پایتخت افغانستان میزبان موازی ریاست جمهوری Inaugurations

(Bloomberg) —

افغانستان سرمایه میزبانی رقیب ریاست جمهوری inaugurations پس از ایالات متحده تلاش های شکست خورده برای یک کارگزار روابط بین آن دو می شود رئیس جمهور.

اشرف غنی رئیس جمهور سابق رئیس جمهور سوگند یاد از دفتر در روز دوشنبه پس از اعلام برنده این کشور در رقابت انتخابات ریاست جمهوری. عبدالله عبدالله رئیس سابق اجرایی که هم خود را اعلام برنده نظرسنجی برگزار موازی مراسم در پایتخت. هر دو مدعی پیروزی در این رقابت رای در سپتامبر. 28 بود که خدشه دار اتهامات رای تقلب.

آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان آشتی زلمای خلیل زاد که به تازگی از دوحه پس از انعقاد قرارداد صلح با طالبان شکست خورده به واسطه قدرت های معامله بین دو نفر از نامزدها با هدف جلوگیری از کشور از اینکه تن به تن به یک بحران سیاسی است.

“همانطور که در حال حاضر به واسطه تولید کرده است هر گونه نتایج معنی دار است و هیچ گفتگو و مذاکرات میان” دو تیم از نامزدها فضل احمد Manawai یک دستیار برای عبدالله گفت: شرکت کنندگان در عبدالله عبدالله در مراسم تحلیف, مراسم. افغانستان را به عبدالله به 40 درصد سهم در کابینه رد شده است گفت: امید Maisam یک سخنگوی دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله. در نوبه خود از عبدالله خواسته است برای مقام اجرایی نخست وزیر, یک پیشنهاد است که غنی را رد کرد.

غنی پس از ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور گفت: دولت خود را نمی خواهد “انحصار” قدرت و کار خواهد کرد برای ایجاد یک دولت فراگیر که نشان دهنده همه. “جمهوری سیستم ملی ما چتر. من رقبای من با من کار می کنند.”

انفجار و آتش تفنگ شنیده میشد در مجاورت کاخ ریاست جمهوری به عنوان غنی ساخته شده سخنرانی خود را اما او دوباره صحبت کردن هنگامی که سر و صدا فروکش گفتن شرکت کنندگان به “اقامت و آرام بنشینید لطفا. آن را فقط به برخی از انفجار است.”

پس از قرارداد صلح با آمریکا و طالبان گفت: این امر آغاز مذاکرات با دولت افغانستان تنها پس از 5,000 از آن زندانیان آزاد شدند. غنی گفت که صدور حکم در روز سه شنبه به آزادی زندانیان در ازای یک “قابل توجهی” کاهش خشونت.

در همین حال عبدالله عبدالله نیز حاضر به ایستادگی کردن.

“اگر ما را پذیرفته اند جعلی, انتخابات, دموکراسی می میرند در افغانستان,” او گفت:. “ما متعهد به مردم ما است که ما نمی خواهد قبول دولت که ناشی از انتخابات نقش دارد. ما هنوز چسبیده به آن گفت:” هواداران است.

تاریخ تکرار

آن را از تکرار این وضعیت رخ داده است که در انتخابات قبلی ریاست جمهوری در سال 2014 بین همان نامزدها. پس از آن وزیر خارجه آمریکا, جان کری مداخله و میانجیگری در آخرین دقیقه معامله قبل از جنگ داخلی در گرفت که درگیر ایجاد ریاست اجرایی و موقعیت برای عبدالله.

“وضعیت فعلی بازی نشان دهنده بدترین سناریو برای افغانستان سیاست” مایکل زندگی زیبا ارشد کاردانی به آسیای جنوبی در مرکز ویلسون در واشنگتن است. “در یک لحظه زمانی که کشور نیاز به کنار خود تفاوت های سیاسی و متحد برای به دست گرفتن فرصت بی سابقه ای برای راه اندازی مذاکرات صلح ما به جای نگاه کردن به تشکیل دو دولت است.”

آخرین بحران می آید تنها چند روز پس از ایالات متحده آمریکا به امضا قرارداد صلح با طالبان در قطر که در آن ستیزه جویان گروه سیاسی آن ، این توافقنامه با هدف به باد کردن جنگ در افغانستان پس از بیش از 18 سال از مبارزه است که تبدیل به طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا است.

این برای ایالات متحده نیروهای نظامی از سطح به سقوط به 8,600 در 135 روز از حدود 13,000 در حال حاضر و برای تمام نیروهای آمریکا را به عقب نشینی در 14 ماه اگر توافق نگه می دارد. همچنین این مجموعه صحنه را برای طالبان برای شرکت در مذاکرات با دولت افغانستان برای تصمیم گیری در مورد آینده سیاسی این کشور است.

ایالات متحده مخالف “هر گونه تلاش برای ایجاد یک دولت موازی و یا هر گونه استفاده از زور برای حل و فصل سیاسی تفاوت” وزیر خارجه آمریکا, مایکل Pompeo گفت در توییتر. “اولویت یک حکومت فراگیر میباشد برای صلح” او اضافه شده است.

اما squabbling بین جریان اصلی سیاستمداران افغان برگ آینده از جمله داخل افغانستان مذاکرات در شک و تردید جدی است.

“در داخل افغانستان مذاکرات را معنی ندارد اگر طالبان تنها منسجم حزب وجود دارد. جریان اصلی در افغانستان باید نما به عنوان یک جبهه متحد در عوض آنها مجادله” گفت: سخت نفس نفس زدن استاد روابط بین الملل در کالج کینگ لندن است. “پس از آن استفاده طالبان هر کدام راه شما را در آن نگاه کنید.”

(به روز رسانی با Pompeo نظر در بند چهاردهم)

برای تماس با خبرنگار در این داستان: Eltaf Najafizada در کابل در [email protected]

برای تماس با سردبیران مسئول این داستان: اموزش پولارد در [email protected], Muneeza Naqvi

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

مشترک شدن در حال حاضر به ماندن بگیرید پیش با اعتماد ترین اخبار کسب و کار منبع.

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im