به عنوان سرباز افغان, کشته شدن 2 آمریکایی در مذاکرات صلح نونهالان

ننگرهار افغانستان — رئیس جمهور تهمت ایستاده بود در یک مه آلود نم نم باران در پایگاه نیروی هوایی دوور به عنوان باقی مانده از امریکا آخرین دو تلفات در جنگ طولانی در افغانستان وارد صفحه اصلی.

یادآوری سکوت شکسته شد و توسط نگران گریه می کند از جوان بیوه Sgt. کلاس اول خاویر J. گوتیرز که به سرعت از سوی هواپیما به عنوان فلز مورد برگزاری شوهرش بدن و Sgt. کلاس اول Antonio R. رودریگز بودند که کشیده. “هیچ!” او فریاد زد تماس نام خود را بیش از و بیش از.

تنها چند ساعت قبل از این که مراسم مختصر در فوریه. 10 رئیس جمهور تهمت ساخته شده بود اهمیت تصمیم, به دیپلمات های خود را به یک چراغ سبز برای یک توافق صلح با طالبان که منجر به آمریکا خروج نیروهای نظامی و احتمالا آغاز پایان آمریکا طولانی ترین جنگ.

این بود که یک بار به نام “خوب جنگ” “جنگ ضرورت است.” زمانی که سربازان آمریکایی اشغال افغانستان در سال 2001 — رانده سپتامبر. 11 القاعده حملات در خاک آمریکا و سرنگون طالبان سرکوبگر دولت آنها استقبال بخش های بزرگی از افغانستان و جامعه است.

اما پس از جنگ تبدیل به یک خونریزی بن بست که در آن حتی برخی از سربازان افغان به نوبه خود اسلحه در آمریکا خدمات اعضا مشاهده آنها را به عنوان مهاجمان به جای همکاران. آمریکا sergeants سوگواری در دوور پایگاه نیروی هوایی کشته شدند توسط یک سرباز افغان که یونیفرم, حقوق و دستمزد و M249 نور, مسلسل پرداخت شد برای ایالات متحده است.

از تقریبا 3500 کل آمریکا و ناتو مرگ و میر در این جنگ مقامات آمریکایی می گویند بیش از 150 کشته شده اند در جمله “سبز بر آبی” حمله — ضرب و جرح بسیار مخرب به ماموریت آمریکا که خود را دارند اصطلاحات برای توصیف آنها. مشکل شده است به قدری فراگیر است که سربازان اختصاص داده شده به گارد آمریکایی خود رفقا که مخلوط با نیروهای افغان. آنها باید یک نام ویژه هم: فرشتگان نگهبان.

هنگامی که جنگ شروع شد و در پاییز سال 2001 گروهبان گوتیرز و گروهبان رودریگز بودند فقط پسران. گروهبان جاوید ارتش افغانستان یک سرباز با یک نام که خواهد خود را تبدیل به قاتل یک کودک نو پا. زمان مسیر خود عبور نزدیک به دو دهه بعد در یک گرد و خاکی جنوب شرق افغانستان ایجاد کرد همه سه مرد تبدیل شده بود پیر در جنگ.

ارتش هفتم نیروهای ویژه گروه که دو sergeants متعلق به حال شده است در افغانستان فقط چند هفته. اما گروهبان Gutierrez, سن آنتونیو, وابسته به تکزاس و گروهبان رودریگز, Las Cruces, New Mexico بود پیوست و در سال 2009. گروهبان گوتیرز, پدر چهار اعزام شده به عراق به عنوان یک سرباز قبل از رفتن به افغانستان به عنوان یک سبز کلاه بره. گروهبان رودریگز به اتمام بود 10 تورهای در افغانستان برای اولین بار به عنوان یک تکاور ارتش و بعد از آن با نیروهای ویژه است.

خود را نیروهای ویژه تیم بود پشت در افغانستان فقط به عنوان مذاکرات صلح شد, رسیدن به اوج دوباره همراه با تلاش برای نگه داشتن خط در برابر طالبان در این زمینه و فشار آنها را به ماندن در میز مذاکره.

شیرزاد در منطقه در شرق استان ننگرهار افغانستان ارتش مجبور به عقب رانده طالبان. اما این عملیات گیر شد. بنابراین در فوریه. 8 یک گروه از کماندوهای افغان به همراه Green Berets وارد در اوایل صبح در هلیکوپتر برای دیدن اگر آنها می تواند کمک به, با توجه به مصاحبه با بیش از یک دوجین افغانستان و مقامات آمریکایی.

ارتش افغانستان گردان گرفته بود تا خود را به عنوان پایه های یک ساختمان دو طبقه که شبیه فضای اداری بیش از بازداشتگاه های نظامی. آن را زده بود با دو خودرو بمب گذاری سال گذشته تا کمربند امنیتی در اطراف آن گسترش یافته بود. سربازان آمریکایی صعود برج در اطراف پایه حق دور نگه داشتن گارد کل زمان آنها وجود دارد.

در میان گردان سربازان بود گروهبان جاوید شش سال کهنه از ارتش افغانستان و قدیمی ترین پسر یک لایه آجر. او در کلاس 10 جعلی یک ID که ضربه او در سن دو سال و پیوست امنیتی مانند چند تن دیگر از بستگان خود را. برای 200 دلار در ماه ارتش فرستاده او را به مبارزه با طالبان.

او ازدواج کردم و او اولین فرزند خود را یک پسر سه ماه پیش. گروهبان جاوید موفق شده بود یک انتقال فقط یک ساعت رانندگی از خانه اما مشغول جنگ در شیرزاد به حال شده است قادر به رفتن به خانه به دیدار با او نشده است.

توسط غروب آن روز کار از کماندوهای افغان و آمریکایی نیروهای ویژه همکاران بود. آنها تا به حال ملاقات رهبران رفته بیش از عملیات برنامه. آنها راه می رفت در خارج از ساختمان به ترکیب حیاط منتظر هلیکوپتر خود را به آنها را دور. خورشید رفته پایین.

گروهبان جاوید خود سلاح به دست آمده از سمت ورودی ساختمان فقط پس از 6 بعد از ظهر در زمان ده گام به سوی یک ارتش افغانستان وسیله نقلیه که در آن چندین سرباز افغان شد. او با هدف مسلسل در آمریکایی ها و کماندوهای افغان نشسته اند در طرف دیگر از یک مسیر شن و شروع به سم پاشی.

تیراندازی نمی گذشته بیش از چند ثانیه. اما یک M249 می توانید از طریق اشک 200-دور مهمات کمربند در کمتر از یک سوم از یک دقیقه. وجود دارد حداقل 43 گلوله سوراخ در دیوار پشت آمریکایی ها بسیاری از آنها در ارتفاع قفسه سینه و هشت بیشتر در بلندتر خالی تانکر کامیون پشت دیوار.

یک نگهبان از یکی از برج مشخص نیست که آیا افغانستان یا آمریکا, اخراج, پشت, کشتن گروهبان جاوید و ترک دیوار پشت سر او را سوراخ سوراخ با سوراخ بیش از حد. اما سردرگمی و سوء ظن ادامه داد: برای حدود 10 دقیقه تا زمانی که نیروهای ویژه ایالات متحده — با دو نفر از آنها کشته و شش زخمی — می تواند تخلیه شود. حداقل یک سرباز افغان کشته شد و سه نفر زخمی شدند.

اولین تقلا بود برای پیدا کردن اینکه آیا آنها رو به رو شد فقط یک تیرانداز یا بسیاری از. یکی از اولین گام نیروهای ویژه در زمان خلع سلاح همه در پایه به جز کماندوهای افغان همراه با آنها و از آنها بخواهید به فایل را یکی یکی. در ابتدا سفارشات را فریاد می شد. سپس آنها اعلام شد بیش از بلندگو. یک سرباز ارتش افغانستان که مقاومت در حال خلع سلاح شد و به شدت مورد ضرب و شتم بود و زخم چاقو, چند, مقامات گفت.

“به من گفت: کسی که در کنار من این تهمت پسر فوق العاده جدی است, اگر چه او می گوید هواپیماهای بمب ما ؟” گفت: یک نیروی امنیتی افغان عضو پر از سوراخ داخل صحبت خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت های عمومی. “ما قرار داده و ما سلاح و بیرون آمد. اما در کل زمان, هلیکوپتر, پرواز بودند سربار و ما عصبی که آنها خواهد بود قابل توجه هر لحظه.”

طالبان بی وقفه فشار سربازان و پولیس به نوبه خود و مبارزه با آمریکایی ها به عنوان مهاجمان. و شورشیان قلدر سربازان و خانواده های آنها را وادار به تغییر طرف یا ترک مبارزه در دسترس نباشد.

در همان زمان به عنوان نیروهای ایالات متحده باید خود را منقبض حضور و تعامل به طور منظم با سرباز افغان در حملات هوایی آمریکا رسیده اند تعداد رکورد اغلب تپش مناطق نزدیک به جایی که سربازان آمده و گاهی اوقات کشتار غیرنظامیان است. در عصر رسانه های اجتماعی و طالبان, تبلیغات, اخبار, از این حملات به سرعت گسترش و خشم علیه آمریکا حضور می یابد.

در روزهای پس از آن افغانستان و مقامات آمریکایی در تلاش برای ایجاد که آیا گروهبان جاوید تبدیل شده بود و به طالبان پیوسته بود. در گذشته حملات خودی تصویر اغلب روشن شد حق دور: طالبان ادعا می کنند مسئولیت و سرباز سوابق تلفن و حرکات بگویید بقیه داستان.

اما هیچ گروه ادعا کرد این حمله است. گروهبان جاوید را بررسی زمینه پاک شد یک مقام امنیتی آگاه از تحولات گفت. مقامات افغان گفت که او نه در خور پروفایل طالبان infiltrator هر چند دیگران را مورد سوال که فرض است.

Gula Jan, 70, گروهبان جاوید پدربزرگ مورد مناقشه ادعا می کند که هر کسی در خانواده اش روابط به طالبان اشاره کرد این گروه تا به حال یک بار حمله کردند و خانه خود را به دلیل چند تن از بستگان او بودند در افغانستان. آنها حتی او را بازداشت یک بار بعد از او نمی تواند پرداخت جریمه شورشیان از او خواستار چرا که چند تن از بستگان خود را در ارتش خدمت کرده است.

“اگر پسر من شده بود با طالبان پس چرا طالبان باز کردن آتش بر روی دروازه من چرا آنها را نگه دارید من برای سه ماه؟” آقای Jan گفت.

آقای Jan صحبت می کرد در خانه اش فقط بعد از نوه اش را دفن. نظامی را رد کرده بود به دست و بدن به مدت شش روز. چند صد با افراد بسیاری در تماس تلفنی با شهید نشان داد تا در دفن. زیادی پرچم افغانستان کاشته شد در نزدیکی مزار.

سکوت از طالبان در مورد گروهبان جاوید حمله شد همسان کمتر از یک هفته بعد با یک خاموش آمریکا در پاسخ به یک حمله هوایی که زده یک وانت و کشته شدن دست کم هشت غیر نظامی افغان که برای رفتن به یک پیک نیک, محلی, مقامات گفت. هیچ بیانیه ای از ارتش آمریکا که مقامات افغان گفته بودند انجام شد.

تیراندازی و هوایی می تواند در یک مطلب ظریف بار — مذاکرات صلح با طالبان رسیده بود آقای تهمت میز.

در ماه سپتامبر دو طرف تا به حال نزدیک به توافق رسیده است. اما آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به نام ایران به نقل از یک بمب گذاری که به کشته شدن یک آمریکایی و یک سرباز ناتو.

این زمان با پیشرفت در مذاکرات ظاهری خیلی نزدیک — یک سخنگوی طالبان تایید کرد که روز شنبه شورشیان تا به حال به شرایط مورد توافق و امضای اتفاق می افتد توسط پایان ماه — چند در حال صحبت کردن در مورد خشونت است که هنوز هم اتفاق می افتد شاید تمایلی به ریسک هر معامله ای که انجام شده امید پایان دادن به آن است.

باقی مانده از Sergeants گوتیرز و رودریگز وارد در باران در اواخر شب دوشنبه تابوت خود را ملاقات کرد غم انگیز رئیس جمهور و پریشان خانواده.

“این بسیار عاطفی” گفت: سناتور رند پل جمهوری خواه از کنتاکی که به تماشای این مراسم در دوور. “من نمی دانم چگونه شما می توانید از طریق آن و به نفع و یا blasé در مورد جنگ است.”

Mujib Mashal و Zabihullah قاضی گزارش ها از ولایت ننگرهار افغانستان; کتی راجرز از داور Del.; و توماس گیبونز-نف از واشنگتن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de