بایدن یک طرح مشاغل و اشک را به پاسخ کاوید ترامپ در میشیگان هل داد

WARREN, Mich. — Joseph R. Biden Jr. to president Trump on Wednesday over new revelations from a forthcoming book by the journalist Bob Woodward that the president knowingly minimized the risks of the coronavirus, arguing that Mr. Trump had lied to the American public and put lives in danger.

اظهارات آقای بايدن به عنوان بخشی از تلاش گسترده تر برای به عهده گرفتن آقای ترامپ بر سر حفاظت از مشاغل آمريکا، و سرزنش دست زدن رئيس جمهوری به همه گير برای فرو رفتن ملت در رکود اقتصادی در سال جاری مطرح شد.

آقای بايدن در جريان سفری به ايالت بحرانی ميدان جنگ ميشيگان گفت: او اطلاعات را داشت. او می دانست که چقدر خطرناک است. و در حالی که این بیماری مرگبار از ملت ما پاره شد، او نتوانست کارش را عمداً انجام دهد. این خیانت مرگ و زندگی به مردم آمریکا بود.»

آقای بایدن افزود: فراتر از حقیر است و جزئیات بحران هایی را که ملت در نتیجه همه گیر که بسیار فراتر از هزینه های سرسام آور بهداشت عمومی است، با آن مواجه است. “این یک تخریب وظیفه است. این یک رسوایی است.”

آقای بايدن روز چهارشنبه در جريان مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی سی ان ان از زبان حتی تيزتر برای انتقاد از پيام متناقض آقای ترامپ در مورد گرانش همه داري استفاده کرد.

آقای بایدن گفت: همه چیز در مورد این بود که مطمئن شویم بازار سهام پایین نمی آید، که دوستان ثروتمندش هیچ پولی را از دست نداده اند. اون يه پرچم سفيد رو تکون داد اون رفت . اون هيچ کار لعنتي نکرد . بهش فکر کن . به کاري که نکرد فکر کن . این تقریبا جنایی است.”

و آقای بایدن شامگاه چهارشنبه در تبادل با خبرنگاران پرسید که آیا آقای ترامپ را مسئول «هزاران کشته» با توجه به دانشی که رئیس جمهور در اوایل سال داشته است، سرزنش می کند یا خیر، آقای بایدن پاسخ داد: «بله، من این کار را می کنم. من کاملا انجام می دهم.”

آقای بايدن در سخنرانی در فضای باز خود در مقر منطقه يک کارگران خودروی متحد در وارن، ميچ، به رکورد رئيس جمهوری در مورد اقتصاد حمله کرد و پيشنهاد کرد که آقای ترامپ به وعده های خود به کارگران آمريکايی در مورد طیفی از مسائل عمل کرده است. او همچنین رکورد خود را در مورد مسائلی مانند ایجاد شغل و نگه داشتن کار در ایالات متحده به جای اجازه دادن به آن حرکت در خارج از کشور شلاق زد.

این اظهارات نشان دهنده تلاش آقای بایدن، معاون سابق رئیس جمهور برای معطادف کردن تمرکز کمپین به اقتصاد پس از هفته ها توجه به مسائل ناآرامی های مدنی و مجموعه ای از جنجال های مربوط به ترامپ بود.

سخنرانی آقای بایدن همچنین نمایش دیگری از چگونگی تلاش او برای مبارزات انتخاباتی فردی در جریان همه گیر بود: او در پارکینگ صحبت کرد، روزنامه نگاران و تعداد کمی دیگر از حاضران در فاصله ای در محافل سفید پوست نشسته بودند.

تعدادی از همدستان آقای بايدن در هفته های اخير روشن ساخته بودند که می خواهند او را بيشتر بر رهبری اقتصاد آقای ترامپ متمرکز کنند، کاری که آقای بايدن روز چهارشنبه سعی کرد در شرايط سخت گيرانه ای انجام دهد.

آقای بایدن در سخنرانی خود که در آن از کارگران خودکار درخواست های مستقیم کرد، گفت: «او اقتصاد ما و کشور ما را شکست داده است.»

معاون سابق رئیس جمهور که در مقابل یک پرچم غول پیکر آمریکا و آرایه ای از خودروهای درخشان ایستاده بود، برنامه هایی را برای تغییر کد مالیاتی برای دلسرد کردن مشاغل متحرک در خارج از کشور و پاداش دادن به شرکت ها برای سرمایه گذاری در تولید داخلی اعلام کرد. او همچنین قول داد برای اطمینان از خرید کالاهای آمریکایی در روند تدارکات فدرال، یک سری اقدامات اجرایی انجام دهد.

آقای بايدن که هم اکنون پيشنهاد کرده است نرخ ماليات شرکت ها را از ۲۱ درصد به ۲۸ درصد بالا برد، مجازات مالياتی با هدف شرکت های آمريکايی که شغل را به کشورهای ديگر منتقل می کنند، که به آفشورینگ معروف است، ايجاد خواهد کرد. مجازات را به “سود هر تولید توسط یک شرکت ایالات متحده در خارج از کشور برای فروش بازگشت به ایالات متحده اعمال می شود،” ضربه زدن به نرخ مالیات به نزدیک به 31 درصد در آن سود.

این مجازات به طور موثر به عنوان یک مالیات جدید بر شرکت های آمریکایی که محصولات در خارج از کشور و فروش آنها را به مشتریان در ایالات متحده خدمت می کنند، اما آن را به شرکت های متعلق به خارجی که در آمریکا فعالیت می کنند و واردات محصولات برای فروش اعمال نمی شود. کارشناسان محافظه کار مالياتی روز چهارشنبه گفتند اين اختلاف شرکت های آمريکايی را ناخوشایند خواهد کرد و احتمالا آنها را به فروش عمليات خارجی خود به رقبا سوق خواهد داد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im