کانادا: Wet’suwet’en فعالان نذر برای ادامه خط لوله مبارزه پس از دستگیریبومی فعالان در کانادا قول داده اند که برای ادامه مبارزه خود را در برابر یک چند میلیارد دلاری خط لوله پروژه در سراسر قلمرو سنتی خود را پس از سه زن از رهبران دستگیر شده بودند توسط پلیس اوایل روز دوشنبه.

Freda Huson برندا Michell و Karla Tait در میان هفت نفر بازداشت شده اند که Royal Canadian Mounted Police officers – حمایت توسط هلیکوپتر و ماشین آلات سنگین و سگ ها – نقل مکان کرد و در دور و بر اردوگاه در شمال غربی بریتیش کلمبیا.

پلیس نیز برچیده دروازه ساخته شده توسط فعالان برای جلوگیری از دسترسی به’suwet’en سرزمین و جلوگیری از ساخت و ساز از پیشنهاد 670km (416-مایل) ساحلی GasLink خط لوله (CGL).

حمله به Unist’ot’en اردوگاه آمد و پس از فعالین در ونکوور, انتاریو و راه اندازی تظاهرات همبستگی مسدود کردن رفت و آمد خطوط راه آهن و دسترسی به حمل و نقل بنادر در حمایت از مرطوب’suwet’en زمین مدافعان.

Q&A

که مرطوب’suwet’en?

مرطوب’suwet’en کشور زندگی کرده اند در سرزمین خود در آنچه در حال حاضر بریتیش کلمبیا برای هزاران سال. آنها هرگز امضا معاهدات و یا فروش زمین های خود را به کانادا.

با جمعیت حدود 5000 مرطوب’suwet’en متشکل از پنج قبیله (Gilseyhu, Likhts’amisyu, Laksilyu, Tsayu و Gidimt’en) که بیشتر به 13 خانه گروه هر یک با خود متمایز سرزمین.

این Unist’ot’en مردم از Headwaters متعلق به Gilseyhu قبیله.

ارثی ستاد مسئول سلامت و پایداری خود را در گروه سرزمین و مرطوب’suwet’en قانون ممنوع تجاوز در سرزمین های دیگر خانه قرار گرفتند.

مرطوب’suwet’en مردم خود را حفظ کرده اند سنت های حقوقی و همچنان به حکومت خود از طریق Bahtlats (جشن هال) که در آن تصمیمات به تصویب رساند و قبیله کسب و کار انجام شده است.

در بیانیه این فعالان گفت: این حمله راه اندازی شد در حالی که آنها در مراسمی به افتخار از دست رفته و قتل زنان بومی. “ما… می دانیم که خشونت در سرزمین ما و خشونت بر زنان ما متصل” بیانیه ای گفت:.

“این بازداشت نمی ارعاب ما. اجرای پلیس نمی ارعاب ما. استعمار دادگاه نمی ارعاب ما … ما هنوز هم اینجا. ما همیشه در اینجا. این بیش نیست.”


کهربا سرخس
(@photobracken)

Freda و زنان در مراسم pic.twitter.com/zQXCnRyMVZ

فوریه 10 سال 2020

مرطوب’suwet’en ارثی ستاد که نظارت 22,000 کیلومتر مربع از خاک در بریتیش کلمبیا حاضر اجازه می دهد تا شرکت ساحلی GasLink دسترسی به زمین های خود را.

C$6.6 میلیارد دلار (US$5bn) پروژه حمایت از 20 منتخب اول سازمان ملل شوراها در طول مسیر پیشنهادی. پنج شش انتخاب گروه شوراها در مرطوب’suwet’en ملت نیز از این خط لوله است. اما مرطوب’suwet’en ستاد می گویند اقتدار از این گروه تنها به رزرو – نه سنتی خاک.

در سال گذشته بریتیش کلمبیا دیوان عالی کشور ضربه به سران اعطای یک حکم به نفع ساحلی GasLink که در آن گفت: دچار آسیب های جبران ناپذیر به عنوان یک نتیجه پایدار مخالفت با این پروژه است. مرطوب’suwet’en حفظ آنها هرگز واگذار زمین به عنوان استان یا دولت فدرال و در نتیجه حفظ صلاحیت بیش از این سرزمین است.

Unist’ot’en بزرگترین از یک سری از پست های بازرسی در جاده های منتهی به محل خط لوله پیشنهاد شده بود در سال 2009 ساخته و در حال حاضر در محل دائمی “reoccupation” اردوگاه و بومی مرکز شفا.

.

به عنوان پلیس آماده اجرای دستور همبستگی تظاهرات شکسته در سراسر کانادا است. در ونکوور پلیس دستگیر 38 معترضان در روز دوشنبه بودند که بخشی از یک گروه است که متوقف دسترسی به چهار حمل و نقل بنادر در روزهای اخیر.

بیش از آخر هفته اعضای Tyendinaga Mohawk خاک در انتاریو پارک یک کامیون کمپرسی با یک تیغه برفروب در نزدیکی خط راه آهن متوقف تورنتو-اتاوا راهرو یکی از شلوغ ترین رفت و آمد خطوط راه آهن در کشور است. ده ها تن از سفرهای بیش از آخر هفته لغو شد.

“[مرطوب’suwet’en] هرگز پیمان با کانادا است. کانادا نمی تواند ادعای آن را زمین های خود را مگر اینکه آنها را به یک رسید خرید با تاج” این گروه در بیانیه ای گفت. “موضع ما این است که آنها برادران ما. ما در رابطه با آنها و ما از آنها در حفاظت از قلمرو خود را.”

از طریق راه آهن که در عمل این کشور رفت و آمد خط راه آهن گفت: آن را نمی خواهد از سرگیری خدمات تا زمانی که وضعیت در حل و فصل شود. “ما می دانیم که این وضعیت است که متاسفانه از کنترل ما خارج است تاثیر بر مشتریان ما و ما برای مشکل پوزش می طلبیم این وضعیت باعث شده است” شرکت در بیانیه ای در روز یکشنبه.

گروه های زیست محیطی که به مدت طولانی مخالف مایع, گاز, پروژه های توسعه در بریتیش کلمبیا در حمایت از تظاهرات.

“صلیب-کانادا تظاهرات در همبستگی با مرطوب’suwet’en کمک کرده اند را به نگه داشتن توجه ملی در بی عدالتی اتفاق می افتد در خاک خود” صلح سبز گفت: در بیانیه ای در روز دوشنبه. “این نوع از نقش حیاتی که در تظاهرات مسالمت آمیز بازی های برگزار شده است در طول تاریخ در تحمل شهادت و فشار بر سیاستمداران به انجام آنچه درست است نه آنچه مناسب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de