کمیاب آنلاین شورش ظهور در چین بیش از مرگ Coronavirus Whistle-Blower

آنها نوشته شده ویدئوها از Les Misérables آهنگ “آیا شما می شنوم مردم می خوانم.” آنها استناد مقاله شماره 35 از چین قانون اساسی که تصریح می کند آزادی بیان. آنها توییتی عبارت از شعر “For Whom the Bell Tolls.”

چینی, عمومی موسوم به چه مقدار به صورت آنلاین شورش پس از مرگ دکتر لی Wenliang که سعی در هشدار دادن از یک ویروس مرموز است که پس از کشته شدن صدها نفر از مردم در چین آلوده دهها هزار نفر و دولت را مجبور به جای اسب و گله های بسیاری از این کشور 1.4 میلیارد نفر است.

از اواخر روز شنبه مردم از زمینه های مختلف از جمله مقامات دولتی برجسته کسب و کار آمار و ارقام و عادی کاربران آنلاین ارسال شده پیام های متعدد ابراز غم و اندوه خود را در مرگ و خشم خود را بر خاموش کردن توسط پلیس پس از به اشتراک گذاری دانش خود را در مورد جدید کروناویروس. این باعث شده است تا در سراسر کشور روح جستجو تحت یک دولت استبدادی است که اجازه می دهد تا برای مخالفت.

“من را دیده اند من WeChat جدول زمانی پر با خیلی forlornness و خشم” زو Danei بنیانگذار رسانه های اجتماعی شرکت تجزیه و تحلیل نوشت: در پیام پلت فرم WeChat.

“امشب به یاد ماندنی لحظه برای ما جمعی وجدان” او نوشت: در پست بعد.

اگرچه برخی از صریح مخالفان در چین تعداد آنها کاهش یافته است به عنوان حزب کمونیست تحت رهبری خلق چین در پایین ترک خورده بارها و بارها بر وکلا و روزنامه نگاران و تجار بیش از هفت سال گذشته.

در این به شدت سانسور جامعه این نادر است برای مردم عادی به خواسته ها و ابراز خشم نسبت به دولت است. آن را حتی بیشتر نادر برای مقامات و سران شرکت های بزرگ برای نشان دادن احساسات است که می تواند به معنای نارضایتی از دولت است.

پس از گمانه زنی های آقای لی از مرگ شروع به چرخش آنلاین پنج شنبه شب, حزب کمونیست تبلیغ ماشین رفت و به دنده کامل در تلاش برای کنترل پیام. اما به نظر نمی رسد به عنوان موثر به عنوان آن را در گذشته به حال.

فوران پیام های آنلاین از غم خشم و عزادار مردم بیش از حد بود برای سانسور. دولت حتی به نظر می رسید و به رسمیت شناختن عظمت این کشور احساسات اعزام یک تیم برای بررسی آنچه در آن به نام “مسائل مرتبط با دکتر لی Wenliang که گزارش های” هر چند بدون جزئیات.

برای بسیاری از مردم در چین, دکتر, مرگ تکان داد سست مقید کردن خشم و سرخوردگی در چگونه دولت و سنن و این وضعیت با به اشتراک گذاری اطلاعات قبلی و با خاموش کردن whistle-blowers. آن را نیز به نظر می رسید برای کسانی که آنلاین است که دولت تا به حال آموخته درس هایی از بحران های قبلی در ادامه به سرکوب آنلاین نقد و گزارش های تحقیقی است که ارائه اطلاعات حیاتی است.

از شیوع کروناویروس

 • چه شما نیاز به دانستن ؟ از اینجا شروع کنید.

  به روز شده در فوریه. در 5 سال 2020

  • چه Coronavirus و چقدر خطرناک است ؟
   خوانده شده در دستگاه تنفسی ویروس از جمله علائم آن و چگونگی آن منتقل می شود.
  • چقدر بد می تواند وقوع بود ؟
   در اینجا شش عامل کلیدی است که تعیین خواهد کرد که آیا می توان آن را شامل.
  • جایی که این ویروس گسترش یابد ؟
   شما می توانید مسیر خود را movementwith این نقشه است.
  • چگونه است که ایالات متحده تحت تاثیر قرار?
   شده اند وجود دارد حداقل یک دوجین موارد است. آمریکا شهروندان و دارندگان اقامت دائم که پرواز به ایالات متحده از چین در حال حاضر موضوع به یک دو هفته ای قرنطینه.
  • چه می شود اگر من در سفر ؟
   چندین کشور از جمله ایالات متحده را دلسرد سفر به چین و چند شرکت های هواپیمایی پروازهای لغو شده.بسیاری از مسافران گذاشته شده اند در برزخ در حالی که به دنبال تغییر و یا لغو رزرو.
  • چگونه می توانم نگه داشتن خودم و دیگران امن است ؟
   شستن دست های خود را مهم ترین چیز شما می توانید انجام دهید.

برخی از کاربران Weibo چین توییتر-مانند پلت فرم رسانه های اجتماعی هستند گفت: دکتر مرگ طنین انداز چرا که او یک فرد عادی بود که مجبور به اعتراف به خطا را برای انجام کار درست.

اعتبار…کوانگ بیاو

دکتر لی تنبیه شد توسط پلیس پس از او به نگرانی در مورد ویروس در یک اجتماعی برنامه پیام رسانی با دانشکده پزشکی همکلاسی on Dec. 30.

سه روز بعد پلیس او را مجبور به امضای یک بیانیه که هشدار او تشکیل “رفتار غیر قانونی.”

دکتر رفت و در نهایت با تجارب خود و به مصاحبه برای کمک به مردم در درک بهتر آشکار بیماری همه گیر.

“او نمی خواهید برای تبدیل شدن به یک قهرمان است اما برای کسانی از ما در سال 2020 به او رسیده بود به حد بالایی از آنچه که ما می توانید تصور کنید که یک قهرمان را” یکی Weibo پست بخوانید. این پست یکی از بسیاری است که کاربران می گویند که آنها نوشت: از شرم و گناه به صورت ایستاده و نه به یک دولت استبدادی مانند دکتر لی انجام داد.

بسیاری از مردم ارسال شده تنوع نقل قول: “او که دارای هیزم برای توده ها است که انجماد به مرگ در باد و برف است.” نسخه اصلی از این گفته آمد از چینی ها نویسنده Murong Xuecun حدود هفت سال پیش زمانی که او و برخی از دوستان بودند جمع آوری پول برای خانواده های زندانیان سیاسی.

آن نوشته شده بود به عنوان یک یادآوری به مردم است که آن را در منافع خود را به حمایت از کسانی که جرأت ایستادن به قدرت. بسیاری از کسانی که مردم تا به حال منجمد به مرگ شاید صحبت کردن که مردم کمتر حاضر بودند به طور علنی حمایت از این چهره های مخالف.

فضای بسیار متفاوت بود روز پنج شنبه. به عنوان سردرگمی نصب شده درباره دکتر لی سرنوشت مردم و مقامات دولتی را متهم به تلاش برای به تاخیر انداختن اعلام مرگ او.

غم چنان گسترده است که آن را به نظر می رسد بعید است در گوشه و کنار.

“امتناع از گوش دادن به خود را ‘سوت,’ کشور خود را متوقف کرده است تیک تاک و قلب خود را متوقف کرده است, ضرب و شتم” هنگ بینگ شانگهای رئیس دفتر حزب کمونیست رسمی روزنامه, روزانه مردم نوشت: در جدول زمانی در WeChat یک مسنجر-پیام پلت فرم. “چه قیمت آیا ما مجبور به پرداخت به شما را و خود را صدای سوت بلندتر برای رسیدن به هر گوشه ای از شرق؟”

هر دو چینی و فارسی زبان توییتر حساب های روزانه مردم توییتی که آقای لی مرگ باعث شده بود “ملی و اندوه است.” هر دو حساب حذف پیام های کسانی که قبل از جایگزین کردن آنها را با بیشتر خنثی رسمی صدایی پست.

این Weibo account استان شاندونگ اجرای قانون بدن ارسال شده یک پرتره از آقای لی با دو جمله بوده که گردش آنلاین: “قهرمانان نمی سقوط از آسمان است. آنها فقط مردم عادی که پا به جلو.”

وانگ Gaofei مدیر اجرایی Weibo است که انجام بسیاری از سفارشات گذشت از چین سانسور, بمب چه درس های چین باید یاد بگیرند از دکتر لی از مرگ. “ما باید تحمل بیشتری از افرادی که پست ‘کذب اطلاعات’ است که نمی مخرب او گفت:” در یک پست. “اگر ما تنها مجاز به صحبت می کنند آنچه که ما می تواند تضمین کند که در واقع ما در حال رفتن به پرداخت قیمت.”

حتی رسمی WeChat حساب از فیزیک کوانتوم وبلاگ نوشت: یک پست با عنوان “لی Wenliang شما تنها رفت و به” جهان موازی.'”

در رسانه های اجتماعی بسیاری از مردم خواست دولت را دکتر لی یک شهید و برگزاری یک مراسم تشییع جنازه دولتی با حضور ملت و رهبران.

“این اولین بار من صفحه نمایش کامل از یک فرد به نام” نوشت: ژنگ Wenxin یک وکیل. “این اولین بار در این کشور برگزار شد مراسم تشییع جنازه دولتی برای یک دکتر است.”

“RIP قهرمان ما” فن بائو برجسته tech سرمایه گذار, ارسال شده در WeChat جدول زمانی.

برای برخی از, آن را به یک درس در مورد اهمیت آزادی بیان یک دولت را درک نمی کنند. پکن افزایش یافته است و خود سانسوری بیش از گزارش های تحقیقی که در معرض اشتباه توسط مقامات که دست کم گرفت و با بازی کردن این تهدید از coronavirus. چین رهبران شدت تلاش برای ایجاد پوشش اخبار تمرکز بیشتر بر تحولات مثبت در مبارزه با این بیماری همه گیر.

هشتگ #wewantfreedomofspeech# ایجاد شده در Weibo ساعت 2 صبح روز جمعه صبح و تا به حال بیش از دو میلیون بازدید و بیش از 5,500 پست توسط 7 صبح آن حذف شد توسط بازرسان همراه با موضوعات مرتبط از جمله آنهایی که گفت ووهان دولت بدهکار دکتر لی عذرخواهی.

“من دوست دارم کشور عمیقا” خواندن یک پست تحت آن موضوع. “اما من نمی خواهم این سیستم در حال حاضر و حکم سبک از کشور است. آن را پوشش داده من چشم و گوش و دهان من است.”

نویسنده این پست شکایت در مورد قادر بودن برای به دست آوردن دسترسی به اینترنت فراتر از فایروال بزرگ. “من شده است با عقب نگه داشتن برای مدت زمان طولانی. من احساس می کنم ما تمام شده عقب نگه داشتن برای مدت زمان طولانی. این فوران امروز.”

صحبت کردن در مورد آزادی بیان در اینترنت چینی تابو است, حتی اگر آن را نوشته و به قانون اساسی است. پس از آن یک معجزه کوچک است که آزادی بیان برچسب جان سالم به در برد بیش از پنج ساعت.

این کشور پرقدرت مدیران شده اند کمتر کند اما تکرار همان احساسات آنلاین.

“از آن زمان به منعکس کننده عمیقا ریشه ثبات-عشق و نفرت-همه چیز فکر که هر کسی صدمه دیده” وانگ فرار رئیس بانک سرمایه گذاری CEC سرمایه نوشت: در Weibo. “همه ما می خواهیم ثبات” او پرسید. “شما خواهد شد با ثبات تر اگر شما پوشش دیگران دهان در حالی که راه رفتن در tightrope?

گائو Xiaosong یک راهنمایی, اجرایی, ارسال شده در Weibo حساب او امیدوار است که چین را تصویب whistle-blower قانون حفاظت و ظاهرا در اشاره به آمریکا قانون به طوری که بیشتر مردم می تواند صحبت می کنند. “RIP. قهرمان ما. با تشکر از شما” نوشت دکتر لی.

وجود دارد پیشنهاداتی برای مردم در چین به صدا در ماشین خود شاخ در 9:30 بعد از ظهر روز جمعه در دکتر حافظه است.

آنها همچنین خواستار همزمان ارسال یک برچسب از دو سوال از پلیس خواسته دکتر لی به پاسخ در یک بیانیه گفت: “شما می توانید خود را متوقف غیر قانونی را انجام می دهند ؟” و “آیا شما را در درک شما بود اگر شما را متوقف کند چنین رفتاری است؟”

دکتر لی شده بود مجبور به پاسخگویی در نوشتن: “من می توانم” و “من درک می کنم” — قرار دادن قرمز خود را بر روی بالای آنها است.

آن را خیلی زود به بگویید که آیا آنلاین خشم و سرخوردگی را به مقدار زیادی. وجود قابل لمس بود خشم عمومی در چند گذشته تراژدی از جمله در سال 2008 زلزله در استان سیچوان و تصادف قطار در سال 2011. اما آن را پژمرده در آن موارد.

برخی از مردم در چین بیشتر امیدوار این زمان. در آن گذشته فجایع بسیاری از مردم باقی بماند می تواند از آنها گفت: Hou Zhihui یک مفسر است که بازداشت شده و دو بار برای آنلاین سخنرانی. “اما این بار هیچ کس نمی تواند از آن باقی بماند. این غیر ممکن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im