برزیل وزیر نیاید چین با ‘نژادپرستانه’ ویروس جیر

برزیلی, وزیر آموزش و پرورش ابراهیم Weintraub مسخره چینی لهجه در یک صدای جیر جیر سرزنش کشور برای این بیماری همه گیر کوروناویروس (AFP Photo/EVARISTO SA)

چین خواستار توضیح از برزیل دوشنبه پس از راست دولت وزیر آموزش و پرورش در ارتباط با بیماری همه گیر کوروناویروس به این کشور آسیایی را “برنامه ریزی برای سلطه بر جهان” در یک صدای جیر جیر تقلید چینی لهجه.

در آخرین حادثه به کرنش و روابط بین برازیلیا و پکن وزیر آموزش و پرورش ابراهیم Weintraub insinuated چین بود پشت بهداشت جهانی بحران.

“Geopolitically که خواهد آمد قوی تر از این بحران جهانی” او در توییتر نوشت شنبه.

“چه کسی در برزیل است که متفقین با این ان طرح برای سلطه بر جهان?”

در اصلی پرتغالی صدای جیر جیر خود را جایگزین حرف “r” سرمایه “L” — “BLazil” به جای “برزیل” به عنوان مثال — در یک سبک استفاده می شود معمولا به مسخره چینی لهجه.

آن را نیز یک مرجع به یک شخصیت محبوب در برزیل کمیک استریپ “مونیکا باند.”

سفارت را محکوم کرد Weintraub را “پوچ و نفرت” صدای جیر جیر آن را “بسیار نژادپرست است.”

“دولت چین انتظار دارد که توضیح رسمی از برزیل ایم” سفیر یانگ Wanming.

ردیف می آید به برزیل مانند بسیاری از کشورها امیدوار است به منبع بیشتر تجهیزات پزشکی از چین برای مقابله با COVID-19.

Weintraub در مصاحبه ای گفت: او ایستاده بودند خود را صدای جیر جیر و به نام چین را به انجام بیشتر برای کمک به مبارزه با بیماری همه گیر.

“اگر آنها (چین) فروش ما 1,000 هواکش من پایین بر روی زانو های من در مقابل سفارت عذرخواهی می کنیم و می گویند من یک ادم سفیه و احمق” گفت: رادیو بندیرنتس.

وزیر بهداشت Luiz Henrique Mandetta گفت: در هفته گذشته برزیل تلاش شد به منبع هواکش و حیاتی دیگر لوازم بهداشتی از کشور چین گفت: برخی از دستورات آن لغو شد و بدون توضیح.

موضوع فوران به رسانه های اجتماعی جنگ دوشنبه. بالا روند در توییتر در برزیل شد هشتگ TradeBlockadeOnChinaNow.

برزیل که بزرگترین شریک تجاری چین است و این کشور آمریکای لاتین در سخت ترین ضربه از کروناویروس جدید, با نزدیک به 500 کشته و بیش از 11,000 موارد تایید شده تا کنون.

پس از همه گیر ظهور, برزیل-چین روابط را تیره و تار شده است که مهمترین آنها توسط یک سری از توییت توسط رئیس جمهور Jair Bolsonaro پسر ادواردو فدرال داشتند ،

ادواردو Bolsonaro انتقاد چینی “دیکتاتوری” برای دست زدن به آن از شیوع این بیماری در ماه مارس است.

هفته گذشته او توییتی در مورد “چینی ویروس” یک عبارت است که infuriates پکن. این نیز استفاده شده است توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آنها پدر خود را تحسین.

که باعث چین سرکنسول در ریو د ژانیرو لی یانگ به درخواست ادواردو در نظر ستون در برزیل روزنامه Globo: “آیا شما واقعا که ساده و بی تکلف و نادان?”

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>