در حالی که ترامپ دوباره علم را رد می کند، بایدن او را «آتش سوزی آب و هوا» می نامد

واشنگتن — با آتش سوزی مواج در سراسر غرب ، تغییرات آب و هوایی در زمان مرحله مرکز در مسابقه برای کاخ سفید در روز دوشنبه به عنوان معاون سابق رئیس جمهور جوزف R. بایدن جونیور به نام رئیس جمهور ترامپ “آتش سوزی آب و هوا” در حالی که رئیس جمهور گفت که “من فکر نمی کنم علم می داند” آنچه در واقع اتفاق می افتد.

یک روز از ظاهر دوئل گذاشته از تفاوت های آشکار بین دو نامزد، رئیس جمهور فعلی است که مدت هاست تمسخر تغییرات آب و هوایی به عنوان یک حقه و نورد مقررات زیست محیطی و چلنجر است که خواستار یک کمپین تهاجمی برای جلوگیری از گازهای گلخانه ای سرزنش برای آب و هوای به طور فزاینده شدید است.

آقای ترامپ پس از هفته ها سکوت عمومی در مورد شعله های آتش که صدها هزار نفر را از خانه هایشان مجبور کرده است، جوامع و جنگل ها را محو کرده، میلیون ها جریب را سوزانده، منطقه را در دود کفن کرده و دست کم ۲۶ کشته بر جای گذاشته است، به کالیفرنیا پرواز کرد. اما حتی هنگامی که با فرماندار کالیفرنیا و دیگر مقامات ایالتی مواجه شد، رئیس جمهور اصرار داشت که بحران را تنها به مدیریت ضعیف جنگل منتسب کند نه تغییرات آب و هوایی.

آقای بايدن به نوبه خود با استناد به نه تنها وضعيت اضطراری کنونی در ساحل غربی بلکه جاری شدن سيل در غرب ميانه و گردبادها در امتداد ساحل خليج فارس، به رکورد آقای ترامپ در مورد آب و هوا حمله کرد و اظهار داشت که انفعال و انکار رئيس جمهوری از ويراني غذا داده است. نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری در یک سخنرانی در فضای باز در موزه ای در ویلمینگتون، دل، به دنبال نقاشی دوره دوم ترامپ به عنوان خطری برای حومه کشور بود و حمله رئیس جمهور به او را تلنگر زد.

“اگر چهار سال دیگر از انکار آب و هوایی ترامپ داشته باشید، چند حومه شهر در آتش سوزی سوزانده خواهند شد؟” آقای بایدن پرسید. وی تصریح کرد: چند محله حومه شهر سیل زده خواهد شد؟ چند تا حومه شهر توي ابراستورم ها منفجر ميشه؟ اگر چهار سال دیگر در کاخ سفید به آتش سوزی آب و هوا وقت می دهید، چرا اگر ما بیشتر آمریکا را به آتش بکشیم، کسی تعجب می کند؟»

سیاست گذاری در حالی صورت گرفت که تیم های آتش نشانی در سراسر ساحل غربی روز دوشنبه با بادهای جابه جا و آب و هوای خشک تر نبرد کردند و جبهه های آتش سوزی اضافی را برانگیختند که تهدید می کردند از جنگل ها روشن می شوند و بیشتر کشور را با دود خطرناک و سقوط خاکستر می پوشانند. تا بعد از ظهر دوشنبه، هازه در بخش عمده ای از ایالات متحده گسترش یافته بود و می توانست بر فراز نیویورک و واشنگتن دیده شود.

دود سنگین نگه داشته برخی از هواپیماهای آتش نشانی زمین به عنوان آتش به مناطق جدید تحت فشار قرار دادند، باعث تخلیه تازه در آیداهو، اورگن و کالیفرنیا.

در اورگن، با تعداد کشته شدگان تایید شده 10 همراه با 22 نفر دیگر از دست رفته، دولت کیت براون گفت که دولت در حال گرفتن حمایت آتش نشانی از تا آنجا که داکوتای شمالی و میشیگان است. او از کمک های ملی ابراز قدردانی کرد و گفت دولت می تواند از تمام کمک هایی که می تواند به دست بیاید استفاده کند. خانم براون گفت: بدون پرسش، دولت ما به حدود خود رانده شده است.

داگ گراف، رئیس حفاظت از آتش سوزی در وزارت جنگلداری اورگن گفت خدمه پیشرفت هایی حاوی آتش سوزی داشته اند. اما وی گفت باران های پيش بينی شده روز دوشنبه تحقق نمی يافت و بادها تهديد کردند شرايط آتش سوزی را در برخی مناطق تشديد خواهند کرد. آقای گرافه گفت باران هایی که اکنون ممکن است روز چهارشنبه یا پنجشنبه بیاید نیز می تواند شامل رعد و برق باشد و خطر آتش سوزی های جدید را بالا برد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im