به عنوان آتش سوزی مختل مدارس، ‘همه گیر در واقع کمک کرده است’

خاکستر از آسمان نارنجی آخرالزمانی سقوط کرد به عنوان جنیفر ویلن رانندگی به خانه در هفته گذشته از تنها مدرسه در بری کریک کوچک، کالیفرنیا، جایی که او برداشت تا یک جفت از نقاط داغ Wi-Fi برای کلاس های از راه دور دختران خود را. ساعاتی بعد، تلفن همراه او با هشدار اضطراری فوران کرد: بلافاصله تخلیه کنید.

تا صبح روز بعد، آنچه یکی از مقامات آن را «دیوار عظیم آتش» توصیف کرد، تمام شهر کالیفرنیای شمالی حدود ۱۲۰۰ نفر را فرا گرفته بود و ۹ نفر از ساکنان از جمله یک پسر ۱۶ ساله را کشت و مدرسه و تقریباً هر خانه و کسب و کار را نابود کرد.

خانم ولین و خانواده اش در ۶۰ مایلی دورتر به یک اتاق هتل گرفتگی فرار کردند. او در وحشت خود گرفتن ماسک را فراموش کرده بود، اما نقاط داغ را به همراه لپ تاپ های دخترانش و کتاب های مدرسه داشت. روز دوشنبه اين دو دختر قصد دارند با معلمان خود در مورد زوم ملاقات کنند و در ميان هرج و مرج به دنبال مقداری آسودگی هستند.

خانم ویلن گفت: «آنها هنوز قادرند در مدرسه باشند.» با اینکه مدرسه به زمین سوخت.

به عنوان بدترین فصل آتش سوزی در دهه ها سوزان غرب در میان همه گیر هنوز مواج، خانواده ها و مربیان که در حال حاضر شروع عجیب ترین و چالش برانگیزترین سال مدرسه از طول عمر خود را در سراسر دوباره آسیب دیده است. ده ها هزار نفر مجبور به فرار از خانه های خود شده اند و برخی برای از دست دادن کل جوامع خود سوگواری می کنند.

اما در میان بلایای دوقلو، آماده سازی یادگیری از راه دور که مدارس ساخته شده برای ویروس کرونا در حال ارائه یک تغییر عجیب از ثبات برای معلمان و دانش آموزان، اجازه می دهد بسیاری از ماندن متصل و راحتی در شکل غیر منتظره ای از جامعه مجازی است.

پتسی آفورد، مدیر دبستان بری کریک می گوید: «همه گیر در واقع کمک کرده است.»

به نظر می رسد مدارس شهرهای دیگر که بیشتر در اثر آتش سوزی ها آسیب دیده اند، از شعله های آتش جان سالم به در برده اند، اما همان طور که در بری کریک، دانش آموزان آن ها زخم خورده و پراکنده شده اند. آتش سوزی ها برخی از مدارس وست کوست را بر آن داشت تا کلاس ها را به تاخیر بیندازند یا لغو کنند و مربیان در سراسر بخش هایی از کالیفرنیا، واشینگتن و اورگن روزهای اخیر را صرف ردیابی دانش آموزان برای بررسی ایمنی خود کرده اند.

برخی از مدارس از راه دور به تدریس ادامه داده اند یا در حال آماده شدن برای این کار در این هفته هستند، حتی در حالی که خانواده ها خود را در هتل ها، پناهگاه ها و خانه های بستگان هودلینگ می بینند.

60 دانش آموز ابتدایی بری کریک در مهد کودک را از طریق کلاس هشتم مدرسه عملا در تاریخ 12 اوت آغاز شده است. اگرچه این ساختمان در حالی به سیندر ها کاهش یافت که آتش سوزی در سه شنبه و چهارشنبه شهر را raked کرد، اما بیشتر دانش آموزان از قبل لپ تاپ های مدرسه ای داشت، در حالی که معلمان که همگی در شهرهای دیگر زندگی می کنند، مجبور به تخلیه نشدند. خانم آفورد گفت: پس آنها بالا و آماده رفتن هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im