پل معترضان سرنگونی مجسمه بریستول تاجر برده ادوارد Colstonسیاه زندگی مسائل معترضان در بریستول را پایین کشیده یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston.

تظاهرکنندگان متصل به یک طناب به درجه دوم ذکر شده مجسمه در Colston خیابان در روز یکشنبه قبل از کشیدن آن به زمین به عنوان جمعیت را تشویق می کردند. سپس آنها شروع به پریدن کرد بر روی آن و آن را نورد پایین خیابان به بندر قبل از فشار دادن آن به داخل رودخانه آون.

مورخ دیوید Olusoga توضیح داد که چرا این مجسمه ساخته شده بود مردم اینقدر عصبانی مقایسه آن را به سرنگونی مجسمه صدام حسین در عراق است. اما, صفحه اصلی, منشی, Priti پاتل خواست پلیس را به عمل آورند. او به اسکای نیوز: “من فکر می کنم که کاملا ننگین و صحبت می کند که به این عمل اختلال عمومی که در واقع در حال حاضر تبدیل به یک حواس پرتی از این علت که در آن مردم در حال اعتراض در مورد.”

Supt اندی بنت از سامرست و آون پلیس گفت: نیروی انجام شد رسیدگی به آسیب جنایی.

از 18 فوت مجسمه برنزی بنا در سال 1895 یک نقطه کانونی برای خشم در این شهر نقش مهمی در تجارت برده و ادامه داد: بزرگداشت کسانی که در آن درگیر است.


رادیو بی بی سی بریستول
(@bbcrb)

این اتفاق چند لحظه پیش.
ادوارد Colston مجسمه کشیده شده پایین. pic.twitter.com/E0BUxVHonc

7 ژوئن 2020

دادخواست برای حذف آن را به حال به دست آورد بیش از 11,000 امضا. آن گفت: “در حالی که تاریخ نباید فراموش, این افراد که بهره مند از اسارت افراد سزاوار نیست افتخار یک مجسمه. این باید محفوظ است برای کسانی که در مورد آوردن تغییر مثبت و که مبارزه برای صلح و برابری و وحدت اجتماعی.”

Colston شرکت های حمل و نقل بیش از 100,000 بردگان را از غرب آفریقا به کارائیب و آمریکا بین سال 1672 و 1689, قراردادن آنها به کشتی های به حداکثر رساندن سود است.

بردگان از جمله زنان و کودکان بودند مارک بر روی قفسه سینه با شرکت حرف اول RAC. Unhygienic شرایط کم آبی و اسهال خونی و اسکوربوت به کشته شدن بیش از 20 ، 000 در طول گذرگاه و بدن خود را دریا پرتاب شد.

بریستول در غرب MP Thangam Debbonaire در حال حاضر سایه مسکن, منشی, پیوست خواستار اساسنامه گرفته شود در سال 2018 است. او گفت که این شهر “نباید ارج نهادن به افرادی که بهره مند از برده داری”.
Protesters throw the statue into Bristol harbour

Colston به مبالغ زیادی از پول به بریستول, اما آن را به دست آورده بودند. Debbonaire گفت: “داشتن مجسمه از افرادی که مظلوم ما است که یک چیز خوب می شود گفت: به مردم سیاه و سفید در این شهرستان است.”

اقدام گرفته شده است برای پاک کردن Colston نام از سایر نقاط شهر است. Colston Hall, بریستول بزرگترین سالن کنسرت اعلام کرد برنامه ای برای تغییر نام خود را در سال 2017 و بریستول شورای شهر تعیین شده در ژانویه 2018 که یک دوم پلاک باید در Colston مجسمه برجسته سازی نقش خود در تجارت برده اما کشمکش بر جمله بندی تاخیر آن است. یک پرتره از Colston حذف شد از پروردگار دفتر شهردار بعدها در همان سال است.

مخالفت با Colston مجسمه رشد در حدود همان زمان به عنوان رودز باید سقوط کمپین که به نام مجسمه سیسیل رودز سرسخت امپریالیستی برداشته شود و از Oriel در دانشگاه آکسفورد. کالج حاضر به تن دادن به این خواسته است.

سرنگونی مجسمه به دنبال پایین کشیدن چند مؤتلفه مجسمه در طول Black Lives Matter تظاهرات در ایالات متحده است.

توضیح دلیل برای کلاس دوم, فهرست تاریخی انگلستان می گوید: “مجسمه خاص تاریخی علاقه, موضوع ادوارد Colston بریستول معروف ترین نیکوکار در حال حاضر نیز اشاره کرد برای مشارکت در تجارت برده.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>