شیلی جوامع بومی رویارویی با چالش های جدید در میان همه گیربه دور از خاکستری بلوک برج و وسیع حومه شیلی پایتخت, Santiago این کشور در جوامع بومی روبرو هستند چالش های جدید در طول بیماری همه گیر.

این کشور در 10 گروه های بومی حساب 12.8 درصد از جمعیت پراکنده از جنوبی نوک پاتاگونیا به دشت های خشک کویر آتاکاما در شمال و از راه دور جزیره ایستر در جنوب اقیانوس آرام.

اما دولت شیلی در پاسخ به همه گیر مورد انتقاد قرار گرفته است به عنوان “تک” به عنوان تماس به ماندن در خانه تا حد زیادی نادیده می گیرند واقعیت زندگی برای مردمان بومی بسیاری از آنها زندگی در جوامع روستایی فقیر.

“دولت گفت: آن را به خوبی آماده شده برای این بیماری همه گیر اما این آماده سازی به وضوح طراحی شده برای یورو-نسل جمعیت شهری” گفت: Dr Nelson Vergara رئیس اول سازمان ملل گروه در شیلی پزشکی اتحادیه.

“هنجارهای غربی دیکته می کند که ما زندگی می کنند در خانه با یک باغ کوچک یا بالکن اگر شما خوش شانس هستید اما زندگی روستایی برای مردم بومی نمی خواهم که مردم به سادگی نمی تواند ماندن در خانه” او توضیح می دهد.

چهار ماه پس از شیلی تایید آن coronavirus مورد Vergara معتقد است که داده های مربوط به بیماران بومی هویت در حال جمع آوری و به اندازه کافی و آن را دشوار است برای تعیین میزان واقعی این ویروس اثر در جوامع بومی. وزارت بهداشت نمی تواند بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

اگر چه شیلی در ابتدا گزارش شده کم تعداد موارد و مرگ و میر در کشور را در حال حاضر تایید بیش از 300,000 coronavirus موارد و 6,434 مرگ و میر با توجه به رسمی دولت حساب کند.

وقتی احتمالی – اما تایید نشده – virus مرگ و میر را شامل می شوند (در خط با سازمان بهداشت جهانی توصیه های) کل مرگ و میر بیش از 10 ، 000.

چهل و پنج نفر از کسانی که تایید مرگ رخ داده در La Araucanía جنوبی استان است که به اکثریت آروکانیایی جمعیت شیلی بزرگترین گروه های بومی.

Araucanía بود برای قرن ها تنظیم برای شیلی دولت را “آرام” نبرد در برابر آروکانیایی را ترک کرده است که قلمرو توسعه نیافته و فقیر است – آن است که هنوز هم این کشور از فقیرترین منطقه است.

این ویروس برای اولین بار وارد منطقه با گردشگران داخلی در نیمکره جنوبی را در ماه های تابستان. سریع آن در میان ساکنان محلی شد شتاب فرهنگی آداب و رسوم و صمیمی روابط خانوادگی.

“آروکانیایی جوامع زنده ماندن در دوستی و همبستگی” گفت: Francisco Yevilao Huaiquillán یک رهبر جامعه در لنقویمی یک روستایی استان از 11000 نفر بود که اوایل نقطه کانونی از وقوع.

“همه می دانند و ما همیشه استقبال مردم با آغوش و بوسه – اما این یکی از بزرگترین مشکلات آن را به عنوان ایجاد شرایط مناسب برای یک ویروس به گسترش” او توضیح داد.

اقتصاد محلی نیز spluttered به عنوان هدف مستندات محدود جنبش مردم.

در لنقویمی همانطور که در دیگر جوامع روستایی در منطقه ساکنان معمولا فروش دام و آجیل کاج اما معامله گران قطع شد و از این منطقه سفر محدودیت خفقان جامعه درآمد.

نزدیک به 40 درصد از مردم در La Araucanía پایین نگه رسمی اشتغال و آروکانیایی زنان فروش سبزیجات در خیابان های تموکو پاک شد دور خشونت توسط پلیس.

شیلی مردم بومی بودند و در حال حاضر تلاش. با توجه به یک سال 2017 بررسی 30.2 درصد از جمعیت بومی زندگی می کردند در شرایط چندبعدی فقر شاخصی که در نظر بهداشت و آموزش و استانداردهای زندگی.

“این آروکانیایی باید منابع بسیار کمی هستند و در میان اکثر مردم آسیب پذیر در کشور گفت:” آندرس Cuyul یک دانشگاهی در Universidad de la Frontera عمومی وزارت بهداشت. “همان دولت است که آوردن ما بیماری پس از قرن 18 است که در حال حاضر یکی که ظاهرا دلسوز برای ما.

“اما پاسخ همه گیر شد و هرگز طراحی شده برای مردم بومی – آنچه مردم در مناطق روستایی قرار به انجام بازی های آنلاین با یوگا و پخت و پز کلاس؟”

اگر چه یک 2.5 میلیارد دلار پزوی ($3.1 m) صندوق ایجاد شده برای حمایت از آروکانیایی کسب و کار, فرایند نرم افزار است که به طور کامل آنلاین و پس از کمی استفاده به جوامع روستایی که در آن دسترسی به اینترنت پراکنده و مهارت های دیجیتال هستند بشدت وجود ندارد.

مقامات محلی ساخته شده اند یک تعداد انگشت شماری از اسناد و مدارک موجود در آروکانیایی زبان Mapudungun اما کمی دیگر انجام شده است برای انتقال پیام به دیگر بومی جمعیت.

“مردم در این مناطق را درک نمی کنند مقامات و موضوع فراتر از زبان و سواد آموزی گفت:” Vergara.

“یک سیاست است که با این نسخهها کار در سانتیاگو نمی توان در همان راه توسط یک فرد بومی در روستا.”

به عنوان نرخ سواد و رسم الخط متفاوت بین آروکانیایی جوامع Vergara و گروه خود را توزیع ضبط صدا در Mapudungun با ایمنی و بهداشت دستورالعمل.

“ما بسیار خوشحالیم که این در نهایت صحبت شده اما باید ماه پیش اتفاق افتاده است.” “آنها نمی تواند تنها فقط متوجه باشند که یکی در 10 شیلی مشخص به عنوان بومی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im