بیل کلینتون تحت فشار قرار دادند ‘مماشات’ صربها پس از سربرنیتسا

زمانی که جنگ بالکان کاهش یافت و به یک صرب جدایی طلب حمله 25 سال پیش بوسنی مسلمان-دولت منجر شد و وضعیتی وخیم از کشتار در راه در محاصره. بنابراین بوسنی مقامات حیرت زده شد زمانی که واشنگتن پاسخ فوری به محور آنها را به دوره جدید – از جمله پذیرش از کشور خود را نهایی پارتیشن در خطوط قومی.

محرمانه اسناد از دوره و مصاحبه با برخی از شخصیت های اصلی منعکس کننده عزم بیل کلینتون و سیاست خارجی تیم برای پیدا کردن یک راه حل به سه سال جنگ در تمام هزینه های قبل از خود را دوباره انتخابات به صورت جدی آغاز شد و در سال 1996 – حتی اگر که به معنای پاداش صرب بوسنی رهبران برای خود سیاست پاکسازی قومی با اعطای آنها هدف: تجزیه.

بیش از 8000 مرد و پسر کشته می شدند پس از برگزاری ظاهرا سازمان ملل متحد “منطقه امن” دستگیر شد توسط نیروهای صرب در اروپا عمل نسل کشی پس از آمیزه.

در مکالمات تلفنی با دیگر رهبران خارجی به عنوان اعدام های دسته جمعی می شد اما کلینتون بارها و بارها ابراز سرخوردگی با بوسنی ارتش برای عدم دفاع از اتهام نسل کشی. و در همان هفته به برگزاری تسلیم Clinton, مشاور امنیت ملی, Anthony Lake قرار دادن نکات تکمیلی به سخت سر “آخر بازی استراتژی” برای extricating ما از بوسنی فاجعه است.

که استراتژی آغاز شده توسط دریاچه تیم در هفته قبل از برگزاری حمله بود و به زور سعی کنید به یک توافق صلح بر اساس تقریبا حتی بخش از خاک. در صورتی که پس از شکست طرح خروج نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد (Unprofor), لغو تحریم تسلیحاتی در بوسنی و به آن مسلمان-کروات برخی از حمایت اولیه با حملات هوایی تا زمانی که آن را به اندازه کافی قوی برای مبارزه با صرب خود را در آن.

اما قیمت از جمله ایالات متحده پشتیبانی بالا بود. این Bosnians خواهد به طور بالقوه باید به بیشتر امتیازات از جمله تسلیم شدن تمامیت ارضی آنها بوده است مبارزه برای دفاع از. با توجه به اولین ضمیمه آخر بازی استراتژی با عنوان “gameplan برای دستیابی به موفقیت دیپلماتیک در سال 1995”, (بخشی از یک کش از اسناد محرمانه توسط ریاست جمهوری کتابخانه) اولین گام این بود که “یک قلب به قلب بحث با Bosnians” برای متقاعد کردن آنها است که پس از برگزاری “آنها نیاز [به] فکر می کنم در واقع بیشتر در مورد این شکل حل و فصل”.

فدراسیون ممکن است مجبور به قبول کمتر از نیمی از کشور ما را “با فشار دادن Bosnians به توافق برسند که صرب ها می توانید با انجام یک همه پرسی جدایی بعد از 2-3 سال”.

“اگر Bosnians نمی تواند متقاعد کردن صرب جمعیت است که خود را بهترین آینده نهفته در ادغام مجدد وجود دارد هیچ نقطه مسدود کردن صلح آمیز جدایی از اتحادیه در امتداد خطوط از چکسلواکی مدل” پیشنهاد پیشنهاد شده است.

این پیشنهاد احساس خطر برخی از اعضای دولت است. دیوید شفر یک مشاور سفیر ایران در سازمان ملل متحد, مادلین آلبرایت بود که حضور در کاخ سفید جلسات در بوسنی نوشت: به یک همکار: “این یک سرازیری لغزنده است. صرب ها را کشف و ضبط زیادی خاک از طریق پاکسازی قومی و پس از آن ما نگه دموکراتیک رفراندوم برای تایید چنین تجاوز ؟ بسیار شفاف عمل مماشات.”

شفر نوشت که یک حساب کاربری در آن دوره در خاطرات خود از نشستن در اتاق پیشنهاد کرد که دریاچه و تیم خود را به سادگی ممکن است تلاش کرده اند به تحریک آمیز به ماشه یک بحث است.

“دریاچه بود از یک نوع فکری و او را به قرار دادن همه چیز در جدول فکری برای جشن گرفتن به عنوان عملی سیاستگذاری,” او گفت:.

Alexander Vershbow بود که مدیر ارشد برای اروپا در شورای امنیت ملی (NSC) در زمان و کمک به نوشتن “آخر بازی استراتژی” گفت: موقعیت کاغذ بود و سازش بين ما و آژانس است.

Serbian paramiltaries lead away Bosnian Muslim civilian prisoners who had been taken from Srebrenica.

“وجود دارد بسیاری از کشیدن در جهات مختلف درون سازمانی [فرایند] با پنتاگون شاید بیشتر “رئالیست” و وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی با بیشتر طرفدار عدالت کنار استدلال به دنبال به دست آوردن بهترین معامله ممکن است برای بوسنیایی [بوسنی مسلمانان],” Vershbow گفت.

آن را احساس نمی کنند بنابراین مفهومی به بوسنی رهبری زمانی که در زمان جنگ رئیس جمهور Alija Izetbegović آمد تحت فشار آمریکا به توافق برسند به یک صرب رفراندوم حتی به عنوان اخبار از برگزاری قتل در حال ظهور بود.

“وجود دارد یک کلان, فشار کاملا اشتباه لحظه ای گفت:” میرزا Hajrić بود که پس از آن سخنگوی وزارت امور خارجه و در ادامه به مشاور ارشد به Izetbegović.

“ما در مواجهه با تراژدی جنگ بالکان. آن را بزرگ اخلاقی شکست برای جامعه بین المللی و غم انگیز ترین رویداد در جنگ و شما تا به حال آمریکایی ها در تلاش برای شکستن شما در این چیز اساسی. چرا شما پاداش این افراد که در ماه جولای 95 برنامه ریزی و اجرا نسل کشی?”

Hajrić در حال حاضر سفیر ایران در استرالیا گفت: Izetbegović شدیدا رد هر گونه پیشنهاد از یک صرب رفراندوم. او معتقد است ضرورت واشنگتن رویکرد رانده شد کلینتون در دولت تمایل به بوسنی مشکل ما صفحه تلویزیون پیش از سال 1996 انتخابات.

کلینتون قطعا بسیار آگاه از آنچه آمریکایی ها بودند دیدن در تلویزیون. در یک مکالمه تلفنی با نخست وزیر بریتانیا جان عمده در 14 ژوئیه رئیس جمهور به نظر می رسد به آگاهی از مقیاس کشتار و پی به اهمیت آن.

“این تلفات رای رفته راه را به پایین و بوسنی و هرزگوین است که در صلح به دلیل کمک های ساخته شده توسط Unprofor. متوسط تلویزیون بیننده … فکر می کند آن را به عنوان بد و یا بدتر از آن در سال 1992” رئیس جمهور افزود که کنگره احساس به همان شیوه. “وجود دارد هیچ گفتن آنها متفاوت است.”

بلافاصله پس از جنگ بالکان سقوط, فرانسه, رئیس جمهور ژاک شیراک سعی کردم به تجمع رهبران غربی برای حمایت از این پس از برگزاری توسط نیروی مقایسه وضعیت به جنگ علیه نازی ها.

“فرانسه آماده است به پرتاب تمام نیروهای خود را به تلاش برای بازگرداندن وضعیت در جنگ بالکان – یا ما انجام هیچ چیز نیست. اما اگر این گزینه این است که هیچ چیز پس از آن که دقیقا وضعیت ما در سال 1939 و فرانسه خواهد برداشت” رئيس جمهور فرانسه گفت: کلینتون در 13 جولای.

شیراک را gung-ho روح در مقابل علامت گذاری به فرانسه با بی میلی به تصویب ناتو حملات هوایی برای جلوگیری از صرب ها از برگزاری یک احتیاط مشترک با انگلیسی ها که نیز تا به حال بسیاری از نیروهای حافظ صلح بر روی زمین است. مقامات آمریکایی را رد کرد و شیراک را تجدید نظر به عنوان نمایشهایش و اشاره کرد در داخلی مدیریت یادداشت ها که شور و شوق خود را به اشتراک گذاشته نشده بود توسط خود ژنرال.

در حالی که تلاش برای طنز شیراک کلینتون شکایت در مورد بوسنی که فرار کرده بود به جای تلاش برای مبارزه با صرب.

“در جنگ بالکان وجود دارد حدود 3000 بوسنی, نیروهای, اما آنها … چپ بدون قرار دادن یک مبارزه” کلینتون گفت. “من به صحبت کردن با من نظامی مشاوران, اما آنها خیلی شک و تردید در مورد در آوردن نیروهای با هلیکوپتر به خصوص اگر Bosnians برنده مبارزه نیست. ما نمی توانیم دفاع از ارزش های دموکراتیک در انتزاعی.”

در پایان ایالات متحده و متحدان آن توافق را به یک پایه بیش از گذشته مسلمان محاصره ایستاده در شرق بوسنی گراژده تهدید عظیم هوایی تلافی اگر آن مورد حمله قرار گرفت. یک کرواتی توهین آمیز علیه صربها در غرب بوسنی در ماه اوت سال 1995 redrew نقشه و مجبور صرب ها به میز مذاکره بدون وعده رفراندوم.

پایان جنگ یک سیاست خارجی دستاورد برای آمریکا که با پیروزی در انتخابات مجدد در سال 1996. کلینتون مقالات در خدمت به عنوان یک یادآوری با این حال چگونه نزدیک ما آمد به از دست دادن در بوسنی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net