پس از شکست تعجب آور پیروزی برای سقط جنین-جنبش حقوق

واشنگتن — پس از ماه ها از وخیم هشدار در مورد قریب الوقوع پایان دسترسی به سقط جنین در ایالات متحده آمریکا سقط جنین-حقوق جنبش تحویل داده شد یک پیروزی توسط دیوان عالی کشور در روز دوشنبه. 5-به-4 قابل توجه پایین از یک لوئیزیانا قانون شد و یک پیروزی روشن برای سقط جنین-جنبش حقوق و حداقل در حال حاضر برای حفظ وضعیت موجود برای دسترسی به سقط جنین در ایالات متحده است.

برای ضد سقط جنین فعالان که مشغول به کار برای محدود کردن این روش در سراسر کشور از طریق یک سیل از قوانین محلی تصمیم ناامیدی بود. لوئیزیانا حکم عمده سقط جنین مورد تصمیم رئیس جمهور پس از مغلوب ساختن پیشی جستن منتقل دادگاه توازن قدرت به سمت راست نامزدی قضات برت M. Kavanaugh و Neil M. Gorsuch به نیمکت. این مورد به نمایندگی از فرصت های اجتماعی محافظه کاران شده اند برای مبارزه از طریق حمایت خود را از آقای مغلوب ساختن پیشی جستن و عدالت Kavanaugh: فرصتی برای تضعیف گذشته احکام علاقه دسترسی به سقط جنین در آمریکا بالاترین دادگاه.

که هدف بزرگتر باید صبر کنید—اما شاید نه برای مدت طولانی. ضد سقط جنین حرکت یک خط لوله جدید از مواردی است که اگر گرفته توسط دیوان عالی کشور می تواند در حال حاضر بیشتر چالش مستقیم به Roe v. Wade, 1973 حاکم است که تاسیس فدرال برای حفاظت از سقط جنین. همانطور که از ماه ژوئن وجود دارد حداقل 16 سقط جنین در موارد تجدید نظر فدرال دادگاه آخرین مرحله قبل از دیوان عالی کشور با توجه به وکلا در Planned Parenthood فدراسیون آمریکا است.

دوشنبه حاکم اعتصاب پایین لوئیزیانا قانون از سال 2014 که مورد نیاز پزشکان انجام سقط جنین به اعتراف امتیازات در نزدیکی بیمارستان. به عنوان یک نتیجه دولت سه باقی مانده درمانگاه سقط جنین باقی خواهد ماند و در تدبیر. وجود دارد حدود 8000 سقط جنین انجام شده در دولت در سال 2018 با توجه به آمار دولتی.

“با این پیروزی درمانگاه در لوئیزیانا می تواند باز بماند به خدمت یک میلیون زن در سن باروری در کشور گفت:” نانسی Northup, رئيس جمهور و مدیر اجرایی مرکز حقوق باروری که به نمایندگی از لوئیزیانا, کلینیک امید گروه پزشکی برای زنان در شریوپورت. او گفت: پیروزی “vindicates آنچه ما گفته ایم همه, همراه, که, است که, لوئیزیانا, اعتراف امتیازات قانون خلاف قانون اساسی است.”

اما این شکست برای ضد سقط جنین علت محدود بود. لوئیزیانا مورد هرگز پیش بینی به عنوان یک راه برای upend Roe v. Wade: آن را در مورد پیشبرد هدف برای محدود کردن سقط جنین از طریق هزاران باریک قوانین ایالتی است که در کنار هم قرار می تراشه را در به طور کلی دسترسی داشته باشید.

این مورد نیز نشان داد برای اولین بار است که قضات Gorsuch و Kavanaugh حمایت ضد سقط جنین, علت نهایی توسط دیرین فعالان. این حکم تنها بیشتر فشار اجتماعی محافظه کاران به انتخاب مجدد آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به طوری که آنها ممکن است یک سوم فرصت برای معرفی یک دادگستری, تغییر دادگاه تعادل به طور کامل به نفع خود و در زمان حکومت مهم تر سقط جنین موارد کار راه خود را به دیوان عالی کشور. بسیاری از کسانی که قوانین را به مراتب بیشتر از رسیدن به لوئیزیانا مورد.

در حالی که چالش های قانونی برای سقط جنین اغلب سال ها برای رسیدن به دادگاه عالی ایالات متحده همچنان به قرار دادن بیشتر در خط لوله. این ماه تنسی گذشت سقط جنین لایحه که یاغی روش به عنوان اوایل به عنوان شش هفته در دوران بارداری بدون استثنا برای تجاوز به عنف یا زنای با محارم.

رئیس Susan B. Anthony لیست ضد سقط جنین گروهی به نام جمعه حکم یک “ناامیدی تلخ” اما به دنبال به جلو به نوامبر انتخابات ستایش آقای ترامپ برای انتصاب قضات Gorsuch و Kavanaugh که عقیده داشت در تصمیم گیری.

“ضروری است که ما دوباره انتخاب رئیس جمهور تهمت و ما طرفدار زندگی اکثریت در سنای آمریکا پس ما بیشتر می تواند به بازگرداندن قوه قضائیه به ویژه دیوان عالی کشور” این گروه رئیس جمهور Marjorie Dannenfelser گفت. “رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن به کمک نرم افزار-زندگی اکثریت سنا نگه داشتن وعده های خود را برای تعیین مشروطه دیوان عالی کشور و دیگر فدرال قضات است.”

سقط جنین-حقوق جنبش تا به حال شده است با استفاده از آقای تهمت قرار ملاقات از قضات Gorsuch و Kavanaugh به عنوان محوری تماس برای مبارزات را به کرسی سنا مانند آن برگزار شده توسط سوزان کالینز جمهوری خواه از ایالت مین و جونی ارنست جمهوریخواه آیوا. دوشنبه حاکم به نظر نمی رسد که تغییر استراتژی است.

“این خبر خوبی است اما ادامه نبرد مردمی” گفت: Ilyse Hogue جمهور از trevor trust Pro-Choice امریکا سقط جنین-حقوق ، “تا زمانی که Kavanaugh است که روی نیمکت حقوق ما در این خط—و ما به کمک شما نیاز به تلنگر سنا.”

بسیاری در نظام حقوقی شده اند در انتظار حکم برای ماه می باشد. تصمیم گیری در چندین موارد دیگر از جمله ممنوعیت در تگزاس در رایج ترین شکل از فولاد و سقط جنین شش هفته سقط بان کی مون در گرجستان — به تعویق افتاده اند در انتظار نتیجه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de