از آنها کنسولگری را یک طرح اضطراری بسته تا تمام فایل ها و آماده شدن برای سوزاندن.”

اعتبار…برو ناکامورا/گتی ایماژ

پشت صحنه, ارشد مقامات چینی به نظر می رسد که کمی تمایل به تشدید تنش و حتی بیشتر نگران آن است که هر حرکت می تواند بازی را به رئیس جمهور تهمت دست او به عنوان مانت خود را دوباره انتخابات. بسیار قابل مشاهده در مرحله نهایی مسابقات با چین می تواند منحرف کردن اذهان آمریکایی ها از آقای تهمت botched پاسخ به همه گیر و اجازه می دهد او را به مبارزات انتخاباتی به عنوان یک رهبر است که دفاع از کشور خود در برابر یک قدرت خارجی.

“این یک بازی کلاسیک است, برای پیدا کردن یک خارجی حواس پرتی و از خواب بیدار شدن مردم پشت سر رئیس جمهور” گفت: Lau Siu-کای ارشد پکن مشاور در هنگ کنگ مسائل.

در همان زمان, پکن نمی تواند به نظر می رسد ضعیف در برابر رگبار گلوله از حملات از ایالات متحده است. افزایش حس غرور ملی القا این کشور در مدارس و تقویت شده توسط رسانه های دولتی خواسته است که رهبران چینی پایه قوی که به چالش کشیده از خارج از کشور.

“چین نیاز به محافظت از خود را افتخار و حاکمیت گفت:” شن دینگلی یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه Fudan در شانگهای.

وانگ Wenbin وزارت امور خارجه سخنگوی ساخته شده روشن در وزارت روزانه توجیهی در روز پنج شنبه که مقامات چینی بودند آگاه از خود معضل است.

“ما علاقه مند به دخالت در انتخابات آمریکا; ما همچنین امیدواریم که از طرف ایالات متحده نمی خواهد بازی چین کارت در انتخابات گفت:” در حالی که بلافاصله هشدار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز هست. “ما توصیه از طرف ایالات متحده به اشتباهات را دوباره و دوباره در غیر این صورت چین قطعا مشروع و لازم است پاسخ دهی.”

افزایش تنش ها با واشنگتن را گذاشته سر اختلافات در پکن بر سر نحوه پاسخ به تقابل تبدیل شده است که حتی گسترده تر و تهاجمی تر از مقامات چینی می رود و تنها چند هفته پیش.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo ارائه سخنرانی روز پنج شنبه در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در کالیفرنیا گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت باقی بماند در به چالش کشیدن چین در سراسر جهان است. او اشاره نمی کند هر گونه مسائل مورد علاقه مشترک و یا زمینه را برای تعامل سازنده.

“دبیر کل چین است که یک مؤمن واقعی در یک ورشکسته ایدئولوژی تمامیت خواه” آقای Pompeo گفت: با اشاره به نظر رهبر است. او افزود: “من تماس بگیرید در هر رهبر از هر قوم و شروع به انجام آنچه آمریکا انجام داده است — به سادگی به اصرار متقابل به اصرار بر شفافیت و پاسخگویی از حزب کمونیست چین.”

در یک طرف هستند و مقامات این کشور خدمات امنیتی و نظامی که مخالف هر گونه موضع آشتی جویانه است که ممکن است تفسیر توسط ایالات متحده به عنوان ضعف با توجه به چندین نفر درگیر در سیاست گذاری صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن داده دیپلماتیک حساسیت. دیگر مقامات به طور کلی کسانی که با تمرکز بر اقتصاد, به دنبال یک اندازه گیری واکنش به اقدامات آمریکایی — نگه داشتن تجارت بس دست نخورده ،

حتی پس از بسته شدن هوستون کنسولگری چین باقی می ماند متعهد به اصطلاح فاز 1 موافقتنامه تجارت آزاد با ایالات متحده امضا شده در Jan. 15 نفر آشنا با سیاست گذاری گفت.

اگر چین می خواستم به صدمه زدن به آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات پکن می تواند به توقف خرید های بزرگ آمریکایی مواد غذایی است که این توافق را به عنوان بخشی از تجارت بس مذاکره قبل از همه گیر را شکست. که مجازات کشاورزان آمریکایی که می تواند به اثبات مهم رای گیری بلوک در برخی از کشورها.

تا کنون چین نگه داشته و با خرید مقدار زیادی از آمریکایی ذرت و گندم و ذرت و گوشت خوک در تابستان امسال گفت: Darin Friedrichs کشاورزی کالاهای متخصص در شانگهای دفتر INTL fcstone زیادی شیکاگو معاملات شرکت. کمتر از دو هفته پیش در چین ساخته شده و بزرگترین آن تنها خرید از آمریکا, ذرت, فقط چهار روز پس از یکی دیگر از معامله عمده.

اعتبار…پیت Marovich برای نیویورک تایمز

چین رهبر پینگ باقی می ماند داور نهایی از سیاست بحث در پکن است اما نه صحبت کردن در وخامت در روابط. روز چهارشنبه هنگامی که بسته شدن کنسولگری عمومی شد او با تور دور, Jilin استان به ظاهر دست نخورده توسط دیپلماتیک رویارویی است. در روز پنج شنبه او در بازدید از نیروی هوایی حمل و نقل هوایی دانشگاه به جای صحبت کردن در مورد چین جشن ملی نظامی خود را در ماه اوت است.

“پکن سیاست همواره تنظیم توسط یازدهم خود گفت:” وو Qiang یک تحلیلگر مستقل در پکن. “او گام در گاز خود را و سپس بازدید ترمز خود را.”

چینی ظاهر شده اند به عقب گرفته شده توسط وخامت شدید روابط. در یک سخنرانی در جولای 9, وزیر امور خارجه وانگ یی به نظر می رسد به طرح یک راه برای برقراری ثبات در روابط.

“رییس جمهوری خلق چین تاکید کرد در بسیاری از موارد که ما یک هزار دلیل برای ایجاد چین و ایالات متحده در رابطه با موفقیت و به هیچ وجه به خراب کردن آن,” او گفت:. “تا زمانی که هر دو طرف باید مثبت خواهد به بهبود و رشد این رابطه ما پیدا کردن راه هایی برای هدایت این رابطه از مشکلات و آن را به مسیر صحیح است.”

به جای چینی ها مواجه رویارویی در بسیاری از جدید جبهه. در آخرین سالوو بیش از کنسولگری مغلوب ساختن پیشی جستن دولت متهم چینی دیپلمات کمک به جاسوسی اقتصادی و اقدام به سرقت از تحقیقات علمی در موارد متعدد در سراسر ایالات متحده است.

مقامات چینی با عصبانیت محکوم کرد بسته شدن کنسولگری تماس آن را یک اقدام تحریک آمیز که بیشتر تضعیف می کند در حال حاضر روابط خصمانه. Cai وی چین دیپلمات ارشد در هوستون گفت: حرکت در برابر کنسولگری اولین پکن باز در ایالات متحده پس از برقراری دوباره روابط در سال 1979 بود “بسیار مضر است.”

قبلی لحظه زمان رهبران دو آقای مغلوب ساختن پیشی جستن و آقای یازدهم گاهی اوقات هموار بیش از تفاوت با یک تماس تلفنی و یا یک جلسه. این اتفاق در گذشته زمانی که تجارت دعوا آب پز را بیش از, و همچنین در اوایل شیوع کروناویروس, زمانی که شعارهای بین دو طرف شدت یافته است.

تن در حال حاضر در واشنگتن هر چند بدتر شده است. و آقای ترامپ دیگر به نظر می رسد علاقه مند در خنثی کردن بحران است.

“شی جین پینگ می تواند ابتکار عمل را به جای” گفت: Susan L. واسطه رئیس قرن 21 چین مرکز در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ، “شی جین پینگ همچنین می تواند نشان می دهد چین خوش خیم نیت با دعوت از آمریکا برای پیوستن به آن در پیشرو بین المللی در تلاش برای برنامه ریزی شرکت برای تست تولید و توزیع عادلانه Covid واکسن.”

دشوار و سیاست های سخت تر و بلاغت از واشنگتن حاکی از آن است که ایالات متحده نه چین تنظیم است تا کنون بیشتر در مقابله تن در روابط دو جانبه. “من فکر می کنم در اصل, شما می توانید از گسله چینی برای بسیاری از عدم تعادل” گفت: Orville Schell, مدیر مرکز آمریکا و چین روابط در جامعه آسیا “اما در حال حاضر ایالات متحده به نظر نمی رسد به عنوان پرشور در مورد ترک درب باز برای درمان آن را به عنوان arching پشت آن در برابر چین است.”

با توجه به وسعت اقدامات آمریکایی و به طور فزاینده حمایت هر دو حزب از آن است که روشن نیست که چین می تواند امید برای بهبود حتی اگر آقای تهمت چلنجر آمده است. برنده انتخابات است.

آقای Schell اشاره کرد که به عنوان معاون رئیس جمهور آقای بایدن ملاقات با آقای یازدهم غالبا حتی در سفر با هم.

“وجود دارد یک نوع تقارن وجود دارد که او می تواند با استفاده از توزیع مجدد رابطه,” او گفت:. “سوال واقعی این است که آیا یازدهم می تواند به همان شیوه پاسخ — این که آیا دادن یک کمی به دریافت یک کمی دیده می شود به عنوان ضعف است.”

“من فکر می کنم که بایدن و مردم او کاملا قادر به کار کردن یک نقطه تعادل جدید,” او اضافه شده است. “من باید بسیار کمتر اعتماد به نفس است که چین را پیدا خواهد کرد که آسان به انجام است.”

کیت Bradsher گزارش از پکن و استیون لی مایرز از سئول, کره جنوبی. ریک گلدستون کمک گزارش از Eastham, Mass., و ادوارد وانگ از واشنگتن است. کلر فو و مرجان یانگ کمک پژوهش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de