روی الماس شاهزاده خانم یک مطالعه موردی در آئروسل انتقال

در یک سال از پایان شیوع بیماری های ویروسی جزئیات از الماس شاهزاده فاجعه به نظر می رسد مانند تاریخ باستان. در Jan. 20 یکی از آلوده مسافر سوار کشتی کروز; یک ماه بعد بیش از 700 نفر از 3,711 مسافر و خدمه در حال آزمایش مثبت با بسیاری از سقوط به طور جدی بیمار است. مهاجم نقل مکان کرد و به عنوان سریع و نامرئی به عنوان عاملان در Agatha christie’s Orient Express, خروج پزشکان و مقامات بهداشت با تنها ناقص شواهد به غربال کردن از طریق.

همیشه از دانشمندان سعی کرده اند به پین کردن دقیقا چگونه coronavirus در سراسر کشتی. و دلیل خوب: الماس شاهزاده خانم’ شیوع باقی می ماند و شاید با ارزش ترین مورد مطالعه در دسترس از coronavirus انتقال — آزمایش-در-یک-بطری غنی از داده ها و همچنین به عنوان یک تیره هشدار برای چه آمده بود در بسیاری از نقاط جهان.

در حال حاضر محققان شروع به استفاده از ماکروسکوپی ابزار — مدل های کامپیوتر است که باید نشان داد الگوهای ویروس را گسترش جهانی — برای روشن شدن بسیار کوچکتر در مقیاس سوال که در حال حاضر بحث های عمومی ایمنی: چگونه, کاملا, کند, این ویروس از طریق حرکت یک جامعه و یک ساختمان و یا یک گروه کوچک از مردم است ؟ که حالت از انتقال باید نگرانی ما را بیشتر و چگونه ممکن است ما آنها را متوقف کند ؟

در یک گزارش جدید یک تیم تحقیقاتی مستقر در دانشگاه هاروارد و موسسه فناوری ایلینوی سعی کرده به اذیت کردن راه هایی که این ویروس از فردی به فرد در staterooms راهروها و فضاهای عمومی از الماس شاهزاده خانم. آن را در بر داشت که این ویروس گسترش راحتی در قطرات میکروسکوپی که نور به اندازه کافی برای شناور در هوا برای چند دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

یافته های جدید اضافه کردن به افزایش بحث در میان پزشکان و دانشمندان و مقامات بهداشت در مورد مسیرهای اولیه coronavirus انتقال است. در اوایل این ماه پس از فشار بیش از 200 دانشمندان سازمان بهداشت جهانی اذعان کرد که این ویروس می تواند معطل در هوا در داخل خانه به طور بالقوه باعث عفونت های جدید. قبلا این حال تاکید کرد تنها قطرات بزرگ, از سرفه و آلوده به سطوح اولیه رانندگان از انتقال. بسیاری از پزشکان و اپیدیولوژی همچنان به استدلال می کنند که این مسیرهای مرکزی به پیشرفت بیماری.

مقاله جدید نوشته شده در یک preprint سرور و فرستاده شده به یک مجله; آن نشده است peer-reviewed اما آن را نشان داده بود بار خبرنگاران نزدیک به یک دوجین کارشناسان در ذرات معلق در هوا و بیماری های عفونی. یافته های جدید در صورت تایید خواهد پیامدهای عمده ای برای ساخت فضاهای بسته و امن تر و انتخاب میان یک vulture شخصی دنده محافظ.

برای مثال سیستم های تهویه که “به نوبه خود بیش از” و یا جایگزین کردن هوا در یک اتاق یا ساختمان به عنوان اغلب به عنوان امکان پذیر است ترجیحا نقشه کشی خارجی air برای انجام این کار باید در محیط داخلی فضاهای سالم. اما خوب تهویه کافی نیست; الماس شاهزاده بود و به خوبی تهویه و هوا نیست recirculate محققان اشاره کرد. بنابراین پوشیدن خوب-ماسک با کیفیت — استاندارد فولاد ماسک یا پارچه ماسک با لایه های چندگانه به جای فقط یکی — به احتمال زیاد مورد نیاز و همچنین حتی در تهویه فضای که در آن مردم در حال نگه داشتن فاصله خود را.

آخرین به روز رسانی: جهانی شیوع کروناویروس

به روز شده

  • ایالات متحده قرقره به عنوان ژوئیه موارد بیش از دو برابر مجموع هر ماه.
  • مقامات بالا کار می کنند برای شکستن بن بست بیش بیکاری بهره مند شوند.
  • هزاران نفر در برلین در اعتراض به آلمان coronavirus اقدامات است.

کامپیوتر مدل می افزاید: یک بعد جدید از پشتیبانی به انباشته شدن بدن از شواهد implicating کوچک و قطرات موجود در هوا در شیوع بیماری های متعدد از جمله در یک رستوران چینی یک گروه کر در واشنگتن و همچنین به عنوان یک مطالعه اخیر در نبراسکا بیمارستان که 13 مسافران از الماس شاهزاده شده بود تخلیه کردند.

یک محقق و نه درگیر در کار جدید جولیان تنگ افتخاری دانشیار تنفسی علوم در دانشگاه لستر در انگلستان گفت: کاغذ بود “اولین تلاش تا آنجا که من می دانم به طور رسمی مقایسه مسیرهای مختلف از coronavirus انتقال به خصوص کوتاه در مقابل دوربرد ذرات معلق در هوا.”

او مشخص فواصل و انواع ذرات درگیر با یک قیاس ساده از زندگی روزمره: “اگر شما می توانید بوی چیزی که من تا به حال برای ناهار شما در حال گرفتن من و شما می تواند ویروس ذرات به عنوان به خوبی.”

دیگر پژوهشگر Linsey Marr استاد مهندسی عمران و محیط زیست در ویرجینیا که مطالعات هوابرد انتقال ویروس تا به حال واضح تر شرح این یافته ها: “سیر نفس” اثر.

“همانطور که شما به کسی نزدیک شما که بوی سیر نفس” دکتر Marr گفت. “همانطور که شما در حال دورتر شما لازم نیست بوی آن است.”

این “سیر نفس” اثر نشان می دهد که قدرتمند تهویه در ساختمان — در درجه اول با استفاده از هوا خارج و یا به خوبی فیلتر شده — می تواند به کاهش انتقال ویروس است. این مطالعه نشان داد که ذرات کوچک نیز تا به حال برخی از توانایی گسترش آن را در مسافت های طولانی تر احتمالا فراتر از طیف وسیعی از بوی نفس.

اعتبار…Charly Triballeau/Agence France-Presse — Getty Images

از زمان شروع این بیماری همه گیر دانشمندان دست و پنجه نرم با مکانیسم coronavirus گسترش یافته است. در اوایل سطح انتقال شد به طور گسترده ای تاکید کرد; قطرات بزرگتر که سفر در بیشتر بالستیک مدار مانند یک سنگ از طریق هوا و اعتصاب غشاء مخاط به طور مستقیم در حال حاضر مورد علاقه توسط تعدادی از محققان.

امکانات دیگر نامزدها نیز گفت: دکتر جان Conly یک بیماری عفونی پزشک کنترل عفونت و کارشناس با دانشگاه کلگری در کانادا انجام داده است که مشاوره با سازمان بهداشت جهانی است.

“ما در حال گرفتن شگفتی تمام راه همراه” دکتر Conly گفت. “این مقاله جالب پیدا کنم اما آن را به یک راه طولانی برای رفتن به قادر به رسیدن به یک خط از اعتبار در ذهن من است.”

دکتر جورج رادرفورد یک استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو بود به همان اندازه شک و تردید است. او گفت که در خارج از بیمارستان تنظیمات “قطرات بزرگ در ذهن من حساب برای اکثریت قریب به اتفاق موارد است. ذرات معلق در هوا انتقال — اگر شما واقعا اجرا است که آن را ایجاد بسیاری از نا هنجاری. وجود دارد که در آن شرایط می تواند رخ می دهد ؟ آره شاید اما این مقدار بسیار کمی.”

دکتر تانگ و دیگر دانشمندان به شدت مخالف است. “اگر من صحبت کردن به یک عفونی فرد برای 15 یا 20 دقیقه و استنشاق از هوا” دکتر تانگ گفت: “این نیست که راه بسیار ساده تر برای توضیح انتقال از لمس آلوده سطح و لمس کردن چشم خود را ؟ هنگامی که شما در حال صحبت کردن در مورد شیوع مانند در یک رستوران که دومی به نظر می رسد مانند یک کابوسی راه برای توضیح انتقال است.”

در تجزیه و تحلیل یک تیم به رهبری توسط پرهام عظیمی سرپوشیده-هوایی محقق در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت بررسی شیوع بیماری در الماس شاهزاده که در آن فضاهای فیزیکی و عفونت شد و به خوبی مستند شده است. از آن فرار بیش از 20 ، 000 شبیه سازی چگونه این ویروس ممکن است در سراسر کشتی. هر شبیه سازی ساخته شده از انواع فرضیات در مورد عواملی مانند الگوهای تعامل اجتماعی — چقدر وقت مردم صرف در کابین خود در عرشه یا در کافه تریا به طور میانگین و مقدار زمان این ویروس زندگی می کنند می توانند بر روی سطوح. همچنین هر عامل در تغییر سهم کوچکتر شناور قطرات به طور گسترده تعریف شده به عنوان 10 میکرون یا کوچکتر و بزرگتر قطرات که سقوط سریع تر و سطوح آلوده و یا افراد دیگر با فرود بر روی چشم, دهان و یا بینی می گویند.

حدود 130 از آن شبیه سازی, تکثیر, تا حدی از آنچه که در واقع اتفاق افتاده است در الماس شاهزاده به عنوان شیوع پیشرفت. با تجزیه و تحلیل این بیشتر “واقعی” حالات تیم تحقیقاتی محاسبه به احتمال زیاد سهم از هر مسیر انتقال می باشد. محققان به این نتیجه رسیدند که کوچکتر قطرات غالب و حدود 60 درصد از عفونت های جدید بیش از همه هر دو در محدوده نزدیک در عرض چند متری از یک عفونی فرد و در فاصله بیشتر است.

“بسیاری از مردم استدلال کرده اند که برنامه انتقال اتفاق می افتد اما هیچ کس تا به حال تعداد آن” دکتر عظیمی گفت. “چه سهم از این قطرات کوچک — آن است که 5 درصد یا 90 درصد ؟ در این مقاله ما با ارائه واقعی تخمین می زند برای آنچه که شماره می تواند حداقل در مورد این کشتی کروز.”

منطق پشت چنین انتقال ساده است ، هنگامی که یک فرد صحبت او ساطع ابر از قطرات اکثریت قریب به اتفاق که به اندازه کافی کوچک باقی می ماند, معلق در هوا برای چند دقیقه یا بیشتر. از طریق استنشاق است که ابر از قطرات کوچک تر است به احتمال زیاد برای رسیدن به یک غشاء مخاط نسبت به آنهایی که بزرگتر افزایش ballistically.

کوچکتر قطرات نیز بیشتر احتمال دارد به نفوذ عمیق را به سیستم تنفسی را به ریه ها. آن را ممکن است بسیار کوچکتر بار ویروسی — ویروس ها کمتر به علت عفونت در ریه ها از بالاتر از جمله در گلو. این حداقل است و در مورد دیگر ویروس های تنفسی مانند آنفولانزا.

برنت Stephens, یک استاد مهندسی در موسسه فناوری ایلینوی در شیکاگو و همکاری نویسنده در این مقاله گفت: یافته های مهم در شکل دادن به عنوان مثال اقداماتی که باید انجام شود به عنوان دانشجویان بازگشت به دانشگاه.

اول گفت باید “واقعا اجرای ماسک سیاست.” یکی دیگر گفت: به رسمیت شناختن این است که یک “بزرگ تنوع در ماسک با کیفیت” و مواد که در واقع توقف کوچک ذرات معلق در هوا هنگامی که کسی در تنفس و صحبت کردن سرفه یا عطسه بسیار مهم است. فولاد ماسک خوب هستند گفت: اما تک لایه پارچه اغلب نه.

به عنوان های مختلف راه های انتقال آمده به روشن تر تمرکز آنها را ارائه دستورالعمل های خاص در مورد چگونگی بازگشایی مدارس و ادارات رستوران ها و کسب و کارهای دیگر.

“ارزش این مدل است که آن را اجازه می دهد تا برای توصیه ها و راهنمایی های خاص به هر محیط منحصر به فرد” گفت: یکی دیگر از co-نویسنده یوسف G. Allen, یک متخصص در کیفیت هوا در محیط داخلی و دستیار پروفسور در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی.

دکتر آلن گفت: کسانی که در محیط های متفاوت از رستوران ها به دندانپزشک دفاتر. در هر مورد او گفت: وجود دارد کم هزینه راه حل های که به شدت بهبود تهویه و فیلتراسیون — اکثر ساختمان سقوط به خوبی از سطح مطلوب و به نوبه خود در کاهش خطرات ناشی از عفونت هوا.

“برای من این است که همه در لحظه” دکتر آلن گفت. “ما نیاز به تهویه بهتر و بهتر تصفیه در سراسر هیئت مدیره در تمام ساختمان های ما.”

[مانند علم بار صفحه را در Facebook. | ثبت نام برای بار علم عضویت در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de