به عنوان آتش سوزی سوختگی خارج از کنترل، ساحل غربی چهره غیر قابل تصور

سان فرانسیسکو — در سراسر چشم انداز جهنمی از دود و خاکستر ، مقامات در اورگان ، کالیفرنیا و ایالت واشنگتن نبرد برای مهار آتش سوزی مگا در روز یکشنبه به عنوان بادهای تغییر تهدید به سرعت بخشیدن به فروغ است که swath غیر قابل تصور از زمین در سراسر غرب سوزانده شده است.

ورود بادهای قوی تر در روز یکشنبه حل و فصل خدمه آتش نشانی در حال حاضر توسط هفته ها مبارزه با فروغ است که مصرف حدود 5 میلیون هکتار از جنگل های خشک شده، سوزانده جوامع متعدد و ایجاد آنچه در بسیاری از نقاط به عنوان بدترین کیفیت هوا در این سیاره اندازه گیری شد.

رایان والبرون، هواشناس آب و هوای آتش نشانی با سرویس ملی آب و هوا می گوید: «فقط آتش سوزی زیادی وجود دارد. “و خيلي دود”

آتش سوزی ها که تنها در هفته گذشته دست کم ۲۴ نفر را کشته است، منطقه را در اندوه و ترس فرا گرفته است، چرا که زمین های عادلانه برای بسیاری که از خانه هایشان مجبور شده اند به اردوگاه های پناهندگان تبدیل شده است. دود خفگی یک pall تاریک بر فراز آسمان ریخته و ایجاد چشم انداز فاجعه تغییر آب و هوا است که بدترین سناریوهای مورد برای آینده یک واقعیت وحشتناک برای حال ساخته شده است.

سناتور جف مرکلی، دموکرات اورگن، روز یکشنبه در برنامه تلویزیونی گفت: «من ۶۰۰ مایل بالا و پایین ایالت رانندگی کردم و هرگز از دود فرار نکردم.» وی می گوید: «ما هزاران نفر داریم که خانه هایشان را از دست داده اند. من هرگز نمی توانستم این را تصور کنم.»

با سوختن غرب اجماعی در میان دانشمندان از نقشی که تغییرات آب و هوایی در اندازه و شدت آتش سوزی ها بازی می کند وجود دارد.

فیلیپ بی دافی، دانشمند آب و هوا که رئیس مرکز تحقیقات آب و هوایی وودول است، می گوید: «اساساً علم بسیار بسیار ساده است.»

دکتر دافی، فیزیکدان می گوید: «شرایط گرم تر و خشک تر سوخت خشک تری ایجاد می کند.» “چه می توانست آتش به راحتی خاموش در حال حاضر فقط رشد می کند بسیار سریع و خارج از کنترل می شود.”

بادها اغلب عامل تعیین کننده بین آتش سوزی هایی هستند که می توانند کنترل شوند و بادهایی که با چنین شور و سرعتی حرکت می کنند که بهترین کاری که مقامات می توانند انجام دهند این است که مردم را از سر راه خارج کنند.

آتش نشانان روز يکشنبه با آتش سوزی بوبکات در سانتا آنيتا کنیون در آرکاديا، اعتبار… اریک تایر برای نیویورک تایمز

آقای والبرون از سرويس ملی آب و هوا گفت انتظار می رود بادهای حاصل از يک سيستم طوفان آهسته در سواحل اورگن بيشتر هفته به طول انجامد و در ۱۵ تا ۳۰ مايل در ساعت منفجر شوند. بادها می توانستند اثر مفید پاکسازی برخی از مه دود سمی شناور در جو از لس آنجلس تا سیاتل را داشته باشند. اما برای آتش نشانان، تغییر بادها نشان دهنده تغییر ۱۸۰ درجه ای جهت در بسیاری از مناطق است و پیشرفت آن ها در مهار آتش سوزی ها را تهدید می کند.

سرویس ملی آب و هوا به دلیل چشم انداز آب و هوای بادخیز و خشک در جنوب اورگن و شهرستان های نزدیک در کالیفرنیا یک «هشدار پرچم قرمز» صادر کرد.

در کالیفرنیا که از زمان ویران شدن کشور شراب در شمال سانفرانسیسکو در سال ۲۰۱۷ هر سال آتش سوزی های فاجعه باری را تجربه کرده است، آتش سوزی ها به بسیاری از همان مناطقی که پیش از این سوزانده شده بود تجاوز می کند و ضربه های جدیدی را اضافه می کند. شهر پارادایس که در آن بیش از ۸۰ نفر در یک طوفان آتش نشانی در سال ۲۰۱۸ جان خود را از دست دادند و بیشتر سازه ها از بین رفت، در لبه یکی از بزرگترین آتش سوزی هایی است که اکنون در این ایالت در حال خشم است.

در اورگن، فروغ در حال رسیدن به مناطق دست نخورده توسط آتش برای دهه ها.

مارگوت کوپر که در سه دهه اخیر در Scio، Ore.، یک شهر کشاورزی و ورود به سیستم در جنوب شرقی پایتخت ایالتی، سالم زندگی می کرده است، می گوید: «ما تا به حال چیزی به این نزدیک نداشتیم. “این اولین بار است که آن را به معنای واقعی کلمه در حیاط خلوت ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im