خشم در سهامداران پرداخت ما به عنوان زنجیره ای کول لغو $150 متر در دستورKohl’s, یکی از ما بزرگترین لباس فروشان لغو ارزش میلیون ها دلار از دستورات موجود از بنگلادش و کره پوشاک کارخانه تنها چند هفته قبل از پرداخت $109m (£85m) در سود سهام به سهامداران نگهبان می دهد.

این شرکت لغو سفارشات از لباس به ارزش حدود $100m از کره و $50m از Bangaldeshi کارخانه پس از Covid-19 همه گیر زده و رد دادخواست از تامین کنندگان درخواست برای این گزینه به مذاکره پرداخت.

لباس شرکت ها می گویند که سرمه را اعلام کرد تصمیم خود برای لغو تمام دستورات آن را در حال حاضر قرار داده شده با آن کنندگان جهانی در یک کنفرانس تلفنی در 22 مارس. آنها می گویند ما شرکت عمل یک جانبه و بدون مشورت و یا مذاکره با تامین کنندگان که برخی از آنها انجام شده است کسب و کار با سرمه را برای بیش از 20 سال است. کول همچنین furloughed 85,000 ما کارکنان و توقیف آن 1,159 فروشگاه.

در 1 آوریل, kohl’s, است که به ارزش $2.16 میلیارد دلار پرداخت می شود $109m در سود سهام به سهامداران است.

سرمه را پاسخ نمی دهند به نگهبان درخواست برای نظر.

Rubana Huq رئیس جمهور بنگلادش پوشاک تولید کنندگان و صادرکنندگان (BGMEA) گفت که این اقدامات از مارک های چنین به عنوان کول در حال حاضر منجر به هزاران نفر از کارگران صنایع پوشاک خود را از دست دادن مشاغل و کارخانه ها بسته شدن.

با توجه به BGMEA تا 500,000 کارگران می تواند از دست دادن شغل خود در ماه ژوئن اگر تعهدات به پرداخت هزینه برای سفارش سهام بود که در تولید زمانی که این بیماری همه گیر زده هستند و نه افتخار.

“علامت های تجاری مانند سرمه می گویند آنها در مورد مراقبت از کارگران و استفاده از نام بزرگ به بحث در مورد اخلاقی منابع. اما آن دروغ است” گفت: Kalpona Akter بنیانگذار بنگلادش مرکز برای کارگر همبستگی اتحادیه و سازمان حمایت از کارگران صنایع پوشاک. “آنها لغو سفارشات و حاضر به پرداخت برای سفارشات تولید شده است. هنگامی که ما به آنها نیاز دارید بیشتر آنها به نوبه خود پشت خود را. آنها نیاز به انجام کار درست. آنها نیاز به پرداخت صورتحساب خود را.”

در نامه ای به کول هیئت اجرایی دیده می شود توسط نگهبان های کره ای فدراسیون صنایع نساجی نیز به دادگاه تجدید نظر به کول به افتخار آن موجود توافق با تامین کنندگان و استفاده از “نیروی majeure” بند در قرارداد برای جلوگیری از پرداخت پول برای لباس در حال حاضر ساخته شده و آماده به کشتی است.

Kohl’s یک کرگدن در میان فروشگاه خرده فروشان در ایالات متحده است. آن باقی مانده است سودآور در زمانی که رقبای مانند JC Penney و سیرز تضعیف را به ورشکستگی. بین 2017 و 2019, kohl’s پرداخت سود سهام به سهامداران خود ارزش $1.2 میلیارد دلار رسیده است. و همچنین به عنوان خرید از تامین کنندگان در بنگلادش و کره, kohl’s منابع پوشاک از کشورهای دیگر از جمله هائیتی ویتنام و هند است.

اسکات نوا از حقوق کارگران کنسرسیوم (WRC) گفت که سرمه اعمال شد معادل بهره برداری و در معرض قدرت بزرگ عدم تعادل در بازار جهانی پوشاک زنجیره تامین

“کول قرار می دهد به شدت یک طرفه لغو بند در قراردادهای خرید اجازه می دهد آن را به انصراف و امتناع از پرداخت [کنندگان] هنگامی که آن را تصمیم می گیرد به” او گفت:.

“[شرکت] دهکدهای حاضر به پرداخت هزینه برای پوشاک است که از آن دستور داد که کارگران در حال حاضر ساخته شده اما این شرکت به نحوی پیدا $100m برای پاداش دادن به سهامداران است. آن را سخت به فکر می کنم از این اقدامات به عنوان چیزی بیش از یک فرم از سرقت.”

بنگلادش متکی به صنعت پوشاک برای بیش از 80 درصد از صادرات آن و آن 4,000 کارخانه استخدام 4 میلیون نفر از آنها مجرد هستند مادران و زنان جوان است.

شناخته شده برای آن “مد سریع” مردم در انتخابات بنگلادش شده است به شدت ضربه اقتصادی خرید اینترنتی از Covid-19. صادرات کاهش یافت 84 درصد در نیمه اول آوریل با $3.18 میلیارد دلار ارزش سفارشات لغو و یا به حالت تعلیق درآمد.

یک کارگر حسینه خواستند که مشغول به کار در یک کارخانه تهیه سرمه را باردار است از دست داده و کار خود را در ماه آوریل است.

“آنها اخراج من در همان راه آنها را اخراج من دیگر باردار, همکار,” او گفت:. “آنها را پرداخت نمی کند ما دستمزد جبران خسارت یا سود که من بدهکار پس از شش سال کار وجود دارد. کارخانه گفت: ما مارک را لغو و یا به حالت تعلیق کالا آماده بودند که به ارائه.

“من داده اند و تمام انرژی خود را ساخت لباس برای دستمزد بسیار پایین است. تولید کنندگان و مارک های مد می توانید سود کردن اما هیچ کس مراقبت برای ما هنگامی که ما رنج می برند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>