به عنوان Coronavirus گسترش می یابد بنابراین آیا ضد چینی احساسات

در ژاپن هشتگ #ChineseDon’tComeToJapan شده است روند در توییتر. در سنگاپور دهها هزار نفر از ساکنان را امضا طومار خواستار دولت به ممنوعیت اتباع چینی از ورود به کشور.

در هنگ کنگ, کره جنوبی و ویتنام, کسب و کار ارسال داشته اند نشانه ها می گویند که سرزمین اصلی چین به مشتریان خوش آمدید. در فرانسه در صفحه اول تیتر در روزنامه های منطقه ای هشدار داده بود که “وضعیت زرد.” و در حومه تورنتو پدر و مادر خواستار آن شدند که یک مدرسه منطقه نگه داشتن کودکان از یک خانواده که به تازگی از چین خارج از کلاس برای 17 روز.

گسترش سریع مرموز coronavirus است که بیمار بیش از 7,700 مردم — اکثریت قریب به اتفاق در چین همه از 170 مرگ و میر وجود دارد — به راه انداخته است موجی از وحشت و در برخی موارد آشکار ضد چینی احساسات در سراسر جهان است.

در حالی که مقامات بهداشت عمومی تقلا برای مهار بحران ترس از خطرناک شیوع سوخت بیگانه ستیزی به عنوان موجی از وحشت گسترش می یابد که در زمان به مراتب پیشی گرفته عملی نگرانی.

در زمانی که افزایش چین به عنوان یک اقتصاد جهانی و قدرت نظامی اتحاد بی قراری همسایگان خود در آسیا و همچنین رقبای خود را در غرب coronavirus تغذیه به نهفته تعصب در برابر مردم از سرزمین اصلی چین است.

“برخی از بیگانه ستیزی است که به احتمال زیاد undergirded با گسترده تر سیاسی و اقتصادی تنش ها و نگرانی های مربوط به چین است که در حال تعامل با مطلب اخیر ترس از سرایت گفت:” کریستی Govella استادیار مطالعات آسیایی در دانشگاه هاوایی در Manoa.

برخی از پاسخ به شیوع بیماری دیده می شود به عنوان یک منطقی محاسبه بر اساس خطر عفونت: شرکت های هواپیمایی لغو پروازها به مقصد ووهان مرکز اپیدمی و دیگر شهرهای چین و سازمان کنفرانس درخواست هیئت چینی نه حضور.

کشورهایی مانند مالزی و فیلیپین و روسیه و ویتنام را به طور موقت متوقف صدور کلاس های خاصی از ویزا به مسافران از استان هوبی که در آن ووهان واقع شده است و یا چین در دسترس نباشد.

“من فکر می کنم وقت آن است که برای قرار دادن موقت ‘را وارد کنید علامت’ در آستان ما برای بازدید کنندگان از چین گفت:” رالف Recto, یک نماینده مجلس در فیلیپین.

بانکوک ساکنان اجتناب از مراکز هستند که به خصوص محبوب با گردشگران چینی است. یک جراحی پلاستیک در ثروتمند Gangnam محله سئول دستور کارمند که آنها می توانید مشتریان چینی تنها اگر آنها می تواند ثابت کند که آنها شده اند در کره جنوبی برای 14 روز یا بیشتر پتانسیل دوره است که این ویروس می تواند دروغ خفته.

در یک رستوران سوشی در محله است که پس از مستقر بازار ماهی Tsukiji در توکیو که در آن حدود 90 درصد از مشتریان چینی, Yaeko Suenaga, 70, سرور, گفت که او درک کرد که چرا برخی از فروشگاه ها ممکن است می خواهم به رد بازدید کنندگان از چین است.

“من فکر نمی کنم این ترس از تبعیض” خانم Suenaga گفت: “اما از این ترس واقعی است که انسان را از آلوده شدن به یک ویروس که ممکن است منجر به مرگ شود.” خانم Suenaga گفت که رستوران خود را ادامه خواهد داد به خوش آمدید همه مشتریان, اما از آن است که کارگران می پوشیدن ماسک.

آن است که همیشه آسان نیست برای تشخیص مرز بین قابل فهم ترس و تردید تبعیض است. اما برخی از اقدامات حفاظتی باید به طور موثر به مبلغ نژادی یا قومی پروفایل.

در جعبه نان یک banh سکته قلبی رستوران در مرکز توده های توریستی محبوب پاسگاه مرزی در ویتنام, صاحبان ارسال شده موقت ثبت نام در خارج از نمای خود را در این ماه خواندن “ما نمی توانیم سرویس چینی متاسفم!” تا ساحل Danang Riverside Hotel شنبه اعلام کرد که آن را نمی خواهد قبول هر چینی مهمانان از آنجا که از virus.

کونگ وینگ غذا در یک رستوران زنجیره ای در هنگ کنگ اعلام کرد در Facebook پست در روز چهارشنبه که این امر تنها در خدمت مراجعان صحبت کردن به زبان انگلیسی یا کانتونی شهر مادری گویش یک زبان مجزا از ماندارین صحبت در سرزمین اصلی. کسب و کار شده است آوازی حامی, هنگ کنگ, جنبش دموکراسی که افزایش یافته است تا در سرپیچی از پکن است.

کارشناسان بهداشت عمومی گفت: آنها درک برخی از انگیزه. “در یک معنا این یک واکنش طبیعی به سعی کنید فاصله خود را از یک علت بالقوه بیماری به خصوص هنگامی که وجود دارد هیچ درمان شناخته شده” گفت: کارن Eggleston, مدیر آسیا و سیاست های بهداشتی برنامه در Shorenstein آسیا-اقیانوس آرام مرکز تحقیقات در دانشگاه استنفورد.

اما نمونه هایی در هر دو توده ها و رسانه های اجتماعی را به وضوح عبور یک خط است. در استرالیا, هرالد سان, یک مرداک متعلق به روزنامه, انتشار سخنان “چین ویروس پاندا-آمونیوم” بیش از یک تصویر از یک ماسک قرمز. بیش از 46,000 مردم ساکن جامعه چینی در استرالیا امضا طومار که به نام تیتر “غیر قابل قبول نژاد تبعیض است.”

Le Courrier پیکارد, روزنامه های منطقه ای در شمال فرانسه باعث خشم با آن “وضعیت زرد” تیتر این ماه است. این روزنامه بعد از آن عذرخواهی کرد.

در توییتر در ژاپن که در آن طولانی شده است خبري در مورد رفتار با گردشگران چینی, نظر باید آنها برچسب “کثیف” و “حساس” و آنها را به نام “bioterrorists.”

دروغ است, نیز در حال اجرا بالا است. بسیار مشاهده ویدئو یوتیوب در کره جنوبی ادعا می کند که سلاح های بیوشیمیایی تسهیلات در چین به بیرون درز coronavirus یک نظریه که به دست آورده پول در دیگر نقاط جهان است. در استرالیا جعلی ارسال گردش در Instagram هشدار داد که مغازه ها در سیدنی حاوی اقلام مانند کوکی ها ثروت برنج و چینی “Red Bull” آلوده شده بودند.

این قسمت از نژادپرستی را جاروب افراد دیگر آسیایی تبار. در فرانسه یک زن ویتنامی با روزنامه لوموند که به او توهین شده توسط یک راننده خودرو که فریاد زد: “نگه داشتن خود را از ویروس های چینی!” و “شما خوش آمدید در فرانسه” را به عنوان او به سرعت دور از طریق یک گودال پاشش ،

در استرالیا اندی, Miao, 24, an قومی چینی استرالیا که بازگشت این ماه از سفر به چین گفت که سواران حمل و نقل عمومی به او عجیب و غریب به نظر می رسد اگر او با پوشیدن یک ماسک صورت.

“این باعث می شود افرادی مثل من که بسیار بسیار استرالیا احساس غیر خودی” آقای Miao گفت. “این قطعا استناد بسیاری از گذشته کلیشه های نژادی.”

چینی و آسیایی در عمومی قرار گرفتند و مشابه بیگانه واکنش در طول شیوع بیماری سارس در سال 2003 است. اما در حال حاضر به مراتب بیشتر چینی در حال سفر در خارج از کشور: به گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری مسافران چینی ساخته شده و حدود 150 میلیون سفرهای خارج از کشور در سال 2018 تا بیش از 14 درصد از سال قبل است.

چین مستند از ده ها میلیون نفر از مردم در نظر گرفته شده برای جلوگیری از گسترش این ویروس ممکن است ترغیب دولت های دیگر به افتاد گفت: کویچی ناکانو یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه سوفیا در توکیو.

“واقعیت این است که دولت چین به خودی خود درمان مردم می خواهم که در برخی از راه های فعال کردن یا تشویق برخی از افراد دیگر و یا دولت ها را به همان اندازه سخت گیرانه اقدامات” آقای ناکانو گفت.

برخی از دولت ها در حال تلاش برای کاهش وحشت. در تورنتو سیاستمداران یک هیئت مدیره مدرسه و برخی از گروه های اجتماعی را صادر کرده درخواست های عمومی برای جلوگیری از تکرار نژادپرستی که جاروب شهرستان در سال 2003 زمانی که آمريکا به کشته شدن 44 نفر وجود دارد.

“در حالی که این ویروس می توان به یک استان در چین, ما باید محتاط است که این نمی تواند به عنوان یک ویروس” هیئت مدیره مدرسه در نیویورک منطقه حومه با آسیایی, بسیاری از ساکنان گفت: در بیانیه صادر شده در روز دوشنبه. “در زمان مانند این ما باید گرد هم می آیند به عنوان کانادایی و جلوگیری از هر گونه اشاره به بیگانه ستیزی که در این مورد می تواند قربانی ما شرق آسیا جامعه است.”

اگر چه اندونزی به حالت تعلیق پروازها از ووهان فرماندار غرب سوماترا Irwan Prayitno نادیده گرفته یک درخواست از شهروندان برای رد تمام گردشگران چینی است. روز یکشنبه او شخصا رفت به فرودگاه به استقبال 174 بازدید کنندگان چینی از جنوب غربی شهر کونمینگ.

در Ginza خرید منطقه توکیو است که اغلب thronged با گردشگران Michiko Kubota اجرا می شود که یک بوتیک گفت که او امیدوار است که دولت ژاپن ممکن است کار بیشتری برای کمک به چین مانند ارسال ماسک و یا دیگر لوازم پزشکی.

“ژاپن و چین ممکن است انتقادی از یکدیگر گاهی اوقات اما محبت متقابل است,” خانم Kubota گفت. “من امیدوارم که ما می توانیم برای کمک به از بین بردن ترس در چین نیز هست.”

گزارش شد کمک توسط ایان Austen, هانا راش Aurelien Breeden, Jason Gutierrez, Makiko Inoue, ایزابلا Kwai سو هیون لی, پارچه ململ مه ست Mydans کاترینا Northrop جین وو, Eimi Yamamitsu و لی یوان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>