به عنوان ساحل غربی می سوزد، جوامع باز کردن با هر مرگ

سان فرانسیسکو — آنها زندگی می کردند بیش از 500 مایل از یکدیگر — یکی در کوهپایه های چوبی از سیرا نوادا ، شمال شرقی پایتخت کالیفرنیا ، ساکرامنتو ، دیگری در دره ضخیم جنگلی شرق اورگان پایتخت ، سالم.

جوسیاه ویلیامز، 16 ساله.

وایات تافت، 13 ساله.

آنها زندگی جوان قطع کوتاه، قربانیان آتش سوزی های بزرگ غربی در سال 2020 بود.

ورود فصل آتش سوزی به غرب آمریکا همواره ترس از مرگ و میر به ویژه در میان سالمندان و درمانگاه ها را به همراه دارد که قادر به فرار از شعله های آتش نیستند.

اما مرگ جوسیاه و وایات، دو نوجوان ورزشی، با سرعت و وحشی شدن آتش سوزی هایی صحبت می کنند که امسال رکورد تعداد هکتار ها را سوزانده است، چهار میلیون نفر در کالیفرنیا و اورگن با هم ترکیب شده اند.

با پتو زدن دود غلیظ بخش های بزرگی از واشنگتن، اورگن و کالیفرنیا و تخلیه ده ها هزار نفر، آتش سوزی ها بدترین آتش سوزی ها در دهه های اخیر بوده است که با تغییرات آب و هوایی تشدید شده است. تا روز شنبه آتش سوزی در کاليفرنيا ۲۶ برابر خاک بيشتر از آنچه در همان زمان در سال گذشته داشت سوزانده بود.

در سراسر غرب این آخر هفته، مقامات اجرای قانون در حال جستجو جوامع سوزانده شده برای افراد گمشده بودند. يک مقام مديريت اضطراری در اورگن روز جمعه گفت اين ايالت برای يک “حادثه مرگ و میر دسته جمعی” مهار می کند.

دست کم ۲۰ نفر در آتش سوزی ها جان خود را از دست داده اند که ده ها نفر ديگر مفقود شده اند و فصل اوج آتش سوزی تنها در بسياری از نقاط غرب آغاز می شود.

در میان کسانی که جان خود را از دست داده اند، پسری ۱ ساله به نام اوریل بود که هنگام بازدید از اموالشان در اوکسانوگان، واش، هنگامی که پدر و مادرش در اثر آتش سوزی به دام افتادند، کشته شد. آن ها پس از تلاش برای فرار با نوزاد در یک کامیون، در کنار رودخانه ای با سوختگی های جدی نجات یافتند. یک زن ۷۷ ساله هنگامی که شعله های آتش بر خانه اش و ماشینش در کوهپایه های سیرا نوادا پیشی گرفت، جان خود را از دست داد.

اگر چه آتش سوزی در سال های گذشته کشنده تر ثابت کرده اند — طوفان آتش سوزی در سال 2018 که decimated شهر بهشت در کالیفرنیا کشته بیش از 80 نفر در یک شب تنها — اعداد مبهم ضربه ای که هر مرگ به ارمغان می آورد به جوامع کوچک که در آن آتش سوزی باعث چنین ترور.

آتش سوزی ها در سال جاری بيشتر در مناطق کم جمعيت تر سوزانده شده است و شمار کشته شدگان را نسبتا کم نگه داشته است، هرچند آتش سوزی ها در اورگن در نزديکی حومه پورتلند در حال اینچ شدن است. کارشناسان می گویند تغییرات آب و هوایی ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و نفت آتش سوزی ها را بدتر کرده است.

در Scio، Ore.، ورود به سیستم و شهر کشاورزی در دره ویلامت که در آن Wyatt Tofte به مدرسه راهنمایی رفت، یک معلم و مدیر مدرسه رفت درب به درب به همکلاسی های Wyatt در روز جمعه به آنها را بررسی کنید. آغاز مدرسه که از راه دور برگزار خواهد شد، با آتش سوزی ها به تأخیر افتاده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im