یک خط آتش جنوب پورتلند و بازیابی سال ها پیش رو

SALEM, Ore. — خط 36 مایل گسترده ای از شعله های آتش لبه به شهرهای اطراف پورتلند, سنگ اور., و شهرستانها در امتداد ساحل غربی در دود acrid و خاکستر در روز جمعه خفه شدند به عنوان تاریخ ساخت آتش سوزی بدون چک باقی ماند, کشته شدن حداقل 15 و ترک ده ها نفر از مردم از دست رفته.

اندرو فلپس، مدیر دفتر مدیریت اضطراری اورگن، در حالی که آتش نشانان برای مهار فروغ هایی که در سراسر میلیون ها هکتار از شمال غربی اقیانوس آرام گسترش یافته اند، تلاش می کردند، گفت: «ما در حال آماده شدن برای یک حادثه مرگ و میر دسته جمعی بر اساس آنچه می دانیم و تعداد سازه هایی که از دست رفته اند، هستیم.»

آتش سوزی در کالیفرنیا، اورگن و واشینگتن از طریق شهرهای کوهستانی ایدیلیک پاره شده، محله ها را به خاکستر کاهش داده و آنقدر دود دوخته است که خلبانان نتوانستند حملات هوایی را دنبال کنند که می تواند در جلوگیری از تجاوز چنین آتش سوزی های دسته جمعی به جوامع حیاتی باشد. شهردار پورتلند از ترس احتمال شروع و گسترش آتش سوزی در شهر، وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

ترکیب، ایالات را دیده اند نزدیک به پنج میلیون هکتار مصرف شده توسط آتش — توده زمین نزدیک شدن به اندازه نیوجرسی — در یک سال رکورد تنظیم است که دانشمندان فکر می کنم portends انواع بلایا که در یک سیاره گرم شدن شایع تر خواهد شد.

شعله های آتش همچنین در پی آن ها یک فاجعه بشردوستانه از جمله مرگ دیگری در شرق یوجین، اور بر جای گذاشت که روز جمعه تأیید شد. صدها نفر، اگر نه هزاران نفر، خانه ها از دست رفته اند، بیشتر آنها در اورگن، جایی که تخمین زده می شود ۴۰٬۰۰۰ نفر تخلیه شده اند و به تعداد ۵۰۰٬۰۰۰ نفر در مناطق هشدار تخلیه زندگی می کنند، با تغییر بادها آماده فرار شدند.

ده ها هزار نفر از مردم پناه به پناهگاه، با دوستان و در پارکینگ بالا و پایین بزرگراه 5 – با پاسخ دهندگان اضطراری تلاش برای ایجاد پناهگاه امن برای همه آنها در وسط همه گیر ویروس کرونا.

در حومه پورتلند، یک سایت که برای پناه دادن به فراریان راه اندازی شده بود، باید خود را تخلیه می کرد چرا که خط آتش نشانی به گسترش به سمت شهرهای حومه جنوب شهر ادامه می داد.

مقامات آتش نشانی ايالتی گفتند بادها روز پنجشنبه يک جبهه آتش سوزی به عرض ۳۶ مايل را به سوی حومه های دورافتاده پورتلند تحت فشار قرار داده بودند و آتش بر فراز جامعه استاکادا پريد و ديگران را در اطراف کوهپایه های کوه های آبشار تهديد کرد.

اما روز جمعه اقدامات امدادی را با بادهای آرام کننده یا جابه جا، خنک کننده آب و هوا و پیش بینی بالقوه باران برای روزهای آینده به ارمغان آورد. که به نظر می رسید به سهولت تهدید است که آتش سوزی می تواند از طریق حومه پورتلند و یا به شهر حرکت می کند.

جردن عدالت و دختر ۴ ساله اش آنالت کورتس پس از تخلیه از خانه شان در اعتبار… کریستینا بارکر برای نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im