آمازون سرکوب معترضان و سازماندهی کارگران می گویند

آمازون درآمد در صدر $33m یک ساعت در سه ماه اول سال به عنوان coronavirus همه گیر قفل کردن بخش های بزرگی از جهان است. این افزایش فروش به دست آمازون بزرگترین معضل آن 25 سال زندگی: چگونه به مقابله با یک گروه کر در حال رشد از منتقدان در داخل شرکت. تا کنون آن واکنش تنها ساخته شده بدتر.

هفته گذشته آمازون معاون رئیس جمهور, Tim Bray, استعفا داد و در اعتراض به آنچه که او به نام شرکت “chickenshit” تصمیم به آتش همکاران در شرکت انبار را بدست آورد که برجسته مسائل ایمنی. “باقی مانده آمازون VP را به معنای در اثر امضای کردن در اقدامات من نفرت” نوشته بری.

بری فقط آخرین, ترین, بسیار, پرداخت, آمازون کارمند به صحبت کردن. دیگر منتقدان نداشته لوکس از استعفا و برخی از کسانی که باقی می ماند می گویند این شرکت به طور فعال در تلاش به آنها را به سکوت.

این مقاومت مواجه منتقدان در می آید که هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه آمریکا خواستار تحقیقات آمازون میشوند. این شرکت ممکن است برنده فروش جنگ در طول همه گیر اما پس مجموعه به نظر می رسد یک داستان متفاوت است.

جان هاپکینز مشغول به کار در آمازون DSF4 مرکز توزیع در سن لیندرو کالیفرنیا برای شش ماه. در طول همه گیر هاپکینز آغاز توزیع جزوات با اطلاعات در مورد اتحادیه سازماندهی برای همکاران و ارسال آنها را بر روی تابلوهای اعلانات در انبار در پاسخ به نگرانی های ایمنی او تا به حال در مورد چگونه آمازون دارای محافظت کارگران از coronavirus.

“مهم نیست که من آنها را در ساختمان آنها به نوبه خود از دست رفته پس از مدت کوتاهی گفت:” هاپکینز. “این است که 100% در مورد خفقان دانه اتحادیه قبل از آن می تواند رشد ریشه است.”

در 1 مارس همان روز بری استعفا داد هاپکینز شکایت با ملی روابط کار هیئت مدیره (NLRB) در برابر آمازون بیش از سازگار حذف جزوات در حالی که سایر آگهی قبیل موارد برای شخص ثالث پیمانکار آمازون تحویل مشاغل مجاز است. هاپکینز گفت: سوالات در مورد ارسال آگهی به منابع انسانی را دریافت کرده اند بدون پاسخ.

هاپکینز سنجش از shift خود را در نیمه شب در 1 مارس در همبستگی با بیمار کردن تظاهرات برگزار شده توسط آمازون کارگران در اطراف ما باقی ماند اما در اتاق استراحت بعد از shift خود را به دست جزوات و صحبت کردن با همکاران در مورد سازماندهی. زمانی که مدیریت خواسته او برای ترک او پس از این استدلال آن را در حقوق خود را به صحبت می کنند به کارگران در مورد دفاع از شرایط کار بهتر است.

“من توضیح داد که از آنجا که من تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است دریافت پاسخ از منابع انسانی مورد من جزوه من احساس کردم که این تنها راهی است که من تا به حال از چپ به هماهنگی با همکاران من. پرسیدم اگر آنها را تنظیم زمان برای دیدار با من در مورد نگرانی های من و یا اجازه دهید من می دانم زمانی که من می توانم انتظار پاسخ از منابع انسانی و آنها حاضر به تعامل با اما فقط به من گفت که من تا به حال به ترک” گفت هاپکینز.

هنگامی که او بازگشت به کار در روز 2 مه, او در بر داشت او معلق “برای نقض یک سیاست جدید است که می گوید ما فقط می تواند بر روی سایت برای 15 دقیقه قبل یا بعد از تغییر ما به پایان می رسد” او گفت:.

Nurses, other union workers and activists gather with Amazon employees to protest in front of an Amazon distribution warehouse in Staten Island, New York, on 1 May.

حداقل شش آمازون کارگران که شرکت در تظاهرات و یا صریحتر حمایت برای بهبود ایمنی کارگر و شرایط اخراج شده است در طول همه گیر و چند تن دیگر از کارگران گزارش داده اند رو انضباطی نوشتن یو پی اس از آمازون پس از اعتراض.

در 10 مارس, امیلی کانینگهام و Maren کاستاریکا شدند اخراج از شرکت های بزرگ خود را نقش در آمازون پس از گروه خود آمازون برای کارکنان آب و هوا و عدالت و سازماندهی یک رویداد مجازی برای انبار کارگران به صحبت با تکنولوژی کارگران در مورد شرایط کار و آمازون پاسخ به همه گیر.

“آمازون شده است تلاش برای مدتی به خلاص شدن از شر Maren و I. ما احساس بسیار به شدت مورد ادامه به صحبت کردن به دلیل بالا چگونه ریسک” گفت: کانینگهام یک طراح تجربه کاربری که مشغول به کار در آمازون از سال 2013. “این یک زمان که در آن ما باید به شدت مراقبت در مورد یکی دیگر. ما هر دو در بحران آب و هوا و جهانی همه گیر و اگر ما نمی تواند ایستاده با هر یک از دیگر در حال حاضر و سپس هنگامی که ما انجام?”

کانینگهام و کاستاریکا یک مدیر طراح تجربه کاربری که مشغول به کار در آمازون پس از سال 2002 بوده است در میان قابل رویت ترین کارگران هل دادن آمازون به اقدام و تصویب سیاست های معنی دار برای مبارزه با بحران آب و هوا. آنها قبلا در مواجهه با تهدیدات فسخ برای صحبت با رسانه ها.

“به نظر می رسد الگوی سانسور, خاموش و شلیک در سراسر کشور, در سراسر جهان, با آمازون انتخاب به سکوت کارگران که در حال ایستاده تا برای ایمنی و حقوق اساسی بشر به جای در نظر گرفتن انتقاد به عنوان فرصتی برای انجام بهتر” گفت: کاستاریکا.

در آمازون انبارها کریس Smalls و جرالد Bryson در JFK8 در استاتن آیلند نیویورک پایان داده شد در مدت کوتاهی پس از شرکت در تظاهرات خارج از انبار بیش از شرایط کار و عدم ایمنی و حفاظت به عنوان coronavirus موارد در ادامه به افزایش در آمازون انبارها در اطراف ما. بشیر محمد کارمند به مدت سه سال در آمازون MSP1 انبار در مینیاپولیس, مینه سوتا نیز از کار اخراج شده و پس از او دفاع برای حمایت بهتر و تمیز کردن در طول بیماری همه گیر.

در به بیرون درز یادداشت آمازون مشاور عمومی, دیوید Zapolsky به نام اسمالز “نه هوشمند و یا بیان” و استدلال رسانه ها تمرکز بر روی او خواهد گذاشت آمازون “در یک روابط عمومی بسیار قوی تر از موقعیت به سادگی توضیح برای زمان بی حد و حصر چگونه ما در حال تلاش برای محافظت از کارگران”. این شرکت بعد از عذرخواهی برای نظرات در مورد Zapolsky گفته آنها “شخصی و عاطفی” و متولد از نا امیدی.

آن است که نه تنها آمازون مدیریت که نا امید. کورتنی Bowden 30 مشغول به کار در یک آمازون انبار در فهرست شاهان پروس, پنسیلوانیا برای بیش از دو سال قبل از او در خاتمه در 30 مارس پس از به تعلیق در تلاش برای ارائه یک co-worker with a 24-hour اعزام تدریس خصوصی در خانه به گزارش نگرانی با خدمات شاتل به انبار. او قبلا آوازی با مدیریت در درخواست برای ایمنی بهتر برای حمایت از کارگران مانند اضافه کردن بیشتر ساعت زمان برای ترویج اجتماعی فاصله و زمان پرداخت کردن برای کارگران پاره وقت.

“من تا به حال به فایل شارژ با NLRB چون کل این حادثه ناشی از من به کسی شماره تلفن برای شاتل اتوبوس شرکت گفت:” Bowden. “کسی که صریح در مورد کار و یا مسائل ایمنی آمازون برای مقابله به مثل در برابر بسیاری از مردم در حال حاضر است. من به تازگی صریح در دو مناسبت های مختلف در طول coronavirus و آنها تصمیم به مقابله به مثل در برابر من است.”

آمازون سخنگو گفت: نگهبان یک ایمیل به در: “ما احترام به حقوق کارکنان به اعتراض و تشخیص حق قانونی خود را به انجام این کار, اما این حقوق فراهم نیست و پتو ایمنی در برابر بد اعمال به خصوص کسانی که به خطر افتادن بهداشت, سلامت, ایمنی و یا از همکاران خود را.” آنها اضافه شده: “با بیش از 1000 سایت در سراسر جهان و بسیاری از اقدامات و هشدارها به سرعت در حال نورد بیش از گذشته چند هفته در سراسر ایمنی پرداخت مزایا و عملیاتی فرآیندهای ممکن است موارد که در آن ما آن را دریافت نمی کند اما می تواند به شما اطمینان دهم که فقط به آنچه آنها می شود – استثنا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de